UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Bitcoin od czego zacząć? Otrzymywanie i wysyłanie BTC.

kryptopolonia.info

Jeśli zainstalowałeś portfel electrum to na pulpicie lub w menu windowsa będzie się znajdowała ikona prowadząca do programu: imageKlikamy w powyższą ikonę. Jeśli jeszcze nie zrobiłeś żadnej transakcji to Twoim oczom ukaże się okno portfela z czystą historią:

image

Otrzymywanie BTC

Celem otrzymania BTC na nasze konto, wchodzimy do zakładki „Addresses/Adresy”...

Czytaj więcej http://kryptopolonia.info/bitcoin-od-czego-zaczac-otrzymywanie-i-wysylanie-btc/

Czytaj dalej...

Bitcoin – podstawy

Zainteresowanie Bitcoinem zwiększa się, gdy rośnie jego cena. Znów nadszedł taki moment i postanowiłem napisać artykuł dla ludzi którzy dopiero zaczynają z nim przygodę.

1. Czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest cyfrowym pieniądzem, który istnieje dzięki internetowi i nowoczesnej kryptografii. Dlatego jest nazywany kryptowalutą.

Czytaj więcej swiatbitcoina.pl/dla-poczatkujacych/bitcoin-podstawy/

Czytaj dalej...

Mycelium - mobilny portfel Bitcoin

Wiele osób zainteresowanych Bitcoin posiada telefon z systemem Android. Dla takich użytkowników powstał portfel Mycelium - lekki portfel, który nie pobiera historii bloków. Można za jego pomocą wykonywać szybkie płatności, a także przyjmować je, korzystając z kodów QR. Aplikacja jest open source, więc każdy może obejrzeć jej kod źródłowy, co ma istotne znaczenie, jeśli chodzi o zaufanie do twórców.

Czytaj dalej...

Electrum - przenośny portfel Bitcoin

Korzystając z Bitcoin, może zdarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebowali portfela mniej uzależnionego od ściągania całej historii transakcji niż domyślny Bitcoin Core. Z pomocą przychodzi świetny portfel Electrum, którego główną zaletą jest to, że posiada możliwość korzystania z łańcucha bloków znajdującym się na zewnętrznym serwerze. Co to oznacza w praktyce? Otóż nie musimy ściągać bloków na swój dysk twardy czy inny nośnik, a jedynie wskazujemy któryś z serwerów Electrum, w tym także istnieje możliwość wskazania własnego.

Czytaj dalej...

Jak kupić Bitcoin?

Możliwości zakupu Bitcoin w ostatnim czasie w naszym kraju znacznie wzrosły. Istnieje już kilka giełd obsługujących złotówki, a także kilka maszyn ATM, przypominających bankomaty. Giełdy takie jak, bitmarket24.pl obsługują płatności błyskawiczne DotPay, co dodatkowo ułatwia zakup kryptowalut.

Czytaj dalej...

Krótki przegląd portfeli BTC

Bitcoin doczekał się wydania kilku portfeli, po domyślny klient Bitcoin-QT, który ściąga wszystkie bloki i synchronizacja może zająć jakiś czas, po Electrum, który przechowuje kopię łańcucha bloków na zdefiniowanym serwerze. Do przechowywania dużej ilości środków zaleca się stosowanie klienta domyślnego, pobierającego wszystkie bloki sieci na prywatny, bezpieczny komputer. Warto mieć również na uwadze, że Bitcoin-QT jest podstawą działania sieci Bitcoin, im więcej użytkowników korzysta z tego portfela, tym lepiej. Nie jest to jednak wymóg, by poprawnie wykonywać transakcje można zainstalować lżejszy portfel.

Czytaj dalej...

Poradnik prowadzący przez instalację systemu BAMT na pendrive

BAMT jest dystrybucją Linuxa, stworzoną na potrzeby wydobywania kryptowalut. System ten jest łatwy w obsłudze nawet dla początkującego użytkownika oraz do jego działania nie jest potrzeby dysk twardy. Wystarczy pendrive pod USB 2.0, od 2 GB w górę. Osobiście polecam kupno pendrive z USB 3.0, jako, że ich cena nie wykracza zbytnio ponad cenę starszych odpowiedników, a są sporo szybsze.

Czytaj dalej...

Szacowanie czasu zwrotu inwestycji w Bitcoin przy pomocy kalkulatora

Przed zakupem koparki, czy to ASIC do kopania Bitcoin i walut opartych na SHA-256, czy opartej na GPU do kopania Litecoin lub walut skryptowych, warto przeanalizować dostępne dane i oszacować, czy inwestycja w ogóle ma sens. Często okazuje się bowiem, że lepszym wyjściem byłby zakup monet w kantorze bez zabawy w kopanie. Jeśli ktoś jednak decyduje się już na zakup sprzętu, musi wcześniej skorzystać z kalkulatora opłacalności wydobycia.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS