UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Krótki przegląd portfeli BTC

Bitcoin doczekał się wydania kilku portfeli, po domyślny klient Bitcoin-QT, który ściąga wszystkie bloki i synchronizacja może zająć jakiś czas, po Electrum, który przechowuje kopię łańcucha bloków na zdefiniowanym serwerze. Do przechowywania dużej ilości środków zaleca się stosowanie klienta domyślnego, pobierającego wszystkie bloki sieci na prywatny, bezpieczny komputer. Warto mieć również na uwadze, że Bitcoin-QT jest podstawą działania sieci Bitcoin, im więcej użytkowników korzysta z tego portfela, tym lepiej. Nie jest to jednak wymóg, by poprawnie wykonywać transakcje można zainstalować lżejszy portfel.

Portfele na komputer stacjonarny bądź laptop typu PC, działają również z Mac:

1. Bitcoin-Qt, zwany też Bitcoin Core
Klient domyślny, po zainstalowaniu ściąga kilka gigabajtów danych, będącym kopią łańcucha bloków. Polecany jako najbezpieczniejszy portfel, jednak niekoniecznie trzeba go używać do małych transakcji - w tym celu mogą lepiej posłużyć inne portfele. Opis jego instalacji znajduje się w osobnym artykule.
2. Multibit
Niewielki klient, dla użytkowników mniej obeznanych z technologią i przeprowadzających transakcje o małej wartości.
3. Electrum
Portfel ten jest podobny do Multibit, jednak nieco bardziej zaawansowany, pozwala bowiem zdefiniować własny serwer przechowujący kopię łańcucha bloków, lub skorzystać z istniejących serwerów. Dokładne instrukcje w osobnym artykule.
4. Armory
Zaawansowana nakładka na portfel Bitcoin Core, polecana dla użytkowników obytych z technologią, chcących poszerzyć możliwości swojego portfela.

Portfele na komputer stacjonarny bądź laptop typu Mac:

1. Hive
Portfel ten działa pod systemami OSX i Android. Są to jednak dwie różne aplikacje, więc nie można używać ich do dostania się do tego samego portfela. Wspiera Bitcoin i Litecoin, środki zabezpieczone są hasłem i przepadają w przypadku jego zaginięcia.

Portfele na urządzenia z systemem Android. Ich opis znajduje się na ich stronach w sklepie Google Play:

1. Mycelium
2. Bitcoin Wallet

Portfele online

1. Blockchain.info
Portfel znajdujący się na stronie internetowej, można więc dostać się do niego z każdego urządzenia dysponującego przeglądarką www.
2. Coinbase.com
Kolejny portfel online, będący równocześnie procesorem płatności używanym przez handlowców.

 

Więcej informacji o portfelach można też znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin

 

Serwis bitmon.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

Ostatnio zmieniany: środa, 22 październik 2014 00:08