UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

BitSmart - portfel Bitcoin i cold storage oparty na Raspberry Pi

Nie od dzisiaj wiadomo, że komputer odpięty od sieci jest jedną z najbardziej bezpiecznych metod przechowywania Bitcoin. Problem jednak powstaje, kiedy chcemy z takiego portfela wykonać transakcję. Z pomocą przychodzi rozwiązanie oparte na Raspberry Pi - BitSmart.

BitSmart zbudowany jest z dwóch Raspberry Pi, miniaturowych komputerów, opartych na, jak większość smartfonów, architekturze ARM. Pobierają one mało energii i da się zainstalować na nich system Linux, co stwarza spore możliwości programistyczne. Kod źródłowy BitSmart zostanie wypuszczony w postaci open source, więc każdy programista sam będzie mógł sprawdzić, co faktycznie dzieje się z jego bitcoinami.

Pierwsza z jednostek łączy się z Internetem przez WiFi i służy do generowania oraz propagowania transakcji w sieci Bitcoin. Druga zaś służy tylko i wyłącznie jako cold storage, nie łączy się z siecią i przechowuje zaszyfrowane klucze prywatne użytkownika. Służy do podpisywania transakcji, więc proces tworzenia i propagowania transakcji jest bezpieczny, bowiem klucze prywatne są całkowicie odseparowane od Internetu.

Oba Raspberry Pi komunikują się miedzy sobą za pomocą wspólnej bazy danych, dzięki której transakcja może zostać przygotowana do ogłoszenia jej w sieci Bitcoin. System ten uniemożliwia zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem przechowującym prywatne klucze, które ponadto są zaszyfrowane, co zwiększa bezpieczeństwo w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Autor projektu oraz kodu źródłowego portfela, Ronald Bell, nagrał również film wideo, w którym wyjaśnia zasadę działania swojego urządzenia. Wideo jest w języku angielskim:

Urządzenie w chwili obecnej jest w fazie prototypu, zatem nie posiada jeszcze obudowy. Autor trzyma się idei do it yourself (zrób to sam) i zachęca do tworzenia własnych wariantów portfela, opartych na jego kodzie źródłowym.

Źródło: cryptocoinsnews.com

 

Serwis bitmon.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

 

Ostatnio zmieniany: środa, 22 październik 2014 00:02