UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

PrimeStone – nowa jakość kryptowalut

Ambitne cele, innowacyjne rozwiązania, wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość tworzenia własnych kryptowalut – polski projekt PrimeStone ma wiele do zaoferowania przyszłym użytkownikom.

Projekt PrimeStone wystartował w listopadzie 2016 roku i w krótkim czasie zdobył całkiem spore grono entuzjastów, co pokazuje znaczne zainteresowanie przedsięwzięciem. Nic w tym dziwnego, nowa kryptowaluta jest dopracowana pod każdym względem i oferuje inwestorom atrakcyjny pakiet korzyści. PrimeStone ma więc duże szanse na globalny rozwój i znalezienie się w pierwszej dziesiątce projektów kryptowalutowych, o czym marzą jego twórcy.

 

Dane techniczne

Symbol waluty: PSC

Całkowita ilość: 60 milionów

Czas bloku: 90 sekund

Minimalna oplata: 0,00001 PSC

 

Do tworzenia waluty PSC wykorzystywany jest algorytm X11, dzięki któremu utworzonych zostanie 60 milionów monet. Co więcej, waluta jest solidnie zabezpieczona. Posiada także liczne udogodnienia dla użytkowników. Przede wszystkim, należy wymienić SegWit, czyli rozbudowany system ułatwiający przeprowadzanie transakcji. Waluta ma niepowtarzalny szyfrowany adres (Unique Address Format) oraz działa w sieci Lightning Network. Dzięki niej transakcje realizowane są błyskawicznie.

 

Polska waluta – globalne możliwości

Wraz z rozwojem kryptowalut, użytkownicy mają coraz większe oczekiwania wobec ich funkcjonalności czy użyteczności. Nic więc dziwnego, że nowe projekty są coraz bardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie, a także starają się eliminować błędy, jakie popełniali twórcy pierwszych kryptowalut. PrimeStone jest walutą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, a zespół ją tworzący dokłada wszelkich starań, aby była pozbawiona jakichkolwiek błędów i niedociągnięć. Choć waluta stworzona jest głównie przez polski zespół, docelowo ma mieć zasięg globalny.

 

Warto wejść w mining

PrimeStone to nie tylko waluta, którą będzie można kupić. Można ją również samodzielnie wykopać, podobnie jak pierwsze kryptowaluty, np. bitcoiny. PrimeStone wykorzystuje metodę wydobycia proof of work, czyli nagrody za pracę urządzenia np. karty graficznej lub specjalistycznej koparki. Ponieważ waluta jest aktualnie w fazie rozwoju, osoby, które zdecydują się na mining mogą liczyć na wysokie nagrody za każdy blok.

 

Zajrzyjmy do Białej Księgi

Biała Księga, czyli White Paper, to jeden z najważniejszych dokumentów z jakimi warto się zapoznać zanim postanowimy zainwestować w konkretną kryptowalutę. W przypadku projektu PrimeStone, White Paper jest napisany przejrzyście, widać w nim także dbałość o szczegóły. Zdecydowanie jest to dokument przyjazny dla osób początkujących w tematcie kryptowalut i technologii blockchain. Potencjalny użytkownik może więc stwierdzić, że jest to projekt przemyślany, przyszłościowy i perspektywiczny. W swojej Białej Księdze zespół PrimeStone zapewnia, że projekt wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom użytkowników kryptowalut, którzy oczekują wysokiego poziomu ochrony oraz szybkości i łatwości przeprowadzania transakcji. Po tej lekturze idea funkcjonowania PrimeStone stanie się jasna i klarowna nawet dla użytkownika, który ma niewielkie doświadczenie z kryptowalutami.

 

Dlaczego warto bliżej poznać projekt?

Jednym z założeń twórców PrimeStone jest wejście do pierwszej dziesiątki tego typu projektów na świecie. Biorąc pod uwagę zaawansowane rozwiązania, przemyślane koncepcje i perfekcyjnie dopracowane detale projektu, są na to realne szanse. Warto przy tym zauważyć, że aktualnie na całym świecie jest około 1500 różnych projektów kryptowalutowych. Jednak, jak uważają znawcy branży, około 90 procent z nich przestanie istnieć w najbliższych 2-3 latach. Przetrwają jedynie te projekty, które oferują użytkownikom coś więcej niż tylko możliwość gromadzenia kryptowaluty. A co takiego ma do zaoferowania projekt PrimeStone?

 

Szybkość transakcji - będą one działały w systemie Lightning Network, co zapewni płynne i błyskawiczne przelewy środków. To znaczące udogodnienie, jeśli przypomnimy sobie, jak długo realizowane były jeszcze do niedawna transakcje bitcoinami czy innymi czołowymi kryptowalutami.

 

Niskie opłaty - dużą zaletą waluty PrimeStone jest również niski poziom opłat podczas wykonywania transakcji. Tego rodzaju opłaty w przypadku wielu innych kryptowalut są dosyć wysokie i mogą być zniechęcające dla użytkowników. Tymczasem PSC (PrimeStone Coin) jest pod tym względem wyjątkowo opłacalne. Twórcy projektu postawili sobie za cel zagwarantowanie użytkownikom jak najniższych opłat i tego zamierzają się trzymać również w przyszłości.

 

Stabilność - waluta ma wysoki poziom zabezpieczeń, dzięki czemu doskonale poradzi sobie w sytuacji awarii sprzętu lub w obliczu jakichkolwiek klęsk żywiołowych.

 

Zaawansowany technologicznie portfel – zapewni bezpieczeństwo zgromadzonych na nim środków.

Sprawny i profesjonalny suport - To nowość na rynku kryptowalut, na którym trudno skontaktować się z kimkolwiek odpowiedzialnym za daną kryptowalutę. PrimeStone w tej kwestii odpowiada na potrzeby użytkowników i stara zapewnić bezproblemową obsługę klienta 24 godziny na dobę. Z obsługą PrimeStone można się kontaktować przy pomocy różnych kanałów komunikacji. W razie jakichkolwiek problemów bądź niejasności można szybko skontaktować się z twórcami projektu, którzy udzielą wyczerpujących informacji.

 

Primestone Wallet – z tego portfela nic nie zginie

Kto zna rynek kryptowalut, z pewnością pamięta wiele przypadków, gdy w niewyjaśniony sposób z portfeli ginęły waluty. Najczęściej powodem był niski poziom zabezpieczeń portfeli, a czasem sami użytkownicy wykazywali się dużą nieostrożnością. PrimeStone Wallet to odpowiedź na potrzeby użytkowników poszukujących zaawansowanych technologicznie portfeli, w których zgromadzone środki będą bezpieczne. Wysoki poziom zabezpieczeń zapewniony przez PrimeStone Wallet gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Portfel działa nie tylko w środowisku Windows, można go również ściągnąć na komputery z systemem Linux, a w najbliższej przyszłości dostępna będzie wersja również na smartphony działające pod kontrolą systemu iOS oraz Android.

 

Platforma PrimeStone – stwórz własną kryptowalutę

Nie znasz się na programowaniu, a Twoje pojęcie o tworzeniu kodów źródłowych jest dość mgliste? Nic nie szkodzi. Platforma PrimeStone to innowacyjne rozwiązanie, które ma umożliwiać nie tylko posiadanie własnej kryptowaluty, ale również jej tworzenie. Nowo tworzone kryptowaluty będą oparte na pierwotnym kodzie kryptowalutowym PrimeStone. Co znaczy, że PrimeStone daje możliwość opracowania kryptowalut generowanych z kodu źródłowego. Trzeba też zaznaczyć, że platforma PrimeStone posiada niepowtarzalny atut, który z pewnością doceni liczne grono użytkowników. Tworzenie nowej waluty cyfrowej na platformie PrimeStone, nie wymaga od użytkownika znajomości IT, ani posiadania umiejętności programistycznych. Ten komfort zapewnia innowacyjność platformy, której obsługa będzie prosta i intuicyjna. W efekcie każdy użytkownik szybko pozna jej podstawowe funkcje i będzie mógł w pełni cieszyć się funkcjonalnością nowej platformy. Tworzenie własnej waluty będzie polegało na wprowadzeniu do systemu jedynie podstawowych danych – cała reszta będzie generowana automatycznie.

 

Kto za tym stoi?

W odróżnieniu od wielu innych projektów kryptowalutowych, które powstają praktycznie z dnia na dzień, PrimeStone przeszedł długą drogę od pomysłu do realizacji. Twórcy PrimeStone postawili przede wszystkim na jakość oraz dopracowanie projektu w najdrobniejszych szczegółach. Pomysł i idea PrimeStone pojawiły się pod koniec 2016 roku. W rozwój projektu zaangażowani są specjaliści z różnych branż – programiści, graficy, tłumacze i marketingowcy. Oczywiście, wszyscy to entuzjaści kryptowalut, którzy zanim postanowili zawojować rynek, najpierw dobrze go poznali. Wszechstronny zespół pozwala na rozwijanie projektu w sposób kompleksowy, przy czym każdy z osobna dba o wysoką jakość oraz rozwiązania oparte na kompetencjach i innowacyjności.

 

Co w najbliższej przyszłości?

Jak każdy szanujący się projekt, PrimeStone posiada klarowny Road Map, który przedstawia kolejne fazy rozwoju kryptowaluty. Na drugą połowę 2018 roku planowane są prace nad platformą PrimeStone, która ma umożliwiać tworzenie własnych kryptowalut oraz szerzenie wiedzy o technologii blockchain. W 2019 roku uruchomiona zostanie platforma ICO, dzięki której pojawi się możliwość pozyskania finansowania dla własnego projektu.