UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

lipiec 2020 - Bitmon

Zjednoczone Emiraty Arabskie: powstaje nowa platforma bankowa zasilana przez blockchain

Bitcoin.pl

Departament Rozwoju Gospodarczego w Dubaju (DED) oraz państwowy bank Emirates NBD wprowadzają na rynek tak zwaną platformę UAE KYC Blockchain Platform.

O nowej platformie blockchain pierwszy raz usłyszeć mogliśmy w lutym 2020 roku. Została zaprojektowana w celu maksymalnego przyspieszenia operacji finansowych na koncie użytkownika oraz szybszej weryfikacji danych typu KYC....

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/zjednoczone-emiraty-arabskie-powstaje-nowa-platforma-bankowa-zasilana-przez-blockchain/

Czytaj dalej...

Historia GamerHash i hybrydowy model inwestowania w startupy

Bitcoin.pl

Poznański projekt, który wygrał w rywalizacji startupów na 3 kontynentach przeciera szlaki niespotykanego dotąd hybrydowego modelu inwestowania.​ ​Założona w 2017 roku platforma GamerHash.com, skupia 500 000 użytkowników z całego świata. Ich podłączone do sieci GamerHash komputery, tworzą zdecentralizowany superkomputer, którego moc jest udostępniana w zamian za wynagrodzenie. Dzięki technologii blockchain,...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/historia-gamerhash-i-hybrydowy-model-inwestowania-w-startupy/

Czytaj dalej...

Kryptowaluty w branży nieruchomości

Bitcoin.pl

Wraz z ustąpieniem boomu na ( ICO ) i pojawieniem się trendu na kryptowaluty w 2018 roku wielu analityków przewidywało, że tokeny bezpieczeństwa mogą napędzać koniukture rynkową w branży nieruchomości. Jednak wraz z halvingiem Bitcoinów Ethereum 2.0, oraz pojawieniem się w ostatnim czasie DeFi atrakcyjnych dla rynków kryptowalutowych , ...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/kryptowaluty-w-branzy-nieruchomosci/

Czytaj dalej...

Dolar na blockchainie lepszy niż monopol banku centralnego

Bitcoin.pl

Brian Brooks, pełniący funkcję kontrolera waluty oraz były szef działu prawnego Coinbase , zaproponował technologie blockchain  jako lepszy sposób płatności niż obecny tradycyjny system Banku Centralnego.

Dnia 29 lipca Brooks rozmawiał z Aaronem Kleinem przedstawicielem dużego amerykańskiego think tanku o nazwie Brooklings Institution. Podczas rozmowy podkreślał znaczenie decentralizacji.

„Wierzę w...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/dolar-na-blockchainie-lepszy-niz-monopol-banku-centralnego/

Czytaj dalej...

Po przekroczeniu 11 tys. USD, 93% portfeli BTC stało się rentownych

Bitcoin.pl

Glassnode, firma zajmująca się badaniem i analizom łańcucha bloków stwierdziła, że 93 procent BTC znajdujących się w obiegu, stało się rentowne, po tym jak cena kryptowaluty przekroczyła 11 000 dolarów.

Większość BTC w obiegu stało się rentowne

Zgodnie z raportem opublikowanym w dniu 28 lipca, cena bitcoina, która przekroczyła 11...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/po-przekroczeniu-11-tys-usd-93-portfeli-btc-stalo-sie-rentownych/

Czytaj dalej...

NBP: jest jeszcze miejsce do dalszego luzowania

Bitcoin.pl

Jeśli ktoś myślał dotąd, że nasz bank centralny zatrzyma się na tym poziomie polityki monetarnej, jaką mamy obecnie, jest w błędzie. „NBP ma jeszcze przestrzeń do luzowania polityki pieniężnej” – napisał w artykule dla „Dziennika Gazety Prawnej” prezes tej instytucji Adam Glapiński.

Adam Glapiński: to nie koniec luzowania pieniężnego

Glapiński...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/nbp-jest-jeszcze-miejsce-do-dalszego-luzowania/

Czytaj dalej...

PoS już na mainnecie Cardano! | Ile można zarobić?

BitHub.pl
cardano

Sieć główna Cardano o nazwie Shelley już działa. To uaktualnienie wprowadza staking, który pozwala użytkownikom inwestować kryptowalutę ADA i czerpać zyski z nagród. Ile można zarobić?

Staking , który charakteryzuje protokół Proof of Stake to alternatywna metoda decydowania o tym, kto stworzy kolejny blok w sieci. Im więcej dana jednostka...

Czytaj więcej https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/pos-juz-na-mainnecie-cardano-ile-mozna-zarobic/

Czytaj dalej...

Jakie kryptowaluty kupić, a czego kijem nie tykać? | Stokarz Czyta Rynek #56

BitHub.pl
Jakie kryptowaluty kupić

Fidelity Investments , firma mająca pod swoim zarządzaniem 2.46 bln USD w obligacjach, akcjach, funduszach ETF, indeksach, surowcach oraz innych instrumentach finansowych, w swoim najnowszym raporcie o kryptowalutach , określiła Bitcoina słowami:

Bitcoin jest prawdopodobnie najważniejszą innowacją w świecie finansów od czasu wprowadzenia przez Medyceuszy podwójnej rachunkowości.

Jakie kryptowaluty kupić, a czego kijem nie tykać? | Stokarz Czyta Rynek #56Link do raportu:...

Czytaj więcej https://bithub.pl/analizy/jakie-kryptowaluty-kupic-a-czego-kijem-nie-tykac-stokarz-czyta-rynek-56/

Czytaj dalej...

Jak myślano o pieniądzu. Część 6. Bulioniści i antybulioniści

Bitcoin.pl

W poprzedniej części tego cyklu (zachęcamy was do jej przeczytania; jest dostępna tutaj ) opisaliśmy to, jak ekonomiści myśleli o pierwszych pieniądzach papierowych, które w Europie zaczęły częściej pojawiać się w XVIII w. Niestety politykom i bankierom zbytnio spodobała się sama idea dodruku banknotów. Spowodowało to wielką inflację. Zwłaszcza we...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/jak-myslano-o-pieniadzu-czesc-6-bulionisci-i-antybulionisci/

Czytaj dalej...

Bank Centralny Rosji: Kryptowaluty to hazard

Bitcoin.pl

Sceptyczny w stosunku do branży kryptowalut, rosyjski Bank Centralny po raz kolejny wypowiedział się na temat cyfrowych aktywów, porównując tego typu inwestycje z „graniem w ruletkę” lub inwestowaniem w „schematy ponziego”.

W opublikowanym przez Bank Centralny filmiku na YouTube, pierwszy zastępca gubernatora banku Siergiej Swieciow stwierdził:

„Bank Centralny, jako regulator...

Czytaj więcej https://bitcoin.pl/bank-centralny-rosji-kryptowaluty-to-hazard/

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS