UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Poznaj giełdę Bitmarket24.pl

BitMarket24.pl to polska giełda Bitcoin oraz Litecoin, obsługująca naszą rodzimą walutę PLN. Jej siedziba mieści się w Krakowie.

Na tle innych polskich giełd, BitMarket24 wyróżniają między innymi:

- brak prowizji za transakcje na giełdzie,

- bezpłatne doładowania błyskawiczne DotPay,

- łatwa weryfikacja (przelew bankowy z konta należącego do użytkownika),

- czat dla użytkowników,

- lekki i wygodny interfejs

Rejestracja i logowanie

Podczas pierwszej wizyty w serwisie wita nas panel logowania lub rejestracji nowego użytkownika:

Nie posiadając jeszcze konta, powinniśmy je utworzyć w panelu Rejestracja. Istotnym jest, by podać bezpieczny adres e-mail, najlepiej taki, który wyposażony jest w weryfikację dwuetapową, ponieważ potwierdzenia operacji na giełdzie odbywają się za pomocą poczty elektronicznej. Podczas logowania należy zachować ostrożność, ponieważ wpisanie złego hasła trzy razy z rzędu skutkuje blokadą konta, po której na adres e-mail zostanie wysłany link do odblokowania dostępu.

Po zalogowaniu się widzimy główny interfejs giełdy, którego kolorystyka jest stonowana i przyjazna dla oka, a obsługa wygodna i intuicyjna.

Patrząc od góry, można zauważyć w prawym górnym rogu stan swojego konta, trochę niżej kursy BTC oraz LTC. Uwagę zwraca czat, na którym użytkownicy mogą prowadzić dyskusję. Panel posiada wykres kursu i wolumenu w czasie, oraz tabele służące do składania ofert, a także śledzenia historii transakcji na giełdzie. Statystyki informują nas o danych dotyczących kursu, wolumenu oraz ilości osób na giełdzie.

Konto użytkownika

Chcąc w pełni korzystać z giełdy, warto najpierw zabezpieczyć swoje konto. W zakładce “Moje konto”, do której udajemy się, klikając przycisk z naszym nickiem, możemy edytować dane. Operacja ta będzie wymagała potwierdzenia poprzez e-mail, w którym przyjdzie link, dzięki któremu możemy dokonać edycji danych. Po kliknięciu w ten link pojawi się odblokowany panel edycji danych konta:

Dwupoziomowa weryfikacja SMS wymaga zweryfikowania numeru telefonu, co polega na podaniu go i wpisaniu kodu, który otrzymamy SMSem. Dzięki temu zabezpieczeniu dostęp do naszego konta będzie wymagał również jednorazowego hasła SMS.

Konto wypłat PLN powinniśmy ustalić takie, z jakiego dokonywać będziemy wpłat na giełdę w celach weryfikacji. Dane osobowe oraz adres również muszą się zgadzać z danymi konta bankowego.

Możemy zmienić zakres powiadomień, jakie przychodzić będą na naszą skrzynkę e-mail. Następnie podajemy hasło do konta i zatwierdzamy zmiany.

Handel

Rozpoczynając przygodę z handlem na giełdzie, musimy, rzecz jasna, wpłacić tam środki. Niezależnie od tego, czy chcemy kupić, czy sprzedać kryptowaluty (BTC lub LTC), należy zweryfikować swoje konto bankowe, ponieważ w przeciwnym wypadku nie jest możliwa wypłata PLN. Weryfikacja na giełdzie Bitmarket24 jest łatwa i odbywa się przez dokonanie przelewu z własnego konta bankowego, którego dane zgadzają się z tymi podanymi w panelu użytkownika.


 

Należy pamiętać, by podać odpowiedni tytuł przelewu, unikalny dla każdego użytkownika. Ekspresowe zasilenia DotPay są możliwe tylko w przypadku posiadania zweryfikowanego konta.

Możemy również wpłacić na giełdę swoje bitcoiny lub litecoiny. Nasze konto posiada unikalne adresy BTC i LTC, które można zobaczyć w zakładce “Zasilenie konta”. Wpłacając na nie jakąś ilość kryptowaluty, pojawi się ona na naszym koncie na giełdzie po pewnym czasie oczekiwania na potwierdzenia z sieci Bitcoin lub Litecoin.

Jak widać, generowane są też adresy w formie kodów QR, którymi można posłużyć się w przypadku korzystania z portfela mobilnego, takiego jak Mycelium.

Posiadając środki na giełdzie, możemy zacząć z nimi handlować. Giełda Bitmarket24 nie pobiera prowizji od wykonanych transakcji, czy to BTC/PLN czy PLN/BTC, lub analogicznie dla LTC. Zaimplementowany został również mechanizm automatu, który pozwala na to, by po osiągnięciu pewnego pułapu kursu, zostało wystawione automatyczne zlecenie kupna lub sprzedaży po odpowiedniej, ustalonej przez nas cenie (lub najbliższej możliwej, jeśli wybierzemy opcję “po każdej cenie”).

Pola “Aktywne oferty sprzedaży” przedstawiają nasze oferty, aktywne w tej chwili.

Po dokonanych transakcjach, możemy wypłacić środki, które nam pozostały. Zakładka “Wypłata środków” posiada opcje umożliwiające wypłatę BTC i LTC na wcześniej wskazane adresy oraz PLN na zweryfikowane w poprzednim kroku konto. Wypłaty środków obarczone są nieznacznymi limitami oraz opłatami za wypłatę.


 

Pozostałe

Zakładka “Historia salda” przedstawia listę ułożoną chronologicznie, zawierającą informacje o wpłatach i wypłatach na nasze konto na giełdzie.


 

Zakładki “Newsy” oraz “Kontakt” zawierają odpowiednio aktualności dotyczące giełdy, oraz formularz kontaktowy, pozwalający na utworzenie zapytania dotyczącego zaistniałego problemu, chęci zgłoszenia sugestii czy zadania pytania.

Zakładka “O nas” zawiera informacje na temat bezpieczeństwa serwisu, publicznego API, opłat i limitów, a także bannery reklamowe dla zainteresowanych umieszczeniem ich na swojej stronie. API transakcyjne jest w trakcie przygotowań.

Podsumowując, Bitmarket24.pl to przyjazna giełda dla nowego użytkownika, jak również dla użytkowników zaawansowanych, ponieważ na pewno zainteresują ich zerowe prowizje. Giełda nie wymaga uciążliwych weryfikacji, jak wysyłanie skanu dowodu osobistego, wystarczy jedynie przelew bankowy. Czat dostępny dla użytkowników wnosi pewien element społecznościowy.

Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 19 styczeń 2015 01:26