UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

W dobie euforii, jaka przewala się przez Internet, wobec bitmonet należy być ostrożnym

Technologia, którą zapoczątkował Bitcoin, daje duże możliwości. Jest bardzo praktyczna i rozwiązuje wiele problemów związanych z płatnościami w Internecie. Jest prosta, ale zarazem wymagająca od użytkownika dbania o bezpieczeństwo.
Nie ma obecnie człowieka na ziemi, który wie co będzie i powie wam, że warto inwestować lub nie. Jest to twór, z którym nikt

dotychczas nie miał do czynienia i tak naprawdę nie wiadomo co wydarzy się za tydzień. Jest to wielki eksperyment, który trwa a wyniki poznamy za jakiś czas.

Czas pokaże, czy mieli racje pesymiści, czy optymiści co do tej technologii. Nie można być zaślepionym optymistą, bo obecnie Bitcoin ma wiele problemów, a wraz nim inne kryptowaluty. Nie można jednak ignorować zalet walut cyfrowych.

Często można spotkać w telewizji ekspertów, którzy są albo mocno przeciw albo za. Żadna z tych osób, mimo swojej wiedzy, nie jest w stanie przewidzieć co będzie dalej z Bitcoin czy Litecoin. Często historia pokazuje, że obaj się mylili. Przypomnij sobie, ile było dyskusji jak powstawał Internet, pierwsze strony typu Allegro czy Facebook.

Wiele czynników ma wpływ na to jak potoczą się losy kryptowalut. Technologia może być wyśmienita i zbawienna dla świata, ale jest dla pewnej grupy solą w oku.

Jeśli jednak ludzie kupią i zaczną korzystać, to też nie jest gwarancją sukcesu, bo masa ludzi może przez swoją chciwość wykoleić pociąg, który już nie wróci na tory - np. spekulanci za którymś razem przekręcą system.

Nie jest możliwe odpowiedzieć, czy Bitcoin jest przyszłością. Jest to technologia, która może z czasem okazać się przestarzała i zniknąć z rynku, albo zostać na stałe, tak jak protokół tcp/ip.

Jest wielka niewiadoma, na którą nie ma odpowiedzi. Zapewne gdy czas minie i wiadomo będzie już jaką pozycje osiągną kryptowaluty, pojawią się komentarze osób, którym spełniło się proroctwo (pozytywne lub negatywne)  i wtedy zacznie się wysłuchiwanie “a nie mówiłem”.

Dobrym przepisem firm doradczych jest tworzenie trzech opinii - jedna od osób z nastawieniem pozytywnym, druga neutralna, a  trzecia osoba nastawiona negatywnie.

Po wszystkim firma doradcza chwali się swoją trafnością przewidywań (chowając opinie pozostałych dwóch osób, które nie trafiły z prognozą).

 

Serwis bitmon.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

Ostatnio zmieniany: środa, 22 październik 2014 00:07
Administrator

Administrator Bitmon.pl

Napiwek
  • Bitcoin
  • LitecoinLaAuyVvNHKu7pMcYMqPFK5U9mQEeAWzHG9
  • DogecoinDPneaREVWx67wourmVAP94whw5TsWNNP8V
Więcej w tej kategorii: Słownik pojęć »