UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

BitPay szykuje prosty w obsłudze sposób na płatności Bitcoin

BitPay, jeden z procesorów płatności, który niedawno nawiązał współpracę z Paypalem w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z łatwiejszych płatności Bitcoin, szykuje już nową funkcjonalność. Christopher Jeffrey na blogu Bitpay donosi, że:

"Jednym z priorytetów w BitPay jest stworzenie naszej platformy, Copay (kompletnej z portfelem typu multisig - czyli takim, który pozwala na użycie kilku kluczy prywatnych do podpisania jednej transakcji, by utrudnić kradzież - przyp. red), w taki sposób, by posiadała jak najwięcej funkcjonalności. Z tą ideą łączy się nasza implementacja Bitcoin, nazwana Bitcore. Oba projekty mogą działać w przeglądarce.

W naszym projekcie w języku JavaScript, posiadającym otwarty kod źródłowy, implementujemy portfele typu multisig/pay-to-script-hash/HD, oraz każde z rozwiązań ulepszające Bitcoin, jakie możesz sobie wymyślić.

Jednakże, do tej pory, co może wydawać się dziwne w przypadku platformy, która stara się zaimplementować każde z ulepszeń w protokole Bitcoin, jakie istnieje, Bitcore i Copay nie wspierały bardzo pożytecznego protokołu płatności BIP-70. Ostatecznie, naszym głownym celem stało się umożliwienie użycia tego protokołu w łatwy sposób za pomocą Bitcore."

Jest to istotny krok w kierunku ułatwienia przeciętnemu użytkownikowi przeprowadzenia płatności Bitcoin, ponieważ protokół BIP-70 (spośród wielu innych ulepszeń) zamienia 34 znakowy adres portfela na nazwę, łatwą do odczytania i zapamiętania przez człowieka.