UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Jak kupić StorjCoinX?

SJCX nie posiada "klasycznego" portfela, jak Bitcoin. Istnieje jedynie portfel będący aplikacją webową, Counterwallet. Należy zatem najpierw utworzyć tam swój portfel.

Tworzenie portfela

Pierwszą rzeczą, jaką będziesz chciał zrobić jest utworzenie "portfela", w którym będziesz przechowywać swoje monety. Portfel ten jest podobny do cyfrowego konta bankowego, z tą różnicą, że tylko ty masz dostęp do swoich pieniędzy - nie mogą być pożyczane innym ludziom i twój dostawca portfela nie może zwinąć się z twoimi środkami. Storj używa systemu zwanego CounterParty, który przechowuje aktywa w łańcuchu bloków Bitcoin, gdzie są chronione przez ogromną sieć użytkowników.

Możesz utworzyć portfel CounterParty udając się tutaj: https://counterwallet.io klikając na zielony przycisk 'Create New Wallet'. Upewnij się, że zrozumiałeś podane instrukcje i będziesz przechowywać swój kod dostępu (passphase) do portfela w bezpiecznym miejscu.

Kiedy utworzysz już swój portfel klikając na przycisk, zobaczysz, że stworzone zostały dla ciebie trzy adresy do otrzymywania i przechowywania monet. Adres wygląda jak długi łańcuch losowych liter i cyfr i jest tym, co musisz przekazać innym, by mogli wysłać ci monety. Aby podzielić się swoim adresem, po prostu kliknij na nim gdziekolwiek lewym przyciskiem myszy, by go podświetlić. Następnie możesz go po prostu skopiować i wkleić.

Po lewej stronie miejsca, gdzie możesz zobaczyć adresy, znajdziesz listę monet, którze przechowujesz na danym adresie, razem ze stanem konta dla każdego z nich. Na początek prawdopodobnie zobaczysz BTC (bitcoin) oraz XCP (counterparty coin) ze stanem konta zero. W momencie, gdy jakieś monety pojawią się na twoim portfelu, będziesz mógł przesyłać je do kogokolwiek, kto posiada portfel, klikając na małą strzałkę skierowaną w dół obok monety, którą chcesz przesłać, by otworzyć okienko. Ponieważ counterparty używa łańcucha bloków Bitcoin, będziesz musiał posiadać niewielką liczbę bitcoinów w twoim portfelu, by wysyłać monety lub składać oferty zakupu monet na zdecentralizowanym kantorze, który również znajdziesz w swoim portfelu.


Zakup monet

Najłatwiejszym sposobem zakupu SJCX jest użycie giełdy. Musisz posiadać trochę bitcoinów, by kupić za nie SJCX. Jeśli jeszcze ich nie posiadasz, w tej chwili jest mnóstwo miejsc, gdzie możesz je kupić, więc szybkie poszukiwanie w Google wyświetli kilka opcji zakupu w twojej lokalizacji. Możesz też skorzystać z naszego poradnika.

Jednym z popularnych kantorów, gdzie możesz kupić SJCX jest Poloniex - znajdziesz go udając się tutaj: https://poloniex.com. Aby zdeponować swoje bitcoiny, musisz kliknąć na przycisk "balances", przewinąć w dół do Bitcoin i kliknąć "generate address". Teraz możesz wysłać bitcoiny na ten adres, a one pojawią się na twoim koncie w kantorze. Proces ten może trwać do około godziny. Kiedy twoje monety znajdą się na rachunku, możesz kliknąć zakładkę "trade" i poszukać SJCX by wymienić swoje bitcoiny na Storj coin!

Przelew SJCX na twój Counterwallet działa analogicznie do przesyłania bitcoinów - skopiuj adres z Counterwallet, jak zostało opisane wcześniej, kliknij na "withdraw" SJCX z ekranu rachunku na Poloniex i wklej tam swój adres SJCX!

Ostatnio zmieniany: piątek, 12 grudzień 2014 01:31