UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Kopalnia Polmine uległa awarii

Polska kopalnia Bitcoin, Polmine, uległa awarii i w tej chwili nie jest możliwe wydobywanie w niej bitcoinów ani innych kryptowalut. Administrator kopalni napisał wyjaśnienie na forum:

"Bardzo ciężko jest nam określić na ten moment czas zakończenia prac (mogą potrwać do weekendu ? dłużej ?  )

Pojawiły się problemy z mechanizmem rozdzielania danych do górników, który mógł być wykorzystany (i może być ?)  do szkodzenia kopalni. Co ma swoje odbicie niestety w zabezpieczeniu kopalni, czyli po prostu buforze BTC do rozliczania górników. W trosce o stabilność i bezpieczeństwo kopalni, zmuszeni jesteśmy w trybie natychmiastowym przebudować mechanizm rozliczeń kopalni  oraz sam mechanizm rozdzielania roboty dla górników. Nie możemy niestety posłużyć się aktualnym, który jak się okazuje w pewnych sytuacjach działa niestabilnie i może być użyty przez nieżyczliwych w nieodpowiedni sposób, dlatego musimy zrobić nowy i go przetestować.

To niestety może potrwać nawet kilka dni. Za utrudnienia przepraszamy, jest  to też dla nas niemiła niespodzianka, zamiast w spokoju sobie planować prezenty pod choinke, trzeba zakasać rękawy i przeorać cały jak to się mówi "core" kopalni.

Niestety wygląda na to że nie ma innej możliwości w przeciwnym wypadku będziemy narażeni na różne nieprzyjemne rzeczy.
A my wolimy tylko przyjemne nawet jeśli wiąże się to z naklepaniem dość istotnego kawałka kodu na nowo i jego przetestowanie od zera.

Tak na prawdę powstaje teraz polmine 2.0 w niestety nie za bardzo dogodnych warunkach..."

Kopalnia Polmine będzie zatem nieczynna aż do czasu rozwiązania problemu.