UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Administrator

Administrator

Administrator Bitmon.pl

Napiwek
  • Bitcoin
  • LitecoinLaAuyVvNHKu7pMcYMqPFK5U9mQEeAWzHG9
  • DogecoinDPneaREVWx67wourmVAP94whw5TsWNNP8V
URL strony:

KNF i NBP straszy kryptowalutą – to dramatycznie zła akcja

KNF z NBP nie popisali się w spocie o kryptowalutach. Wyszedł niestety paszkwil, a mogli z tego zrobić dobrą i pożyteczną akcję informacyjną. Już tłumaczę o co chodzi. W dobie rosnącej popularności kryptowalut nasze instytucje finansowe postanowiły przygotować kampanię informacyjną ostrzegającą społeczeństwo przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie udało się ostrzec przed Amber Gold, to może teraz się uda?

Czytaj więcej antyweb.pl/knf-i-nbp-straszy-kryptowaluta-to-dramatycznie-zla-akcja/

Bitcoin? Nie żartuj! Mam dużo lepszą inwestycję – czyli jak wyciskam nawet 800% dziennie

Brzmi niewiarygodnie? Ale to prawda. Przeczytaj, jaka forma inwestowania daje mi rekordowe stopy zwrotu i dlaczego nie wchodzę w kryptowaluty.

Pytacie mnie czasami w co zainwestować, jaka jest najlepsza forma inwestowania i w co ja sam inwestuję. Niektórzy są rozczarowani, gdy mówię, że wystarczy mi stopa zwrotu z kapitału na poziomie 4% powyżej inflacji.

”Tylko 4% rocznie?! Czy ty Michał nie wiesz ile teraz zarabia się na kryptowalutach?! Co z Ciebie za inwestor, jeśli zadowalasz się 4%” – słyszę i takie głosy.

Czytaj więcej jakoszczedzacpieniadze.pl/lepsza-inwestycja-niz-bitcoin

Kiedyś jeleni w Internecie łapało się na iPada bez folii, dzisiaj na bitcoina

Pamiętacie iPady bez folii rozdawane na Facebooku? Albo smartfony Apple, po które wystarczyło wyciągnąć rękę w mediach społecznościowych. Chętnych na nie nie brakowało, ludzie byli w stanie napisać każdą głupotę, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tego sprzętu i nie pomagały ostrzeżenia, że to ściema, że w najlepszym razie można się ośmieszyć, a w najgorszym stracić pieniądze czy dane. Tamta moda osłabła, ale przyszła inna: teraz ludzie walczą o bitcoina. Na razie na Twitterze, lecz zaraz może się to poważnie rozszerzyć...

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-oszustwa/

Hakerzy ukradli bitcoiny warte dziesiątki milionów dolarów

Hakerzy przełamali zabezpieczenia jednego z najpopularniejszych narzędzi do wydobywania bitcoinów i ukradli jego użytkownikom dziesiątki milionów dolarów. Z dostępnych informacji wynika, że ofiarą ataku padło narzędzie Nicehash. Jego użytkownicy stracili ponad 4700 bitcoinów o łącznej wartości około 80 milionów dolarów. Obecnie Nicehash jest niedostępny, a jego twórcy usiłują naprawić szkody poczynione przez złodziei.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/bitcoin-Nicehash-wlamanie-atak,27432

EXMO, jedna z największych giełd kryptowalut, otwiera się na polskich klientów

Rynek kryptowalut rośnie bardzo dynamicznie, a wraz z nim rozwijają się narzędzia do obracania tymi środkami. Działa już kilkaset giełd kryptowalut, które różnią się rozmiarami, zasięgiem, poziomem zabezpieczeń, wysokością prowizji, cenami cyfrowego pieniądza czy jakością obsługi. Część funkcjonuje wyłącznie lokalnie, inne stały się podmiotami globalnymi. W gronie tych ostatnich wymienić można EXMO - międzynarodową giełdę kryptowalut, która z początkiem grudnia oficjalnie weszła na polski rynek. Co to oznacza dla klientów w naszym kraju?

Czytaj więcej antyweb.pl/exmo-gielda-kryptowalut-polska/

Doczekaliśmy się: bracia zarobili na bitcoinie miliard dolarów

Czy można zbudować fortunę inwestując w bitcoin? Odpowiedź jest oczywista: wystarczy spojrzeć na wykresy przedstawiające kurs tej kryptowaluty. Jeśli ktoś kilka kwartałów temu zainwestował w cyfrowego pieniądza, dzisiaj może się pochwalić solidnym zyskiem. Ale czy w tej grupie inwestorów znajdziemy kogoś naprawdę majętnego? Okazuje się, że tak: bliźniaków, którzy kiedyś zmagali się z Markiem Zuckerbergiem i przekonywali, że ukradł im pomysł na biznes. Możliwe, że to pierwsi bitcoinowi miliarderzy.

Czytaj więcej antyweb.pl/bracia-winklevoss-bitcoin/

Jak wydobyć bitcoiny z Bitcoina? Klucze do niektórych portfeli leżą na ulicy

Ostatni miesiąc w dziedzinie kryptowalut był pod względem finansowym czystym szaleństwem, w pewnym momencie jeden bitcoin wart był 11 tysięcy dolarów. Nasłuchaliśmy się więc komentarzy o „największej bańce w historii” (mimo że bańka kredytów hipotecznych subprime z zeszłej dekady była o dwa rzędy wielkości większa), a teraz, gdy doszło do nieuchronnej korekty, spadku o około 10%, słyszymy już o armageddonie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Jak-wydobyc-bitcoiny-z-Bitcoina-Klucze-do-niektorych-portfeli-leza-na-ulicy,News,84560.html

Nadchodzi globalna kryptowaluta

Przebicie magicznej granicy 10 000 USD przez Bitcoina zelektryzowało inwestorów na całym świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że w tle dzieją się rzeczy znacznie ważniejsze. Wydarzenia z ostatnich miesięcy jednoznacznie potwierdzają nasze zapowiedzi – elity finansowe nie zamierzają blokować kryptowalut. Chcą wykorzystać je do własnych celów.

Czytaj więcej independenttrader.pl/nadchodzi-globalna-kryptowaluta.html

Skrypty kopią kryptowaluty nawet po zamknięciu przeglądarki

Kopanie kryptowalut przez skrypty zamieszczane na stronach WWW o marnej reputacji to nic nowego. W przeszłości opisaliśmy na łamach Antyweba już kilka takich przypadków, a badacze szacują, że takich stron może być nawet ponad 2,5 tysiąca. Okazuje się jednak, że naciągacze idą dalej i są w swoim postępowaniu całkiem sprytni.

Czytaj więcej antyweb.pl/coinhive-kopie-kryptowaluty-zamknieta-przegladarka/

Kurs bitcoina mocno wzrasta i… jeszcze mocniej spada. Ostre zawirowania w ostatnich dniach

Kończy się listopad, a wraz z nim do historii przejdą kolejne rekordy kursu bitcoin: niedawno udało się przebić granicę 11 tysięcy dolarów i to krótko po wdrapaniu się na wierzchołek z napisem "10 tysięcy dolarów". Wspinaczka, która nie ma końca? Niekoniecznie - po szybkich i mocnych wzrostach przyszedł czas gwałtownej korekty. I chociaż dramatu nie ma, powinno to niektórym uzmysłowić, z jakim instrumentem mają do czynienia

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-wahania-kursu/

Moda na Bitcoina zaczyna zbierać żniwo. Pęd za zyskami może pogrzebać wiarygodność najstarszej polskiej giełdy

Bitbay to polska giełda pozwalająca na handel kryptowalutami. Także wyjątkowo rozchwytywanym w ostatnim czasie Bitcoinem. I być może popełnia właśnie największy błąd w swojej historii, zapraszając do siebie wyjątkowo szemranego naśladowcę najsłynniejszej kryptowaluty świata.

Czytaj więcej innpoland.pl/139121,moda-na-bitcoina-zaczyna-zbierac-zniwa-ped-za-zyskami-moze-pogrzebac-wiarygodnosc-najstarszej-polskiej-gieldy

Zarządzanie sprzedażą marihuany za pomocą blockchain

Chyba już każdy o tym słyszał:

Wystarczy przestać grać w gry i zacząć wykorzystywać swoją kartę graficzną do kopania bitcoinów lub innej kryptowaluty. A potem tylko patrzymy, jak rośnie nasze bogactwo.

Niestety, w rzeczywistości temat jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Ale zanim rozeznasz się w nim i stwierdzisz, że zostanie górnikiem jednak nie jest dla ciebie, możesz spotkać się po drodze z określeniem blockchain. Powiedzmy, że w uproszczeniu jest to system rozliczania transakcji w internecie oparty o zdecentralizowaną księgę rachunkową. Zyskał on rozgłos dzięki kryptowalutowej gorączce. Jednak już dawno starano się go wykorzystać w innych zastosowaniach.

Czytaj więcej antyweb.pl/zarzadzanie-sprzedaza-marihuany-za-pomoca-blockchain/

Wydobywanie bitcoina pochłania więcej energii elektrycznej niż… Irlandia

Kryptowaluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem biznesu, inwestorów, polityków oraz instytucji finansowych. Jedni widzą w tym przyszłość i świetny sposób na pomnażanie kapitału, inni zagrożenie oraz bańkę spekulacyjną. Kiedy jednak sporo osób zastanawia się nad tym, czy bitcoin przebije granicę 10 tysięcy dolarów i czy powinien tyle kosztować, mniej osób zadaje pytanie o to, jakie są koszty wydobycia tej waluty. A te robią wrażenie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, niebawem ta produkcja da o sobie znać.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-energia-elektryczna/

Kryptokoparki za 400 000 PLN skonfiskowane na lotnisku w Gdyni

Gdy celnicy dokonywali rewizji przesyłki nadesłanej firmą kurierką, natychmiast dostrzegli, iż na kryptokoparkach brak jest wymaganych przez prawo oznaczeń bezpieczeństwa. Tym samym, zamiast trafić pod wskazany adres, wszystkie urządzenia zostały skonfiskowane i zdeponowane w magazynie celnym.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/kryptokoparki-za-400-000-pln-skonfiskowane-na-lotnisku-w-gdyni/

Konferencja Crypto Future Conference Warszawa

Dnia 15 grudnia 2017 w Warsaw Trade Tower w Warszawie odbędzie się konferencja Crypto Future Conference poświęcona w całości tematyce kryptowalut.

Organizatorem wydarzenia jest firma Pure Conferences, znana z organizacji spotkań o podobnej tematyce, m.in. Banking Tech&Security oraz IT Future Expo. Wokół kryptowalut w ostatnim czasie narosło wiele mitów. Ogólnodostępne informacje są niezrozumiałe dla zwykłych ludzi.

Odpowiadając na potrzeby rynku stworzyliśmy przedsięwzięcie, które w prosty i zrozumiały sposób zaznajomi uczestników z najważniejszymi zagadnieniami. Nasi Prelegenci, wśród których wyróżnić można Sylwestra Suszka – założyciela giełdy BitBay i prof. Krzysztofa Piecha, przybliżą specyfikę branży i odpowiedzą na wszystkie pytania. Koszt udziału w konferencji to 399 zł.

Dla chętnych po konferencji odbędzie się dwugodzinny warsztat, podczas którego każdy Uczestnik będzie mógł pod okiem specjalistów w praktyce zastosować wiedzę teoretyczną. Koszt takiego warsztatu to 149 zł. Szczegółowe informacje, sylwetki prelegentów i bilety znaleźć można na stronie internetowej www.cryptofuture.pl i w wydarzeniu na Facebooku www.facebook.com/events/1758281354231833

Twórca BitTorrent stworzy ekologiczną kryptowalutę

Przez tydzień jedno gospodarstwo domowe potrafi zużyć ilość energii potrzebną do przeprowadzenia bitcoinowej transakcji. Programista Bram Cohen, współtwórca popularnego protokołu transferu plików BitTorrent, postanowił rozwiązać problem. Cohen chce wprowadzić ekologiczną kryptowalutę.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Tworca-BitTorrent-stworzy-ekologiczna-kryptowalute,News,84127.html

Prezes NBP o kryptowalutach: to jazda bez trzymanki

Bitcoin wciąż drożeje, osoby, które zainwestowały wcześniej w tę kryptowalutę, mogą być zadowolone. Inni pewnie dopiero teraz zamierzają się włączyć do gry i liczą na to, że i tak zarobią na wirtualnym pieniądzu. Nie tylko na bitcoinie - szybko przybywa mu konkurencji. W tej ostatniej nie brakuje walut podejrzanych, na rynku przybywa osób, które chcą zarobić na ludzkiej naiwności. Przestrzega przed tym prezes NBP, który sam chętnie by zakazał tego rozwiązania.

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-nbp-ryzyko/

280 milionów dolarów w Ethereum zablokowane. Wystarczył jeden błąd…

Ethereum nie ma ostatnio dobrej passy i niestety, ale doszło do kolejnego poważnego incydentu z udziałem tej kryptowaluty. Jak się okazuje, około 280 milionów dolarów zgromadzonych w ramach tego środka zostało zablokowanych tuż po tym, jak w wyniku błędu ludzkiego usunięto część kodu potrzebnego do uzyskania dostępu do cyfrowych portfeli utrzymywanych przez Parity Technologies.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-280-milionow-multi-sig

Radca kryptograficzny – dajemy się ponieść wyobraźni

Pojawienie się Bitcoina, technologii łańcucha bloków, a także łatwa dostepość oprogramowania służącego do szyfrowanej komunikacji sprowokowało za sobą pojawienie się nowego zawodu na rynku – radcy kryptograficznego. Jest to zawód który jeszcze kilka lat temu praktycznie nie istniał. Łączy w sobie elementy pracy inwestora giełdowego, informatyka i kryptografa.

Czytaj więcej kryptopolonia.info/radca-kryptograficzny-dajemy-sie-poniesc-wyobrazni/

Bitcoin bije kolejne rekordy, a naciągacze zacierają ręce…

Na czym najszybciej i najłatwiej dzisiaj zarobić? Obserwując doniesienia z mediów, starych, nowych i tych społecznościowych, można stwierdzić, że na bitcoinie. Albo na innych cyfrowych walutach, które relatywnie niedawno były jedynie zabawą, zagadnieniem bardzo niszowym. Obecnie trzeba to już postrzegać w innych kategoriach, bo kryptowaluty są wyceniane bardzo wysoko, cały rynek wart jest setki miliardów dolarów. Ludzie szturmują tę formę inwestowania, a to... nie wróży nic dobrego

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-banka-spekulacja/

Björk eksperymentuje z kryptowalutą. Do nowej płyty dołączy AudioCoiny

Islandzka artystka Björk ponownie eksperymentuje z muzyką i techniką. Po tym, jak w 2016 roku, przy okazji trasy koncertowej Vulnicura, przygotowała dla fanów wycieczkę VR po swoim domu na Islandii, do nowego albumu zamierza dołączyć kryptowalutę.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bjrk-eksperymentuje-z-kryptowaluta.-Do-nowej-plyty-dolaczy-AudioCoiny,News,84058.html

Amazon rejestruje adresy związane z kryptowalutami. Co szykuje wielki sklep?

Kryptowaluty podgrzewają atmosferę coraz bardziej - nie jest to już temat dla wąskiej grupy zainteresowanych, każdego dnia pojawia się w mediach i to tych skierowanych do mas. W jakim kontekście? Można mówić o skrajnościach: od wieszczenia świetlanej przyszłości po przekonywanie, że to bańka, która niebawem pęknie z hukiem. Z jednej strony kolejne firmy czy nawet państwa interesują się tym rozwiązaniem, a ceny bitcoina rosną, z drugiej strony, słyszymy głosy, że słabo zorientowany tłum zapłaci za podjęte ryzyko. W takiej sytuacji musi intrygować fakt, że Amazon rejestruje domeny związane z tematem.

Czytaj więcej antyweb.pl/amazon-kryptowaluty/

Krypto złoty

czyli Halloween już się zbliża

krypto zlotyNo więc do frontalnego ataku rządów na blockchain i krypto waluty jednak nie dojdzie. Tyle jest jasne. Zamiast tego będziemy najpewniej mieli wysyp rządowych krypto walut.

Nie ma wątpliwości że twardogłowi miłośnicy demokracji wszędzie najchętniej by widzieli ban wszystkiego, nawet samej myśli o tym że dwóch gości przeprowadzić może między sobą transakcję bez wiedzy i zgody Wielkiego Brata. Część państw nawet ban taki wprowadziła. Koalicja banująca krypto waluty obejmuje takich koryfeuszy wolności jak Boliwia, Ekwador, Kirgistan i Bangladesz.

Czytaj więcej dwagrosze.com/2017/10/krypto-zloty/

W pułapki „koparek” wpaść jest bardzo łatwo. Zdecydowanie za łatwo…

O ile wcześniej mówiliśmy tylko o pewnym trendzie, tak teraz możemy już powiedzieć: "to zjawisko". Tym bardziej niebezpieczne, bo kryje się - jak się okazuje - dosłownie wszędzie. Skrypty zaprzęgające komputery użytkowników do kopania kryptowalut czają się już nawet w dodatkach do Wordpressa. Istne szaleństwo.

Czytaj więcej antyweb.pl/coinhive-koparki/

Putin chyba nie bardzo lubi kryptowaluty. Czy aby na pewno?

Coca Cola w Związku Radzieckim uchodziła za symbol amerykańskiego kapitalizmu - wartości, która zagrażała dążeniem do utopijnego komunizmu. Dlatego też była zakazana. Nie przeszkadzało to jednak partyjnym dygnitarzom w tym, aby potajemnie przed ludem ów napitek spożywać. Słodki, smaczny i lepszy od wszystkiego, co wyprodukowali przodownicy pracy był odskocznią od smutku KPZR.

Czytaj więcej antyweb.pl/putin-rosja-kryptowaluty/

Bitcoin - bohater, czy zdrajca narodu?

Tak się złożyło, że jakiś czas temu bawiłem się pilotem i wpadłem na kanał informacyjny, z którego wiedzę o świecie czerpią wyborcy PiSu. TVP Info jest... osobliwe i dowiedziałem się z niego między innymi, że Lech Wałęsa to zdrajca narodu. Kilkukrotnie, żeby nie było wątpliwości - w końcu, do niektórych raz nie wystarczy.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-bohater-czy-zdrajca-narodu,News,83104.html

Gdybyś kupił 1000 BTC 7 lat temu, to miałbyś dzisiaj 15 milionów. Kiedy to się skończy?

Przedsiębiorczych użytkowników internetu nic ostatnio tak nie grzeje jak cena czołowej kryptowaluty na świecie - Bitcoina. Nie bez powodu, bowiem na przestrzeni lat funkcjonowania tajemniczej, cyfrowej waluty zanotowano niezwykłe wzrosty wartości, które obecnie przyprawiają o zawrót głowy. Zastanawiam się tylko, kiedy to wszystko się skończy.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-btc-cena-szalenstwo/

Billon – nowy system płatności oparty o blockchain i wymyślony przez Polaków

Kiedy my rozpływamy się nad nowymi rozwiązaniami w przesyłaniu pieniędzy, takimi jak Blik, płatności P2P, Android Pay, zbliżeniowe czy podobne, kiedy kurs bitcoina wywindował się już do astronomicznego kursu, gdzieś tam w Warszawie i Londynie rodzi się nowy pomysł i wizja cyfrowego pieniądza - Billon.

Czytaj więcej antyweb.pl/billon-nowy-system-platnosci-oparty-o-blockchain-i-wymyslony-przez-polakow/

Ten kraj chce mieć narodową kryptowalutę. I uwaga – to nie jest Polska

Narodowa kryptowaluta? Niektórzy w ciemno strzeliliby, że chodzi o Polskę, gdzie ostatnio bardzo chętnie mówi się o "unarodowieniu" wszelkich sfer życia społecznego. A tymczasem, pomysł na stworzenie krajowego, wirtualnego środka płatniczego zrodził się w Estonii, gdzie taki projekt miałby stanowić szansę dla nowych kierunków rozwoju tego nadbałtyckiego państwa.

Czytaj więcej antyweb.pl/krajowa-kryptowaluta-narodowa/

Jak kraść, to w kryptowalutach. Ethereum (znowu) zaatakowane

Wzrost popularności kryptowalut powoduje, że coraz częściej wykorzystują je cyberprzestępcy. Pisaliśmy dla Was wcześniej o wielu innych przypadkach nieetycznych działań hakerów. Okazuje się, że Ethereum wychodzi na prowadzenie, jeżeli chodzi o zainteresowanie złodziei - tym razem udało się wykraść niemal 500 000 dolarów w tej kryptowalucie.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-enigma-project/

Kurs bitcoina wynosi już ponad 4100 dolarów

Bitcoin nie pozwala spać. Kurs szybko wspina się na dotąd nieznane poziomy. Jeszcze tydzień temu za Bitcoina płacono 3 tys. dolarów i był to szeroko opisywany hit medialny. Pytanie o bankę naturalnie mija się z celem i nie doprowadzi nas do żadnego konstruktywnego wniosku (jeden rabin powie tak a drugi powie nie). Właściwsze pytanie, to kiedy kurs przekroczy 5 tys. dolarów (i czy warto grać na krótko)?

Czytaj więcej fintek.pl/kurs-bitcoins-wynosi-juz-blisko-4200-dolarow/

Moje luźne przemyślenia i teoria całościowa kursu bitcoin:) - przemyślenia @Smok z forum bitcoin.pl

"TEORIA ZBIORNIKOWA", "PIRAMIDOWA" "LOGARYTMICZNA" czy "WIRUSOWA" -w szystkie mają te same cechy. Inaczej mówiąc moje własne dywagacje nt. kursu bitcoin-a
(wrzucam tu w pierwszym wątku moje wszystkie refleksje dopisując EDIT1, EDIT2 itd. Przepraszam, że trochę to zrobiło się przydługawe :) Być może dla zwolenników świec, fal Elliota itp są to głupoty wyssane z palca ale cóż chodziło mi po głowie i musiałem to w końcu "przelać na papier" )
Poniższy tekst można traktować jak opowiadanie science-fiction 8-) Musicie mi wybaczyć są to moje luźne przemyślenia czasem powstałe pod wpływem chwili i mogą być nie poprawne stylistycznie i zawierać błędy ortograficzne :lol:

Czytaj więcej forum.bitcoin.pl

Fork Bitcoin ABC/Cash/whatever - Rafał prostuje Bitcoina

Jesteśmy atakowani informacjami o nadchodzącym nieuchronnym forku.
Giełdy deklarują wsparcie dla potencjalnej nowej waluty lub nie.
Pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego co może się stać oraz jak można (lub nie) stać się posiadaczem i użytkownikiem nowo powstałej waluty.

Tym wpisem chciałbym zebrać najważniejsze informacje razem i rozwiać niejasności.

Czytaj więcej steemit.com/bitcoin/@rav3npl/rafal-prostuje-bitcoina-fork-bitcoin-abc-cash-whatever

również polecamy artykuł Bitcoin Cash – czym będzie nowy fork Bitcoina i jak zdobyć (zabezpieczyć) nowe monety

Jak przygotować się do hardforka Bitcoina?

1 Sierpnia 2017 prawdopodobnie będziemy świadkami rozdzielenia łańcucha bloków Bitcoina na dwa łańcuchy: BTC i BCC. Oznacza to, że łańcuch, który mamy aktualnie zostanie skopiowany i powstaną dwa identyczne. Jednakże od momentu podziału - łańcuchy zaczną się od siebie różnić. Przykładowo mając aktualnie 1 BTC na adresie aaaa, po podziale będziemy mieli 1 BTC na adresie aaaa i 1 BCC na tym samym adresie. Od tej chwili możemy wysłać zarówno BCC jak i BTC na dowolny adres z adresu aaaa. Przykładowo możemy wysłać 1 BTC na adres bbbb i 1 BCC na adres cccc. Od tego momentu oba łańcuchy już się różnią, ponieważ wykonaliśmy dwie różne transakcje.

Czytaj więcej steemit.com/poland/@idunno/jak-przygotowac-sie-do-hardfork-bitcoina

Ethereum znowu zaatakowane. To już 4 atak w tym miesiącu

Rynek kryptowalut jest coraz atrakcyjniejszy - nie tylko dla mniejszych i większych inwestorów, ale także dla cyberprzestępców, dla których szukanie podatności w systemach zarządzania wirtualnymi pieniędzmi to świetny sposób na szybkie zarobienie potężnych pieniędzy. Ethereum jest na fali - nie tylko w sensie wzrostu cen jednej jednostki waluty.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-veritaseum-kradziez/

Producenci kart graficznych powinni postawić pomnik górnikom kryptowalut

Kto by przypuszczał, że sprzętem wykorzystywanym przez górników w XXI wieku, będą przede wszystkim karty graficzne. Czy to oznacza, że nasze kopalnie stały się już tak nowoczesne, wyrzucono z nich tradycyjne narzędzia i zastąpiono elektroniką? Nie do końca: na znaczeniu zyskuje po prostu nowa forma górnictwa - wydobywanie wirtualnego pieniądza. Zajęcie może dla nielicznych, ale jego skutki odczuwa większa grupa ludzi. Wpływa to nawet na wielkie firmy.

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-karty-graficzne/

Bitcoin na rozdrożu. 1 sierpnia wstrzymajcie się z transakcjami

Inwestujący w bitcoiny zacierają ręce. Kto w zeszłym roku zdecydował się kupić tę kryptowalutę, ten wiosną mógł cieszyć się wielokrotnym wzrostem jej wartości. Za kilka tygodni jednak wszystko może się zmienić. Bitcoin stoi przed jednym z krytycznych momentów w swojej historii, który może zarówno kryptowalutę tę pogrążyć, jak i wynieść do rangi jednego z kluczowych instrumentów finansowych tej planety.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-na-rozdrozu.-1-sierpnia-wstrzymajcie-sie-z-transakcjami,News,82147.html

Jak przejąłem 11 kont i kontrolę nad 21 000 dolarów w kryptowalucie

Najsłabszym elementem większości systemów komputerowych jest człowiek. Tak było i w tym przypadku. Tę historię opisuję w celach edukacyjnych, by pokazać na jakie problemy natknąłem się, starając się pomóc użytkownikom jednej z kryptowalut.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/white-hat-hacking-w-praktyce-czyli-jak-przejalem-11-kont-i-kontrole-nad-21-tysiacami-dolarow-w-kryptowalucie/

Kryptowaluty na weekend – Bitcoin może szybko osiągnąć cenę 4000$

Miniony tydzień był dla miłośników kryptowalut niezwykle interesujący. Wszystko to za sprawą jakże skrajnie różnego podejścia poszczególnych instytucji do walut cyfrowych i ich zastosowania.

W piątek, 7 lipca br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wraz z Narodowym Bankiem Polskim (NBP) wystosowały oficjalny komunikat będący ostrzeżeniem dla potencjalnych użytkowników przed ryzykiem związanym z wirtualnymi walutami (takimi jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin) i tak dalej. Stanowisko obu instytucji jest bardzo jasne – kryptowaluty nie są pieniądzem.

Czytaj więcej comparic.pl/kryptowaluty-weekend-bitcoin-moze-szybko-osiagnac-cene-4000/

Recenzja usług SpectroCoin

Znacznie szybsze, łatwiejsze w obsłudze i bardziej dostępne operacje finansowe - to główne cele strony internetowej SpectroCoin. SpectroCoin, z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii, umożliwia kupno bitcoinów przy pomocy różnych opcji płatności, a swoje usługi oferuje 150 krajom, w tym Polsce.

Kryptowaluty i kryptografia ( Szyfrowanie wiadomości )

Obojętnie czy mówimy o Bitcoinie czy o altcoinach to możemy użyć synonimu – kryptowaluty. Nie jest trudno zgadnąć z połączenia jakich słów powstało to określenie. Kryptowaluty i kryptografia chodzą ze sobą w parze.

Skoro interesujemy się walutami to myślę że równie warto poszerzyć horyzonty w dziedzinie kryptologii, w końcu człon “krypto” znajduje się z przodu a do tego wszyscy jesteśmy świadomi że dostępu do naszych środków chronią strzeżone przez nas klucze prywatne.

Czytaj więcej

Bitcon cenniejszy od złota! - bezpłatne seminarium dla zainteresowanych rynkiem kryptowalut

Pierwsze takie w Polsce seminarium poświęcone szybko rozwijającemu się rynkowi kryptowalut jest doskonałym miejscem na poszerzenie swojej wiedzy na ten temat – zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych w tego typu produktach. Podczas wykładów czołowych ekspertów rynku kryptowalut 24 czerwca 2017 r. w Warsaw Expo XXI będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi trendami dotyczącymi tej branży oraz poznania sprawdzonych, rentownych metod obrotu walutami cyfrowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak działa Bitcoin?

Protokół Bitcoin jest fascynujący. Ukazuje potęgę matematyki oraz kryptografii oraz potwierdza ich rolę w kreowaniu systemów przyszłości. Jest dosyć skomplikowny, co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

Zacznijmy od tego, że Bitcoin jest protokołem opartym o sieć P2P (peer-to-peer), czyli każdy węzeł sieci (host) ma takie same uprawnienia, każdy węzeł może być jednocześnie serwerem i klientem. Sieć działa dlatego, że są do niej podłączone hosty, nie ma tu żadnego centralnego serwera.

Czytaj więcej steemit.com/polish/@jakipatryk/jak-dziala-bitcoin

Przyczyny spektakularnego wzrostu kursu Bitcoina

W ostatnim roku byliśmy świadkami szału medialnego wokół Bitcoina. Jego wartość w ciągu roku (do 25.05.2017) wzrosła o około 400% – rzadko kiedy zdarza się inwestorom możliwość pięciokrotnego zwiększenia kapitału w tak krótkim czasie. W szczególności spektakularne były trzy miesiące pomiędzy początkiem marca a 25 maja, gdy kurs wzrósł z poziomu poniżej 1000 USD do powyżej 2500 USD

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/przyczyny-spektakularnego-wzrostu-kursu-bitcoina

Mania wokół Bitcoina i perspektywy rynku kryptowalut

Ostatni tydzień przyniósł rekordową wycenę najważniejszej na świecie kryptowaluty – Bitcoina. Wartość jednostki sięgnęła 2730 dolarów. Od tego momentu cena zdążyła już spaść, jednak poza samym szaleństwem wokół Bitcoina należy zauważyć fakt, iż rynek kryptowalut zyskuje coraz większą popularność i silnie oddziałuje na otaczającą nas rzeczywistość. Z tego powodu warto posiąść chociażby podstawową wiedzę na ten temat.

Czytaj więcej independenttrader.pl/mania-wokol-bitcoina-i-perspektywy-rynku-kryptowalut.html

Kupuj bitcoina, sprzedaj bitcoina – fascynujące, ilu mamy teraz speców od kryptowalut

Korekta? Jak to korekta!? Pewnie nie brakuje osób, które reagowały w ten sposób, gdy widziały, że kurs najpopularniejszej obecnie kryptowaluty spada. Dopiero co weszli w tę inwestycję, liczyli na szybkie i duże pieniądze, a tu taka niemiła niespodzianka. Oczywiście nie brakuje głosów otuchy: spokojnie, to normalne, zaraz wracamy do wzrostów - kurs Północ! Nasilają się dyskusję, widać wyraźnie, że przybyło speców od finansów.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-cena-rynek/

Świat znowu oszalał na punkcie bitcoinów. Pewny sposób na zysk?

Kryptowaluty znowu rozpalają wyobraźnię rzeszy ludzi, skupiają na sobie uwagę mediów, polityków, analityków i przedsiębiorców. Trudno się temu dziwić: ich kursy dynamicznie rosną, czego najlepszym przykładem bitcoin - najbardziej znana kryptowaluta. Na każdym robią pewnie wrażenie doniesienia o wzrostach ceny sięgających kilkuset procent w relatywnie krótkim czasie. A możliwe, że to nie koniec wspinaczki. Należy jednak zastanowić się dwa razy, nim wejdzie się do tej rzeki...

Czytaj więcej http://antyweb.pl/bitcoin-kurs

Bitcoin wisi w powietrzu

Dziś (piątek) albo w najpóźniej w nocy z poniedziałku na wtorek spodziewana jest decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zatwierdzeniu pierwszego bitcoinowego ETF braci Winklevoss. Jak pokazuje analiza danych, w tym momencie 84proc. inwestorów otwiera pozycję długą, stawiając na wzrost kursu krytpowaluty.

Czytaj więcej: www.strefabiznesu.pl/wiadomosci/a/bitcoin-wisi-w-powietrzu,11871432/

Centralna Baza Rachunków wiele zmieni – nie tylko dla posiadaczy Bitcoinów

Państwowa inwigilacja może wskoczyć na nowy poziom dzięki Centralnej Bazie Rachunków zaproponowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Ta baza zmieni charakter tajemnicy bankowej i sprawi, że państwo będzie mogło wiedzieć nawet o Twoich walutach wirtualnych.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/centralna-baza-rachunkow-wiele-zmieni-nie-tylko-dla-posiadaczy-bitcoinow/

Zbycie bitcoinów jest objęte zakresem ustawy o VAT

Czynność zbycia waluty wirtualnej bitcoin stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako odpłatne świadczenie usług. Tak wskazał WSA w Poznaniu w wyroku z 29 listopada 2016 r.
articleImage: Zbycie bitcoinów jest objęte zakresem ustawy o VAT

Sprawa dotyczyła opodatkowania transakcji zbycia alternatywnych środków płatniczych bitcoin. Chodziło o spółkę, która zamierza przystąpić do społeczności użytkowników tych alternatywnych środków płatniczych. Spółka planuje nabyć sprzęt komputerowy o znacznych mocach obliczeniowych i wydobywać (uwalniać) alternatywne środki płatnicze z systemu teleinformatycznego społeczności,

Czytaj więcej www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/zbycie-bitcoinow-jest-objete-zakresem-ustawy-o-vat

 

Dobra zmiana bierze się za bitcoiny

Mimo wysiłków socjalistów w rządzie idącym od sukcesu do sukcesu, dobrej zmianie nie udało się wprowadzić w Polsce jednolitego piekła podatkowego od 2017. Pojedynek nadpremiera Morawieckiego z czasem wygrał czas. Jeżeli więc mimo rządów pobożnego PiS-u piekło zagrozi Polakom to przynajmniej nie w 2017. PiS-owi nie uda się tym docisnąć podatkowo samo zatrudnionych tak aby wyzwolić ich spod nieznośnej perspektywy płacenia mniej niż etatowcy.

Czytaj więcej dwagrosze.com/dobra-zmiana-bierze-sie-za-bitcoiny/#utm_source=feedly&utm_medium=rss&utm_campaign=dobra-zmiana-bierze-sie-za-bitcoiny

Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to niezwykły czas wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem. Niech zatem te święta będą niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech będą przeżyte w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzymy nadziei na lepsze jutro, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Niechaj Nowy Rok 2017 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń, zaś narodzenie Jezusa Chrystusa, który jest źródłem radości, pokoju i nadziei, wzbudzi pragnienie spotkania z Nim oraz będzie inspiracją do pomocy innym w twórczym odkrywaniu piękna świata. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Klienci polskiej giełdy bitcoin stracili pieniądze

W październiku z sieci zniknęła jedna z najstarszych giełd bitcoina w Polsce – Bitcurex. Ostatni komunikat zamieszczony na stronie serwisu informował, że klienci mogą otrzymać zwrot środków, a platforma ruszy ponownie pod koniec listopada. Rację mieli ci, którzy podejrzewali, że to tylko gra na czas – pieniądze i bitcoiny nie wróciły do użytkowników.

Czytaj więcej m.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-polskiej-gieldy-bitcoin-stracili-pieniadze-7489083.html

„Jak Promować Kryptowaluty?”

Jaki jest największy problem jaki mają ludzie z promowaniem kryptowaluty?
Widzisz, to jest gra liczb. Możesz mieć najlepszy produkt, ale jeśli mówisz do czterech ścian, to nie masz szans, żebyś sprzedał kryptowalutę.

Nikt Cię nie słucha.

 

Ale wyobraź sobie, że masz społeczność 5000 ludzi, 50 000 ludzi , a nawet 100 000 ludzi! Promowanie jest o wiele prostsze, może oznaczać wysłanie JEDNEGO MAILA. I wprowadzenie do systemu kryptowaluty setek ludzi.

Czytaj więcej www.okuniewicz.pl/uncategorized/jak-promowac-kryptowaluty/

Wpłaty kartami kredytowymi na BitBay

Polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła nową usługę we współpracy z Simplex. To proste narzędzie do zakupu Bitcoinów, Litecoinów, Ether oraz Lisk. Depozyty kartami kredytowymi są dostępne w dwóch walutach fiat - Euro i Dolarach - i są prostym sposobem na wpłacanie pieniędzy na konto użytkownika giełdy.
BitBay jest wiodącą giełdą w Polsce, stworzoną w 2014 roku. Innowacyjna platforma, świetny support i wiele pomocnych narzędzi dla klientów zagwarantowały im pozycję numer jeden na rynku. Niektóre z wprowadzonych przez nich udogodnień to ekspresowe wpłaty na Poczcie Polskiej, wypłaty z bankomatów i karta debetowa do konta umożliwiająca użytkownikom płatności w sklepach i restauracjach.

A kto umarł, ten nie żyje czyli los polskiej giełdy BTC Bitcurex

Kiedy ponad tydzień temu Bitcurex przestał działać długo powstrzymywaliśmy się od komentarza dając jej właścicielom kredyt zaufania. Jak się okazuje – najwyraźniej niesłusznie. Czas zatem podsumować ten przykry incydent.

Historia Bitcurexa pokazuje, jak nie należy prowadzić komunikacji w przypadku problemów jakiegokolwiek serwisu posiadającego chociaż minimalne znaczenie dla użytkowników – o przechowywaniu ich czasem niemałych środków finansowych nie wspominając. Jeśli Bitcurex po poprzednich incydentach nie trafił jeszcze do podręczników zarządzania kryzysowego, to teraz ma tam już zagwarantowane miejsce.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/a-kto-umarl-ten-nie-zyje-czyli-los-polskiej-gieldy-btc-bitcurex/

Polska giełda Bitcurex niedostępna

iełda nie działa już 3 dzień… Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu i gwarantujemy anonimowość :)

PS. Wątek dotyczący awarii i śledzenia środków, które wypłynęły z rachunków Bitcurex (2300 BTC, ok. 5,7 miliona złotych) tuż przed awarią jest tutaj. Nie wiadomo kto je wytransferował (czy właściciele giełdy, czy np. jakiś złodziej).

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/polska-gielda-bitcurex-niedostepna/

Inflacja zniszczy Bitcoina

Dlaczego Bitcoin ma jakąkolwiek wartość? Przede wszystkim dlatego, że:

  • Pozwala przechowywać pieniądze i dokonywać transakcji niezależnie od systemu bankowego.
  • Jest trwały, przenośny, łatwo podzielny, trudny do podrobienia.
  • Ma odgórnie ograniczoną podaż (ilość Bitcoinów w obiegu nigdy nie przekroczy 21 mln B), co nie pozwala na wystąpienie inflacji.

To wszystko sprawia, że Bitcoin zyskuje ostatnią cechę dobrego pieniądza:

Jest coraz powszechniej honorowany przy różnego rodzaju płatnościach.

Właśnie dlatego Bitcoin postrzegany jest jako połączenie najlepszych cech standardowych pieniędzy (łatwość płacenia) i złota (zapobieganie inflacji). Dopóki ludzie będą cenić sobie możliwość łatwego rozliczania się poza systemem bankowym, dopóty kryptowaluty będą posiadały fundamentalną wartość.

Czytaj więcej 10-procent-rocznie.blogspot.com/2016/10/inflacja-zniszczy-bitcoina.html

Dyskusja forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=19826

Protokół Bitcoina od środka: Jak autoryzowane są transakcje?

Ogłosić nową transakcję w sieci Bitcoin może każdy. Wystarczy zbudować odpowiedni ciąg bajtów zawierający podstawowe informacje o płatności i wysłać go w świat. Jednak nie każda płatność zostanie przyjęta, bowiem trzeba w jakiś sposób udowodnić, że mamy prawo dysponować środkami, które są w naszym posiadaniu. Zobaczmy jak reguluje to protokół Bitcoina ?

Czytaj więcej mikoleusz.pl/protokol-bitcoina-od-srodka-jak-autoryzowane-sa-transakcje/

Analiza techniczna kursu Bitcoin 09-09-2016

W ciągu tego tygodnia niewątpliwie największym wydarzeniem był skok kursu z poziomu 573 USD do 607 USD, daje to ok. 6 % wzrost kursu w ciągu jednego dnia. Szukając możliwych przyczyn fundamentalnych można zauważyć pewną analogia do rynku złota dla którego wrzesień (historycznie) jest okresem zwyżek. Nie można wykluczyć również chwilowego skoku po którym może nastąpić mocna przecena waloru,

Czytaj więcej bitbay.net/analiza-techniczna-kursu-bitcoin-09-09-2016

Kup Bitcoiny ekspresowo! Giełda BitBay wprowadza ekspresowe przelewy online

Dynamicznie rozwijająca się polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła usługę ekspresowych przelewów online. Teraz wykonanie depozytu przelewem bankowym trwa do 15 minut z większości najpopularniejszych banków w Polsce.

Giełda BitBay przedstawiła dzisiaj nowa usługę - ekspresowe wpłaty online z kont bankowych w najpopularniejszych bankach w Polsce. Przelew widoczny jest na koncie użytkownika już po maksymalnie 15 minutach. Jednorazowo można dokonać wpłaty do 50 000 zł. Usługa jest dostępna dla klientów większości najpopularniejszych banków w Polsce, w tym: Alior Bank, Bank BPH, Credit Agricole, ING Bank, Millenium Bank, Pekao SA, PKO BP.

Konkurs: Wygraj portfel KeepKey

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, organizowanego przez nas we współpracy z Bitcoinomat, który został oficjalnym partnerem KeepKey w Polsce.

Do wygrania są dwa portfele sprzętowe KeepKey o łącznej wartości 1700 zł! Aby zdobyć jeden z nich należy po postem konkursowym umieścić komentarz z odpowiedzią na 3 pytania oznaczyć i hasztagiem #keepkey. Post konkursowy znajdziecie pod adresem goo.gl/nLdCjf

Czytaj więcej bitbay.net/konkurs-keepkey

Inwestowanie w Bitcoiny – wady i zalety

Rynek kryptowalut z pewnością wydaje się intrygujący zarówno dla inwestorów, jak i osób posiadających mniejsze oszczędności. Jednak przed rozpoczęciem przygody z Bitcoinem warto lepiej go poznać i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Inwestowanie w Bitcoiny znów zyskuje na popularności. Wzmożone zainteresowanie widać głównie na wykresie, gdzie cena od prawie roku rośnie. W okresie od sierpnia 2015 do czerwca 2016 kurs tej kryptowaluty wzrósł z 200 dolarów do niemal 800 dolarów za jednego Bitcoina. Łatwo jest więc zrozumieć ekscytację tym rodzajem inwestycji i m.in. dlatego warto jest przyjrzeć się bliżej możliwościom w powyższym zakresie.

Czytaj więcej www.ifirma.pl/poradnik-przedsiebiorcy/inwestowanie-w-bitcoiny-wady-i-zalety.html

Bitcoinowy bail-in – klienci Bitfinex podzielą się stratami

W zeszłym tygodniu giełda Bitfinex ogłosiła, że padła ofiarą ataku. Firma z siedzibą w Hongkongu straciła niemal 120 tys. bitcoinów i zdecydowała się zawiesić działanie na kilka dni. Bitfinex poinformował właśnie, że podzieli straty wynikające z włamania równo pomiędzy wszystkich klientów.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoinowy-bail-in-klienci-Bitfinex-podziela-sie-stratami-7470894.html

Blockchain, czyli jak technologia Bitcoina robi karierę

Czy da się zastąpić zaufanie technologią? Jeżeli tak, to jest nią blockchain. System, na którym zbudowano Bitcoina, może mieć znacznie więcej zastosowań. A wszystko dlatego, że w przeciwieństwie do innych systemów szyfrujących, ten jest nie do złamania. Interesuje się nim także polski rząd

Czytaj więcej www.forbes.pl/blockchain-technologia-bitcoina-rewolucja-w-cyberbezpieczenstwie,artykuly,206226,1,1.html

Bitcoiny nie tylko dla hakerów. Polska giełda w legalistycznej erze kryptowalut

Największa polska giełda bitcoinowa Bitcurex chce ułatwić dostęp do kryptograficznych walut także dla tych, którzy z klimatami serialu Mr Robot nie chcą mieć nic wspólnego. Bezpieczeństwo, zgodność z wymogami prawa i wygoda dostępu, zarówno dla inwestorów, jak i tych, którzy bitcoiny chcą wykorzystać po prostu do płacenia za legalne towary i usługi w Internecie. Z tego też powodu Bitcurex obrasta w struktury charakterystyczne dla bardziej klasycznych instytucji finansowych.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoiny-nie-tylko-dla-hakerow.-Polska-gielda-w-legalistycznej-erze-kryptowalut,News,74762.html

Kurs bitcoina był stabilniejszy niż funta. Co czeka nas teraz, gdy podaż BTC spadła o połowę?

Bitcoinowa społeczność odetchnęła z ulgą – drugi Halvening, wydarzenie będące kamieniem milowym w historii kryptograficznej waluty, przebiegło bez problemów. Wraz z wyliczeniem bloku 420000, gdy ponad trzy czwarte wszystkich bitcoinów zostało już wydobyte, nagroda dla górników, którzy za pomocą swoich potężnych koparek zdołają rozwiązać kolejny blok, spadła po raz kolejny o połowę, z 25 do 12,5 bitcoinów. W ten sposób podaż bitcoinów spada z 9% rocznie do około 4% rocznie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Kurs-bitcoina-byl-stabilniejszy-niz-funta.-Co-czeka-nas-teraz-gdy-podaz-BTC-spadla-o-polowe,News,74675.html

Bitcoin na celowniku Komisji Europejskiej. Koniec z anonimową walutą

Europejscy regulatory zmieniają kurs w stosunku do bitcoina. W kwietniu Europejski Trybunał Sprawiedliwości zwolnił transakcje wymiany BTC z podatku VAT, ale teraz Komisja Europejska wydała przyjęła wniosek o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dwoma głównymi winowajcami są bitcoin i karty prepaid.
Terroryści używają bitcoina

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2016/07/bitcoin-komisja-europejska-terrorysci.html

Komisja Europejska walczy z terroryzmem: kryptowaluty i karty pre-paid pod szczególną kontrolą

Terroryzm coraz bardziej zagraża mieszkańcom Unii Europejskiej, więc Komisja Europejska chce uderzyć bezpośrednio w to, co terroryzm karmi. Anonimowe płatności, realizowane poprzez karty pre-paid i kryptograficzne waluty, pozwalać mają terrorystom na finansowanie swoich operacji, a nawet zakupy broni i materiałów wybuchowych. Dlatego też w imię naszego wspólnego dobra, Bruksela chce radykalnego zaostrzenia regulacji dotyczących wykorzystania anonimowych płatności. Co ciekawe, nie powiedziano nic o gotówce, ta jednak też ostatnio nie cieszy się sympatią unijnych komisarzy.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Komisja-Europejska-walczy-z-terroryzmem-kryptowaluty-i-karty-prepaid-pod-szczegolna-kontrola,News,74564.html

Start funduszu inwestycyjnego braci Winklevoss znów opóźniony

W podsumowaniu roku 2014 wspomnieliśmy o bitcoinowym funduszu inwestycyjnym braci Winklevoss, pisząc, że być może zostanie on uruchomiony w roku kolejnym. Tymczasem okazało się, że sprostanie wszystkim wymaganiom amerykańskich instytucji regulujących rynki giełdowe nie jest łatwe.

Mamy lipiec 2016 i kolejną poprawkę do prospektu emisyjnego funduszu, po raz kolejny przedłożonego do zatwierdzenia przez Securities and Exchange Commision.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/1254-start-funduszu-inwestycyjnego-braci-winklevoss-znow-opozniony

Brexit pompuje kurs bitcoina. "Gdy dzieje się źle, to bezpieczna przystań"

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie pozostała bez wpływu na cenę bitcoina. Podczas gdy rynek finansowy zalicza nawet kilkunastoprocentowe spadki, wartość cyfrowej waluty wzrosła przez ostanie 24 godziny o 17 proc. w stosunku do euro i 12 proc. w odniesieniu do dolara.

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brexit-pompuje-kurs-bitcoina-gdy-dzieje-sie,25,0,2112025.html

Wykradł 56 milionów dolarów i przekupuje górników, aby nie instalowali aktualizacji

W piątek wieczorem, ktoś wykorzystał błąd programistyczny w funduszu DAO opartym na kryptowalutcie Ethereum (alternatywa dla Bitcoina) i “wykradł” 56 milionów dolarów. Ze względu na specyfikę tej waluty, atakujący nie może wypłacić środków jeszcze przez 27 dni. Twórcy waluty chcą załatać dziurę i cofnąć historię transakcji do momentu sprzed ataku.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/znalazl-blad-w-funkcji-i-sprytnie-wyprowadzil-56-milionow-dolarow-w-wirtualnej-walucie/

Bitcoin wart już blisko 3 tys. złotych – i na tym się nie skończy

Bitcoin na dobre stał się częścią pejzażu Internetu, a stojąca u jego podstaw technologia łańcucha bloków (blockchain) znajduje zastosowanie już nie tylko w kryptowalutach – dość powiedzieć, że nawet Microsoft przygotował ostatnio zestaw narzędzi dla biznesu, które pozwolą na łatwe wdrażanie technologii wykorzystujących rozproszone rejestry. Nic więc dziwnego, że i kurs bitcoina do innych walut utrzymywał się w ostatnich miesiącach na stabilnym poziomie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-wart-juz-blisko-3-tys.-zlotych-i-na-tym-sie-nie-skonczy,News,74119.html

Relacja z III Digital Money & Currency Forum

9 czerwca w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie odbyła się po raz trzeci konferencja Digital Money and Currency Forum. I tym razem po raz kolejny mogliśmy zobaczyć elitę polskiej sceny Bitcoina, która w dużej mierze prowadziła dyskusję na temat technologii łańcucha bloków, znanym też nam z pracy Satoshiego Nakamoto pod oryginalnym angielskim odpowiednikiem – blockchain.

Czytaj więcej bitcoinet.pl/2016/06/13/relacja-z-iii-digital-money-currency-forum/

Bitcoin najdroższy od 2 lat

Kurs Bitcoina doszedł do najwyższej wartości od lutego 2014 roku. Wirtualny pieniądz był o ponad 17 proc. droższy niż w piątek.

W poniedziałek rano kurs bitcoina doszedł w Hongkongu do 683,89 USD. Jego wzrost tłumaczony jest zbliżającym się w lipcu ograniczeniem zysków z kreowania, tzw. wykopywania, kryptowaluty. W efekcie oczekiwana jest redukcja podaży bitcoinów.

Czytaj więcej www.pb.pl/4552958,36205,bitcoin-najdrozszy-od-2-lat

Chińscy inwestorzy szukają ucieczki

Eksperci spekulują, że przyczyn ostatniego wzrostu cen Bitcoin można doszukiwać się w Chinach, gdzie obrót Bitcoinów podwoił się na niektórych giełdach w ciągu ostatnich czterech dni. Chińscy inwestorzy reagują na niedawne wahania waluty i szukają sposobów, aby uniknąć rygorystycznych restrykcji kapitałowych rządu.

Czytaj więcej www.wprost.pl/fintech/10009990/Chinscy-inwestorzy-szukaja-ucieczki.html

Bitcoin, czyli waluta anarchistów

Świat obiegła wiadomość, że ujawnił się twórca najpopularniejszej kryptowaluty, czyli Bitcoina, ukrywający się dotąd pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Miał nim być australijski przedsiębiorca Craig Wright.

Bitcoin, który nie jest walutą fiducjarną, ponieważ nie stoi za nim autorytet żadnego banku centralnego ani rządu, został zaprezentowany w artykule naukowym, upowszechnionym w internecie w 2008 r.

Czytaj więcej wgospodarce.pl/opinie/26525-bitcoin-czyli-waluta-anarchistow?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wGospodarce+%28wGospodarce.pl%29

Konferencja: Bitcoin dla początkujących - 20 Czerwca 2016, 18:00 (Poniedziałek)

Zapraszamy na otwarte spotkanie pt. "Bitcoin dla początkujących". Jest to konferencja, której celem jest wprowadzenie i wyjaśnienie tematu cyfrowych walut takich jak Bitcoin. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, pracownikiem etatowym czy studentem, który chciałby wiedzieć więcej na ten temat, to serdecznie Cie zapraszamy.

Poruszymy temat zarówno od strony technologicznej, ideologicznej jak i inwestycyjnej dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Bitcoin to daleko więcej niż cyfrowa waluta, to pierwszy w historii ludzkości otwarty, niezależny i globalny system rozliczeniowy, którego nie da się już zatrzymać ani ignorować. Dlatego już czas abyś wyrobił/a sobie zdanie na jego temat.
Program konferencji:

  • Czym jest Bitcoin? - Szczepan Bentyn, mówca, konsultant, vloger
  • Jak kupić i używać bitcoina? warsztaty - Sylwester Suszek, giełda BitBay.pl
  • Możliwości technologiczne i inwestycyjne, czyli co przyniesie przyszłość? (Bitcoin, Ethereum, DAO) - Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin
  • Panel dyskusyjny: "Regulacje. Zagrożenia czy możliwości?" z udziałem mówców

Czytaj więcej bitcoin-gdynia-i.evenea.pl/

Chińczycy dali bitcoinowi impuls do zwyżki

Bitcoin, najpopularniejsza wirtualna waluta, przez pięć dni zyskała 22,5 proc. na wartości wobec dolara. Od początku roku umocniła się wobec niego o 25 proc.

We wtorek po południu za 1 bitcoina płacono nawet 545 USD, czyli najwięcej od sierpnia 2014 r. (Daleko wciąż jednak do rekordowego poziomu 1151 USD za 1 BTC osiągniętego w listopadzie 2013 r.) W ślad aprecjacją do dolara, bitcoin umacnia się również wobec złotego. We wtorek 1 BTC kosztował nawet 2152 zł, najwięcej od wiosny 2014 r.

Czytaj więcej www.rp.pl/Finanse/305319932-Chinczycy-dali-bitcoinowi-impuls-do-zwyzki.html

Santander testuje płatności oparte na blockchain

Miliony dolarów trafiają do firm eksperymentujących z różnymi zastosowaniami blockchain, czyli technologii leżącej u podstaw kryptowalut takich jak bitcoin. Inwestorami są często instytucje finansowe, które poszukują zastosowań wynalazku w swoim biznesie. Do tej pory efektów tych poszukiwań nie było widać w ofertach banków. Jedną z pierwszych jaskółek zmian jest pilotaż prowadzony przez Santander.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Santander-testuje-platnosci-oparte-na-blockchain-7399756.html

Cyberzłodzieje wpadli na kradzieży kryptowaluty

Cyberprzestępczość w Polsce wkroczyła w nową fazę. Mieszkaniec Gliwic jest oficjalnie pierwszym Polakiem, któremu wykradziono z wirtualnej giełdy 1500 jednostek nowej kryptowaluty Ethereum. Złodziei – dwóch 23-letnich informatyków - wytropili policjanci z wydziału cyberprzestępczości śląskiej komendy wojewódzkiej.

Czytaj więcej tvp.info/25221843/cyberzlodzieje-wpadli-na-kradziezy-kryptowaluty

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Matonis i Gavin wprowadzili w błąd celowo. Gavinowi odebrano możliwość współtworzenia protokołu Bitcoin

Aż dwie mocne wiadomości ze świata Bitcoin o których trzeba wiedzieć:

Gavin oraz Matonis celowo wprowadzili opinię publiczną w błąd jakoby Craig Wright miał być “na pewno” twórcą sieci Bitcoin. Z najnowszych doniesień wynika, że jego dowód jest nie pełny a zatem nie jest wiarygodny. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że ta informacja miała być wyemitowana z

Czytaj więcej satoshi.pl/2016/05/02/sytuacja-zmienia-sie-bardzo-dynamicznie-matonis-i-gavin-wprowadzili-w-blad-celowo-gavinowi-odebrano-mozliwosc-wspoltworzenia-protokolu-bitcoin/

W Warszawie otwarto Blockchain Lab, centrum innowacji dla branży FinTech

O ile wciąż jeszcze wiele osób ma wątpliwości do wartości kryptograficznych walut, takich jak bitcoiny, to nawet największe instytucje finansowe otwarcie mówią, że stojąca u ich podstaw technologia blockchain (łańcucha bloków) może mieć kluczowe znaczenie dla gospodarki i innowacji w sektorze finansowym. Teraz firma Coinfirm.io otwiera w Warszawie swój pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej ośrodek Blockchain Lab, w nadziei włączenia do tej rewolucji pomiotów z branży finansów i nowych technologii oraz placówek naukowych i edukacyjnych.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/W-Warszawie-otwarto-Blockchain-Lab-centrum-innowacji-dla-branzy-FinTech,News,72712.html

Nie musieliśmy czekać długo: płatności w bitcoinach na Steamie już są

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że na oficjalnym forum deweloperskim Steama potwierdzono informacje o nowej metodzie płatności w usłudze. Dziś jest już ona dostępna: za ulubione gry można już płacić bitcoinami, cały proces przebiega bezproblemowo.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Nie-musielismy-czekac-dlugo-platnosci-w-bitcoinach-na-Steamie-juz-sa,News,72655.html

To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami

Nieoficjalne informacje, czy raczej spostrzeżenia redditowej społeczności, pozwoliły kilka miesięcy temu stwierdzić, że Valve pracuje nad nową metodą płatności, która wkrótce trafi na Steama. Chodziło wówczas o możliwość robienia zakupów w popularnej usłudze z wykorzystaniem bitcoinów. Dziś zostało już to oficjalnie potwierdzone, opublikowano także dodatkowe informacje.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/To-juz-pewne-za-zakupy-na-Steamie-wkrotce-zaplacimy-bitcoinami,News,72507.html

Rewolucja w żółwim tempie. "Bitcoiny tracą przez przestępców"

Cały czas bitcoin jest przygotowywany do tego żeby być rewolucją. Wydawało się, że będzie to rewolucja tak szybka, jak internet w latach 90. Obecnie wiemy, że proces akceptacji nie będzie tak szybki - mówi Karol Kopańko, dziennikarz technologiczny. Rewolucja wirtualnej waluty wyraźnie wytraciła impet. Jak wskazuje Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny portalu Pclab jedną z przyczyn jest fakt, że "z bitcoina korzystają organizacje przestępcze". - To spowodowało zły image tej waluty - dodaje.

Czytaj więcej tvn24bis.pl/tech-moto,80/bitcoiny-wirtualna-waluta-miala-byc-jak-internet,636358.html

Chmura Azure będzie świadczyć usługi bazujące na technologii Blockchain

Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo z konsorcjum finansowym R3 CEV, które zrzesza kilkadziesiąt wiodących na świecie banków. U podstawa takiej decyzji legła chęć opracowania nowych metod wdrażania technologii znanej pod nazwą Blockchain.

Czytaj więcej www.computerworld.pl/news/404997/Chmura.Azure.bedzie.swiadczyc.uslugi.bazujace.na.technologii.Blockchain.html

OpenBazaar dostępny – zdecentralizowany handel pozbawiony ograniczeń

Sklepy czy serwisy umożliwiające wymianę dóbr, które wymykają się rządowym regulacjom, powstają i upadają. Najbardziej znamienity przykład stanowi oczywiście słynny Silk Road. Dziś oficjalnie pojawił się jednak nowy gracz, którego uśmiercić nie będzie łatwo – OpenBazaar.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/OpenBazaar-dostepny-zdecentralizowany-handel-pozbawiony-ograniczen,News,72045.html

Interesujące wyniki ankiety na temat bitcoina

Na portalu cyberlaw.pl przeprowadzona została ankieta wśród internautów, dotycząca używania bitcoinów. Jak się okazuje, wielu użytkowników przede wszystkim „chomikuje” wirtualne waluty, ale spora część decyduje się również na zarabianie na bitcoinie.

Pierwsza z ankiet na tej stronie została przeprowadzona 3 lata temu. Tym razem pytań było więcej, ale nadal wypełnienie ankiety zajmowało tylko minutę. Na jakie pytania odpowiadali użytkownicy strony w ankiecie? Oto one:

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/09/interesujace-wyniki-ankiety-na-temat-bitcoina/

Rosja chce zaostrzyć kary za używanie kryptowalut

Podczas gdy niektóre kraje i firmy zaczynają akceptować Bitcoina jako oficjalną walutę, Rosja od początku była przeciwna tego typu środkom płatniczym. Już od dawna tamtejsze prawo zabrania ich wykorzystywania, a niebawem kary mogą się jeszcze zaostrzyć. Tak przynajmniej donosi rosyjska agencja prasowa Interfax, która poinformowała o przygotowywanej nowelizacji ustawy. Jeżeli wejdzie ona w życie, osoby łamiące prawo mogą nawet pójść do więzienia na siedem lat

Czytaj więcej pclab.pl/news68819.html

Nie masz zaufania do złotego? Rozliczaj się w bitcoinach

Bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do realizacji zwykłych transakcji. W Polsce tą wirtualną walutą zapłacimy nie tylko w sklepach internetowych, lecz także restauracjach, punktach medycznych czy nawet za kurs języka obcego. Jak ją zdobyć?
Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/nie-masz-zaufania-do-zlotego-rozliczaj-sie-w-bitcoinach,2301689,1023

Pierwsza placówka do wydobywania bitcoinów w Afryce?

Zlokalizowana w Ghanie firma IT Ghana Dot Com uruchomiła placówkę wydobywania bitcoinów, które według niej jest pierwszym tego typu miejscem w całej Afryce.

To, że w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji powstają kolejne inicjatywy związane z wydobywaniem kryptowalut, nie dziwi nas zupełnie. Ale nie powinien również dziwić rozwój wirtualnych walut w Afryce, która również może być dużym i bardzo ważnym rynkiem dla bitcoina.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/05/pierwsza-placowka-do-wydobywania-bitcoinow-w-afryce/

Sieć bitcoin zaatakowana?

W miniony poniedziałek sieć bitcoin doświadczała dużych opóźnień bez wyraźnego powodu, sprawiając, że wiele zleconych transakcji zostało opóźnionych lub anulowanych. Spekuluje się, że sieć mogła zostać zaatakowana.

„Wyglądało to tak, jakby pojedynczy portfel lub zestaw portfeli cały czas wysyłał te same monety do siebie. Powodowało to zapychanie puli pamięci dostępnej w każdym komputerze, a co za tym idzie, spowalnianiu pracy całego systemu. Trzeba sobie zadać pytanie, dlaczego tak się działo” – zastanawia się Jeff Garzik, developer bitcoinowy.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/02/siec-bitcoin-zaatakowana/

Klienci zmuszą banki do wprowadzenia bitcoina

Według szefa WB21.com, banki są niechętne bitcoinowi bowiem nie lubią czegoś, nad czym nie mają pełnej kontroli. W końcu jednak będą musiały wprowadzić wirtualne waluty.

WB21.com jest platoformą dla klientów prywatnych i biznesowych, działającą w 180 krajach świata. Oferuje możliwość otwarcia portfeli w 18 walutach i obecnie obsługuje 180 tys. klientów indywidualnych i 40 tys. firm.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/02/28/klienci-zmusza-banki-do-wprowadzenia-bitcoina/

Problem maksymalnej wielkości bloku - aktualna sytuacja

Problem wielkości boków nadal jest tematem numer jeden wśród bitcoinowej społeczności. Od kilku miesięcy niewiele zmieniło się w tym temacie, jednak wszyscy są zgodni co do tego, że problem należy rozwiązać jak najszybciej. Jak można się domyślić, różne są wizje ewentualnych zmian.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1143-problem-maksymalnej-wielkosci-bloku-aktualna-sytuacja

W Komisji Europejskiej trwają prace nad deanonimizacją bitcoinów

Jedną z największych zalet bitcoinów, a także powodów, które spędzają sen z oczu stronom chcącym nadzorować przepływ finansów, jest anonimowość osób, które posługują się kryptowalutą. W Komisji Europejskiej trwają prace, które mają zmienić taki stan rzeczy w celu możliwości odtworzenia historii transakcji dokonanych za pomocą cyfrowej waluty. KE motywuje swoje plany chęcią, a jakże, walki z terroryzmem.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/W-Komisji-Europejskiej-trwaja-prace-nad-deanonimizacja-bitcoinow,News,70123.html

Banknot 500 euro i anonimowe płatności na celowniku Unii Europejskiej

Do końca czerwca Komisja Europejska zaproponuje zestaw działań związanych z zapobieganiem finansowania terroryzmu. Prawdopodobnie oznaczać to będzie koniec anonimowych kart przedpłaconych i wprowadzenie dodatkowych wymagań dla giełd wirtualnych walut. Na celowniku znalazła się także gotówka, a w szczególności banknot o nominale 500 euro.

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Banknot-500-euro-i-anonimowe-platnosci-na-celowniku-Unii-Europejskiej-7312031.html

Opłacanie rachunków z konta giełdy BitBay oraz nowe wykresy

Opłacanie rachunków zwykle wiąże się z koniecznością logowania do systemu bankowego lub długim oczekiwaniem w kolejce na poczcie. Giełda Bitcoin i Litecoin BitBay wprowadziła jednak nową usługę, która użytkownikom platformy zdecydowanie ułatwi ten proces.

Niezależnie czy użytkownik na swoim koncie BitBay posiada środki w walucie Bitcoin czy złotówkach może on bezpośrednio z panelu giełdy zlecić do opłacenia rachunek.

Twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto... studiował we Wrocławiu?

Internauci nie ustają w staraniach zidentyfikowania człowieka, który za swój wpływ na Internet i codziennie życie, znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Narodowego Banku Szwecji, stanowiącej de facto Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Chodzi oczywiście o Satoshiego Nakamoto, tajemniczego twórcę bitcoina

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Tworca-bitcoina-Satoshi-Nakamoto-studiowal-we-Wroclawiu,News,70028.html

Jeden z największych polskich serwisów erotyczno-społecznościowych datezone.com akceptuje Bitcoiny

Dzięki nowemu procesorowi płatności bitbe.com doczekaliśmy się w ostatnim czasie ciekawych akceptacji. Obok showup.tv znajdziemy jeszcze jeden z największych polskich serwisów z anonsami erotycznymi, ogłoszeniami towarzyskimi oraz sex randkami.(18+)

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/akceptacje/1125-jeden-z-najwiekszych-polskich-serwisow-erotyczno-spolecznosciowych-datezone-com-akceptuje-bitcoiny

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wydał raport dotyczący kryptowalut

Jedną z instytucji uważnie przyglądających się rozwojowi Bitcoina jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Owocem tego przyglądania się jest opublikowany niedawno raport zatytułowany „Przyszłość walut cyfrowych: wstępne rozważania”.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-polityka/1124-miedzynarodowy-fundusz-walutowy-wydal-raport-dotyczacy-kryptowalut

Bitcoin zyskał 10 proc. dzięki Chinom, bo Pekin... wypuści własną kryptowalutę

Wartość Bitcoina wzrosła o 10 proc. po tym, jak chiński bank centralny poinformował w oficjalnym komunikacie, że zamierza wprowadzić swoją własną kryptowalutę. Ma to zredukować koszta, ukrócić przestępstwa i pranie pieniędzy, oraz zwiększyć kontrolę nad emisją i cyrkulacją pieniądza.

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Bitcoin-zyskal-10-proc-dzieki-Chinom-bo-Pekin-wypusci-wlasna-kryptowalute,wid,18119705,wiadomosc.html?ticaid=11658f#stgOpinie

Wielka Brytania - Rządowy Komitet Naukowy publikuje obszerny raport na temat bitcoinowego łańcucha bloków

Brytyjski rząd posiada różne ciała doradcze, w tym również doradczy komitet naukowy. Komitet ten opublikował raport na temat możliwych zastosowań technologii łańcucha bloków i rozproszonych baz danych w wielu dziedzinach życia. Raport, choć powołuje się w wielu miejscach na Bitcoina, jako oczywisty, działający przykład zastosowania łańcucha bloków, nie jest w istocie poświęcony kryptowalutom.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/ciekawostki/1122-wielka-brytania-rzadowy-komitet-naukowy-publikuje-obszerny-raport-na-temat-bitcoinowego-lancucha-blokow

Netflix rozważa rozpoczęcie akceptacji Bitcoina

Choć na ewentualną decyzję w tej sprawie przyjdzie jeszcze poczekać

– Zobaczymy, w jakim kierunku segment płatności będzie rozwijać się w perspektywie najbliższych lat. Na razie państwa chcą zachować kontrolę nad swoją polityką monetarną. Jednakże dobrze byłoby móc korzystać z waluty tak globalnej, jaką jest Bitcoin – powiedział David Wells, dyrektor finansowy Netflix.

Czytaj więcej cashless.pl/e-commerce/895-netflix-rozwaza-rozpoczecie-akceptacji-bitcoina

Czy Blockchain zmieni świat?

 

W roku 2015 jeszcze nikt nie słyszał o Blockchain. W roku 2016 ma być jednym z większych destrukcyjnych tematów sieci. Nowa technologia która miałaby zrewolucjonizować świat na tą miarę jak zrobił to e-mail i Facebook. Blockchain wyklucza pośredników. Blockchain to technologia, która ma umożliwić praktyczne funkcjonowanie wirtualnej monety Bitcoin.

Czytaj więcej wiatrak.nl/53912/czy-blockchain-zmieni-swiat

Wesołych Świąt!

Boże Narodzenie to niezwykły czas wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem. Niech zatem te święta będą niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech będą przeżyte w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzymy nadziei na lepsze jutro, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Niechaj Nowy Rok 2016 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń, zaś narodzenie Jezusa Chrystusa, który jest źródłem radości, pokoju i nadziei, wzbudzi pragnienie spotkania z Nim oraz będzie inspiracją do pomocy innym w twórczym odkrywaniu piękna świata. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Domniemany Satoshi Nakamoto pisał dla dla Hakin9

Od kilkunastu godzin spora część internetu szuka informacji na temat Craiga Wrighta, który ma być pewnym kandydatem do roli prawdziwego Satoshi Nakamoto, twórcy bitcoina. W jego życiorysie odnajdywane są przeróżne ciekawostki. Polskim akcentem okazuje się seria artykułów napisanych przez Wrighta dla magazynu Hakin9. Obejmuje ona między innymi takie pozycje jak

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/domniemany-satoshi-nakamoto-napisal-artykul-dla-hakin9/

Policja wchodzi do domu domniemanego twórcy Bitcoina!

Australijska policja federalna weszła do domu i biura, w których przebywał do tej pory człowiek wskazany przez Gizmodo i Wired jako twórca Bitcoina!

Dziś rano pisaliśmy, że prawdziwa tożsamość Satoshiego Nakamoto została zdemaskowana przez serwisy Wired i Gizmodo - jako twórca protokołu Bitcoin został wskazany 44-letni biznesmen z Sidney - Craig Wright. Niedługo po opublikowaniu artykułów do domu

Czytaj więcej conowego.pl/aktualnosci/policja-wchodzi-do-domu-domniemanego-tworcy-bitcoina-15744/

Satoshi Nakamoto ponownie zidentyfikowany – tym razem chyba skutecznie

Tożsamość twórcy bitcoina, występującego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, od 7 lat stanowi zagadkę. Wiele było prób jej rozwiązania, jednak do tej pory wszystkie spaliły na panewce. Dzisiaj wygląda na to, że tym razem może być inaczej.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/satoshi-nakamoto-ponownie-zidentyfikowany-tym-razem-chyba-skutecznie/

Wreszcie odnaleziono twórcę waluty Bitcoin? To 44-letni informatyk z Australii

Media prześcigają się w doniesieniach na temat twórcy Bitcoin. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że jest to 64-letni Japończyk. Okazał się to jednak fałszywy trop. Za pseudonimem „Satoshi Nakamoto” ma ponoć kryć się 44-letni Australijczyk – Craig Steven Wright.

Czytaj więcej natemat.pl/164651,tworca-bitcoin-to-44-letni-australijczyk-coraz-wiecej-o-nim-wiadomo

Agenci FBI rozpracowujący Silk Road uznani za winnych kradzieży bitcoinów

Trzy lata temu amerykańskie służby z charakterystycznym dla siebie rozmachem zakończyły działalność pierwszej i najsłynniejszej darknetowej giełdy. Pewne aspekty sprawy wciąż pozostają jednak w toku. Dotyczy to nie tylko osób zaangażowanych w rozwój Silk Road, ale także agentów, którzy brali udział w rozpracowywaniu otoczenia Rossa Ulbrichta.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Agenci-FBI-rozpracowujacy-Silk-Road-uznani-za-winnych-kradziezy-bitcoinow,News,68732.html

Generacja startup odc.5: cyfrowa waluta

Nie brzęczy w kieszeni, ale staje się coraz bardziej popularna. Cyfrowa waluta jest już używana nie tylko przez graczy internetowych, ale i przez poważne banki. Czy wkrótce zastąpi narodowe waluty? I w jaki sposób pomaga walczyć z wykluczeniem społecznym? O tym rozmawiam z Lechem ze startupu InPAY. Zapraszam na kolejny odcinek "Generacji startup".

Czytaj więcej blog.orange.pl/technologiczny/entry/generacja-startup-odc-5-cyfrowa-waluta/

Bitcoin jest jak Polska

Kto nie wie co to jest bitcoin, ręka w górę!

Ci co podnieśli ręce, wyjść. Albo nie. Nie wychodzić. Poczytać to.

A temu, komu się nie chce wyjaśniam w makabrycznie uproszczonym skrócie: bitcoin to elektroniczna waluta, która istnieje wyłącznie jako zapis w Wielkiej Globalnej Internetowej Księdze Transakcji. Księga jest jedna, jest jawna, i każdy ma do niej dostęp. Obsługa transakcji odbywa się wyłącznie przez komputery, a cały system jest zaprojektowany w dwóch celach:

Czytaj więcej blog.nieprofesjonalny.com/bitcoin-jest-jak-polska,1164

Wstępniak na nowy tydzień: za bezgotówkowe społeczeństwo zapłacimy więcej, niż się nam wydaje

Podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, jednak jeśli tacy dżentelmeni jak Andy Haldane, główny ekonomista Banku Anglii otwarcie zaczynają mówić o tym, że pieniądze w formie gotówki muszą zniknąć, to i my nie powinniśmy się wstydzić tej kwestii. Postęp w dziedzinie informatyki niepostrzeżenie przygotował nam fundamenty pod ucieleśnienie tego, co od dziesięcioleci było popularnym tropem w opowiadaniach science-fiction – światy przyszłości charakteryzowały się powszechnym użyciem elektronicznych systemów płatności, w których obracano jednostką monetarną zwaną „kredytem”. Nazwa nieprzypadkowa, sugerująca powiązanie z systemem bankowym – kto mógłby bowiem zaakceptować pieniądz bez gwarancji bankowej?

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Wstepniak-na-nowy-tydzien-za-bezgotowkowe-spoleczenstwo-zaplacimy-wiecej-niz-sie-nam-wydaje,News,68353.html

Zamachowcy z Paryża mają 3 miliony dolarów w bitcoinach

Kolejna informacja dotycząca terrorystów z ISIS przetacza się przez internet. Serwis newsbtc.com przeprowadził wywiad z członkiem grupy Ghost Security Group. Przepytywany twierdzi, że namierzył kilka adresów Bitcoinowych wykorzystywanych przez ISIS do pozyskiwania funduszy

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/zamachowcy-z-paryza-maja-3-miliony-dolarow-w-bitcoinach/

Notowania bitcoina szaleją. Pęka bańka spekulacyjna?

Chińczycy są coraz bardziej zainteresowani wirtualną walutą, a wszystko po to, by uniknąć kontroli przepływu kapitału. Notowania bitcoina podlegają więc w ostatnich dniach gigantycznym zmianom. To kolejna bańka bitcoinowa?
Ostatnie dwa dni przyniosły spadki kursu wirtualnej waluty o 20 proc. W czwartek obserwujemy z kolei silne odbicie. Jeszcze w środę za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 1260 zł, a dziś w najlepszym momencie nawet 1390 zł.

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033779,title,Notowania-bitcoina-szaleja-Peka-banka-spekulacyjna,wid,17969350,wiadomosc.html?ticaid=115ef8

Bitcoin, Chiny i pewien niezwykły dżentelmen. Amber Gold to przy tym płotka

Ostatni wzrost ceny bitcoina może poniekąd wynikać ze wzrostu rosyjskiego schematu Ponziego w Chinach. Jeśli tak jest, to powinno przypomnieć wszystkim, że zdecentralizowana waluta to przede wszystkim narzędzie podejrzanych transakcji.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/903916,bitcoin-chiny-i-pewien-niezwykly-dzentelmen-amber-gold-to-przy-tym-plotka.html

Październik miesiącem Bitcoina?! Nikt nie wie dlaczego!

Bitcoin, najpopularniejsza na świecie cyfrowa waluta, znów jest na fali, choć właściwie nikt nie wie dlaczego. W przeciągu miesiąca jej wartość wzrosła z niewyjaśnionych przyczyn o kilkadziesiąt procent. Jak podaje CNBC, nawet specjaliści nie potrafią rozwiązać tej zagadki.

Czytaj więcej www.coslychacwbiznesie.pl/biznes/pazdziernik-miesiacem-bitcoina-nikt-nie-wie-dlaczego

Waluty: Kurs bitcoina znów wystrzelił. To kolejna bańka?

Bitcoin osiągnął najwyższy poziom od ponad roku. Od października jego wartość wzrosła ponad 100% z 220 do ponad 470 dolarów. Na początku listopada cyfrowa waluta wyceniana był już na 300 dolarów.
Przez ostatni rok bitcoin zdobył zainteresowanie dużych instytucji finansowych i firm technologicznych dla których główną zaletą jest kwestia rozproszonej technologii, czyli fakt że - w dużym uproszczeniu - system obsługiwany jest przez wszystkie podłączone do sieci komputery, a nie jeden centralny serwer. Cyfrowa waluta trafiła nawet na najnowszą okładkę "The Economist" z opisem "Maszyna zaufania. Jak technologia stojąca za bitcoinem może zmienić świat".

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Kurs-bitcoina-znow-wystrzelil-To-kolejna-banka,wid,17953224,wiadomosc.html?ticaid=115e26

Bitcoin najdroższy od ponad roku

Ostatnie dni to triumfalny powrót bitcoina. Za zwyżką ceny wirtualnej waluty stoi coś więcej niż okładka w najnowszym „The Economist”.

Prestiżowy brytyjski tygodnik na najnowszej okładce promuje artykuł przypominający, że mimo złej prasy w światowych mediach, bitcoin – ze względu za stojącą za nim technologię - wciąż ma olbrzymi potencjał i to nie tylko na polu walutowym. Szczególną uwagę zwrócono na blockchain (ang. łańcuch bloków) czyli dostępny publicznie wykaz transakcji, na którym oparta jest cała sieć Bitcoin.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoin-najdrozszy-od-ponad-roku-7284411.html

Wielkie banki doceniły bitcoina. Nadchodzi era cyfrowej waluty, kurs znów wystrzelił w górę

Bitcoin znów znalazł się na czołówkach biznesowych portali i magazynów. Cyfrowa waluta nagle zaczęła rosnąć w siłę. Co stoi za tymi wzrostami? Po udanym 2013 roku, kiedy bitcoin bił rekordy popularności, cyfrowa waluta zaczęła okrywać się złą sławą. W lutym 2014 roku największa platforma handlu tą wirtualną walutą Mt. Gox złożyła wniosek o upadłość. Od tego czasu kurs bitcoina oscylował między 200 a 300 dol. Teraz sytuacja znów się odwraca.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/903155,wielkie-banki-docenily-bitcoina-nadchodzi-era-cyfrowej-waluty-kurs-znow-wystrzelil-w-gore.html

Wypłaty z giełdy BitBay w bankomatach

Nowa usługa BitBay pozwoli na szybką wypłatę środków z giełdy w gotówce w 6170 bankomatach na terenie całej Polski.
Wypłata w bankomatach jest kolejną w ostatnim czasie, po wypłatach przekazami pieniężnymi InPost, nowością wprowadzaną przez giełdę BitBay. Dzięki nowej usłudze spółki Polskie Przelewy „Na Telefon” użytkownicy giełdy będą mogli szybko zrealizować wypłatę w gotówce w wybranym przez siebie bankomacie. Opcja ta pozwala na wykonanie wypłaty ekspresowej wszystkim użytkownikom platformy, również tym, których konta nie są zweryfikowane.

O poczucie dobra i bezpieczeństwa obywateli

Obecnie cyfrowaluty nie są w żaden sposób regulowane, na czym traci gospodarka.

Ten pogląd wywodzący się ze sfer urzędniczych ujawnia swoistą pokrętność. Oto regulacja tworu dla zmyłki zwanego cyfrowalutą (gdy w rzeczywistości chodzi o kryptowaluty - jak to się powszechnie na świecie używa) ma stanowić motor rozwoju gospodarki. Bo bez regulacji nie ma rozwoju -należałoby domniemać.

Czytaj więcej epkun.salon24.pl/676033,o-poczucie-dobra-i-bezpieczenstwa-obywateli

Rosja chce stworzyć mocną konkurencję dla popularnego na świecie bitcoina

Rosyjski dostawca usług finansowych QIWI przymierza się do opracowania i wdrożenia bitrubla, który byłby kopią bitcoina. Zamierza wykorzystać tę cyfrowalutę jako platformę transmisyjną dla systemu natychmiastowych przelewów i płatności internetowych wykonywanych w zwykłych rublach, ale za to dużo szybszych transakcji - wykonanych w ciągu kilku minut. Jednak w samej Rosji zdania w tej kwestii są dość mocno podzielone.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/rosja-chce-stworzyc-mocna-konkurencje-dla-popularnego-na,2186174,1023

Agent prowadzący śledztwo ws. Silk Road trafi do więzienia

Agent Carl Force, który z ramienia agencji antynarkotykowej DEA prowadził śledztwo przeciwko Silk Road, został skazany na 78 miesięcy więzienia. Zakres, w jakim pan Force zdradził opinię publiczną zapiera dech w piersiach. A wszystko to było motywowane chciwością i poszukiwaniem dreszczyku emocji - napisał w uzasadnieniu wyroku sędzie Richard Seeborg

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/Carl-Force-Silk-Road-FBI,23331

JoyStream: BitTorrent opłacany bitcoinami sposobem na lepszą dostępność zasobów

Podstawowy problem rozproszonych systemów wymiany plików to dostępność mniej popularnych treści. Gdy liczba uczestników roju idzie w dziesiątki tysięcy, to pozyskanie pliku bywa kwestią minut a nawet sekund, jednak w wypadku plików starszych, których rój jest niewielki, pobranie może być bardzo czasochłonne, a nawet niemożliwe. Zmienić ten stan rzeczy chce dr Bedeho Mender, autor klienta sieci BitTorrent o nazwie JoyStream, który wprowadził do niego kluczowe usprawnienie – połączył torrenty z mikropłatnościami w bitcoinach.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/JoyStream-BitTorrent-oplacany-bitcoinami-sposobem-na-lepsza-dostepnosc-zasobow,News,67174.html

Kulisy zmierzchu Silk Road. Relacja z wizyty matki Rossa Ulbrichta w Polsce

Silk Road, największa niegdyś internetowa giełda darknetu, na której bez większych trudności można było zakupić wymyślne środki odurzające czy jak twierdzili jej przeciwnicy, nawet zlecić zabójstwo, stała się poniekąd ikoną. Niekontrolowany rynek wykorzystujący walutę, której nie nadzorował rząd jakiegokolwiek państwa, stanowi być może najbardziej wyraźny przejaw darknetowego pojmowania wolności. Wczoraj we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Lyn Ulbricht, matką Rossa Ulbrichta – założyciela Jedwabnego Szlaku, który odbywa aktualnie karę dożywotniego więzienia.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Kulisy-zmierzchu-Silk-Road.-Relacja-z-wizyty-matki-Rossa-Ulbrichta-w-Polsce,News,67125.html

Nowe amerykańskie regulacje prawne nie wpłyną na pozycję bitcoina w Europie

Amerykańska agencja regulująca działanie rynków instrumentów pochodnych (CTFC) ogłosiła, że kontrakty terminowe, opcje oraz wszelkie instrumenty pochodne należy traktować tak samo, jak transakcje dotyczące tradycyjnych towarów. To nobilitacja dla bitcoina w USA.

Oznacza to zrównanie pod względem prawa kontraktów prowadzonych w cyfrowalutach z umowami i innymi instrumentami pochodnymi na bazie tradycyjnych towarów. Jeżeli jakiekolwiek dwie strony w USA umawiają się na bardziej zaawansowane transakcje w stosunku do prostych,

Czytaj więcej gf24.pl/nowe-amerykanskie-regulacje-prawne-nie-wplyna-na-pozycje-bitcoina-w-europie/

Obrót bitcoinami a VAT

Wirtualna waluta jest coraz częściej wykorzystywana jako środek płatniczy. Niektórzy zarabiają także na jej wymianie. Gdy działalność ta ma charakter zawodowy, poddanie jej opodatkowaniu VAT budzi wątpliwości.
 Mimo braku uregulowań prawnych albo wręcz z uwagi na ich brak bitcoin powoli staje się powszechnym środkiem płatniczym. Nie brakuje też przedsiębiorców zainteresowanych zarabianiem na wymianie walut na bitcoiny. Stałe i profesjonalne prowadzenie takiej działalności powoduje jednak podstawowy problem – czy, od czego i w jakim zakresie należy w związku z tym naliczyć VAT.

Czytaj więcej rp.pl/VAT/310059973-Obrot-bitcoinami-a-VAT.html

Bitcoin i podróże kosmiczne najszybciej rozwijającymi się gałęziami wśród startupów

151% wzrostu zaliczyła sama wycena inwestycji w bitcoina w ciągu ostatnich trzech lat.

Dwie gałęzie biznesu kojarzone najbardziej ze sferą finansowania ze środków publicznych to pieniądze i podróże kosmiczne. Właśnie przeżywają swój rozkwit wśród prywatnych inwestorów.

Czytaj więcej pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/09/bitcoin-i-podroze-kosmiczne-najszybciej-rozwijajacymi-sie-galeziami-wsrod-startupow-00580831.html

Technologia bitcoina ma stać się narzędziem dla fiskusa

Światowe Forum Ekonomiczne WEF opublikowało interesujące wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród 800 menadżerów i ekspertów z całego świata. Uważają oni, że jeszcze przed rokiem 2027 każdy będzie miał dostęp do tak zwanej rozproszonej technologii finansowej, a rozwiązania, stosowane dziś przy kryptowalutach zostaną wykorzystane na masową skalę.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/technologia-bitcoina-ma-stac-sie-narzedziem-dla-fiskusa_a22393

Bitcoin, czyli cyfrowe złoto. Tej waluty nie da się ignorować

Bitcoin to wciąż zjawisko zrozumiałe dla niewielu, nawet w świecie finansów czy nowych technologii. Często mówi się o nim zbyt abstrakcyjnie. Cyfrowa waluta? Ok, ale bitcoin to według mnie znacznie więcej. To cyfrowe złoto – uważa Nathaniel Popper, amerykański publicysta i autor książki „Cyfrowe złoto”.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/895589,bitcoin-czyli-cyfrowe-zloto-tej-waluty-nie-da-sie-ignorowac.html

Bitcoin kontra złoto. Kto wygra konkurencję dwóch międzynarodowych walut?

Cyfrowe waluty są mocniejszym pieniądzem od standardu złota - przekonują ekonomiści Banku Anglii. Takim tezom sprzyjają działania banków centralnych, które dodruk pieniądza wywindowały na rekordowe poziomy, niemające już nic wspólnego ze stanem gospodarki. Sprawdziliśmy, jak bitcoin wypada w porównaniu ze złotem.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/under-construction-bitcoin-kontra-zloto-kto-wygra-konkurencje-dwoch-miedzynarodowych-walut_a22335

Amerykanie oficjalnie uznali Bitcoina za towar

Wirtualna waluta Bitcoin jest towarem, tak jak ropa, czy pszenica, ogłosiła amerykańska Komisja Handlu Terminowymi Kontraktami Towarowymi (CFTC). CFTC ogłosiła decyzję przy okazji złożenia i zawarcia ugody w sprawie zarzutów wobec jednej z giełd Bitcoina, która handlowała opcjami na swojej platformie.

- Tym samym CFTC po raz pierwszy potwierdza, że Bitcoin i inne wirtualne waluty są zdefiniowane jako towary – głosi komunikat prasowy.

Czytaj więcej pb.pl/4294149,64408,amerykanie-oficjalnie-uznali-bitcoina-za-towar?utm_source=tag_&utm_medium=rss

Dlaczego gotówka musi zostać?

Małymi kroczkami zbliża się społeczeństwo bez gotówki – wizja, której realizacja staje się możliwa dzięki rozwojowi technologii i wsparciu gospodarczych decydentów. Wady papierowego pieniądza są dobrze znane, ale świat bez gotówki przyniósłby ze sobą poważne ryzyka. Tym groźniejsze, że dziś trudno je sobie dokładnie wyobrazić

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-gotowka-musi-zostac-7277761.html

Gavin Andresen: "Nikt nie chce zostać arcykapłanem bitcoina"

Bitcoin nigdy nie miał jasnej przyszłości. Wydaje się jednak, że ostatnimi czasy coraz więcej czarnych chmur zbiera się nad nim wraz z przedłużającą się, trudną, ale przyciągającą jak magnes debatą o rozmiarze bloku. Pojawiło się kilka, szalenie ważnych dla przyszłości bitcoina, pytań. Co się stanie, gdy developerzy nie dogadają się między sobą w tej kwestii? Jak rozwiązać ten i przyszłe ewentualne problemy?

Czytaj więcej cointelegraph.pl/news/115240/gavin-andresen-nikt-nie-chce-zosta%C4%87-arcykap%C5%82anem-bitcoina

Bitcoin przekonał do siebie wielki bank. Eksperyment rozpocznie się w tym roku

Brytyjski Barclays ogłosił, że zacznie akceptować bitcoiny. Przedstawiciele banku ogłosili, że cyfrowa waluta ma „potencjał do zmienienia usług finansowych”. Bank już teraz nawiązał współpracę z nieujawnioną na razie giełdą kryptowalut.

Czytaj więcej money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bitcoin-przekonal-do-siebie-wielki-bank,255,0,1893375.html

Agent okradł Silk Road

Shaun Bridges, były członek Secret Service, przyznał się do prania brudnych pieniędzy po tym, jak uczynił to drugi oskarżony w sprawie. Bridges i agent DEA Carlo Force byli przydzieleni do śledztwa w sprawie czarnorynkowej giełdy Silk Road. Przed kilkoma miesiącami sami jednak zasiedli na ławie oskarżonych. Bridges pojawił się ostatnio w sądzie federalnym w San Francisco, gdzie przyznał się do kradzieży bitcoinów wartych ponad 800 000 dolarów oraz do obstrukcji wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/Secret-Service-Silk-Road-kradziez,23073

Branże przyszłości. W jakie start-upy wierzą inwestorzy?

E-commerce, media społecznościowe, druk 3D, aplikacje mobilne – nie jest tajemnicą, że na te branże najbardziej majętni inwestorzy chętnie wykładają pieniądze. Jednak istnieją też mniej oczywiste kierunki, które przyciągają coraz większy kapitał. Na przykład te związane z przechowywaniem przedmiotów czy... Bitcoinami

Czytaj więcej pierwszymilion.forbes.pl/branze-przyszlosci-w-jakie-start-upy-wierza-inwestorzy-,artykuly,198554,1,1.html

Największa tajemnica ekonomii: kim jest twórca bitcoina?

Nikt nie wie, kim jest twórca najpopularniejszej cyfrowej waluty na świecie, bitcoina. Wiadomo za to, że jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Zagadnieniu temu przyjrzał się Nathaniel Popper w książce „Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money” („Cyfrowe złoto: Bitcoin i historia odmieńców i milionerów próbujących odmienić pieniądz”).

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/889991,najwieksza-tajemnica-ekonomii-kim-jest-tworca-bitcoina.html

Kim DotCom: Chiny w opałach, kupujcie bitcoina

Kim DotCom, magnat przemysłu internetowego uważa, że w świetle zawirowań na chińskim rynku akcji i pogarszających się prognoz na temat sytuacji globalnej ekonomii, czas inwestować w bitcoina.

Chińskie kłopoty. To nie były udane wakacje dla chińskich rynków. Pękła pompowana zbyt długo i intensywnie bańka, przez co reagować musiał Ludowy Bank Chin, należący do chińskiego rządu.

Czytaj więcej cointelegraph.pl/news/115175/kim-dotcom-chiny-w-opa%C5%82ach-kupujcie-bitcoina

The Bank of England: Bitcoin walutą twardszą od standardu złota

Główny ekonomista The Bank of England, Andy Haldane, wspólnie ze starszym ekonomistą działu analiz pieniężnych i strategii Johnem Barrdearem podczas prezentacji zatytułowanej „Stary pieniądz, nowy pieniądz” stwierdzili, że cyfrowe waluty są mocniejszym pieniądzem od standardu złota.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/the-bank-of-england-bitcoin-waluta-twardsza-od-standardu-zlota_a22067

PROGNOZY: Bitcoin - niezapomniana waluta

Pierwsza fascynacja minęła, lecz cyberwaluty niekoniecznie odeszły w zapomnienie. Mające za sobą krótką i burzliwą historię alternatywne środki płatnicze oparte na kryptografii ostatnio znowu dają o sobie przypomnieć. Czy jednak na tyle, by mimo ekstremalnie wysokiego ryzyka rosnąć w siłę? Szefowa Fed wskazała że Kongres powinien rozważyć wprowadzenie zasadniczych regulacji dla tej waluty.
Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/bitcoin-niezapomniana-waluta,2143917,1023

Tajemnica cyfrowego złota

Nikt nie wie, kim jest twórca najpopularniejszej cyfrowej waluty na świecie, bitcoina. Wiadomo za to, że jest jednym z najbogatszych ludzi świata – pisze Nathaniel Popper w książce „Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money” („Cyfrowe złoto: Bitcoin i historia odmieńców i milionerów próbujących odmienić pieniądz”).

Czytaj więcej obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/tajemnica-cyfrowego-zlota/

Wirtualnemu pieniądzowi grozi realny podział

Spór wśród programistów tworzących system obrotu najpopularniejszą spośród wirtualnych walut, bitcoinem, może doprowadzić do jej rozbicia na dwie konkurencyjne waluty.

W weekend dwóch spośród pięciu czołowych programistów zajmujących się bitcoinem (kod źródłowy ma charakter otwarty, tzn. każdy może go zmieniać) udostępniło nową wersję oprogramowania dla użytkowników tej kryptowaluty, której nie akceptują pozostali.

Czytaj więcej parkiet.com/artykul/7,1437690-Wirtualnemu-pieniadzowi-grozi-realny-podzial.html

Grecja może mieć niedługo 1000 bitcoinowych bankomatów

Trudności spowodowane kontrolą kapitału mogą przekonać Greków do bitcoina. Do października może powstać tam sieć nawet 1000 bitcoinowych bankomatów, donosi CNBC. Stworzenie sieci bankomatów zapowiada BTCGreece, który przedstawia się jako pierwsza grecka giełda bitcoina. Pomagać ma w tym europejska platforma bitcoinowa Cubits. Thanos Marinos, założyciel BTCGreece powiedział, że chciałby, aby sieć bankomatów zaczęła działać w październiku.

Czytaj więcej pb.pl/4260583,11545,grecja-moze-miec-niedlugo-1000-bitcoinowych-bankomatow

Nowa waluta kusi sklepikarzy. Będą zniżki dla klientów?

Cokolwiek by mówić o wadach bitcoina, najbardziej znanej cyfrowej waluty świata, wygląda na to, że za chwilę na dobre rozgości się w polskim internecie - i nie tylko. Kilka tygodni temu płatności bitcoinem zaczął akceptować na swojej stronie internetowej LOT, od jakiegoś czasu można nim też zapłacić za doładowania w T-Mobile. Wkrótce restauracje i hotele?

Czytaj więcej wyborcza.biz/biznes/1,100896,18585854,nowa-waluta-kusi-sklepikarzy-beda-znizki-dla-klientow.html
 

Nowa waluta atakuje... sklepikarzy. W barach i lokalach będą błagali, żebyś nią płacił?

Co by nie mówić o wadach bitcoina, najbardziej znanej cyfrowej waluty świata, wygląda na to, że za chwilę na dobre rozgości się w polskim internecie i nie tylko. Kilka tygodni temu płatności bitcoinem zaczął akceptować na swojej stronie internetowej LOT, od jakiegoś czasu można nią też zapłacić za doładowania w T-Mobile. To już nie są firmy niszowe, specjalizujące się w obsłudze młodych, antysystemowych fanów nowoczesności Tu kupują wszyscy, a dopuszczenie bitcoina jako równoważnego środka płatności do złotych "zaklętych" w plastik, przelewów typu pay-by-link, czy przekazów PayPal, ma swój ciężar gatunkowy

Czytaj więcej samcik.blox.pl/2015/08/Nowa-waluta-atakuje-sklepikarzy-W-barach-i.html

Za sprawą InPay bitcoinami zapłacisz w niemal całym polskim Internecie

W minionym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o tym, że zakupić można bilety na ich rejsy pośrednio za pomocą bitcoinów. Od dzisiaj zaś za sprawą InPay S.A., bitcoinami będzie można zapłacić w większości sklepów internetowych w polskiej Sieci. W teorii nowa usługa pozwoli na opłacenie rachunku bitcoinami, zapłacenie faktur, opłacenie należności za zakupy na Allegro czy w sklepach internetowych, doładowanie kart lojalnościowych czy kart płatniczych PayPass. Lech Wilczyński, prezes InPay S.A., stwierdził, że już teraz zapłacić bitcoinami za cokolwiek w Internecie

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Za-sprawa-InPay-bitcoinami-zaplacisz-w-niemal-calym-polskim-Internecie,News,65503.html

Bitcoin prawie w całym polskim internecie. Startuje nowa usługa

Sieć akceptacji cyfrowej waluty znacząco się rozrasta. Przez tygodniem pisaliśmy o PLL LOT, która stała się największą linią lotniczą akceptującą cyfrową walutę. Od środy za sprawą InPay bitcoinami można płacić na większości stron w polskim internecie.

Polska spółka poinformowała o starcie nowej usługi, która ma pozwolić na opłacenie dowolnego rachunku bitcoinami. Usługa pozwala między innymi na zapłacenie za zakupy na Allegro, Aliexpress, albo w dowolnym sklepie internetowym. Teraz cyfrową walutą można opłacić faktury, doładować karty lojalnościowe i wirtualne karty PayPass.

Czytaj więcej money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bitcoin-prawie-w-calym-polskim-internecie,152,0,1878424.html

PROGNOZY: Bitcoin może uzdrowić światowe finanse

O przyszłości kryptowalut, ich obecnym zastosowaniu i o możliwościach inwestowania w bitcoiny rozmawialiśmy z Dominikiem Homą, twórcą strony akademiabitcoin.pl i aktywnym traderem na rynku kryptowalut. Dorota Sierakowska: Gdyby miał Pan krótko scharakteryzować bitcoina, to jakich słów by Pan użył? Czy jest to środek wymiany, lokata kapitału, a może ryzykowna inwestycja? Czy wszystko to naraz?

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/bitcoin-moze-uzdrowic-swiatowe-finanse,2143774,1023

Japoński sąd ustala, że bitcoin nie może być "posiadany"

Sąd okręgowy w Tokio orzekł, że posiadanie przez ludzi bitcoinów nie jest możliwe. Wynika z tego, że nie mogą domagać się odszkodowania po ogłoszeniu upadłości giełdy Mt.Gox.

Ogłoszenie o decyzji sądu pojawiło się kilka dni po aresztowaniu człowieka odpowiedzialnego za największą wymianę bitcoinów na świecie. Mężczyzna został oskarżony i skazany za oszustwa, które przyczyniły się do upadku giełdy.

Czytaj więcej conowego.pl/aktualnosci/japonski-sad-ustala-ze-bitcoin-nie-moze-byc-posiadany-14065/

Dlaczego Bitcoin stale zyskuje na popularności?

Mimo swoich licznych wad, Bitcoin stale zyskuje na popularności. Z tygodnia na tydzień dowiadujemy się o kolejnej firmie, która dopuściła płatności tą kryptowalutą. Co leży u źródła jej sukcesu?

Mimo że Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku, to większość ludzi usłyszała o nim dopiero w 2013 roku. Wówczas w ciągu niecałych 12 miesięcy jego cena wzrosła z 14 dolarów do ponad 1200 dolarów.

Czytaj więcej forbes.pl/dlaczego-bitcoin-stale-zyskuje-na-popularnosci-,artykuly,197905,1,1.html

Brakuje regulacji prawnych dotyczących bitcoina

Możemy sporo stracić przez brak regulacji dotyczących cyfrowych walut, które na całym świecie zyskują popularność. W Polsce wciąż brakuje odpowiednich regulacji prawnych dotyczących rynku cyfrowalut, przez co możemy sporo stracić. Wkrótce mogą nas wyprzedzić kolejne państwa, w tym Ukraina.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/brakuje-regulacji-prawnych-dotyczacych-bitcoina,2143573,1023

Za bilet LOT-u zapłacisz bitcoinami

Za bilet na przelot wystawiony przez Polskie Linie Lotnicze LOT będzie można zapłacić nie tylko tradycyjnie, ale również bitcoinami, czyli internetową walutą - informuje polski przewoźnik.LOT doszedł do wniosku, że bitcoiny są coraz bardziej popularne, a miejsc, w których można dokonywać opłaty przy ich pomocy stale przybywa. Dlatego wprowadza możliwość płacenia za bilety w ten sposób na stronie lot.com.

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Za-bilet-LOT-u-zaplacisz-bitcoinami-7272565.html

Dlaczego rząd walczy z gotówką

Na pewno już wiecie, że istnieje coś takiego, jak „wojna z gotówką.” Prowadzi się ją wielu frontach na całym świecie. Tylko co to znaczy?

Znaczy to, że rządy ograniczają użycie gotówki i cała gama powiązanych z rządem ekonomistów wzywa wręcz do zniesienia takiego środka płatniczego. Władze ograniczają ilość gotówki, którą można wypłacić z banku, jak i maksymalne kwoty, za które coś gotówką można kupić. Dlaczego?

Czytaj więcej obserwatorfinansowy.pl/forma/komentarze-swiat/dlaczego-rzad-walczy-z-gotowka/?k=komentarze-swiat

Interesujące komentarze dot. artykułu wykop.pl/link/2683413/dlaczego-rzad-walczy-z-gotowka/

Rosja dopuści u siebie rozliczenia cyfrowymi walutami

Bank Rosji pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji w kryptowalucie - bitcoin. Według ekspertów nie pomoże to w walce z sankcjami nałożonymi przez USA i UE.

Według dziennika Izvestia Rosyjski Bank Centralny pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji peer-to-peer w bitcoin oraz innych operacji związanych z walutą cyfrową. Przychylność wyraża również prezydent Rosji, Władimir Putin.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rosja-dopusci-u-siebie-rozliczenia-cyfrowymi-walutami,2142594,4199

 

Założyciel Mt.Gox aresztowany, a były pracownik giełdy ujawnia przerażające kulisy jej pracy

Japońska policja aresztowała Marka Karpelesa, twórcę Mt.Gox — giełdy bitcoina która zbankrutowała w lutym 2014 roku po kradzieży 850 000 bitcoinów (wartych wtedy 500 milionów dolarów).
Ile bitcoinów faktycznie zniknęło?

Władze zarzucają Markowi oszustwo — m.in. manipulację systemami giełdy w celu sztucznego zwiększenia sald na jej rachunkach o ok. 1 milion dolarów. Okazuje się więc, że niektóre z monet, które uważa się za “stracone” mogły nigdy nie istnieć

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/zalozyciel-mt-gox-aresztowany-a-byly-pracownik-gieldy-ujawnia-przerazajace-kulisy-pracy/

Rosja aktywnie przymierza się do wprowadzenia cyfrowaluty

Rosja prawdopodobnie wprowadzi możliwość dokonywania operacji cyfrowalutą, ale według ekspertów nie pomoże to w walce z sankcjami nałożonymi przez USA i UE.

Według dziennika Izvestia Rosyjski Bank Centralny pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji peer-to-peer w bitcoin oraz innych operacji związanych z walutą cyfrową. Przychylność wyraża również prezydent Rosji, Władimir Putin.

Czytaj więcej inwestycje.pl/gospodarka/Rosja-aktywnie-przymierza-sie-do-wprowadzenia-cyfrowaluty;264074;0.html

Bitcoinowy fundusz walutowy? Francuski bank będzie pierwszy

IBTimes UK, powołując się na swoje źródło w największym francuskim banku - BNP Paribas, poinformował, że bank przeprowadza beta-testy mające na celu włączenie bitcoina do funduszy walutowych jednego z oddziałów w Paryżu. Oficjalne oświadczenie ma pojawić się niedługo, tymczasem dużo więcej emocji wzbudza sama technologia łańcucha bloków.

Czytaj więcej money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoinowy-fundusz-walutowy-francuski-bank,43,0,1868331.html

Ciemna strona kryptowalut. Odzyskał skradzione pieniądze, ale musi je oddać

Sytuacja niczym z komedii gangsterskiej, ale poszkodowanemu nie jest do śmiechu. Złodzieje włamali się na konto pana Tomasza, okradli go i kupili na giełdzie bitcoiny. Udało się jednak odzyskać pieniądze, bo bank nałożył blokadę na konto giełdy i odesłał środki. Niestety pan Tomasz musi je teraz oddać, bo to "nie te pieniądze".
Bitcoin to kryptowaluta, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jej zwolennicy przekonują, że to najlepsza z możliwych walut, bo zdecentralizowana i nie podlegająca żadnej kontroli. Nie wszystkie mechanizmy związane z jej funkcjonowaniem są do końca jasne, a obecne prawo i instytucje nadzorcze nie są w stanie monitorować przepływ środków i rozliczeń między użytkownikami.

Czytaj więcej prnews.pl/hydepark/ciemna-strona-kryptowalut-odzyskal-skradzione-pieniadze-ale-musi-je-oddac-3386780.html

Mobilne płatności BLIK dostępne w bankomatach Euronet, ale portfeli jeszcze nie wyrzucajcie. Przydadzą się

System płatności mobilnych BLIK to chyba jedna z nielicznych inicjatyw rodzimych banków, która ma szansę się przyjąć na dobre. Utwierdza w tym przekonaniu informacja o znaczącym poszerzeniu zasięgu. Od teraz powiem z tego standardu możemy korzystać również w bankomatach sieci Euronet.

BLIK wystartował w lutym tego roku. Jest to projekt Spółki PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Inteligo). Obecnie może z niego korzystać już 800 tys. klientów tych instytucji. Twórcy zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu tego typu usług jest zasięg i dlatego nawiązali współpracę z siecią bankomatów Euronet.

Czytaj więcej antyweb.pl

Opis jak to działa: polskistandardplatnosci.pl/dziala/

Wymiana bitcoinów bez VAT

Zamiana wirtualnej waluty na realne pieniądze jest usługą zwolnioną z podatku od towarów i usług – uznał w opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jeśli TSUE podzieli w wyroku wnioski rzecznika generalnego, to z uwagi na harmonizację VAT niektóre państwa członkowskie będą musiały zmienić swoje podejście do opodatkowania wirtualnej waluty. Chodzi właśnie o Polskę, ale też Estonię i Niemcy.

Czytaj więcej podatki.gazetaprawna.pl

"Bitcoin to wynalazek na miarę maszyny parowej". Mocne opinie eksperta francuskiego banku

Największy francuski bank BNP Paribas uważa, że technologia stojąca za Bitcoinem może sprawić, że istniejące firmy finansowe staną się zbędne. Potencjał nowej technologii dostrzega także Visa.

Analityk banku BNP Paribas Johann Palychata napisał w firmowym magazynie, że bitcoinowy blockchain "powinien być traktowany jako wynalazek podobnie jak maszyna parowa, czy silnik spalinowy”. Potencjał ten może całkowicie zmienić świat finansów.

Czytaj więcej money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoin-to-wynalazek-na-miare-maszyny,155,0,1857691.html

Euro, drachma czy bitcoin? Scenariusze dla Grecji

Europejscy przywódcy dali Grecji czas na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami do końca weekendu. Co jednak, jeśli tego porozumienia nie będzie? Oto kilka opcji walutowych dla Aten.
Zatrzymać euro

Grecja może jednostronnie "przyjąć" euro, nawet jeśli opuści euroland. Taki krok spowodowałby, że Ateny dołączyłyby do takich krajów jak Monako, Andora, San Marino i Watykan, które używają euro jako waluty krajowej mimo że nie są członkiem strefy.

Komisja Europejska pozwala tym krajom na emitowanie ograniczonej liczby monet euro, ale nie wolno im drukować banknotów. Na taki krok może zezwolić tylko Europejski Bank Centralny.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

Bitcoiny – jak rozliczać w firmie?

Choć w polskich realiach bitcoiny zagościły już jakiś czas temu, to regulacje w ich zakresie wciąż nie są w pełni przejrzyste. Niektóre pytania stawiane przez przedsiębiorców, księgowych czy specjalistów do spraw podatków do dziś nie doczekały się odpowiedzi. W tym artykule chciałbym przybliżyć, co wiemy dziś na pewno oraz to co pozostaje jeszcze w sferze niejasności.

Kilkukrotnie w tym miejscu poruszałem już tematy skomplikowane oraz problematyczne, o których trudno mówić posługując się jedynie pewnikami. Przypomnę choćby kwestie rozliczania lunchu w kosztach firmowych czy zasad obowiązujących w systemie MOSS. Dziś postanowiłem bliżej pochylić się nad zjawiskiem bitcoinów.

Czytaj więcej sebastianbobrowski.natemat.pl

W Carrefourze i punktach Lotto wymienisz gotówkę na... polskiego Bitcoina! Rewolucja?

Od czasu do czasu zaglądam do finansowego podziemia i zastanawiam się nad przyszłością Bitcoina, najbardziej znanego cyfrowego pieniądza na świecie. Bitcoin jest środkiem płatniczym, który wciąż w wielu miejscach nie jest akceptowany (choć np. można nim płacić w klinikach Medicover), ale ma tę zaletę, że jest w pełni wymienialny na "normalne" waluty, a przy tym dużo tańszy w transferowaniu. Jeśli chcę przesłać 100 dolarów z Polski do Zimbawe, to prawdopodobnie nie ma tańszego sposobu, jak zamienić je na Bitcoiny i przesłać na telefon odbiorcy za pomocą specjalnej aplikacji, a ten - również elektronicznie - może wymienić je z powrotem na dolary.

Czytaj więcej samcik.blox.pl

Polski bitcoin z Carrefoura?

Od czasu do czasu zaglądam do finansowego podziemia i zastanawiam się nad przyszłością bitcoina, najbardziej znanego cyfrowego pieniądza na świecie.
Bitcoin jest środkiem płatniczym, który wciąż nie jest powszechnie akceptowany (choć np. można nim płacić w klinikach Medicover), ale ma tę zaletę, że jest w pełni wymienialny na "normalne" waluty, a przy tym dużo tańszy w transferowaniu. Jeśli chcę przesłać 100 dolarów z Polski do Zimbabwe, to prawdopodobnie nie ma tańszego sposobu niż ten, by zamienić dolary na bitcoiny i przesłać na telefon odbiorcy za pomocą specjalnej aplikacji. Odbiorca - również elektronicznie - może wymienić je z powrotem na dolary.

Czytaj więcej  http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,146259,18325068,polski-bitcoin-z-carrefoura.html#ixzz3fNNESvIP

Bitcoin wypierany z rynku? "Zdusić potencjalnego rywala w zarodku"

Operatorzy błyskawicznych płatności wypowiadają umowy giełdom kryptowalut. W praktyce może to oznaczać, że waluty takie jak bitcoin nie będą w stanie normalnie funkcjonować.

Obrót bitcoinami jest podobny do giełdowego. Tym samym jednym z niezbędnych elementów do jego prowadzenia jest możliwość dokonywania błyskawicznych przelewów. Jednak czołowi operatorzy płatności, w tym CashBill, zaczęli giełdom bitcoinowym wypowiadać umowy. Powód?

Czytaj więcej gospodarka.dziennik.pl

Wstępniak na nowy tydzień: „wykop” na bitcoinach, czyli nie ma mediów społecznościowych bez rozproszenia

Kolejna afera z redditem pokazała, jak mało społecznościowe są dziś społecznościowe media. Głos budujących takie serwisy użytkowników jest niczym wobec interesów inwestorów, unikających przecież wszystkiego, co mogłoby zaszkodzić ich inwestycjom. Nie dziwcie się więc, że likwidowane są kolejne subreddity (tak w serwisie tym nazywają się fora tematyczne), uznane za zbyt kontrowersyjne, szkodzące w próbach wyjścia serwisu do głównego nurtu mediów – i uzyskania rentowności. Tak, „pierwsza strona Internetu” wciąż nie przynosi zysków, i tak pozostanie do czasu, gdy stanie się kompletnie nieodróżnialna od typowych portali, wolna od czegokolwiek, co mogłoby urazić tak przecież wrażliwych Amerykanów.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Wirtualna waluta, realne kłopoty

Osoby rozliczające się w bitcoinach ryzykują utratę środków – ostrzega Ministerstwo Finansów.

– Wirtualna waluta bitcoin, mimo że coraz popularniejsza, wciąż nie ma nawet powszechnie obowiązującej legalnej definicji – wskazuje prawnik Marcin Malinowski.

Jak czytamy na stronie poświęconej bitcoinom, jest to waluta dostępna za pośrednictwem internetu, bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. Polskie firmy, zwłaszcza świadczące usługi w internecie, zaczynają akceptować tego typu płatności.

Czytaj więcej prawo.rp.pl

Hotelgo24.com - rezerwacja hoteli

hotelgo24.com

Międzynarodowy serwis rezerwacji hoteli, który wynagradza aktywność użytkowników darmowymi Bitcoinami. Usługa posiada bogatą ofertę miejsc noclegowych z niemal całego globu, w tym atrakcyjne propozycje z Polski. Niewątpliwym atutem serwisu są atrakcyjne ceny noclegów, które są dodatkowo obniżone poprzez zwrot w Bitcoinach – aż do 5%.

Użytkownik przy założeniu konta musi podać swój adres BTC. Po 7 dniach od wymeldowania się z hotelu otrzyma zwrot w Bitcoinach – aż do 5%. Jego wysokość jest w każdym przypadku uzależniona od wartości rezerwacji.

Czy Polska jest gotowa na cyfrowaluty?

Wirtualny pieniądz cieszy się w Zachodniej Europie oraz USA coraz większym uznaniem instytucji finansowych. Tymczasem w Polsce ten temat wciąż raczkuje. Czy jesteśmy w stanie nadążyć za zmianami, które nieuchronnie wchodzą na światowy rynek?
W 2014 roku nastąpił dynamiczny rozwój transakcji cyfrowalutami w płatnościach internetowych. Rządy niektórych państw,np. francuski,wręcz rozważają wycofanie z obiegu fizycznej gotówki. Amerykańskie instytucje finansowe z coraz większą życzliwością traktują tę formę rozliczania.

Czytaj więcej biznes.onet.pl

Nadchodzi Bitcoinowa rewolucja w ochronie prywatności

Bitcoiny to jeden z najciekawszych wynalazków ostatniej dekady – waluta, która nie może być sfałszowana, pomimo że nie sprawuje nad nią kontroli żaden centralny finansowy organ. Metody szyfrowania odpowiedzialne za sukces kryptowaluty zadziwią jeszcze raz – pozwolą bowiem na przechowywanie danych „w chmurze”, bez możliwości wystąpienia wycieku.

Guy Zyskind i Oz Nathan z laboratorium mediów Massachusetts Institute of Technology zaprezentowali we wtorek prototyp systemu zwanego Enigmą. Jak twierdzą uczeni, jest on zdolny do szyfrowania „homomorficznego” – pozwala tak zaszyfrować dane, że mogą na nich wykonywać operacje również obce komputery, bez ryzyka odczytania informacji przez niepowołanego odbiorcę.

Czytaj więcej whatnext.pl

Miało być regionalne centrum Bitcoina, skończyło się szantażem i pogróżkami. Smutna historia Ambasady Bitcoina

Postawili na dobre miejsce, w ścisłym centrum stolicy. Na ich start czekało wielu. Na otwarciu był nawet ksiądz, który życzył im sukcesów w walce „przeciwko złowieszczym zakusom rządu światowego ”. Ani rząd, ani fiskus, jak się obawiano, nie zaszkodził jednak polskiej Ambasadzie Bitcoin. Historia rozbiła się o... pieniądze, choć z założenia miało być bezwalutowo.

Otwarcie z wielką pompą. Była pierwszym w Polsce, a trzecim na świecie punktem BTC, który miał ambicje promować ideę cyfrowej waluty i dostarczać zainteresowanym rozwiązań technologicznych oraz porad w zakresie Bitcoina. 12 maja 2014 r.

Czytaj więcej innpoland.pl

Nadchodzi cyfrowaluta

W świecie wirtualnym coraz popularniejszą formą zapłaty jest cyfrowaluta. Używana jest ona w transakcjach prywatnych oraz operacjach autoryzowanych przez licencjonowane instytucje finansowe. Czy to oznacza, że zastąpi normalną walutę lub będzie traktowana na równi z nią w świecie internetowym?

Cyfrowaluta zaczęła być używana w płatnościach internetowych ponad sześć lat temu. Początkowo podchodzono do niej z pewną dozą podejrzliwości i niedowierzania, ale w 2014 r. zyskała bardzo mocno na znaczeniu. Obecnie chętnie wykorzystywane są tzw. bitcoiny. Fakt, że można wykonywać tego typu transakcje w sposób zaufany i bardzo szybki spowodował, że użytkownicy odkryli zalety cyfrowaluty i potraktowali ją jako zastępstwo transferu pieniędzy.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/makroekonomia/news/nadchodzi-cyfrowaluta,2132919,2156

 

Czy kryptowaluta Bitcoin jest w stanie pomóc bankrutującej Grecji?

Bitcoin – czyli wirtualna waluta, nie ma dużych szans by stać się pieniądzem międzynarodowym. Może jednak pomóc uratować Grekom ich oszczędności. Będzie to jednak tylko doraźne rozwiązanie problemu.
Wirtualna waluta Bitcoin powstała w 2009 roku. Jest zapisem cyfrowym, fragmentem kodu, który funkcjonuje w internecie i wykorzystywany jest jako środek płatniczy lub instrument inwestycyjny. W odróżnieniu od tradycyjnego pieniądza jest przechowywany na serwerach a nie w portfelach i można go kupić w sieci na specjalnych giełdach.

Czytaj więcej polskieradio.pl/42/273/Artykul/1464417,Czy-kryptowaluta-Bitcoin-jest-w-stanie-pomoc-bankrutujacej-Grecji

Kto i dlaczego zablokował ekspresowe przelewy do giełd kryptowalut

Od poniedziałku szybkie wpłacanie złotówek na polskie giełdy kryptowalut stało się dużo trudniejsze. Umowy serwisom wypowiedzieli operatorzy ekspresowych płatności. Kto stoi za tą akcją i co próbuje w ten sposób osiągnąć?

Jak donoszą serwisy zajmujące się tematyką kryptowalut, operatorzy płatności CashBill oraz BlueMedia w ostatnich dniach uniemożliwili swoim klientom wysyłanie ekspresowych lub przyspieszonych przelewów na konta bankowe najpopularniejszych giełd. Cryptoins.com, BitBay.pl, Bitmarket24.pl i Bitmarket.pl próbują znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – nie są jednak jedynymi zmartwionymi takim rozwojem zdarzeń.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/kto-i-dlaczego-zablokowal-ekspresowe-przelewy-do-gield-kryptowalut/

Nadchodzi cyfrowaluta

W świecie wirtualnym coraz popularniejszą formą zapłaty jest cyfrowaluta. Używana jest ona w transakcjach prywatnych oraz operacjach autoryzowanych przez licencjonowane instytucje finansowe. Czy to oznacza, że zastąpi normalną walutę lub będzie traktowana na równi z nią w świecie internetowym?

Cyfrowaluta zaczęła być używana w płatnościach internetowych ponad sześć lat temu. Początkowo podchodzono do niej z pewną dozą podejrzliwości i niedowierzania, ale w 2014 r. zyskała bardzo mocno na znaczeniu. Obecnie chętnie wykorzystywane są tzw. bitcoiny. Fakt, że można wykonywać tego typu transakcje w sposób zaufany i bardzo szybki spowodował, że użytkownicy odkryli zalety cyfrowaluty i potraktowali ją jako zastępstwo transferu pieniędzy. W ostatnim czasie zauważalna jest duża dynamika rozwoju tego rodzaju płatności.

Jak to działa?

Czytaj więcej gf24.pl/24037/nadchodzi-cyfrowaluta

W Warszawie rusza wystawa. Zapłacisz na niej... bitcoinami

W środę 17 czerwca będziecie mogli uczestniczyć w otwarciu pierwszej wystawy fotograficznej, która umożliwi chętnym nabycie fotografii m.in. w walucie Bitcoin.
Fotografka Julia Mafalda (www.juliamafalda.com) zaprezentuje pierwszą odsłonę zdjęć z serii AMERICA'S BEAUTY, kolekcji fotografii ze Stanów Zjednoczonych z lat 2012-2013, którą autorka będzie kontynuować w najbliższym czasie.

Czytaj więcej wprost.pl/ar/510544/W-Warszawie-rusza-wystawa-Zaplacisz-na-niej-bitcoinami/

Z bronią w ręku po bitcoiny

Opisywaliśmy już wiele kradzieży bitcoinów, ale poniższe przypadki to dla nas coś nowego. CNBC donosi, że mężczyzna, który umówił się na osobistą sprzedaż bitcoinów, został najpierw zaproszony do samochodu, a następnie zastraszony bronią palną i zmuszony do przelania ok. 5 BTC na konto złodzieja. Przy okazji stracił telefon i gotówkę.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/z-bronia-w-reku-po-bitcoiny/

Serio szkoda Wam założyciela Silk Road? Dożywocie to za mało

Wczoraj Maciej Sikorski pisał dla Was o tym, że założyciel Silk Road doczekał się wyroku i resztę życia spędzi w więzieniu. Mimo jego usilnych próśb, by choć kilka ostatnich lat swojego życia miał okazję spędzić na wolności, sąd postanowił zafundować mu pobyt w więzieniu, aż dokona tam żywota – oczywiście na koszt podatników. W całkiem komfortowych warunkach jak na osobę, która ma do spłacenia 180 milionów dolarów, prawda?

Zanim nazwiecie mnie antynarkotykowym oszołomem, powiem Wam, że przeciwko pewnym narkotykom nie mam nic. Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał spalić blanta, „zjeść wiadro”, czy kupić znaczek z kwasem, to z łatwością to zrobi.

Czytaj więcej antyweb.pl/serio-szkoda-wam-zalozyciela-silk-road-dozywocie-to-za-malo/

Bitcoin – 9 prawnych kwestii, na które warto znać odpowiedź

Popularność Bitcoina nie maleje – wręcz przeciwnie. Z dnia na dzień rośnie liczba punktów, które przyjmują płatność w tej kryptowalucie. Jeśli interesuje Cię Bitcoin od strony prawnej przeczytaj artykuł. Dowiecie się z niego m.in. tego jakie obowiązki wiążą się ze sprzedażą Bitcoinów, jakie wymogi trzeba spełnić, aby przyjmować płatności w tej kryptowalucie i czy można prowadzić bitcoinowy kantor.

Czytaj więcej antyweb.pl

Założyciel Silk Road skazany na dożywocie. To ma być ostrzeżenie dla następców

Podejrzewam, że większość z Was słyszała o serwisie Silk Road. Określa się go mianem „narkotykowego Amazonu”. Biznes działał w sieci Tor, wykorzystywał kryptowalutę bitcoin i wydawał się dość bezpieczny dla osób z niego korzystających. Założyciel Silk Road, Ross Ulbricht, pewnie też czuł się bezpiecznie. Czar prysł w roku 2013, gdy go aresztowano. Wczoraj oglądaliśmy finał sprawy – sąd skazał go na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia

Czytaj więcej antyweb.pl

"Czy ktoś z was widział już Silk Road?" - historia powstawania jednego z największych podziemnych bazarów internetowych

„Czy ktoś z was widział już Silk Road? To coś w rodzaju anonimowego amazon.com” – napisał w jednym z wątków forum dyskusyjnego Bitcointalk użytkownik o pseudonimie altoid. W rzeczywistości był to Ross Ulbricht, twórca największego jak dotychczas, czarnorynkowego bazaru internetowego o tej właśnie nazwie. Był styczeń 2011 roku.

 

Dla Rossa, młodego, kochającego rozrywkę, dobrze wykształconego 26 latka pochodzącego z Austin w Stanie Teksas, przygoda (zapewne przygoda jego życia) z Silk Road,

Czytaj więcej bitcoin.pl

Amerykańska giełda stawia na bitcoiny. "To kamień milowy"

Nowojorska giełda (NYSE) we wtorek uruchomiła indeks notowań bitcoinów. Indeks obrazuje ceny bitcoinów na otwartej w czerwcu 2012 roku platformie Coinbase. Obecnie ma 1,9 mln użytkowników i współpracuje z PayPalem.
Analitycy zauważają, że pomimo rosnącej popularności bitcoinów, niestabilność ich ceny sprawia, że trudno je uznać za pewną inwestycję. Jeden bitcoin jest obecnie wyceniany na około 232 dol., choć jeszcze w listopadzie 2013 roku, jednostka wirtualnej waluty była warta prawie 1 tys.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

NYSE uruchomiła indeks bitcoina

New York Stock Exchange rozpoczęła we wtorek publikację indeksu bitcoina, który pokazuje wartość wirtualnego pieniądza. Indeks NYXBT będzie pokazywał notowania bitcoina w oparciu o dane z Coinbase, giełdy wirtualnego pieniądza, w której NYSE ma mniejszościowe udziały. Wartość indeksu będzie publikowana codziennie o 16:00 w Londynie. Będzie pokazywał wartość 1 bitcoina w dolarach USA. NYSE zapowiada, że to dopiero pierwszy z szeregu indeksów bitcoina, które zamierza publikować. Szczegóły dotyczące kolejnych nie są znane.

Źródło pb.pl

Głosuj nad samoutrzymującym się systemem zarządzania

Wygląda na to, że nasza propozycja „samoutrzymującego się systemu zarządzania przez blockchain” została przyjęta bardzo pozytywnie. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ wierzymy, iż jest to coś naprawdę przełomowego na scenie kryptowlut, coś co pozwoli nam na pełniejszą decentralizcję i przyśpieszy masową adopcję DASH. Ciężko jest jednak swierdzić czy społeczność naprawdę czegoś chcę jeśli się nad tym nie zagłosuje, dlatego postanowiłem zorganizować głosowanie. Aby głosowanie można było uważać za ważne, będziemy potrzebować głosów od conajmniej 51% masternodów.

Obalamy Bitcoinowe mity

Każde innowacje które przełamują przyjęte normy mogą wywoływać sceptycyzm. Przesiedliśmy się z koni do samochodów i innych metalowych maszyn. Byliśmy świadkami jak telewizja miała zabić radio i raz nawet amerykański dolar miał pokrycie w złocie. Czasy się zmieniają i powstają coraz to nowe rozwiązania do których powinniśmy podchodzić obiektywnie i samemu przeanalizować wszystkie plusy i minusy oraz poznać cały temat nim wydamy werdykt.

Czytaj więcej coinformacje.pl

8 dokumentów o Bitcoin wartych obejrzenia

Bitcoin jest skomplikowanym projektem i dla kompletnego laika nie jest wcale proste zrozumienie jego działania oraz potencjału jaki w nim drzemie. Filmy dokumentalne są świetną formą edukacji oraz w prosty i przejrzysty sposób pokazują jak Bitcoin zmienia świat dając ludziom nowe możliwości przez co dużo łatwiej zrozumieć ten fenomen.
Te 8 dokumentów pokazuje jak w różnych częściach świata wygląda oswajanie się ludzi z Bitcoin i pokazuje jakie wyzwania jeszcze przed nami stoją.

1. ‘Bitcoin: The End of Money As We Know It’

Razem z wynalezieniem łańcucha bloków oraz protokołu Bitcoin, Satoshi Nakamoto stworzył walutę jakiej jeszcze nigdy nigdy w historii ludzkości nie mieliśmy. Całkowicie wiarygodna i zdecentralizowana natura Bitcoin czyni go bardzo groźnym konkurentem dla znanych nam systemów bankowych oraz walut fiat.

Czytaj więcej coinformacje.pl

Dlaczego banki wolą Ripple od Bitcoin?

Waluty kryptograficzne są jednym z najbardziej interesujących elementów gałęzi płatności elektronicznych. Już na przełomie 2012-2013 roku Robert Jan Vrolijk, konsultant do spraw płatności w takich instytucjach jak RBS, ING, Van Lanschot, Bank of Dutch Municipalities oraz Staalbankiers dostrzegł, że banki są bardziej zainteresowane protokołem Ripple niż samym Bitcoinem. W 2014 roku przystąpiły do działania.

Czytaj wi ęcej coinformacje.pl

Wysyłaj Bitcoin ulubionym artystom na SoundCloud

Poprzez wykorzystanie publiczego API serwisu SoundCloud, ChangeTip umożliwił wysyłanie bitcoinowych tipów swoim ulubionym muzykom. SoundCloud to jeden z największych portali streamujących muzykę oraz podcasty gromadzący ponad 10 milionów użytkowników. SoundCloud jest miejscem gdzie zaczyna większość artystów oraz dziennikarzy ponieważ oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku, intuicyjny interfejs oraz ogromną bazę użytkowników do których stosunkowo łatwo dotrzeć. Serwis ten oferuje równierz wachlarz możliwości wykorzystania wszelakiej maści social media przez artystów.

Czytaj więcej coinformacje.pl

BitBay.net partnerem konferencji Bitcoin w Pradze

Już w najbliższy czwartek 14 maja, w czeskiej Pradze odbędzie się Bitcoin Conference Prague 2015. Uczestnikami wydarzenia będą eksperci technologii Bitcoin, specjaliści z dziedziny ekonomii oraz prawa, a także przedstawiciele biznesów Bitcoinowych. Partnerem konferencji jest między innymi polska giełda Bitcoin i Litecoin BitBay.net.

Prawdziwy test wydajności sieci Bitcoin

Wirtualna waluta Bitcoin często nazywana jest przyszłością bankowości, idealnym pieniądzem dla przestępców i wszystkim pomiędzy tymi skrajnościami, lecz wreszcie mamy konkretne dane do dalszej debaty. W poniedziałek giełda papierów wartościowych Nasdaq ogłosiła rozpoczęcie prac nad integracją Bitcoina z globalną rozproszoną siecią w celu weryfikacji transakcji pomiędzy inwestorami, prywatnymi firmami które emitują swoje akcje.

Czytaj więcej www.coinformacje.pl

Izraelski bank zainteresowany przejęciem polskiej cyfrowej gotówki

Billon, czyli stworzony przez startup Zunit legalny cyfrowy środek płatniczy do transakcji mobilnych i internetowych, o wartości na sztywno powiązanej z gotówką, zadebiutował na początku zeszłego roku. Wtedy mówiło się o zaangażowaniu prywatnych banków (na czele z Alior Bankiem) i rychłym wejściu billonu w życie. Mamy rok 2015, komercyjny debiut wciąż nie nastąpił, ale jak informuje Puls Biznesu, mimo to w projekt właśnie zaangażowali się Izraelczycy.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Amerykańska giełda użyje technologi bitcoinów. "To rewolucja"

Amerykańska giełda Nasdaq wprowadzi do użytku technologię transakcyjną wykorzystywaną wcześniej przy handlu bitcoinami. Ma ona pomóc stworzyć bardziej bezpieczny i wydajny system obrotu akcjami. Jak pisze CNN Money, większość osób kojarzy bitcoiny jako elektroniczną walutę. Jednak w szerszym znaczeniu to też technologia, która cały system obrotu e-pieniędzmi kontroluje

Czytaj więcej tvn24bis.pl

Polska odpowiedź na Bitcoina. Billon podbija serca inwestorów

Zagraniczni inwestorzy pilnie przyglądają się Billonowi - projektowi polskiego elektronicznego pieniądza. Wkrótce ma on mieć swoją komercyjną premierę. Sam projekt e-waluty pochłonął do tej pory 15 milionów złotych. Billon w praktyce ma ułatwić transakcje międzybankowe i płatności kartami kredytowymi, znacznie ograniczając ich koszty. Jednocześnie, jak zapewnia prezes Billona Andrzej Horoszczak, ma to być coś innego niż popularny w internecie bitcoin.

Czytaj więcej forsal.pl

Portfel na Bitcoiny

Bitcoin to cyfrowa zdecentralizowana waluta, która towarzyszy nam już od 2009 roku. Była ogłaszana jako martwa już ponad 14 razy, a mimo to jej użytkowanie kwitnie. Niedługo już będziemy w stanie zabrać ze sobą swoje cyfrowe Bitcoiny, niezależnie od tego czy mamy dostęp do internetu. Case to portfel stworzony do tego aby przechowywać Bitcoin. To urządzenie wielkości karty kredytowej, z małym, czarno-białym wyświetlaczem i czytnikiem linii papilarnych.

Czytaj więcej vipmultimedia.pl

Przedsiębiorcy uparcie stawiają na Bitcoina

Czy popularność Bitcoina kończy się tam, gdzie zaczynają silne wahania giełdowe? Okazuje się, że inwestorzy nie tracą wiary w cyberwalutę.

Od momentu, gdy świat usłyszał o Bitcoinie po raz pierwszy w 2009 roku, wirtualny pieniądz przeżywał giełdowe wzloty i upadki, a na jego wizerunku pojawiły się skazy, jak choćby przekręt z kradzieżą Bitcoinów z kont Mt. Gox, albo szemrane interesy na SilkRoad, załatwiane za pośrednictwem tej waluty. Choć coraz więcej firm umożliwia płatności w Bitcoinach, nie stało się to tak popularną metodą transakcji, jak na przykład korzystanie z pośrednictwa PayPala. Ostatnio odnotowano spadek wartości Bitcoina z 1100 USD do 200 USD, ale pomimo tego wśród inwestorów, przedsiębiorców i entuzjastów nie brakuje głosów wieszczących cyberwalucie świetlanej przyszłości, jak pokazała zeszłotygodniowa konferencja Inside Bitcoins w Nowym Jorku.

Czytaj więcej whatnext.pl

Hayek - bitcoin z pokryciem w złocie

Kryptowaluty od samego swojego początku były porównywane i konfrontowane ze złotem. Z jednej strony łączyła je niezależność od banków centralnych czy (w większości) deflacyjna natura, z drugiej zaś różniła sama postać: elektroniczna lub materialna. Jedna z amerykańskich firm chce połączyć kryptowalutę ze złotem.

W wywiadzie dla „Business Insider”, Anthem Blanchard, prezes handlującej złotem firmy Anthem Vault, ogłosił uruchomienie nowej kryptowaluty, która oparta ma być właśnie o królewski metal. Nowa waluta nazywać ma się „Hayek”

Czytaj więcej bankier.pl

Goldman Sachs inwestuje w firmę bitcoinową

Jak podaje The Wall Street Journal, Goldman Sachs Group Inc. jest jednym z głównych inwestorów, którzy zainwestowali 50 milionów dolarów w startup Circle Internet Financial Ltd.

Goldman Sachs jest kolejną z instytucji z Wall Street która bada potencjał cyfrowych walut w celu umożliwienia tańszych i szybszych transakcji i płatności. Wspólnie z IDG Capital Partners, Breyer Capital, General Catalyst Partners i Accel Partners finansowy gigant zainwestował 50 milionów dolarów w startup, który aktualnie wycenia się na 200 milionów dolarów.

Czytaj więcej money.pl

Podziemny e-commerce - narkotykowe targowiska w internecie

W ciemnej sieci istnieją targi wyspecjalizowane w handlu bronią, do kupienia są kradzione numery kart kredytowych, bazy danych osobowych i wirusy komputerowe. Prym jednak wiodą narkotyki. Gdy jeszcze korzystałem z ciemnej sieci, najpopularniejszym targowiskiem było Silkroad – mówi Krzysiek, barman z Krakowa – Mieli tam najlepszej jakości dragi, często od razu z laboratorium – uśmiecha się.

Silkroad, nazywany Amazonem handlu narkotykami, zamknięto pod koniec 2013 roku. Jego właściciel, Ross Ulbricht znany jako „Dread Pirate Roberts” został

Czytaj więcej forsal.pl

Chiny zakazują bankom handlu wirtualną walutą Bitcoin

Chociaż wymyślona przez tajemniczego Japończyka ukrywającego się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto wirtualna waluta Bitcoin na całym świecie staje się coraz bardziej popularna, to Ludowy Bank Chin wydaje pismo zakazujące chińskim bankom handlowania nią.

W piśmie tym możemy przeczytać, że zakaz ten został wprowadzony gdyż waluta ta nie jest wsparta przez żaden kraj ani organ władzy międzynarodowej. Ponadto LBC planuje zintensyfikować swoje wysiłki mające na celu ograniczenie używania Bitcoinów do prania brudnych pieniędzy.

Czytaj więcej rynki-azjatyckie.pl

Dlaczego warto korzystać z bitcoina

Bitcoin jest właściwie dość nową walutą, która dopiero podbija rynek, jednak wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści można czerpać z jej używania. Dlaczego warto jej używać? Znajdziecie tu 10 powodów, dla których należy zwrócić uwagę na ten prężnie rozwijający się wirtualny środek płatniczy.

Jest to szybkie…

Czytaj więcej kryptopolonia.info

W co państwo może bitcoin pocałować

Jan Fijor napisał na swoim blogu, że bitcoin nie służy wolności. Bo "elektroniczny pieniądz łatwo poddać kontroli".

Janek to doświadczony przedsiębiorca i warto go słuchać. Ale na temat bitcoina opowiada głupoty. A to z tego powodu, że nie rozumie zupełnie jak to działa. Operuje na błędnych skojarzeniach (bitcoin = elektroniczny odpowiednik pieniędzy). Jak większość ludzi zresztą.

Błędne myślenie bierze się najczęściej z niezrozumienia, a niezrozumienie ze złego używania pojęć. Skoro mało kto potrafi wytłumaczyć po ludzku co to jest ten cały bitcoin, toteż zwykły człowiek próbuje to jakoś zrozumieć po swojemu. I bywa, że rozmija się w tym swoim rozumieniu z rzeczywistością.

I nie ma się co dziwić. Bo z tego technologicznego bełkotu jaki możemy usłyszeć w rozmowach "fachowców" faktycznie nic nie idzie zrozumieć.

Czytaj więcej blog.nieprofesjonalny.com

Gdzie się podziały wszystkie bitcoiny, czyli bliżej rozwiązania tajemnicy MtGox

Niezależne śledztwo prowadzone przez kilku ekspertów w sprawie zaginionej fortuny kiedyś największej giełdy BTC przynosi coraz to ciekawsze odkrycia. Wygląda na to, że większość bictoinów zniknęła z MtGox już w latach 2011-2012.

Firma WizSec od wielu miesięcy analizuje informacje wykradzione z MtGox oraz dostępne publicznie rejestry transakcji. Po analizie działalności tajemniczych botów, które sztucznie podbijały kurs BTC, firma odkryła, że kradzieże bitcoinów na ogromną skalę miały miejsce głównie w latach 2011 – 2012, choć trwały do końca działania giełdy.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Od dziś możesz wpłacać gotówkę na konto BitBay w sklepach Żabka i Freshmarket

Giełda BitBay wprowadziła możliwość wpłat gotówkowych w ogólnopolskiej sieci sklepów Żabka. Użytkownicy giełdy mogą teraz zasilać swoje konta w ponad 4 000 sklepach Żabka i Freshmarket. Korzystanie z tej opcji wpłat nie wymaga od klientów BitBay weryfikacji konta. Wystarczy osobista wizyta w sklepie i wpłata gotówką lub kartą płatniczą.

Od teraz użytkownicy giełdy BitBay mogą korzystać z nowej opcji zasilania konta - za gotówkę oraz przy użyciu kart płatniczych w sklepach Żabka i Freshmarket. Bez konieczności posiadania zweryfikowanego konta na platformie.

Czym jest wartość nierozerwalna Bitcoin?

Bitcoin oferuje efektywny środek transferu pieniędzy przez Internet i jest kontrolowany przez zdecentralizowaną sieć z konkretną listą zasad, stąd jest alternatywą dla banków centralnych do kontrolowania pieniędzy. Mówi się wiele o wycenie bitcoin, stąd w artykule tym postaramy się wyjaśnić jak mogą wyglądać ceny bitcoin w przypadku, gdy osiągnąłby poziom światowy. Poszukamy również ramy, która umożliwi nam kalkulację długoterminowej wartości birtoin, oraz postaramy się wyposażyć czytelnika w wiedzę, która umożliwi mu indywidualne przewidywanie cen Witocin. (Nie uzupełniłeś zeznania podatkowego ponieważ nie wiesz jak potraktować swoją wirtualną walutę? Sprawdź poradnik Inwestopedii Przewodnik IRS Bitcoin)

Czytaj więcej forexbiznes.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 19/04/2015

Brytyjskie władze przychylnie patrzą na cyfrową walutę, w perspektywie poprawy aktualnego system finansowego. Według Sarah Jenn z NewsBtc, pomimo intencji rządu Wielkiej Brytanii, by regulować bitcoin, istnieją fani bitcoina którzy chcieliby widzieć Londyn jako zagłębie bitcoinowe. W tym kontekście sugerowane regulacje powinny być formułowane z zamiarem zniechęcenia ludzi do wykorzystywania bitcoina w defraudacji pieniędzy.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Gigant telekomunikacyjny wesprze Bitcoin w Dolinie Krzemowej

Orange (France Telecom) zamierza zainwestować w startupy Bitcoinowe w najbliższych miesiącach - donosi Bloomberg. Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, działa w 32 krajach, w tym w Polsce.

Firma jako jeden z pierwszych operatorów telefonii na świecie zainteresowała się technologią stojącą za cyfrowymi walutami. - W tej technologii jest coś intrygującego, dlatego chcemy tu być tak szybko jak to możliwe - powiedział Georgen Nahon, prezes Orange Silicon Valley (OSV). - To może być cyfrową technologią przyszłości.

Czytaj więcej money.pl

PayPal będzie akceptować Bitcoiny za pośrednictwem BrainTree

PayPal oficjalnie potwierdził, że będzie przyjmował Bitcoiny jako jedną z form płatności. BrainTree, którego właścicielem jest PayPal, będzie umożliwiać płacenie Bitcoin’ami.

W dokumencie Securities and Exchanges Commission, PayPal określa swoją przyszłość, która nie będzie związana z eBay’em. Podczas omawiania swoich innowacji, do których należy m.in. BrainTree, PayPal wymienia cyfrową walutę Bitcoin, jeden z oficjalnych sposobów płatności.

Czytaj więcej evigo.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 12/04/2015

Cavirtex, kanadyjska wirtualna giełda, która przerwała funkcjonowanie w marcu, ma wznowić działanie w związku z jej zakupem przez Coinsetter. Według Yessi Bello Perez z Coin Desk, Coinsetter, giełda założona w Nowym Yorku, nabyła Cavirtex po wynegocjowaniu warunków z jego głosującymi udziałowcami. Nowy dyrektor Coinsetter i Cavirtex, Jaron Lukasiewicz, ogłosił że „czują, że są w stanie chronić fundusze klientów i będą trzymać minimalne fundusze w hot walletach”.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

PayPal: Wkrótce bitcoin dla wszystkich

Rozdzielenie firm eBay i PayPal ma sprawić, że potentat w dziedzinie płatności online nabierze wiatru w żagle. W dokumentach przygotowanych dla SEC na potrzeby „rozwodu” biznesu aukcyjnego i finansowego pojawia się zapowiedź włączenia do podstawowego pakietu usług PayPal możliwości przyjmowania wirtualnej waluty bitcoin.

Czytaj więcej bankier.pl

Opodatkowali bitcoiny New Jersey

W amerykańskim stanie New Jersey sprzedawcy akceptujący jako walutę bitcoiny muszą zapłacić dodatkowo podatek od sprzedaży – zadecydował stanowy wydział ds. podatków, który wydał interpretację dotyczącą konsekwencji podatkowych obrotu tzw. kryptowalutami. Bitcoiny mają być traktowane w New Jersey jak przedmiot handlu.

Zgodnie z przedstawioną interpretacją, bitcoiny oraz pozostałe „wirtualne” waluty powinny być traktowane w New Jersey niczym inne dobra. W sprzedaży detalicznej użycie bitcoinów – jako środka płatniczego – ma być w praktyce traktowane jak transakcja barterowa. W efekcie kryptowaluta uznawana jest za produkt, który jest wymieniany za przedmiot zakupu, opłaconego tą właśnie walutą.

Zwolennicy wirtualnych walut twierdzą natomiast, że egzekucja nowego prawa będzie bardzo trudna, a osoby używające bitcoinów do transakcji będą musiały prowadzić odpowiednią ewidencję.

Podatek od sprzedaży w New Jersey wynosi obecnie 7%.

Czytaj więcej podatki.biz

Konferencja m.in. o Bitcoin – 16.04.2015 Warszawa

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (WWSI)
ul. Lewartowskiego 17, 00-169 Warszawa

ZAPISY: www.infoskop.wwsi.edu.pl
DATA: 16 kwietnia w godzinach 11:30 - 17:30
MIEJSCE: Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, ul. Lewartowskiego 17, Warszawa

Tegoroczna edycja konferencji Infoskop wpisuje się w cykl spotkań programu Watify, realizowanego przez Komisję Europejską, w czasie których przedsiębiorcy dzielą się swoimi doświadczeniami z okresu rozpoczynania swojej działalności w świecie technologii cyfrowych. O swoich pierwszych krokach w cyfrowym świecie i związanymi z nimi wątpliwościami opowiedzą: Patryk Lauryn (audiomagic.pl), Krzysztof Chełpiński (STB24), Tomasz Jabłoński, Damian Strzelczyk (Startup Academy) i Lech Wilczyński (Inpay).

Infoskop 2015 to również spotkanie z Bitcoinem. W świat cyfrowej waluty przyszłości wprowadzą Was: Lech Wilczyński współwłaściciel firmy Inpay zajmującej się wprowadzaniem technologii Bitcoin do placówek handlowych oraz Maciej Ziółkowski autor bloga o Bitcoinie satoshi.pl.

Czytaj więcej facebook.com/events/1431875077124476/

Policjanci zatrzymali 28-latka który, wyprowadził Bitcoiny o wartości 85 tys. złotych

Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wraz z funkcjonariuszami z Olkusza zatrzymali 28-latka, który nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin o wartości 85 tys. złotych z serwisu internetowego. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa komputerowego.

W marcu ubr. policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Krakowie zostali zawiadomieni przez jeden z polskich serwisów internetowych zajmujący się usługami wymiany kryptowalut, że nieznany sprawca poprzez manipulację zapisów w systemie informatycznym serwisu nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin i LiteCoin o łącznej wartości ponad 85.000 zł.

Czytaj więcej malopolska.policja.gov.pl oraz na niebezpiecznik.pl

Spotkanie z okazji urodzin giełdy BitBay

Z okazji rocznicy działalności giełdy BitBay na polskim rynku, zespół platformy zaprasza wszystkich swoich klientów oraz osoby zainteresowane kryptowalutami na urodzinowe spotkanie, które odbędzie się 11 kwietnia w siedzibie BitBay w Katowicach.

Podczas spotkania zaprezentowane zostanie podsumowanie roku działalności giełdy BitBay oraz najważniejszych wydarzeń w społeczności Bitcoin. Zaplanowano również pokaz filmu „The Rise and Rise of Bitcoin” oraz czas na dyskusję nad przyszłością kryptowalut. Dla uczestników spotkania przewidziano poczęstunek oraz urodzinowe upominki.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz link do formularza zapisów znajduje się na na stronie facebook.com/events/1073105402706028/ .

Gdzie wydawać swoje bitcoiny

Radość płynąca z wydawania bitcoinów jest ograniczona. Pomimo iż liczba sprzedawców internetowych akceptujących bitcoin jako środek płatniczy stale rośnie, nadal jest ich niewielu. Najlepszą opcją jest bezpośrednia płatność w bitcoinach sprzedawcy, który akceptuje bitcoiny. Inne opcje to Overstock.com i vendorzy z Etsy. Często zdarza się, że choć płatność w bitcoinach jest akceptowana, wymagany jest udział trzeciej partii – strony obsługującej płatność. Wiele firm wymaga weryfikacji płatności przed dostarczeniem niektórych dóbr lub usług – to wymaga jakiegoś dowodu płatności, czegoś czego bitcoin nie zapewnia.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Agenci rozpracowujący Silk Road kradli BTC i sprzedawali informacje

Sprawa Silk Road nie przestaje przynosić niezwykle ciekawych wątków. Tym razem najnowszy akt oskarżenia nie dotyczy dilerów ani ich klientów, a agentów federalnych, którzy prowadząc sprawę Silk Road przywłaszczyli BTC.

Lista zrzutów robi naprawdę wrażenie – jeden z agentów jest oskarżony o kradzież 800 tysięcy dolarów w BTC, zaś drugi między innymi o sprzedawanie Rossowi Ulbrichtowi informacji o toczącym się postępowaniu.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Bitcoin zrobił krok w kierunku giełdy. Ważna decyzja Nasdaq OMX Group

Giełdy zaczynają traktować cyfrowe waluty z większą powagą. Nasdaq OMX Group Inc. nawiązała współpracę z nowojorskim startupem bitcoinowym Noble Markets.

Platforma wymiany Bitcoin dostała dostęp do technologii Nasdaq, X-Stream. Noble skorzysta z tego samego oprogramowania które jest używane przez giełdy papierów wartościowych na całym świecie, pokrewny system działa na jednej z największych giełd kapitałowych - Nasdaq.

Czytaj więcej www.money.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 29/03/2015

Brytyjskie Stowarzyszenie Bankowe (BBA, British Banking Association) uważa bitcoina za poważne zagrożenie dla tradycyjnych systemów bankowych. Według Gola Yashu z NewsBtc w najnowszym raporcie Skarbu Zjednoczonego Królestwa, Kanclerz Skarbu George Osborne podkreślił potrzebę zwiększenia wysiłków mających na celu kontrolę przestępczej działalności korzystającej z cyfrowych walut. Trochę pocieszające, że rząd Wielkiej Brytanii planuje wydać 10 milionów funtów na badania mające na celu zrozumienie, jak działa technologia blockchain i jak startupy w UK współgrają z ochroną praw konsumenckich.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

6 kanałów, którymi bitcoin wpłynie na branżę finansową

O cyfrowej walucie Bitoin i stojącej za nią technologii Blockchain mówi się bardzo wiele w ostatnich miesiącach.

Dla większości osób w biznesie i w finansach to efemeryczna, wirtualna waluta przypominająca tulipomanię w XVII w. w Holandii. W praktyce jest to coś więcej, to technologia która może zrewolucjonizować rynki finansowe w najbliższych latach.

Czytaj więcej tech.pb.pl

Właściciel marketu Sheep aresztowany

Lepiej późno niż wcale, nawet gdy chodzi o sprawiedliwość… Zgodnie z doniesieniami z archive.ihned.cz były właściciel market Sheep Thomas Jiřikovský, który był odpowiedzialny za jedno z największych oszustw w dziejach dark netu, w którym skradziono około 40 milionów dolarów (kiedy wartość bitcoina była ekstremalnie wysoka), został aresztowany w związku z praniem brudnych pieniędzy. Wcześniej zakupił luksusowy dom i próbował wyprać skradzione pieniądze, po kupieniu ich za BTC, posługując się fałszywymi firmami i przesyłając pieniądze na konto swoje i swojej dziewczyny. Jak prano bitcoiny: miliony z zagranicy, dom zapisany na dziadka

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Nowe zagrożenie związane z walutami wirtualnymi

Jednostka badawcza Interpolu ds. cyberzagrożeń we współpracy z Kaspersky Lab zidentyfikowała zagrożenie dla łańcucha bloków stanowiącego podstawę transakcji wykonywanych przy użyciu kryptowalut, takich jak Bitcoin. Wykorzystanie wykrytej metody może pozwolić na osadzenie szkodliwego kodu lub innych nielegalnych danych w zaszyfrowanych transakcjach

Czytaj więcej chip.pl

Matematyka kryjąca się za Bitcoin

Artykuł opisuje matematyczne podstawy BTC takie jak arytmetyka modularna, obliczenia w ciele, kryptografia krzywych eliptycznych i związane z tym pojęcia klucza prywatnego, klucza publicznego i cyfrowego podpisu. Jako jeden z nieliczych artykułów oddaje to czym tak naprawdę jest bitcoin i jaka matematyka leży u jego fundamentów.

Technologia Bitcoin definiuje nam na nowo pojęcie własności. Właściciela BTC charakteryzuje to, że posiada dostęp do transferu określonej liczby BTC, nie posiada ich natomiast fizycznie. Każdy transfer BTC jest zapisywany w tzw. łańcuchu bloków (blockchain)

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Kryptowaluta dogecoin - czy powtórzy sukces bitcoina?

Pomijając nieco komiczną nazwę i zabawne logo, dogecoin to kryptowaluta o dużym potencjale, zdobywająca coraz większą popularność. Czy jednak uda się jej podążyć tak spektakularną drogą, jaką przemierzył bitcoin?

Większość z nas pamięta jeszcze niedawno bardzo popularny mem z psem Shiba, nazywanym po prostu Doge. To on był źródłem pomysłu na nową kryptowalutę - dogecoin. Czy ma ona szanse powtórzyć sukces bitcoina?

Czyta więcej comperia.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 22/03/2015

Podsumowanie nowości w świecie Bitcoin.

Regulacje bitcoin w Wielkiej Brytanii

Prawdopodobnie największym pozytywnym newsem nt. bitcoina jest obietnica przeznaczenia 14.6 milionów dolarów na badania dotyczące cyfrowych walut. Ogłoszenia dokonał Skarb Zjednoczonego Królestwa w czasie corocznego przemówienia na temat budżetu Kanclerza Skarbu.

Oświadczenie zwróciło uwagę na konieczność uregulowania wymiany walut cyfrowych w celu dodania transparentności i ochrony klienta w tym sektorze. Podkreślono celowość środków takich jak legislacja przeciwdziałająca praniu brudnych pieniędzy w 28-stronicowym raporcie o

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Wielki come back bitcoina? Brytyjski rząd wesprze wirtualną walutę

Wielka Brytania poczyniła istotny krok w kierunku stania się światowym centrum bitcoina. W środę rząd ogłosił, że poprzez wprowadzenie przepisów, mających przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy, jako pierwszy będzie regulował wymianę cyfrowej waluty. Wielka Brytania będąca centrum konwencjonalnego rynku walut, teraz szybko staje się również bazą dla cyfrowej waluty. Potwierdza tym samym swoją pozycję, jako stolicy europejskiej technologii finansowej (FinTech) - pisze "Business Insider".

Czytaj więcej forsal.pl

Użytkownicy wielkiego narkotykowego bazaru oszukani, serwis zamknięty

Wiele wskazuje na to, że drugi największy działający bazar narkotykowy Evolution właśnie zniknął wraz ze swoimi właścicielami i tysiącami bitcoinów użytkowników. Trudno nazwać to niespodzianką, choć dla niektórych może to być poważny problem.

Przepis na sprawdzony scenariusz brzmi następująco: 1. Przekaż tysiące bitcoinów anonimowym osobom w internecie. 2. Upewnij się, że w razie kradzieży nikt nie pójdzie na policję. 3. Poczekaj na efekty.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Udziały w innowacyjnych spółkach za bitcoin?

Udziały w polskich spółkach za kryptowaluty? Czemu nie! Płatności w bitcoin w połączeniu z inną nowatorską usługa jaką jest http://www.crowdangels.pl/index.php, otwiera przed nami nowe możliwości. Jeszcze niedawno pojęcie bitcoin wywoływało wyraz zdumienia na twarzach wielu z nas, tak samo jak pojęcie crowdfunding’u. Dzisiaj połączone moce obu tych zjawisk pozwalają nam inwestować w innowacyjne spółki i nabywać w nich udziały, płacąc właśnie kryptowalutą.

Czytaj wiecej: wiadomosci24.pl

Fitcoin: genialne połączenie kryptowaluty i sportu. Wydobywaj i zarabiaj ćwicząc!

Po sukcesie, jakim okazał się bitcoin, pojawiło się bardzo wiele kryptowalut. Jedyne, co wyróżniało większość z nich to fakt, że stały za nimi inne grupy ludzi, chcących zarobić na naiwniakach. Fitcoin jest inny – nawet, jeśli nie zdobędzie popularności, to jego użytkownicy i tak już wygrali: zadbali o własne zdrowie.
Gdy okazało się, że na bitcoinie można zarobić, przeżyliśmy prawdziwy zalew nowych kryptowalut. Niektóre z nich – jak np. permacoin – były całkiem interesujące, ale większość wydaje się łączyć jedną, wspólną cechę: ich twórcy, po wydobyciu i zagwarantowaniu sobie odpowiednich kwot liczą na rzesze spragnionych bogactwa naiwniaków, którzy spopularyzują kolejną, egzotyczną kryptowalutę i pozwolą zmienić bezwartościowe dane w coś o realnej wartości.

Czytaj więcej gadzetomania.pl

Bitcoin znowu w centrum uwagi. Rekordowa inwestycja

Wirtualna waluta znowu daje zarobić. To zachęca do inwestycji. W ostatnich dniach rekordowo duży kapitał udało się zebrać tajemniczej firmie wywodzącej się z Doliny Krzemowej. Rośnie też zainteresowanie handlem w różnych egzotycznych częściach świata. Eksperci oceniają, że Bitcoin największą przyszłość ma w Afryce.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość Bitcoin wzrosła o 11 procent, do niespełna 300 dolarów. Aktualnie rynek cyfrowej waluty w 80-procentach kontrolowany jest przez chińskie giełdy.

Czytaj więcej money.pl

Goldman Sachs: Bitcoin zagraża liderom rynku międzynarodowych płatności

Goldman Sachs przyjrzał się ostatnio globalnemu rynkowi płatności. Wnioski, jakie przedstawili jego analitycy mogą zaniepokoić wiele osób – jeden z największych banków inwestycyjnych przekonany jest, że coraz większą w nim rolę będzie odgrywała sieć Bitcoin, a co za tym idzie, wzrosną tam wpływy chińskich inwestorów

Znaczenie kryptograficznych walut rośnie nie tylko wśród fanów technicznych innowacji, cieszących się z każdej nowej usługi napędzanej bitcoinami.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Juan najpopularniejszą walutą wśród użytkowników bitcoina

Bank Goldman Sachs przeanalizował najważniejsze trendy na globalnym rynku płatności. Zdaniem analityków instytucji wirtualne waluty pozostają jednym z istotnych czynników napędzających przemiany. Jako potencjalne ofiary wzrostu popularności rozliczeń z użyciem kryptowalut wskazano dotychczasowych graczy na rynku przekazów międzynarodowych – Western Union, Moneygram i Xoom. W raporcie analitycy Goldman Sachs wskazują, że za niemal 80 proc. wolumenu transakcji na giełdach bitcoina odpowiadają operacje z użyciem juana. Chińska waluta wyprzedza pod tym względem inne pary.

Czytaj więcej bankier.pl

Co Europejski Bank Centralny sądzi o bitcoinach?

Ekonomiści związani z Europejskim Bankiem Centralnym opublikowali właśnie kolejny już raport poświęcony tematyce kryptowalut. Dokładna analiza tego zjawiska pokazuje szereg wad jakie zdaniem EBC posiada ta nowa technologia transferu wartości.

Według ECB rozwój kryptowalut będzie w stanie wywrzeć istotny wpływ w niektórych branżach związanych z płatnościami elektronicznymi, sprzyjać zaś temu mają kłopoty jakie ma obecny system finansowy i próby znalezienia alternatywnych sposobów do transferowania środków w obrębie jednego systemu walutowego lub też poza niego.

Czytaj więcej orwellsky.blogspot.com

Giełdowy handel bitcoinami. Wrota do przyszłości czy zła waluta?

Polskie giełdy bitcoina są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie, a sama waluta powoli zadomawia się u nas na dłużej. To już w Polsce ugruntowany rynek.
- Większość ludzi w Polsce nie słyszała jeszcze w ogóle o bitcoinie, choć zdarzają się wyjątki. Zakładałem ostatnio konto w banku i gdy pani zobaczyła, czym się zajmuję, to powiedziała, że nie tylko o bitcoinach słyszała, ale również płaciła nimi ostatnio w internecie - tak rozmowę ze mną zaczyna Michał Pleban, właściciel giełdy Bitmarket, jednej z wiodących w naszym kraju.
Czytaj więcej wyborcza.biz

Dzięki swojej wyjątkowej głupocie hazardzista stracił 100 BTC

Bez względu na to, ile czasu spędzimy na edukowaniu użytkowników, ile artykułów o bezpieczeństwie znajdzie się w internecie, ile będzie poradników i instrukcji, jak pilnować swoich kont, zawsze znajdzie się ktoś, kto zignoruje wszystkie porady.

Niektóre przypadki niewłaściwego zabezpieczania kont w serwisach internetowych jesteśmy w stanie zrozumieć. Skrzynka pocztowa na którą przychodzi jedynie spam, konto na forum założone tylko po to, by napisać jedną odpowiedź – sami używamy tam prostych haseł. Ale konto, na które przelewamy 100 BTC? To już chyba przesada.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Uwaga, najnowszy uTorrent może Ci zainstalować kopacza bitcoinów

Instalator najnowszej wersji popularnego klienta sieci bittorrent może zrobić z Twojego komputera koparkę bitcoinów. Na szczęście można tego uniknąć – trzeba tylko zwrócić uwagę na sprytnie skonstruowany komunikat instalatora.

Spryt twórców instalatorów „dodatkowego” oprogramowania przekracza już powoli wszelkie granice. Program uTorrent od wielu już miesięcy wykorzystywany jest do prób instalacji rozmaitego, nikomu niepotrzebnego oprogramowania. Tym razem jednak stawia poprzeczkę jeszcze wyżej – możesz przez swoją nieuwagę zamienić swój komputer w koparkę bitcoinów.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Polak stworzył serwis wymiany Bitcoinów i rusza w świat - Sylwester Suszek, współtwórca platformy BitBay.pl

Zauważyliśmy, że brakuje na polskim rynku bezpiecznego serwisu oferującego bezpośrednie transakcje pomiędzy Bitcoin oraz Litecoin. Postanowiliśmy uzupełnić tą lukę i udostępnić platformę, która będzie przyjazna dla użytkowników - Sylwester Suszek, współtwórca platformy BitBay.pl
Rozmawia Grzegorz Marynowicz. Opowiedz proszę czym jest projekt BitBay?

BitBay oferuje usługi handlu walutami cyfrowymi. Umożliwiamy bezpieczną i szybką sprzedaż oraz kupno walut Bitcoin i Litecoin. Korzystanie z naszej platformy jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Pierwszym krokiem jest założenie bezpłatnego konta w naszym serwisie. Następnie użytkownik wykonuje depozyt w wybranej przez siebie walucie. Możliwości jest wiele. Możemy przelać środki w Bitcoinach oraz Litecoinach lub dokonać wpłaty w złotówkach, dolarach czy euro.

Czytaj więcej mambiznes.pl

Podwój swoje Bitcoiny! A może jednak nie?

Phishingowy spam obiecuje podwojenie sumy Bitcoin przelanej na podane adresy. Jednak żaden błąd tego typu nie jest znany.

W rozsyłanej wiadomości przestępcy obiecują możliwość przetestowania dostępności błedu w protokole Bitcoin, poprzez przelewanie niewielkich sum BTC na konto które zwróci podwójną kwotę. Co ciekawe, dla różnych sum podane są rózne konta: osobne dla sum do 0,01 BTC, osobne do 0,1 i osobne do całych bitcoinów.

Czytaj więcej nisha.cert.pl

Australia może całkowicie pozbyć się gotówki w ciągu 10 lat

Elektroniczna waluta zaczyna powoli podbijać nasze serca i myśl ekonomiczną. Australijczycy tak bardzo się do niej przyzwyczaili, że profesor Rabee Tourky – dyrektor Australian National University (ANU) Research School of Economics – twierdzi, iż gotówka zniknie tam całkowicie w ciągu 10 lat.

Jednym z największych ekonomicznych problemów jest pojawienie eksperymentu z elektroniczną walutą taką, jak Bitcoin. W ciągu 10 lat nie będzie już ...

Czytaj więcej whatnext.pl

EBC o wirtualnych walutach: „jeszcze nam nie zagrażają”

W 2012 roku Europejski Bank Centralny opublikował dokument analizujący rozwój wirtualnych walut. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała kolejna publikacja banku dotycząca tego tematu, w której zwrócono uwagę na szybki rozwój rynku i pączkowanie kolejnych schematów kryptowalut. EBC ostrzega przed „scamcoins”, czyli systemami, których głównym celem jest oszukanie potencjalnych nabywców i inwestorów.

Na świecie działa około 500 systemów wirtualnych walut, a łączna kapitalizacja rynku wynosi około 3,3 mld euro – pisze w raporcie Europejski Bank Centralny, opierając się na danych z 12 lutego 2015 r. Większość schematów charakteryzuje się niewielką skalą działania, tylko w 21 z nich wartość będących w obiegu jednostek przekracza 1 mln euro.

Czytaj więcej bankier.pl

Bitcoin.de i FIDOR Bank uruchomiły ekspresowy system handlu

Największa europejska giełda została w pełni zintegrowana z klasycznym systemem bankowym. W rezultacie handel i transakcje Bitcoinami są nie tylko bardziej bezpieczne, kupno Bitcoinów dla klientów FIDOR Banku stał się kwestią zaledwie kilku sekund. Euro natomiast pozostaje na rachunkach bankowych które są zabezpieczone do wysokości 10 tysięcy euro. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Pozostałe giełdy Bitcoin zazwyczaj są nieregulowane i bardzo często operują zza granicy, a pieniądze użytkowników znajdują się na kontach należących do giełdy.

Czytaj więcej news.money.pl

6 rad, jak bezpiecznie wykonywać przelewy

Warto zapoznać się z artykułem przestrzegającym przed wirusami i hakerami, którzy potrafią podmieniać numery kont. Mimo, że temat opisywany dot. kont bankowych to jednak kryptowaluty, takze są opartę na podawaniu adresu docelowego. Także i one moga być podatne na tego typu ataki.

W ciągu 2 ostatnich tygodni zgłosiło się do nas 5 firm i 3 prywatne osoby. Wszyscy zostali okradzeni podczas wykonywania przelewu internetowego. Łączna kwota strat przekracza 1 000 000 złotych. Na podstawie tych incydentów przygotowaliśmy kilka rad, zarówno dla Was (osób prywatnych) jak i księgowych w Waszych firmach. Uprzejma prośba o to, abyście przesłali im ten artykuł…

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

 

Bitcoin – czym jest i z czym to się je? 7 pytań do Dominika Homy z Akademii Bitcoin

Bitcoin podbija internet, cieszy e-przedsiębiorców i niepokoi fiskusa na całym świecie. Czym jest ta kryptowaluta, czy można jej ufać i jaka jest jej przyszłość – zapytałem Dominika Homę, współautora książki „Prawo w e-biznesie” i wydanych właśnie „Sekretów Bitcoina i innych kryptowalut”.

 

Dutko: Dominik, gdybyś w jednym krótkim zdaniu miał wyjaśnić osobom niezorientowanym, czym jest bitcoin, jak by to zdanie brzmiało?

Czytaj więcej akademia-internetu.pl

Od Valve do rządowej teki: nowy minister finansów Grecji wierzy w cyfrową walutę

Wyniki ostatnich wyborów w Grecji zostały przyjęte przez europejskie elity polityczne, mówiąc delikatnie – z rezerwą. W ich wyniku władzę przejęła Syriza, koalicja radykalnie „lewicowych” partii. Lewicowość ta niewiele ma jednak wspólnego z myślą XIX czy XX wieku. Radykałowie z Syrizy to ruch w swojej naturze bardzo XXI-wieczny. Świadczyć może o tym może postać człowieka, który został greckim ministrem finansów, i który otwarcie mówi o możliwości porzucenia tradycyjnych walut na rzecz cyfrowego, kryptograficznego pieniądza.

W utworzonym przez nowego premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa rządzie koalicyjnym (co ciekawe współtworzonym ze skrajnie prawicową partią ANEL Niezależnych Greków)

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

BitBay umożliwia bezpośrednio weryfikacje konta w siedzibie firmy

Ostatnie tygodnie przynoszą nam co chwilę złe informacje z zagranicznych giełd, które są okradane z wirtualnych monet. Tak wiec miło jest usłyszeć o dobrych ruchach z jednej z naszych polskich giełd.


W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację prasową od giełdy BitBay.net o umożliwieniu klientom aktywację konta bezpośrednio w ich biurze. Mam nadzieję, że za tym ruchem pójdą inne giełdy.

Kipcoin – kolejna giełda Bitcoina zhackowana, wykradzino BTC o wartości 2,6 miliona złotych

Ataków na bitcoinowe giełdy nie ma końca. Dziś chińska giełda Kipcoin przyznała, że została okradziona na 3000 BTC. Z ich śledztwa wynika, że atakujący włamał się na serwery giełdy już w maju 2014 i wtedy ściągnął plik portfela. Dopiero w grudniu zaczął jednak powoli wytransferowywać z niego środki. Nie jest jasne, dlaczego giełda na to nie zareagowała ani nie zabezpieczyła przez tyle miesięcy swoich zasobów.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

Baza Silk Road 2 na sprzedaż, ujawniono dane części użytkowników

Osoba, która podaje się za autora kodu serwisu Silk Road 2, oferuje na sprzedaż i ujawnia fragment bazy danych tego zamkniętego niedawno następcy najsłynniejszego internetowego narkotykowego bazaru.

Na forum Bitcointalk dwa dni temu pojawił się ciekawy wpis, w którym użytkownik podający się za byłego programistę Silk Road 2 proponuje sprzedaż mnóstwa danych pochodzących z bazy serwisu, w tym loginów i haseł prawie pół miliona użytkowników.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Zimny portfel giełdy BTC okradziony przez głupotę administracji

Mimo spadającego kursu złodzieje kleptowalut nie próżnują. W ostatnich dniach okradziono zimne portfele dwóch giełd BTC, z czego co najmniej jedna z nich padła ofiarą złodziei ewidentnie z powodu głupoty administracji serwisu.

Trzy dni temu dowiedzieliśmy się, że chińską giełdę BTER okradziono na kwotę 7170 BTC, jednak nie znamy szczegółów włamania. Z kolei wczoraj kradzież nieznanej wysokości środków ogłosiła giełda Exco.in, która opisała mechanizm straty i jest to ciekawa lektura.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Wirtualna waluta dla całego kraju coraz bardziej realna

Spekulacje na temat popularyzacji płatności mobilnych czy za pomocą kart płatniczych w celu kompletnego wyparcia tradycyjnego banknotu mogą okazać się prawdziwe i zbliżają się do realizacji. Byliśmy już świadkami niejednej próby wprowadzenia cyfrowych walut (na przykład polski "Billon" - pomysł AliorBanku). Póki co głośno jest jedynie na temat BitCoina, jednak nie ze względu na popularność, a problemy. Czy pomysł Ekwadoru zrewolucjonizuje rynek finansowy?

Czytaj więcej tech.wp.pl

Jak korzystać z BitBay 2.0?

Dzisiejszy przewodnik poświęcamy nowej wersji giełdy BitBay. Twórcy platformy nie tylko zaproponowali użytkownikom odświeżoną szatę graficzną, ale także wzbogacili BitBay 2.0 o szereg udogodnień przyspieszających transakcje oraz zwiększających ich bezpieczeństwo.

Ruch Czerwonej Pigułki, czyli bitcoiny dla naiwnych

Na blogu Boing Boing wpadł mi w oko artykuł Jaya Allena zatytułowany "Przewodnik po prawicy czerwonej pigułki" ("A beginner's guide to the Redpill Right"). Dotyczy fenomenu widocznego głównie w anglojęzycznym internecie, ale temat jest ważny i dla nas. Metafora "czerwonej pigułki" pochodzi z filmu "Matrix", w którym główny bohater staje przed wyborem dwóch pigułek. Niebieska sprawi, że dalej będzie mógł "wierzyć, w cokolwiek chce wierzyć", czerwona zburzy iluzję i pokaże straszną prawdę o świecie.

Czytaj więcej wyborcza.pl

Po bitcoina do supermarketu

Gdzie można kupić wirtualną walutę bitcoin? Od trzech dni w Żabce, a od dziś również w Carrefourze, Realu czy na stacjach benzynowych PKN Orlen i Bliska. Bitcoin to zdecentralizowana waluta oparta na systemie matematycznych algorytmów, która nie posiadając fizycznej reprezentacji, istnieje na dyskach komputerów i jest wymieniana w internecie. Nie oznacza to, że nie posiada wartości. Wręcz przeciwnie - można za nią kupić praktycznie każdą rzecz jak za zwykłe złotówki

Czytaj więcej wyborcza.biz

Bitcoiny za gotówkę – teraz w każdym sklepie sieci Żabka

Jednym z głównych problemów dla zainteresowanych kupnem bitcoinów jest zasilenie złotówkami (czy innymi walutami fiducjarnymi) konta w internetowej giełdzie. W większości wypadków wymaga to rejestracji i weryfikacji kont bankowych, przelewu i czekania. Popularna u nas giełda BitMarket.pl zaoferowała znacznie lepsze rozwiązanie, pozwalające zasilić swoje konto walutowe za gotówkę.

Teraz w panelu użytkownika serwisu można wybrać opcję Wpłać PLN, wprowadzić kwotę wpłaty do formularza, a następnie wydrukować kupon wpłaty.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Prespektywy bitcoina

12 000 000 000 zł nieunormowanych prawnie, krążących w chmurze. Jak byś to wykorzystał?

Zastanówmy się co będzie skutkiem dalszego wzrostu popularności bitcoina i innych kryptowalut. Stopniowe zwiększanie wartości to pierwsze co przychodzi mi do głowy. Dlaczego? Dlatego, że to doskonała inwestycja i zabezpieczenie gotówki na czas każdego państwowego kryzysu i spadku zaufania do banków (najwyższy skok wartości Bitcoin odnotował gdy obywatele Grecji nie mogli wypłacić swoich pieniędzy z bankomatów.

Czytaj wiecej neonomads.pl - część 1 - część 2

Szykuje się powtórka wariantu cypryjskiego

Pamiętacie Cypr? Jakiś czas temu, w ramach ratowania zadłużonych po uszy banków, skonfiskowano tam część środków ulokowanych na prywatnych kontach klientów. Niby były jakieś tam protesty, panika i oburzenie, ale kto oprócz Cypryjczyków i komentatorów finansowych dziś o tym wszystkim pamięta? A powinniśmy, bo był to bodaj pierwszy tak głośny i przeprowadzony na taką skalę przypadek bail-in’u, czyli ratowania banków z pieniędzy ich własnych klientów. Do tamtego momentu mieliśmy raczej do czynienia z pojęciem bail-out, czyli ratowaniem zagrożonych bankructwem banków z pieniędzy podatników. Ale ta era prawdopodobnie już za nami. Wchodzimy w erę bail-in’ów, czego dowodem jest niedawne spotkanie G20.

Czytaj więcej rzeczywiscie24.pl

Dlaczego Ross Ulbricht nie wyprał 700 tysięcy BTC z Silk Road

Pieniądze na handlu narkotykami łatwo zarobić, ale trudniej ukryć. Legalizacja zysku z działalności przestępczej jest jednym z największych wyzwań tej branży, a właściciel największego narkotykowego bazaru miał z tym duży problem.

3760 transakcji na kwotę ponad 700 000 BTC. Tyle bezpośrednich przelewów z portfeli Silk Road do portfeli Rossa Ulbrichta znaleźli śledczy. Bezpośrednich przelewów, czyli wysłanych bez nawet najmniejszej próby zaciemnienia ich pochodzenia. Jak Ulbricht mógł wpaść na tak wspaniały pomysł?

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Tak się kończy centralizacja: polskie banki zamykają konta bitcoinowych serwisów

Na polskich i międzynarodowych forach związanych z kryptograficznymi walutami pojawiły się ostatnio doniesienia o działaniach banków BZWBK i BPH, które miały wypowiedzieć umowy o prowadzenie rachunków tym klientom, którzy wykorzystywali je do transakcji związanych z obrotem bitcoinami. Cała sprawa jest o tyle ciekawa, że w uzasadnieniu takiego wymówienia powołano się na uzasadnione podejrzenie, że rachunek jestr używany do celów niezgodnych z przepisami prawa – tymczasem obrót bitcoinami (sic!) nie jest objęty jednoznacznymi przepisami prawa polskiego. Z jednej strony rażący błąd logiczny, z drugiej przyjęcie kojarzącej się z totalitarnymi systemami prawnymi zasady, że to co nie jest dozwolone, jest zakazane, daje sporo do myślenia

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Banki zamykają ROR-y za obrót bitcoinami

Banki nie chcą prowadzić kont, które mogą być zaangażowane w obrót kryptowalutami. Przekonali się o tym w ostatnich dniach klienci banku BZ WBK i BPH, którzy stracili dostęp do swoich kont. Przed weekendem jeden z klientów banku BZ WBK otrzymał oficjalne pismo z oddziału, w którym został poinformowany o rozwiązaniu z nim umowy prowadzenia konta osobistego. Jaki był tego powód? Bank powołał się na zapisy regulaminu, według którego może on wypowiedzieć umowę prowadzenia rachunku w przypadku domniemania przestępstwa – donosi serwis Niebezpiecznik.pl

Czytaj więcej bankier.pl

Akcja banków wymierzona w polskich posiadaczy Bitcoinów

Wczoraj banki BZWBK oraz BPH wypowiedziały (co najmniej 2) swoim klientom umowy prowadzenia rachunków bankowych. Powód? Klienci “handlowali walutą Bitcoin”. Co ciekawe, jednym z poszkodowanych jest polska internetowa giełda kryptowalut, bitmarket.pl
BZ WBK uważa, że Bitcoin jest niezgodny z prawem

Najpierw jeden z naszych czytelników, Grzegorz, przesłał nam zdjęcie pisma, jakie kilka dni temu miał otrzymać jeden z internautów. Czytamy w nim, że na podstawie regulaminu,

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

Pozytywne informacje

Ostatni wtorek był małym świętem dla wszystkich, którzy nie zwątpili jeszcze w sens bitcoina. Coinbase, firma, której rozwiązania pozwalają chętnym przechowywać tę kryptowalutę, pozyskała 75 mln dol. finansowania.

Coinbase to jeden w wielu start-upów, które swą działalność związały z bitcoinem. To, co go dziś wyróżnia, to nie tylko wartość rynkowa (400 mln dol.), jaką uzyskał po ostatniej rundzie

Czytaj więcej ekonomia.rp.pl

Bitcoin znowu zwyżkuje. Od połowy stycznia wartość bitmonet wzrosła niemal o 100 proc

itcoin podnosi się z dołka. Jeszcze niedawno za jednostkę tej kryptowaluty płacono około 600 zł. Dziś wartość bitmonet na Bitmarket.pl, największej polskiej giełdzie Bitcoina, przekroczyła 1 tys. zł.

W połowie stycznia Bitcoin znalazł się w dołku. Jego wartość wyniosła niewiele ponad 600 zł. Aktualnie za bitcoina trzeba zapłacić już 1050 zł. Skok ceny o 100 zł nastąpił w ciągu jednej nocy

Czytaj więcej rynekdomen.pl

Jak Darkcoin rozwiązał problem z publicznym rejestrem Bitcoina - tłumaczenie AnarchicCluster

Ostatnie wydarzenia dostarczyły nam potencjalnych dowodów na coś, co każdy szanujący się internauta już od dawna podejrzewał. Nie, nie mam tutaj na myśli faktu, że władze wielu krajów świata zaczęły coraz bardziej interesować się Bitcoinem. To już wiadomo od dawna. Chodzi mi raczej o to, że korporacje używające Bitcoina zaczynają monitorować zachowanie swoich klientów, przez co upodabniają się do swoich kuzynów operującymi pieniądzem fiducjarnym. Niektórzy użytkownicy popularnego forum internetowego Reddit narzekają, na to, że Coinbase zaczął blokować ich na podstawie podejrzenia o to, że są użytkownikami stron hazardowych. Jednak jeszcze bardziej szokującym jest praktyka banowania użytkowników za to, że korzystają z serwisu localbitcoins.

Czytaj więcej forum.bitcoin.pl

Żródło darkcoin.io

Cyfrowe waluty w sieci - Jak to widzi dziennikarz ekonomiczny

Wtorek 25 lutego 2014 r. na długo pozostanie w pamięci klientów, którzy zainwestowali w bitcoiny. W tym dniu jedna z największych na świecie internetowych giełd obsługujących wymianę tej wirtualnej waluty – tokijski Mt. Gox – zawiesiła działalność. Nie dało się sprzedać posiadanych tam cyfrowych monet i wypłacić zysków. Kilka dni później na stronie internetowej serwisu pojawiło się oświadczenie, w którym szefowie giełdy ogłaszają bankructwo – na skutek dziury w oprogramowaniu zabezpieczającym z kont ich klientów zniknęło 750 tys. bitcoinów. Tym samym zobowiązania Mt. Gox wobec wierzycieli przekroczyły 63 mln dolarów, podczas gdy posiadany przez giełdę majątek sięga zaledwie 37 mln dolarów. Łatwo więc policzyć, że inwestorzy, którzy zaufali japońskiemu serwisowi, stracili co najmniej połowę pieniędzy. O ile w ogóle kiedykolwiek je odzyskają, bo czeka ich żmudny proces cywilny przed tokijskim sądem.

Czytaj więcej zafinansowani.wp.pl

Jak rozliczyć dochody z bitcoina za 2014 rok?

Rok 2014 nie był łaskawy dla posiadaczy kryptowalut - po hossie z 2013 r. przyszedł czas na spadki. Wartość walut to obecnie ok. 1/3 ich wartości z początku roku. Sprzedaż - niezależnie czy przyniosła zysk, czy stratę, powinna zostać rozliczona przed organem skarbowym.

Wybór prawidłowej deklaracji podatkowej jest możliwy dopiero, gdy wiadomo, z jakiego rodzaju źródłem przychodów ma się do czynienia. W przypadku zysków lub strat z tytułu handlu kryptowalutami należy rozliczać przychody z praw majątkowych. Jak wskazują bowiem urzędy skarbowe (np. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 26.06.2014 r., sygn.. akt IPPB1/415-276/14-4/EC), bitcoin i inne pochodne nie funkcjonują jako instrument rynku pieniężnego, a jako system wirtualnej waluty nie posiada uregulowania w przepisach prawa.

Czytaj więcej bankier.pl

W Warszawie sieć Bobby Burger akceptuje bitcoiny

Polska sieć restauracji Bobby Burger wprowadziła w jednej w warszawskich restauracji opcję płatności wirtualną walutą.

Bobby Burger, polska sieć lokali z amerykańskim menu, jest pierwszą w Polsce firmą gastronomiczną, która umożliwia klientom płacenie za pomocą wirtualnej waluty bitcoin. Płatności przyjmowane są w jednym z trzynastu stołecznych lokali tej sieci, znajdującym się przy ulicy Emilii Plater.

Czytaj więcej evigo.pl

To Mark Karpeles, właściciel MtGox, miał być właścicielem Silk Road

Ostatnie godziny procesu założyciela Silk Road przyniosły ciekawy zwrot akcji. Agent prowadzący sprawę zeznał, że jeszcze na 3 miesiące przed aresztowaniem Rossa Ulbrichta jego głównym podejrzanym w sprawie Silk Road był założyciel MtGox.

Czy Mark Karpeles, tajemniczy i pozornie nieporadny właściciel swojego czasu największej giełdy BTC na świecie, mógł jednocześnie sterować największym internetowym bazarem narkotykowym? Śledczy wierzyli w to przez wiele miesięcy.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Kurs Bitcoina spada przez nierentowne kopalnie

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Wraz z upływającym czasem odkopywanie kryptowalut staje się coraz mniej dochodowe i to tu należy przyczyn ostatnich spadków.

Kursy kryptowalutowe są niezwykle niestabilne, rosną i spadają o kilkadziesiąt procent z dnia na dzień, Bitcoin jest tego najlepszym przykładem. Jeśli spojrzymy na historyczne wykresy, zauważymy, że kurs Bitcoina ma wyraźną tendencję spadkową.

Czytaj więcej osnews.pl

To koniec Bitcoina?

Masz jakieś zaskórniaki w postaci Bitcoinów? Być może jest to właściwy czas by je sprzedać. Wartość kryptowaluty od początku 2015 roku zmniejszyła się aż o 40%.

Zgodnie z danymi z CoinDesk, wczoraj za Bitcoina trzeba było zapłacić zaledwie 172,40 USD (w grudniu 2013 roku wartość waluty wynosiła 1100 USD).

Czytaj więcej magazynt3.pl

Bitcoin wchodzi do polskich firm

Chociaż regulatorzy rynku finansowego w Polsce nie uznają obecnie bitcoina za środek płatniczy, ani za instrument finansowy wciąż przybywa podmiotów realizujących transakcje bitmonetami. Pod względem popularności tej waluty mierzonej przez Bitcoin Market Potential Index mamy największy potencjał w Unii Europejskiej. Elektroniczna waluta z pewnością zawojuje świat, czy będzie to bitcoin? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo BTC jest zdecydowanie najpopularniejszym pieniądzem cyfrowym. Jednak to czy wygra wyścig zależy od wielu czynników. -Wygra taki system, - See more at: http://www.computerworld.pl/artykuly/400558/Bitcoin.wchodzi.do.polskich.firm.html#sthash.UipDql8K.dpuf

Czytaj więcej computerworld.pl

Bitcoin coraz tańszy. Kurs poniżej 200 USD

Rok 2014 r. z całą pewnością nie należał do bitcoina. Nowy rok wirtualna waluta rozpoczyna równie słabo.
Pod koniec 2013 r. bitcoin święcił triumfy. W trakcie rozpoczętego w czasie cypryjskiego kryzysu rajdu wirtualna waluta biła kolejne okrągłe poziomy, co nie umykało uwadze mediów. Symbolicznym momentem dla bitcoina było pierwsze – i jak się okazało, jedyne – w historii przebicie ceny uncji złota.

Czytaj więcej bankier.pl

Wynajmij HDD i zarabiaj

W sieci pojawiła się nowa, nietypowa usługa. Internauci mogą zarabiać pieniądze wynajmując wolną przestrzeń na własnych dyskach twardych. Twórcy usługi Storj chcą zbudować w ten sposób chmurę, której nikt nie będzie mógł monitorować ani kontrolować. W ubiegłym roku za pośrednictwem serwisów crowfundingowych zebrali 910 bitcoinów, czyli około 215 000 USD i uruchomili wersję beta Storj.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl

Kilka słów o Bitcoin. Koniec kryptowaluty już blisko?

Nikt nie da gwarancji inwestorom, że kurs tej internetowej waluty nie poszybuje się nagle w dół. Patrząc na wartość obrotów na światowych giełdach Bitcoin, łatwo można wywnioskować, że coraz mniej osób jest zainteresowanych inwestycjami na tym rynku.

Waluta będzie walutą nawet jeśli nie jest emitowana przez bank centralny i nie jest przynależna do danego kraju. Warunkiem koniecznym są jednak ludzie, którzy nią się posługują. A kolejne zawirowania na rynku Bitcoina mogą implikować ich odpływ. Dzisiaj do tej internetowej waluty podchodzi się, trzymając się zasady bardzo ograniczonego zaufania, jeśli Bitcoin będą dalej notować spadki, to kredyt zaufania może wyczerpać się całkowicie.

Czytaj więcej oszczedzanie.info.pl

Z bitcoinowej giełdy "wyparowało" 5 milionów dolarów

We wtorek, 5 stycznia na stronie giełdy Bitstamp pojawiło się oświadczenie, że w poniedziałek portfele inwestorów mogły zostać okradzione. Wczoraj giełda oficjalnie przyznała się do straty prawie 19 tysięcy Bitcoinów, które były przechowywane w tak zwanym gorącym portfelu. Stanowi to 12 proc. aktywów giełdy.

Prezes Bitstamp, Nejc Kodrič zapewnił, że pozostała część Bitcoinów jest bezpieczna i znajduje się na tak zwanym zimnym portfelu, który nie jest podłączony do internetu. Zapowiedział również wznowienie działania giełdy do 8 stycznia, a użytkownicy nie powinni martwić się, że stracą swoje depozyty.

Czytaj więcej money.pl

Bitcoin może być przydatny - Wywiad z prezesem stowarzyszenia KoLiber Tomaszem Pułrólem

Bitcoin może być również przydatny jako alternatywa dla obecnego systemu monetarnego ze względu na swą niezależność od czynników politycznych, większą anonimowość i niskie koszty transakcyjne.
Z drugiej jednak strony ja osobiście jestem sceptykiem, jeśli chodzi o postrzeganie Bitcoina jako waluty, która mogłaby w przyszłości zastąpić obecny scentralizowany pieniądz. Przychylam się bowiem do zdania, że Bitcoin również jest pieniądzem fiducjarnym, podobnie jak waluty drukowane przez banki centralne, z tą tylko różnicą, że powstaje i funkcjonuje całkowicie niezależnie od państwa, na zasadzie dobrowolności -

Wywiad z prezesem stowarzyszenia KoLiber Tomaszem Pułrólem
Michał Bruszewski: Jak odnosi się Pan do samej idei waluty Bitcoin? To dla Pana przyszłościowe rozwiązanie?

Czytaj więcej spedycje.pl

Bitcoinowe perturbacje

Kilka dni temu minęła szósta rocznica pierwszej bitcoinowej transakcji. Od tego czasu w świecie cyfrowych walut* panuje praktycznie ciągły sztorm, czego najlepszym dowodem jest wczorajsze potwierdzenie informacji o utracie 19 000 BTC przez BitStamp. Teoretycznie stanowi to zaledwie 10% całej puli zdeponowanej na giełdzie (reszta jest w zimnych portfelach), ale jest to już kolejna po MtGOX czy LibertyBit.com instytucja, która ma problem.

Między informacjami o coraz większych ilościach firm i instytucji akceptujących BitCoiny pojawiają się informacje ostrzegające przed tą walutą. Przeglądając jednak wiadomości na temat tego kto i w jakiej formie akceptuje bitcoiny (np Microsoft ze swoim sklepem online z grami na XBox i aplikacjami na Windows, Nowy York pozwalający na płacenie za parking) oraz kto

Czytaj więcej podstawy-inwestowania.pl

To już koniec internetowej waluty? Bitcoin poleciał w dół

Internetowa waluta zanotowała w ostatnich kilkudziesięciu godzinach gigantyczny spadek kursu, osiągając najniższą wartość od kilkunastu miesięcy. 2015 miał być czasem triumfu bitcoina, tymczasem może stać się rokiem jego upadku.
3 stycznia na światowych giełdach bitcoina doszło do załamania - stabilnego od dłuższego czasu - kursu wirtualnej waluty. W przeliczeniu na złotówki cena jednego bitcoina spadła z ok. 1129 zł do 1005 zł. To ponad 100 zł i 10 proc. mniej niż w grudniu. I znacznie mniej, niż jeszcze rok temu, gdy cena oscylowała ok. 2 tys. zł.

Czytaj więcej finanse.wp.pl

Jak ustabilizować cenę bitcoina? – bitcoin OPEC

OPEC to organizacja zrzeszająca producentów ropy naftowej. Jej członkowie zbierają się kilka razy do roku na zgromadzeniach podczas których decydują jaka ma być ich polityka wydobycia. Mogą zwiększyć bądź zmniejszyć wydobycie ropy naftowej tym samym wpływając na jej ceny.

 

Gdzie tutaj widać podobieństwo do sytuacji bitcoina? Otóż bitcoin jest kopany przez tzw. kopalnie (poole – mining pools), które gromadzą górników (miners). Są to swego rodzaju bitcoinowe spółki wydobywcze. Obecnie udział poszczególnych kopalni w wydobyciu kształtuje się tak:

Czytaj więcej lamassu.pl/jak-ustabilizowac-cene-bitcoina-bitcoin-opec/

Zabójca usługi Bitcoin

Problemy polityczne i de facto wojna Ukrainy z Rosją uderzył wartość w walucie krajowej źle 2014. Ale hrywna, tak, w walucie krajowej Ukrainy nazywa, nie był najgorszy walutą 2014, ale tylko drugi najgorszy. Najgorsze walutą 2014 był Bitcoin.

Ale marsz Bitcoin nadal - mniej Bitcoin jest postrzegany jako spekulacyjny walucie, łatwiej jest zrozumieć prawdziwe unikalne zalety Bitcoin i zabójczych miejscu potencjalnych aplikacji, i łatwiej będzie dla Bitcoin nabierać tempa w technologii. Dlatego powinniśmy zapominać Bitcoin cenę i zakład na Bitcoin zabójców aplikacji.

Czytaj więcej asicscrypt.com

W Nowym Jorku za mandat zapłacisz w bitcoinach

Mandaty za parkowanie to część systemu podatkowego każdego dużego miasta. Nowy Jork, jako jedna z największych metropolii postanowił, że ułatwi swoim mieszkańcom płacenie mandatów dzięki nowym technologiom. I tak właśnie, jako pierwsze miasto na świecie, Nowy Jork zaczyna przyjmować opłaty za mandaty w kryptowalucie BitCoin.

Czytaj wiecej chip.pl

Rozliczenie z prognoz na rok 2014 - Blog Niezależny Portal Finansowy

Temat bitcoin poruszany od punktu nr 7. Bitcoin

„W nadchodzących latach będziemy mieli do czynienia z prawdziwym wysypem kryptowalut. Każdy sukces przyciąga wielu naśladowców. Stopniowo będą pojawiać się nowe przełomowe systemy, z których kilka przyćmi Bitcoina. Za kilka lat będziemy mieli kilka głównych kryptowalut, lecz BTC nie będzie liderem.

Czytaj więcej independenttrader.pl/303,rozliczenie_z_prognoz_na_rok_2014.html

Za nocleg w Wilnie zapłacimy wirtualnymi pieniędzmi

Internetową walutą – bitcoinem – będzie można zapłacić za nocleg we wszystkich hotelach sieci „Nordic Choice Hotels", w tym mieszczącym się w Wilnie „Comfort Hotel LT - Rock'n'roll Vilnius". To pierwszy hotel na Litwie przyjmujący płatności wirtualnymi pieniędzmi.

Egidijus Damulis, członek zarządu spółki „Selvaag LT", zarządzającej hotelem w Wilnie, twierdzi, że innowację płatniczą wprowadzono ze względu na zwiększającą się liczbę płatności internetową walutą – bitcoinami. Jak zaznaczył, na świecie jest już ponad 100 tys. miejsc, gdzie można płacić bitcoinami i ich liczba ciągle wzrasta.

Czytaj więcej l24.lt/pl/ciekawostki

Po załamaniu rubla Rosjanie uciekają w bitcoiny

Rublowe transakcje na bitcoinie odnotowały pobiły rekord roku.

We wtorek rosyjska waluta osłabiła się o 11 proc. do dolara, był to największy dzienny spadek rubla od 1998 r.

Inwestorzy porzucają słabnącą walutę między innymi na rzecz dolara, euro, jena i... bitcoina. Według serwisu bitcoincharts.com, śledzącego finansowe i techniczne statystyki bitcoina, liczba transakcji dokonanych w rublach skoczyła we wtorek ze średniej z ostatnich 30 dni na poziomie 230 do 819 czyli blisko o 250 proc.

Czytaj więcej www.pb.pl

Bitcoin – argumenty za i przeciw

Napisałem kiedyś obszerną notkę wyjaśniającą co to są: kryptowaluty. Najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin. Na końcu tamtej notki są takie stwierdzenia: bitcoin jest najbardziej niebezpiecznym opensource’owym projektem w historii świata i może być najbardziej niebezpiecznym projektem technologicznym od utworzenia samego Internetu. Dziś chciałbym obalić kilka argumentów, które często się stawia przeciwko bitcoinowi: 1. Kryptowaluty zależą silnie […]
Czytaj więcej 3obieg.pl/bitcoin-argumenty-za-i-przeciw

Co najbardziej straciło w tym roku na wartości? Ropa, rubel i… bitcoiny

ekordowo niskie ceny ropy i rubla to niejedyne sensacje w tym roku. 54–procentowy spadek wartości zanotowała wirtualna waluta bitcoin.

Rosja ma problem: rubel tanieje, wzrost zerowy, a Putinowi kurczy się majątek
W poniedziałek za funta trzeba było zapłacić 100 rubli, a za dolara 60. Oznacza to 46–procentowy spadek wartości rosyjskiej waluty od początku roku. Równolegle tanieje ropa naftowa, co ma ogromny wpływ na wartość rubla. Na początku

Czytaj więcej www.tvp.info

Dlaczego Microsoft Akceptuje Bitcoin?

Krypto waluta Bitcoin w ostatnich czasach trochę wyszła z mody, ale firma Microsoft jest przekonana, że ta “komputerowa” waluta ma duży potencjał. Firma obecnie przygotowuje się do sprzedaży towarów i usług z użyciem Bitcoin. Będziemy mogli używać Bitcoin płacąc w internetowych sklepach Xbox, Windows i innych. Użytkownicy otrzymają szeroką gamę produktów – od gier do aplikacji na komórkę. Interesujący jest fakt, że firma Microsoft nie złożyła specjalnego oświadczenia w tej sprawie, tylko umieściła w sekcji obsługi klienta (na swojej stronie internetowej) informację o tym – jak działają płatności za pomocą Bitcoin.

Czytaj więcej valcomtech.net

Bitcoin zdobywa kolejny bastion

Kryptowaluta trafiła właśnie pod strzechy Microsoftu. Od teraz amerykańscy użytkownicy sklepu z aplikacjami od Microsoftu mogą kupować gry i programy płacąc za nie Bitcoinami.

Kolejny duży gracz na rynku technologicznym zdecydował się na wprowadzenie płatności kryptowalutowych. Microsoft chce przyciągnąć do siebie klientów, którzy za cyfrowe dobra są skłonni zapłacić cyfrową walutą. Bitcoinem zapłacimy za gry, aplikacje, muzykę i filmy zakupione w sklepach Windows, Windows Phone, Xbox Games, Xbox Music oraz Windows Video. Na razie usługa dostępna jest wyłącznie

Czytaj więcej osnews.pl

Informacja na blogu Microsoft [eng]

Prelekcja o przyszłości Bitcoin - Gdańsk, 13 grudnia 2014 - Maciej Ziółkowski

W ramach targów kariery IT prelekcję p.t. "Potencjalne zastosowania Bitcoin w niedalekiej przyszłości" wygłosi założyciel Ambasady Bitcoin w polsce - Maciej Ziółkowski. Maciej wystąpił m.in. w Anarchast Jeffa Berwicka.

Czas: 13 grudnia 2014 godz. 13:40
Miejsce: Hotel Mercure Hevelius, ul. Jana Heweliusza 22

To są targi pracy/nowych technologii organizowane przez firmę CareerCon i wymagana jest rejestracja: careercon.pl/konferencja/kariera-it-gdansk-13-12-2014

Bitcoiny – z komputerów na ulice

Elektroniczna waluta, która na świecie funkcjonuje od 6 lat, była powodem wielu wzbogaceń, jak i wielu bankructw. Choć zdania na temat jej przyszłości są podzielone, to bitcoin zdobywa popularność nie tylko w świecie wirtualnym, ale i realnym. Początki bitcoina sięgają roku 2008. Ta wirtualna waluta lub, jak prawidłowo należałoby ją określić, kryptowaluta, wymyślona została przez grupę anonimowych programistów pod kierownictwem Satoshi Nakamoto.

Czytaj więcej www.dziennik.com

Wpływ Austriaków na powstanie Bitcoina

Wydawało się, że Bitcoin pojawił się znikąd na początku 2009 roku jako jednolity system monetarny i płatniczy — coś czego nikt nie przewidywał. To prawda, że pierwszymi którzy dostrzegli jego zalety i potencjał byli programiści oraz hakerzy. Publikowali oni swoje dzieła w dziwnych miejscach — ich prace nie są dostępne w bibliotekach uniwersyteckich. Jest tego zbyt wiele, aby samemu to zrozumieć, nie ma też na ten temat żadnej literatury naukowej Jednakże piękno Bitcoina polega na tym, że można po prostu zacząć go używać, i nauczyć się wszystkiego od podstaw.

Jeżeli o mnie chodzi, byłem nieufny wobec Bitcoina przez dwa lata, odkąd usłyszałem o nim pierwszy raz. Pomysł, że pieniądz mógłby być w jakiś sposób tworzony przez komputer bez żadnych zewnętrznych i fizycznych fundamentów, wydawał się szaleństwem. W pewien sposób wydawało się to sprzeczne ze wszystkim, co wiemy o pieniądzu.

Czytaj więcej mises.pl/blog/

Bitcoiny wkrótce na PokerStars?

Chociaż pierwszy boom spowodowany pojawieniem się wirtualnej waluty Bitcoin dawno już minął, debata nad jej możliwościami nadal trwa. Wielu ludzi wierzy, że Bitcoin jest walutą przyszłości, a co za tym idzie budzi ona zainteresowanie również w świecie pokera. Kilka dni temu Michael „The Grinder” Mizrachi ujawnił, że otwiera własny poker room, w którym jedynym środkiem płatniczym będą właśnie Bitcoiny, a według najnowszych doniesień, możliwość wprowadzenia tej waluty rozważa również PokerStars.

Czytaj więcej pokerbreak.net

Szantażyści chcą bitcoinów

Nieznani szantażyści domagają się od czeskiego rządu miliona euro. Grożą rozprzestrzenieniem wirusa ebola w miejscach publicznych. Szantażyści rozesłali swoje groźby pocztą elektroniczną kilku mediom, co postawiło na nogi wszystkie służby bezpieczeństwa oraz służby sanitarne.

Czytaj więcej bankier.pl

Ponad 300 BTC skradzione w ataku MiTM na węzły wyjściowe sieci Tor

W ciągu ostatnich kilku dni tajemniczy złodziej przywłaszczył sobie ponad 320 bitcoinów należących do użytkowników portfela Blockchain.info. Wszystkie ofiary łączy jedno – ze swoim portfelem online łączyły się przez sieć Tor. To był zły pomysł.

Jedną z największych, a zarazem stosunkowo mało znanych wad sieci Tor jest narażenie jej użytkowników na ataki typu Man in The Middle prowadzone przez złośliwych operatorów węzłów wyjściowych. Taki węzeł może na przykład doklejać konie trojańskie do pobieranych plików wykonywalnych, ale może także przechwytywać hasła do portfeli BTC prowadzonych w sieci.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Poród opłacony bitcoinem

W szpitalu Medicovera można już płacić kryptowalutą. Jest pierwsza para, która w bitcoinie chce rozliczyć koszty porodu. Akuszerem będzie inPay. To wydarzenie można uznać za symboliczne narodziny rynku bitcoina w Polsce, który z niszowej waluty wyrasta na równoprawny dla gotówki, przelewu i karty instrument płatniczy. Od kilku dni kryptowalutą można płacić za usługi szpitala Medicover na

Czytaj więcej pb.pl

Bitcoin zmieni nasz świat. Jestem tego pewien i dlatego napisałem o nim książkę.

Sceptycy uważają, że bitcoin zawsze będzie walutą przyszłości – gdzieś tam w chmurach jutra, ale nigdy tu i teraz. Innego zdania są zarządzający takimi markami Dell, PayPal czy nawet Wikipedia, które czerpią wymierne korzyści z otworzenia się na waluty cyfrowe.

Wspólnego głosu nie ma wśród rządzących – część aktywnie zwalcza i zakazuje bitcoina (np. Rosja i Chiny), część pozostaje obojętna, myśląc „zobaczymy co z tego będzie”, a pozostali próbują go uregulować. Ważniejsze jednak jak podchodzą do niego zwykli ludzie.

Czytaj więcej spidersweb.pl

Bitcoiny króla internetowego podziemia na rządowej aukcji

50 tys. bitcoinów trafiło na aukcję zorganizowaną przez amerykańską agencję federalną United States Marshals Service (USMS) zajmującą się m.in. egzekwowaniem wyroków sądów. Wirtualna waluta, która trafiła pod młotek miała pochodzić od właściciela Silk Road, czyli internetowej giełdy nielegalnych towarów.

Silk Road (Jedwabny Szlak) jest nazywany "narkotykowym Amazonem".
Czytaj więcej tvn24.pl

Bitcoin - internetowa waluta podbija świat

Internetową walutą można płacić w 82 miejscach w świecie realnym. W Warszawie jest ich 23.

Maciej Ziółkowski z ambasady Bitcoin opowiada, że internet pędzi do przodu, a płatności takie jak karta kredytowa czy gotówka za internetem nie nadążają. - Odpowiedzią na te potrzeby jest bitcoin, czyli waluta cyfrowa, którą można przesyłać wszędzie na świecie bez ograniczeń. Można niemalże każdą kwotę pieniędzy wysłać w dowolne miejsce na świecie bez opłat , bez prowizji - dodaje gość Damiana Kwieka.

Czytaj więcej polskieradio.pl

Link do audycji (dla niecierpliwych od 2:10)

Cyfrowa waluta bez tajemnic

Bitcoin to internetowa waluta. Jej plusy i minusy przedstawiono w czwartek, 6 listopada, na kolejnym spotkaniu olsztyńskiego TechKlubu. Ósme spotkanie olsztyńskiego TechKlubu dotyczyło bitcoina – internetowej kryptowaluty. W Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego spotkało się ponad 50 osób, by rozmawiać o jego zaletach i wadach. Pojawili się nie tylko studenci z Koła Naukowego Inwestorów przy Wydziale Ekonomii UWM,

Czytaj więcej biznes.wm.pl

Bitcoin pod skórą – implant otwiera portfel

Niewielka szklanka ampułka wielkości ziarnka ryżu – tak wygląda miniaturowy układ NFC, który można wszczepić w ludzkie ciało. Holenderski pasjonat wirtualnej waluty bitcoin wykorzystał czipa w nowy sposób. Umieszczony wewnątrz dłoni będzie pełnił rolę klucza do portfela.

Kilka miesięcy temu na łamach Bankier.pl pisaliśmy o testach prowadzonych przez firmę Dangerous Things. Przygotowała ona zminiaturyzowany układ elektroniczny umieszczany pod skórą dłoni.

Czytaj więcej bankier.pl

4 techniki, którymi FBI mogło namierzyć prawdziwy adres IP Silk Roadu (i pozostałych 27 torowych serwisów)

Na jaw wychodzą nowe fakty związane z operacją Onymous, przeprowadzoną przez FBI, Interpol i inne służby. Przypomnijmy, że miała ona na celu zamknięcie przestępczych (handlujących narkotykami, bronią i kradzionymi kartami płatniczymi) serwisów internetowych działających w sieci Tor. Poniżej o tym ile faktycznie serwisów zamknięto oraz jak FBI mogła namierzyć ich prawdziwe lokalizacje, pomimo ukrycia ich za Torem.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

FBI namierzyło właściciela narkotykowego forum, następcy Silk Roadu. Nie było to trudne…

Podziemny handel narkotykami w internecie nie znosi próżni. Kiedy zamknięto Silk Road (przypominamy, że historia namierzenia jego twórcy jest jak dobry kryminał), od razu pojawiły się jego klony w sieci Tor. Część z nich, zapewne prowadzona przez mało doświadczonych technicznie przestępców, szybko upadła przy okazji deanonimizując twórców. Ale kilka serwisów nieźle się rozkręciło. Jednym z nich był generujący 8 milionów dolarów obrotu miesięcznie “Silk Road 2.0″ — dziś i on dokonał żywota.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

Cios w internetowy czarny rynek: SilkRoad 2.0 i kilka innych serwisów przejęte przez FBI

W październiku 2013 federalne służby USA zlikwidowały pierwszy otwarty internetowy bazar, serwis Silk Road, aresztując jego domniemanego założyciela Williama Ulbrichta. Minął nieco ponad rok – i organy ścigania mogą mówić o kolejnym sukcesie. W ramach międzynarodowej operacji zlikwidowały kilka internetowych bazarów, na czele z Silk Road 2.0, aresztując przy tym jego domniemanego twórcę, niejakiego Blake'a Benthala.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

O bitcoinach i zarabianiu na Politechnice Białostockiej

Po raz pierwszy w Białymstoku odbędzie się Aula Polska. Pod tym hasłem odbywają się cykliczne spotkania promujące kulturę przedsiębiorczości technologicznej.

To darmowe wykłady przedsiębiorców i entuzjastów nowych technologii, które odbywają się przede wszystkim w Warszawie, od niedawna - również w innych miastach w Polsce oraz w Berlinie i Londynie.

Czytaj więcej radio.bialystok.pl

Wywiad z Filipem Godeckim dyrektorem Komunikacji giełdy Bitcurex

Gdy przeprowadzamy ten wywiad kursu Bitcoina znajduje się w trendzie bocznym. Jak widzisz najbliższą przyszłość waluty pod tym kątem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna – najlepsi fachowcy niejednokrotnie przecierali oczy ze zdumienia, a ich wczorajsze tezy trafiały prosto do lamusa. Jeśli miałbym pokusić się o prognozę, dotyczyłaby ona perspektywy długoterminowej, w ujęciu lat, a nie tygodni czy nawet miesięcy. Przy takim ujęciu sprawy jestem zdania, że wartość BTC będzie rosnąć i w tym rozumieniu BTC wydaje mi się dobrą inwestycją na przyszłość.

Czytaj więcej magazynt3.pl

 

Wywiad z Lechem Wilczyńskim

Bitcoin, mimo że wielu wieściło tej cyfrowej walucie rychłą śmierć, nadal prężnie się rozwija. Tylko w ciągu ostatnich paru miesięcy płatność bitcoinami zaakceptowały PayPal, Wikipedia czy Overstock. O tym, czym jest Bitcoin, rozmawialiśmy z Lechem Wilczyńskim, założycielem i CEO InPay, pierwszej na świecie spółki, która swoje akcje sprzedaje właśnie za bitcoiny.

Na początek, dla osób, które nie spotkały się jeszcze z Bitcoin, powiedz czym są owe cyfrowe monety i jaka jest ich geneza.

Czytaj więcej magazynt3.pl

Podatek dochodowy: Bitcoin to prawa majątkowe

Sprzedaż wirtualnej waluty Bitcoin nie stanowi przychodów z kapitałów pieniężnych, a z praw majątkowych. To z kolei oznacza, że przychód taki winien być opodatkowany nie stawką zryczałtowaną w wysokości 19%, a skalą podatkową - uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 02.10.2014 r. nr ILPB2/415-741/14-2/TR.
Jakei wątpliwości wyjaśnił organ podatkowy?

Wnioskodawca nabył walutę „Bitcoin”, którą sprzedał na początku roku 2014. Na sprzedaży tej osiągnął zysk. Wnioskodawca wyjaśnił, że w tym zakresie nie prowadzi działalności gospodarczej. Zadał pytanie, w jaki sposób powinien przychód ten opodatkować? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko:

„(…) Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.), osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy). (…)

Czytaj więcej podatki.egospodarka.pl

Co dalej z Bitcoinem? Wielkie instytucje finansowe zabierają głos

- Deweloperzy Bitcoina próbują zjeść nasz obiad - powiedział w Waszyngtonie na corocznym spotkaniu członków Instytutu Finansów Międzynarodowych Jamie Dimon, prezes i dyrektor generalny JPMorgan Chase (na zdjęciu). Dodał, że nie ma nic przeciwko konkurencji.

Anshu Jain co-CEO Deutsche Banku stwierdził podczas spotkania, że jeśli operatorzy kryptowalut chcą przyjmować chcą przyjmować depozyty detaliczne, to będą musieli zmienić swoją kulturę.

Czytaj więcej money.pl

Cyfrowa waluta a polskie prawo

Coraz więcej osób zaczyna traktować Bitcoina jako formę lokowania oszczędności oraz środek płatniczy. Mimo to, niewiele z nich do końca zdaje sobie sprawę czym tak naprawdę jest cyfrowa waluta oraz jakie przepisy prawne określają jej funkcjonowanie. Coraz więcej firm umożliwia dokonywanie płatności za pomocą popularnego Bitcoina i bardzo prawdopodobne, że niebawem dołączą do nich kolejne. W ostatnim czasie amerykański gigant PayPal, którego właścicielem jest eBay ogłosił, że zamierza udzielić wsparcia kilku platformom umożliwiającym handel kryptowalutami. Oznacza to, że użytkownicy największego portalu aukcyjnego na świecie za zakupione produkty będą mogli zapłacić właśnie za pomocą Bitcoina.

Czytaj więcej forbes.pl

Sprzedają akcje za bitcoiny. Po raz pierwszy na świecie

Już ponad 340 milionów dolarów na całym świecie pozyskały z publicznych ofert firmy działające na rynku bitcoina. Po raz pierwszy w Polsce w ten sam sposób część swoich akcji chce teraz sprzedać spółka InPay S.A. Za jej akcje inwestorzy mogą zapłacić cyfrową walutą.

InPay S.A. to młoda firma, której założyciele chcą przekonać Polaków do tego, że płatności bitcoinem są bezpieczne. Oferują swoje usługi sklepom

Czytaj więcej money.pl

"Bitcoinowy guru" przekona polityków do cyfrowej waluty?

Podczas 11 spotkania Senackiej Komisji Bankowej senatorowie przeprowadzili dyskusję z Andreasem Antonopoulos. Celem komisji jest ustalenie czy i ewentualnie jak należy regulować Bitcoin, oraz jakie możliwości i zagrożenia stwarza nowa technologia.

Na początku spotkania senator Irving Gerstein z dużym entuzjazmem przedstawił Andreasa Antonopoulosa: autora ponad 200 artykułów, gospodarza popularnego show Let's Talk Bitcoin. Książkę nazywanego guru bitcoina Antonopoulosa ˜Mastering Bitcoina będzie można kupić pod koniec grudnia.

Czytaj więcej money.pl

Bitcoin oraz referendum w Szwajcarii na antenie NTV

W zeszłą środę na antenie NTV wraz z Januszem Zagórkim oraz Pawłem Nogalem dyskutowaliśmy na temat Bitcoina. Mimo, iż ostatnio wrzawa wokół najbardziej popularnej kryptowaluty trochę przygasła to w skali globalnej BTC zyskuje coraz to więcej zwolenników co ważne wśród decydentów.

Sporo uwagi poświęciliśmy także sprawie zbliżającego się referendum w Szwajcarii opisywanej niedawno na łamach bloga.

Czytaj więcej independenttrader.pl

temat bitcoin poruszany w 21:40

Dyskusja na forum

Wenezuela: bitcoin kontra socjalizm

Chcąc obejść niewydolny oficjalny system finansowy, Wenzuelczycy coraz częściej zwracają się w kierunku bitcoinów. W ich ojczyźnie panują teoretycznie idealne warunki do rozwoju wirtualnej waluty.
Wenezuela to być może jeden z najbardziej malowniczych krajów świata, jednak pod względem gospodarczym przypomina koszmar. W kraju szaleje dwucyfrowa inflacja, państwo wtrąca się do każdej dziedziny gospodarki, a najprostsze czynności – jak kupno papieru toaletowego – bywają nie lada wyzwaniem. Nic dziwnego, że wśród mieszkańców tego „socjalistycznego raju” znajdują się osoby gotowe rzucić wyzwanie systemowi.

Czytaj więcej www.bankier.pl

Wartość Bitcoina mocno spadła, a Rosja planuje zakazać jego używania

Wiele osób już od dłuższego czasu spekuluje, że rozdmuchana bańka pieniężna w postaci Bitcoinów w końcu pęknie, co spowoduje załamanie się kilku sektorów finansowych i znaczne straty pieniężne wśród posiadaczy tej kryptowaluty. Na razie nie można mówić o krachu, ale faktem jest, że wartość Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca zmalała o 30%. Oprócz tego, Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej wydało pełną wersję projektu ustawy, która miałaby całkowicie zabronić używania i promowania jakichkolwiek kryptowalut. Co prawda, spadek wartości BTC nie wynika bezpośrednio z tej decyzji, ale może być ona jednym z kilku czynników negatywnie wpływających na jego kurs.

Czytaj więcej pclab.pl/news59933.html

Cena Bitcoina spada. Gwałtowne ruchy na rynku

Pomimo wielu pozytywnych informacji kryptowaluta straciła ponad 20 procent wartości w ciągu ostatniego weekendu. Od soboty na giełdach widzieliśmy czerwone świeczki. Dziś rano byki pojawiły się na rynku. Nieznany inwestor kupił 7 tysięcy Bitcoinów na giełdzie Bitstamp, co zaowocowało wzrostem ceny do poziomu 325 dolarów, ale istnieje jeszcze ryzyko dalszej wyprzedaży.

Gracze długoterminowi uważają, że jest to doskonała okazja na otwarcie pozycji. Inwestorzy nie kryją entuzjazmu. Nie pojawiają się obawy o dalsze spadki, wszyscy widzą w tym raczej okazję do tańszych zakupów. Trzeba jednak pamiętać, że Bitcoin jest nową dziedziną i oficjalnie wciąż jest eksperymentem, dlatego wszelkie decyzje inwestycyjne należy podejmować na własną odpowiedzialność.

Czytaj więcej money.pl

Sprzedaż bitcoinów – jak prawidłowo udokumentować?

Ministerstwo Finansów zakwalifikowało sprzedaż bitcoinów jako świadczenie usług elektronicznych. Przy założeniu, że obrót kryptowalutą dokonywany jest w ramach działalności gospodarczej, pojawia się problem właściwego dokumentowania i ewidencjonowania takiego obrotu.

Samo wykopywanie bitcoinów nie kreuje zobowiązania podatkowego, gdyż brak jest na tym etapie definitywnego przysporzenia po stronie wydobywającego. Sprzedaż kryptowaluty bitcoin jako odpłatne świadczenie nie zaliczane do usług finansowych, ani do usług pośrednictwa finansowego, podlega opodatkowaniu stawką podstawową 23 proc.

Czytaj więcej kryptomaniak.pl

PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie

Dwa tygodnie temu Braintree - firma zależna od PayPala - nawiązała współpracę z Bitcoinowym operatorem płatności Coinbase. W ubiegłym tygodniu PayPal ogłosił z kolei, że nawiązał współpracę z liderami płatności Bitcoin - serwisami BitPay, Coinbase i GoCoin.

Scott Ellison na blogu PayPala napisał, że w tym roku było bardzo głośno o cyfrowych walutach i nie bez powodu. Pojawiło się wiele pytań o akceptację Bitcoinów przez firmę. Współpraca z zaufanymi liderami branży jest kolejnym krokiem który pomoże sprzedawcom akceptować płatności w Bitcoinach.

Czytaj więcej money.pl

Do czego bitcoin został stworzony - przykład historii użytkownika prowadzącego sklep PitLab.com

Wpis pochodzi z Forum FPV. Forum zrzesza użytkowników o tematyce RC FPV (z ang. Remote Controlled First Person View) – dziedzina modelarstwa RC (zdalnie sterowanego) polegająca na tym, że modelarz – sterując modelem – ma podgląd na żywo z kamery umieszczonej na modelu: samolotu/łodzi/samochodu. Tym sposobem pilotujący model ma wrażenie, jakby był w kabinie modelu. Najczęściej wykorzystuje się ten system w modelach latających.

adres forum rc-fpv.pl

PitLab pisze:  "Chciałem się pochwalić że kilku dniach testów uruchomiłem płatność w sklepie przy użyciu Bitcoinów.
Dotyczy to anglojęzycznej wersji sklepu w domenie www.pitlab.com. W wersji polskojęzycznej nie działa. Raz że nie ma potrzeby póki mamy darmowe przelewy ale przede wszystkim nie działa tutaj moduł płatności bo nie potrafi przeliczać bitcoinów na złotówki, jedynie na kilka podstawowych walut: USD, EUR, AUD, CAD, GBP, MXN, NZD i ZAR. Próbowałem ruszyć z bitcoinami na wiosnę tego roku, ale właśnie w polskim sklepie i ciągle mi nie szło a dopiero teraz odkryłem przyczynę. :-)

Gdzie bitcoin ma szanse? Argentyna, Zimbabwe, Polska

Wprawdzie ceny bitcoina wciąż dalekie są od ubiegłorocznych rekordów, jednak popularność wirtualnej waluty nie maleje i nic nie wskazuje na to, by miała ona szybko zniknąć z finansowego krajobrazu. Są kraje, w których bitcoin może zrobić większą karierę niż gdzie indziej.Nowinki techniczne nie wszędzie przyjmują się w tym samym czasie – wiele zależy od uwarunkowań gospodarczych, historycznych czy wreszcie gustów klientów. Nie zawsze też to kraje bardziej rozwinięte przodują pod względem technologicznym – przykładowo, Polacy szybciej niż Amerykanie zaczęli masowo korzystać z nowoczesnych kart płatniczych.

Czytaj więcej bankier.pl

PayPal wskrzesza Bitcoina

Bitcoin zszedł z czołówek gazet. Ba, wielu postawiło już na nim krzyżyk. Przedwcześnie. Kryptowaluta przeżywa właśnie drugą młodość. Wszystko przez PayPala

Reanimacja, jaką PayPal zafundował Bitcoinowi, zaczęła się jeszcze w sierpniu. Przedstawiciele potentata autoryzacji płatności w sieci wyrazili wówczas opinię, że Bitcoin w przyszłości odegra ważną rolę na rynku rozliczeń elektronicznych

Czytaj więcej forbes.pl

Bitcoin rośnie w siłę dzięki PayPalowi

Jeszcze niedawno inwestorzy z niepokojem patrzyli na pikujący kurs Bitcoina. Za sprawą PayPala sytuacja została opanowana i kryptowaluta rośnie w siłę.

Tuż po ogłoszeniu przez przedstawicieli PayPala, że serwis ten będzie przyjmować Bitcoiny, kurs waluty gwałtownie podskoczył i wybił się ponad 400 dolarów, wracając do poziomu sprzed ostatnich spadków.

Czytaj więcej osnews.pl

Inwestorzy na poważnie zainteresują się Bitcoinem?

Wall Street Journal sugeruje, że kryptowaluty już wkrótce mogą stać się łakomym kąskiem dla odważnych i zdecydowanych inwestorów. Tuż przed tąpnięciem najpopularniejszej kryptowaluty i spadkiem jej wartości poniżej poziomu 400 dolarów, dziennikarze Wall Street Journal przekonywali czytelników, że właśnie nadchodzi czas Bitcoina. Większość inwestorów już o nim słyszała, a przez ostatni rok popularność kryptowaluty nieustannie rośnie: powstają pierwsze bitbankomaty, a duże firmy przyjmują transakcje w Bitcoinach.

Czytaj więcej osnews.pl

Czy Bitcoina można ukraść? - z cyklu prawnik odpowiada

W tym odcinku naszego cyklu pt. Poniedziałek z Prawnikiem, wspólnie z Grzegorzem Leśniewskim z kancelarii Olesiński i Wspólnicy poruszamy kwestię wirtualnych walut, a konkretnie — Bitcoina. Wielokrotnie na łamach naszego serwisu informowaliśmy o kradzieżach tej waluty, która nie wszędzie rozpoznawalna jest jako “oficjalny instrument płatniczy”. Czy zatem mamy jakieś prawa, kiedy ktoś okradnie nas z bitcoinów? Jeśli tak, jak ich dochodzić?

Znów problemy na giełdzie Bitmarket.pl

Bitmarket.pl ma problemy techniczne i obecną chwilę nie działa. Na stronie widnieje informacja "Trwa przerwa techniczna. Trwa przywracanie bazy danych giełdy z kopii zapasowej. Działane serwisu zostanie wznowione około godziny 14:00."

Prawdopodobnie giełda została zaatakowana lub zwykła awaria.

Można śledzić wątek na forum.bitcoin.pl oraz przeczytać artykuł na niebezpiecznik.pl

 

Coinbase uruchomiło Toshi- darmowy API toolkit dla deweloperów Bitcoin

Coinbase wypuścił właśnie, w pełni darmowy, zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji webowych. Toshi opiera się o pełnego noda Bitcoin, wpieranego przez bazę SQL. Tym posunięciem coinbase dołącza do szybko rosnącego grona firm, które dostarczają narzędzia dla deweloperów. Takich jak: Boost VC, BlockCypher, Chain, czy Gem. Jest to aktywny w ostatnich dniach sektor, wycelowany głownie w klienta

Czytaj więcej infocoin.pl

Ruszyła platforma obrotu wirtualnymi walutami. Przybywa użytkowników i rośnie wartość transakcji - bitstar.pl

Wystartowała nowa polska giełda cyfrowych walut - bitstar. Za jej pośrednictwem możliwe jest zakup lub sprzedaż bitcoinów i litopternów.

Bitcoin jest pierwszą i jednocześnie najpopularniejszą kryptowalutą. Umożliwia dokonywanie łatwych, natychmiastowych, a przede wszystkim bezpośrednich transakcji na całym świecie. System funkcjonuje bez centralnej administracji, jest wyjątkowo prosty w obsłudze i zoptymalizowany tak, aby móc korzystać z niego natychmiast.

Czytaj więcej wgospodarce.pl

Gorące informacje dot. kryptowalut - nowy kanał na youtube [eng]

Powstał nowy kanał na youtube dla tych co lubią oglądać niusy na temat bitcoin oraz innych monet w przystępnej formie. Kanał informacyjny wyróżnia się od innych tym, że prezenterki rozbierają się w czasie omawiania informacji dot. kryptowalut.

Kanał youtube Naked Bits

Strona projektu Naked Bits

Trudno oceniać czy ten projekt chwyci. Za pewne branża porno testuje i sprawdza czy da się wyciągnąć troche bitów od użytkowników.

Chcesz lecieć w kosmos? Zapłać bitcoinami

Nie jestem głupi. Skoro ludzie mają bitcoiny i chcą je wydać na lot w kosmos, wolę by zapłacili nimi mnie, niż np. Elonowi Muskowi, gdy już zacznie wysyłać ludzi na orbitę - powiedział założyciel Virgin Galactic Richard Branson pytany, dlaczego zdecydował się przyjmować opłaty w bitcoinach. Według jego zapowiedzi komercyjne loty w kosmos jego firma powinna uruchomić na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

PayPal wchodzi w świat Bitcoina. Płatności kryptowalutą dostępne w ciągu kilku miesięcy

Jedna z największych i najpopularniejszych firm oferujących usługi płatnicze, amerykański PayPal, pozwoli swoim użytkownikom na korzystanie z bitcoinów. Informację podał Bill Ready, Dyrektor Generalny Braintree – partnera płatniczego giganta. Płatności kryptowalutą zostaną w ciągu kilku miesięcy zintegrowane z oficjalnymi aplikacjami na Androida i iOS, a sami użytkownicy bez problemu będą mogli wykorzystać urządzenia mobilne do zakupów. Aby wprowadzić bitcoiny, PayPal nawiązał współpracę z firmą Coinbase.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Deflacja to nic złego

EBC ma coraz większe kłopoty z osiągnięciem celu inflacyjnego w strefie euro. Inflacja wynosi obecnie zaledwie 0,4 proc. i od miesięcy spada. Czy to oznacza, że Europie grozi deflacja? I czy rzeczywiście jest taka straszna, jak ją niektórzy malują? – W żadnym razie – twierdzi Phillip Bagus, profesor ekonomii na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie.

Czytaj więcej obserwatorfinansowy.pl

Bitcoin trafia do PayPala

To musiało się w końcu zdarzyć – PayPal otwiera się na wirtualną walutę. Po kilku latach przyglądania się z boku firma zrobiła pierwszy krok. Płatności bitcoinem będą mogli przyjmować w pierwszej kolejności posiadacze sklepów internetowych korzystający z usługi Braintree. Pogłoski o rychłym zintegrowaniu płatności bitcoinem w systemie PayPal pojawiają się od dawna

Czytaj więcej bankier.pl

Ktoś włamał się na skrzynkę e-mail twórcy Bitcoina, Satoshi Nakamoto – za 25 BTC ujawni jego tożsamość

Wczoraj wieczorem na forum Bitcoina pojawił się wpis jednego z administratorów, który poinformował społeczność o tym, że otrzymał e-maila z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jaki Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoina, wykorzystywał regularnie do komunikacji. Z treścią wiadomości było jednak coś nie tak. Administrator zaczął podejrzewać, że skrzynka e-mail Satoshiego została zhackowana. I słusznie. To nie spoof, ani “odzysk”

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

Powiązane:  zaufanatrzeciastrona.pl

Bitcoin na celowniku rządów. Stany chcą regulować rynek

Propozycja wprowadzenia BitLicense w stanie Nowy Jork budzi ogromne kontrowersje, ponieważ - jak twierdzą zwolennicy kryptowalut - regulacje zaproponowane przez Benjamina Lawsky'ego (na zdjęciu), szefa Departamentu Finansów stanu Nowy Jork, oznaczałyby koniec niemal wszystkich biznesów bitcoinowych. BitLicense oznacza utratę anonimowości, ponieważ wszystkie informacje z giełd i biznesów bitcoinowych trafiałyby w ręce rządzących w celu porównania z czarnymi listami.

Czytaj więcej money.pl

Brudne interesy za pomocą Bitcoina? Dwaj biznesmeni przyznali się do winy

Charlie Shrem i Robert Faiella - szefowie giełd Bitcoinów, na których można wymieniać realne pieniądze na wirtualną walutę, przyznali się do prania brudnych pieniędzy. Biznesmeni sprzedali Bitcoiny o wartości ponad miliona dolarów użytkownikom nielegalnej witryny Silk Road, na której można było kupić i sprzedać m.in. narkotyki i broń.

W październiku 2013 r. FBI zamknęło stronę i aresztowało jej właściciela 30-letniego Rossa Ulbrichta pod zarzutem sprzedaży za pomocą witryny narkotyków, złośliwego oprogramowania, broni, pornografii i fałszywych dokumentów.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

Bułgaria chce wprowadzić podatek od Bitcoin

Bugarian Tax Service czyli Bułgarski urząd skarbowy opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie pod tajemniczo brzmiącym tematem „ Przychody z transakcji Bitcoin powinny być ujawniane i opodatkowane” (Revenue from Bitcoin Transactions are to be Declared and Taxed)

Fakt, że transakcje pieniężne za pomocą kryptowalut są na celowniku urzędów skarbowych na całym świecie nie jest niczym nowym.

Czytaj więcej cryptocoinsnews.com

Sprzedawca nagich zdjęć celebrytów spodziewał się większego zarobku w bitcoinach

W ciągu kilku ostatnich dni nie sposób było nie trafić na wiadomości o wycieku prywatnych zdjęć celebrytów z iClouda. Nie były to „grzeczne” zdjęcia – nagość i intymne sytuacje były głównym tematem plotkarskich serwisów, które wymieniały takie gwiazdy jak Jennifer Lawrence („Igrzyska śmierci”) i Kate Upton (modelka). Hacker odpowiedzialny za całe zamieszanie sprzedał je za

Czytaj więcej infocoin.pl

Era bitcoina

Jakub Wozinski

W czasach, gdy drapieżne rządy coraz głębiej sięgają do naszych kieszeni, obrona przed konfiskacyjnym opodatkowaniem jest na wagę złota. Wkrótce może w tym pomóc bitcoin.
Bitcoin, czyli dosłownie bitmoneta, w ostatnich miesiącach budzi zainteresowanie niemal wszystkich mediów. Zaprojektowana przez Japończyka Satoshiego Nakamoto stała się w ciągu zaledwie pięciu lat najbardziej popularną niepaństwową walutą internetową.

Czytaj więcej uwazamrze.pl/artykul/1089103/era-bitcoina

Bitcoin najszybciej rozwija się w... Afryce

W Europie mamy płatności zbliżeniowe, a niektóre banki umożliwiają także płatność telefonem. To jednak nic w porównaniu do tego, co przez ostatnie lata rozwinęło się na Czarnym Lądzie.

W Kenii z powodu korupcji w rządzie, obaw przed inflacją i wysokich kosztów przelewów ogromną popularnością cieszy się system płatności mobilnych M-PESA otwarty w 2007 roku. Większość ludzi dysponuje tam telefonami z dostępem do internetu co sprawiło, że aktualnie 31 procent kenijskiego PKB stanowią transakcje mobilne. M-PESA przetwarza 80 transakcji na sekundę, a w całej Afryce z tego typu rozwiązań korzysta prawie 60 milionów osób.

Czytaj więcej money.pl

Bitcoin, wirtualna waluta rośnie w siłę

W momencie powstania pierwszej waluty kryptograficznej w roku 2009, niespełna garstka ludzi była w stanie zrozumieć, czym jest oraz do czego służyć będzie BitCoin. Domniemanym stwórcą algorytmu źródłowego tej waluty elektronicznej jest niejaki Satoshi Nakamoto, urodzony w Japonii oraz zamieszkujący Stany Zjednoczone. Ukończył on California State Polytechnic University.

Członkowie jego rodziny opisują go, jako świetnego, genialnego matematyka, inżyniera i informatyka, jednak wykazującego skłonności antyspołeczne. Co do pewności, czy jest on autorem BitCoina niestety mieć jej nie można, mimo tego, że wielu przypisuje mu tę rolę, Nakamoto nigdy nie potwierdził swojego związku z algorytmem źródłowym. O czym w zeszłym roku amerykański „Newsweek” opublikował dość pokaźny artykuł.

Czytaj więcej neomedia.info

Dlaczego biznes inwestuje w Bitcoiny?

Możemy przerzucać się argumentami na temat przyszłości rynku kryptowaluty, ale jego kondycja nie zależy od nas a od tych, którzy pozwalają płacić Bitcoinem.

Ostatnio coraz częściej piszemy o Bitcoinie, jednak większość analiz przeprowadzana jest pod kątem konsumenta, osoby opłacającej usługi i produkty. Reuters przyjrzał się sprawie od drugiej strony i spróbował odpowiedzieć na pytanie, dlaczego biznes tak chętnie inwestuje w walutę, która tak naprawdę nie istnieje.

Czytaj więcej osnews.pl

O Bitcoinie i jego szansach w biznesie

W jedynym z ostatnich wpisów „Bitcoin w polskim biznesie” Emil przedstawił ekspansję Bitcoina m.in. na przykładzie akceptowania tej formy płatniczej przez fakturownia.pl . Bardzo fajnie, cieszę się, to dowodzi umiejętności spoglądania na nowe technologie i jest…
…bez przyszłości!

Nie oszukujmy się. Dopóki Bitcoin nie jest walutą, w której obracane są gigantyczne pieniądze (a jedynie duże pieniądze), to Bitcoin jeszcze istnieje poza kontrolą rządów. Naiwnością byłoby oczekiwanie twórcy Bitcoina czy innych kryptowalut,

Czytaj więcej osnews.pl

Bitcoiny – przyszłościowa waluta, czy chwilowy trend?

O Bitcoinach mówi się coraz więcej, ale nie wszyscy wiedzą, czym tak naprawdę jest ta kryptowaluta i dlaczego wiele firm zaczyna w nią inwestować.

Pierwsze Bitcoiny wykopano (tak nazywa się proces ich pozyskiwania) już w 2008 roku, a za powstanie tej kryptowaluty odpowiada osoba – lub grupa osób – znana jako Satoshi Nakamoto. W przeciwieństwie do tradycyjnych środków płatniczych, kryptowaluty nie są kontrolowane ani emitowane przez żadne instytucje. Nie istnieją fizycznie, można otrzymać je poprzez wykonywanie skomplikowanych obliczeń matematycznych na swoim komputerze. Czym więc są Bitcoiny?

Czytaj więcej osnews.pl

BitGive – pierwsza bitcoinowa fundacja wolna od podatku

Zaledwie rok od powstania, BitGive została pierwszą bitcoinową fundacją, która otrzymała status organizacji bez dochodowej [501 (c) (3)] od urzędu podatkowego w USA (IRS). Wg założycielki, Connie Gallippi, mogą się teraz skupić na zbieraniu wielo-milionowych funduszy inwestycyjnych, które pomogą w nieprzerwanej pomocy charytatywnej. Oprócz tego fundacja ma zamiar wesprzeć finansowo publiczną służbę zdrowia i wpłynąć na

Czytaj więcej infocoin.pl

Amagi Metals przestanie akceptować płatności w dolarach

Strona zajmująca się sprzedażą metali szlachetnych i monet, Amagi Metals, ogłosiła że wraz z końcem 2016 przestanie akceptować płatności w amerykańskich dolarach. Założyciele twierdzą, że „stracili zaufanie” do najpopularniejszej waluty fiat. Podczas gdy większość firm zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach lub przyjmowały tylko bitcoiny od samego początku, Amagi jest jedną z pierwszych decydujących się na

Czytaj więcej infocoin.pl

Przyszłość wirtualnych walut

Wybuch kryzysu finansowego w 2008 r. przyniósł ze sobą nie tylko szkody dla światowej gospodarki, ale nowe rozwiązania. Jednym z najważniejszych rozwiązań było pojawienie się wirtualnej waluty bitcoin.

Bitcoiny przechowuje się w specjalnych wirtualnych portfelach na własnym komputerze, bądź z udziałem osób trzecich, które przechowują je za użytkownika. Posiadacze takich portfeli mogą przesyłać bitcoiny między sobą za pomocą internetu bez żadnych ograniczeń. Wirtualne monety można uzyskać poprzez tzw. wydobycie lub kupując je od uczestników rynku za inne waluty. Istnieje także limit produkcji wirtualnych monet, który wynosi 21 mln. Nie da się ukryć, że z roku na rok popularność tej wirtualnej waluty rośnie w bardzo szybkim tempie.

Bitcoin nie jest jedyną wirtualną walutą, wraz z zainteresowaniem tym pierwszy zaczęło się pojawiać całe mnóstwo innych walut, najbardziej znane to Litecoin, Peercoin czy DogeCoin. Różnice pomiędzy nimi są niewielkie. Rynek krypto-walut można podzielić na dwa ważne segmenty,

Czytaj więcej michalwroblewski.blog.pl

Parcela przy jeziorze Tahoe sprzedana za 1,6 mln dolarów w bitcoinach

Nieznany przedsiębiorcą zakupił parcelę o powierzchni 1,4 akra przy jeziorze Tahoe (granica stanów Nevada i Kalifornia) za 1,6 mln dolarów w bitcoinach. Teren został nazwany Martis Camp i prawdopodobnie będzie częścią luksusowego resortu. Ziemia podzielona będzie na 42 działki, na których kupno będą mogli sobie pozwolić nieco zamożniejsi obywatele. Jest to prawdopodobnie największa transakcja nieruchomości

Czytaj więcej infocoin.pl

Bitcoiny i karty kredytowe

Shift Payments chce wprowadzić karty kredytowe, ze zmienną walutą, w której będą realizowane transakcje. Projekt powstał z myślą wdrożenia na rynek kryptowalut.

Wielkie firmy mogą sobie wprowadzać na swoich stronach opcje płatności Bitcoinem, ale bądźmy szczerzy – dopóki kryptowaluta nie trafi bezpośrednio do portfeli klientów, nie podbije światowej gospodarki. Firma Shift Payments pragnie zrobić pierwszy krok w stronę upowszechnienia Bitcoinów w społeczeństwie. Plan jest prosty – by kryptowaluta zaczęła dobrze funkcjonować, musi być akceptowana tam, gdzie wszystkie tradycyjne waluty.

Czytaj więcej osnews.pl

Brytyjski rząd będzie debatował nad Bitcoinami

Rząd Wielkiej Brytanii przyznał, że planuje rozpocząć badania nad potencjałem Bitcoinów we wspieraniu brytyjskiego sektora finansowego.

Pierwsze Bitcoiny wykopano w 2009 roku i choć od tamtego czasu minęło już pięć lat, wirtualna waluta wciąż traktowana jest z dużą dozą ostrożności. Wkrótce może ulec to zmianie, gdyż, ostatnio coraz więcej firm i instytucji skłania się do zaakceptowania Bitcoinów jako legalnego środka płatniczego. Swoją aprobatę dla tego środka płatności wyraził nawet rząd Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej osnews.pl

Minister finansów zwolennikiem wirtualnej waluty?

George Osborne, brytyjski minister finansów, oświadczył, że wierzy w przyszłość wirtualnych pieniędzy i chciałby, żeby Wielka Brytania stała się światowym centrum handlu wirtualną walutą. Kierowany przez Osborne'a urząd prowadzi właśnie studium, mające dać odpowiedź na pytanie o sposób funkcjonowania wirtualnej waluty na skalę globalną.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl

CFPB ostrzega przed korzystaniem z kryptowalut

CFPB (Urząd Finansowej Ochrony Konsumentów w USA) ostrzega przed korzystaniem z kryptowalut, nazywając cały rynek “dzikim zachodem”, dodając, że nowy system płatności idzie w parze ze znaczącym ryzykiem utraty środków. Ogłosili także, że od dnia dzisiejszego zaczną przyjmować wszelkie skargi na temat problemów z bitcoinem. Dyrektor CFPB Richard Cordray powiedział: Wirtualne waluty mogą mieć potencjalne

Czytaj więcej infocoin.pl

Bitcoin? Wolę naklejki z gumy turbo

Wirtualne pieniądze ostatnio nie schodzą z pierwszych stron gazet. Bitcoin to waluta przyszłości – twierdzą entuzjaści. W mojej opinii to pewne nieporozumienie. Nielogiczne i boję się tego bardzo.

Nie mam nic przeciwko temu, by ludzie sami decydowali o tym, który towar będzie pieniądzem. Wolność w tej kwestii winna być prawem człowieka. Obecnie większość walut światowych posiada tylko umowną wartość, która gwarantowana jest przez nic nie warte słowa polityków i urzędników. Jednak czy wirtualne waluty będące niczym innym jak cyfrowym zapisem ciągu znaków to dobry kierunek?

Obawiam się, że ludzie mają tendencje do przechodzenia ze skrajności w skrajność. Kierując swoje zainteresowanie w kierunku bitcoina i innych walut to trochę tak, jakbyśmy zamieniali siekierkę na kijek. Część osób chce zastąpić regulowane środki płatnicze o umownej wartości na jeszcze mniej wartościowe zapisy cyfrowe, które mogą zniknąć z rynku z prędkością światła.

Czytak więcej lukaszpiechowiak.blogbank.pl

Pierwszy przewoźnik w Polsce przyjmuje opłaty w bitcoinach

Łotewskie linie lotnicze Air Baltic stały się pierwszym przewoźnikiem oferującym swoje usługi w Polsce, który umożliwił swoim klientom płatności przy użyciu bitcoinów. We wciąż niszowej, ale coraz popularniejszej walucie można zapłacić za lot w klasie basic w 60 relacjach. Czy niespodziewana decyzja zagranicznego operatora zapoczątkuje duże zmiany w systemach płatności na rynku transportowym?

W drugiej połowie lipca pasażerowie operującej na trzech kontynentach łotewskiej linii lotniczej Air Baltic uzyskali nową możliwość opłaty za loty

Czytaj więcej transport-publiczny.pl/

Bitcoin - inwestycja nie dla każdego

Niestabilny, nieuregulowany i wykorzystywany do nielegalnych transakcji - analitycy przestrzegają przed inwestowaniem w bitcoina. Łukasz Zembik z Forex-University ocenia, że bitcoiny nie mają przyszłości. W ubiegłym tygodniu Główny Inspektor Informacji Finansowej wszczął pierwsze postępowanie w sprawie prania brudnych pieniędzy przy pomocy tej kryptowaluty.

Przyszłość bitcoina jest dość wątpliwa przede wszystkim ze względu na brak regulacji. Można ją nazwać kryptowalutą. Już teraz bitcoin kojarzony jest z terroryzmem i środkiem służącym do prania brudnych pieniędzy - ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Łukasz Zembik, specjalista Forex-University. - Przestrzegamy przed inwestycjami

Czytaj więcej biznes.interia.pl

 

Bitcoinem można już płacić u Della, a Google śledzi jego kurs. Z polskimi kryptowalutami będzie podobnie?

Naśladowców nie brakowało także w Polsce, gdzie pojawiły się pieniądze o swojsko brzmiących nazwach jak np. Polcoin, Polishcoin czy PLNCoin. Wśród ich twórców, również pobrzmiewają antypaństwowe tony, podobnie jak u emitenta z Islandii.

Na stronie kryptowaluty polcoin możemy przeczytać (pisownia oryginalna):

Czytaj więcej menstream.pl

Ruszył handel nową kryptowalutą – jej nazwa to Ether

Firma Ethereum przygotowywała się od dawna na ten moment, budując zdecentralizowany system działający w środowisku własnej sieci, wykorzystujący technologię – tą samą, na której oparte są transakcje Bitcoin - noszącą nazwę „blockchain” (łańcuch powiązanych ze sobą bloków) . Blokami są w tym środowisku wszystkie podmioty realizujące określone transakcje finansowe, w więc banki, indywidualni użytkownicy, domy wysyłkowe czy dowolny inny podmiot. Wszystkie bloki zawierają tzw. inteligentne kontrakty (smart contracts), czyli umowy bazujące na określonych protokołach.

Czytaj więcej computerworld.pl

Altcoin NXT wspina się na trzecie miejsce

W zeszłą sobotę duńska giełda CCEDK po raz pierwszy wprowadziła możliwość wymiany waluty NXT na dolary lub euro. Całkowite obroty wyniosły około $900, a firma ma nadzieję na podwyższenie tej sumy do $45,000 dziennie w przeciągu kolejnych 6 miesięcy. Według CCEDK na rynku NXT jest 20 tys. aktywnych użytkowników. Start był wyjątkowo skromny – NXT

Czytaj więcej infocoin.pl

Pierwsze linie lotnicze przyjmujące bitcoina!

Miło nam poinformować, że pierwszymi liniami lotniczymi przyjmującymi płatności w BTC są łotewskie AirBaltic. Jest to jedna z pierwszych znaczących firm w Europie decydująca się na taki ruch. Linie zostały założone w 1995 roku i przewożą rocznie około 2,5 mln pasażerów. Jej samoloty latają do Afryki, Azji i do wielu krajów w Europie, wliczając w to

Czytaj więcej infocoin.pl

Dell wchodzi w Bitcoina – niezła promocja dla kryptowaluty

Bitcoin to ostatnio gorący temat. Na dobrą sprawę, „ostatnio” oznacza w tym przypadku kilka kwartałów – kryptowaluta z ciekawostki przerodziła się w naprawdę intrygujące i szeroko omawiane zagadnienie. Nic nie wskazuje na to, by niedługo zainteresowanie „walutą przyszłości”, jak niektórzy określają Bitcoina, miało spaść – o rozgłos zadbają korporacje pokroju Della. Amerykański gigant poinformował, że jego sprzęt można płacić wspomnianą walutą

Czytaj więcej antyweb.pl

BitPay wprowadza aplikację na Facebook’a

Aplikacja nazywa się Get Bits i służy do łatwego handlu bitcoinami, pomagając w ustawieniu dwóch użytkowników w sieci. Oznacza to, że nie obsługuje ona transakcji, jedynie służy jako sposób na połączenie ludzi przez znane platformy do wymiany bitcoinów. Aplikacja pokazuje innych użytkowników na liście znajomych z którymi można handlować lub zaprosić tych nieobecnych do korzystania

Czytaj więcej infocoin.pl

Japoński gigant sprzedaży detalicznej gotowy zaakceptować Bitcoina

Japoński gigant sprzedaży detalicznej Rakuten prawdopodobnie zacznie niedługo przyjmować płatności w Bitcoinach. CEO firmy Hiroshi Mikitani, wydał oświadczenie w poniedziałek i przedstawił kilka opinii na temat kryptowalut. Powiedział między innymi, że jego firma prawdopodobnie „wcześniej czy później” przyjmie Bitcoina. Rakuten posiada największą i najważniejszą japońską grupę sprzedaży detalicznej online i pracuje z siecią ponad 40

Czytaj więcej infocoin.pl

TradeBlock otrzymuje dofinansowanie w wysokości 2.8 miliona USD

Strona ze szczegółowymi informacjami o kryptowalutach TradeBlock, otrzymała duże fundusze od kilku znaczących inwestorów. Największy kapitał wniosła firma Andreessen Horowitz, a resztę CEO Second Market’u Barry Silbert, Devonshire Investors i FinTech Collective. TradeBlock publicznie udostępnia tylko niektóre z zabranych informacji. Dla prywatnych użytkowników firma zajmuje się sprzedażą produktów analizując trendy na rynku i udostępnia narzędzia

Czytaj więcej infocoin.pl

GHash.IO obiecuje ograniczyć moc obliczeniową, by zapobiec problemowi 51%

W dniu dzisiejszym GHash.IO – popularny mining pool – wydał oświadczenie, w którym obiecuje „nie przekraczać 39.99% całego hashrate Bitcoina”. Na początku tego roku GHash osiągnął poziom 50% mocy obliczeniowej, co spowodowało panikę w bitcoinowej społeczności w związku z „problemem 51%”. W skrócie: każdy kto wszedłby w posiadanie 51% mocy obliczeniowej, mógłby blokować transakcje, wydawać podwójnie

Czytaj więcej infocoin.pl

Opodatkowanie PIT sprzedaży bitcoinów

Pytanie podatnika: Czy dokonywanie transakcji (tj. zbywania i nabywania) mających za przedmiot bitcoiny należy zakwalifikować do kategorii „pozarolnicza działalność gospodarcza", czy też uznać za transakcje mające za przedmiot „kapitały pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych" i w obu przypadkach zastosować stawkę podatku wynikającą ze skali podatkowej?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2014r. (data wpływu 17 marca 2014 r.) oraz uzupełnieniu wniosku z dnia 9 czerwca 2014 r. (data wpływu 12 czerwca 2014 r.) uzupełniającym braki formalne na wezwanie Nr IPPB1/415-276/14-2/EC IPPP2/443-243/14-2/BH z dnia 13 maja 2014 r. (data nadania 14 maja 2014r., data doręczenia 3 czerwca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży wirtualnej waluty „bitcoin” – jest nieprawidłowe.

Czytaj więcej podatki.biz

Historia inwestycji użytkownika w kryptowaluty

Zanim zaczniecie swoją przygodę z #kryptowaluty wysłuchajcie historii staruszka, który niejedno już widział i niejedno już przegrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio: niech to dla Was będzie nauczka. Na życzenie @Dandsi i dzięki @spatsi.

Moja historia z kryptowalutami zaczęła się prawie rok temu. Wtedy, kiedy jeszcze #bitcoin szedł po 100 dolarów po niedawnym spadku i wolno szedł w górę. Kiedyś zostawiłem komputer na noc, by mi wykopał tyle Bitcoinów ile tylko się da, na poolu Slush's. Przez noc wykopałem 0.0004 BTC, przy czym w tamtym czasie byłem bardzo rozczarowany i dałem sobie spokój. Ale Bitcoin dalej rósł. Patrzę na główną Wykopu, Bitcoin kosztuje już 400zł, coraz więcej informacji o tej walucie, coraz więcej entuzjastów zachęcających do inwestycji.
Czytaj więcej wykop.pl

Bitcoin Shop inwestuje $150,000 w Expresscoin

Sklep online Bitcoin Shop, sprzedający produkty wyłącznie za bitcoiny, ogłosił $150,000 inwestycję w kryptowalutowy serwis expresscoin, który po raz pierwszy otrzymał tego typu fundusze od powstania w czerwcu. Serwis ten, który poprzednio działał pod marką Cash Into Coins, celuje w grupę ludzi bez dostępu do standardowej bankowości, akceptując metody płatności takie jak gotówka, czeki lub

Czytaj więcej infocoin.pl

Kandydat do szwedzkiego parlamentu przyjmuje donacje tylko w Bitcoinach

Mathias Sundin, były członek parlamentu i zastępca burmistrza w mieście Norrköping, ma zamiar ponownie starać się o stanowisko w parlamencie, by reprezentować powiat Östergötland. W jego oświadczeniu można przeczytać, że od 10 lipca kampania przyjmuje donacje tylko i wyłącznie w bitcoinach. Z racji, że wybory odbędą się 14 września, ma sporo czasu na uzbieranie trochę

Czytaj więcej infocoin.pl

Film “The Rise and Rise of Bitcoin” zostanie pokazany na konferencji w Chicago

Druga połnocno-amerykańska konferencja Bitcoin (TNABC) odbędzie się w McCormick Place w Chicago 19 i 20 lipca. W tym roku już dwie zdążyły odnieść duży sukces: European Bitcoin Convention i North American Bitcoin Conference w Miami, a TNABC ma zamiar im dorównać. Całe spotkanie poprzedzać będzie impreza w House of Blues 18 lipca. Główną atrakcją będzie

Czytaj więcej infocoin.pl

Pierwszy komiks z udziałem Bitcoina

Ciekawostka dla miłośników komiksów: powstaje pierwsze na świecie opowiadanie obrazkowe pod tytułem “Polowanie na Satoshi Nakamoto”. Napisane zostało przez Alexa Preukschata i Josepa Busqueta, a zilustrowane przez Jose Angel Ares Garcia, który ma już doświadczenie na rynku wydawniczym. Jak sugeruje nazwa, fabuła skupia się na tajemniczym twórcy bitcoina, ale autorzy nie mogli zdradzić zbyt wielu

Czytaj więcej infocoin.pl

Jak banki zarabiają na inflacji i dlaczego deflacja jest ich wrogiem.

Od dłuższego czasu jesteśmy karmieni przez media informacjami, że należy walczyć z deflacją oraz pobudzić inflację. Deflacja podobno jest przyczyną depresji gospodarczej podczas, gdy „kontrolowana inflacja” jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki.
Jak jest naprawdę? Wolimy gdy ceny rosną czy spadają? Cieszymy się, gdy możemy kupić coś taniej niż przed rokiem czy drożej?

Otóż deflacja czyli ogólny spadek cen, jest czymś zupełnie naturalnym w zdrowej gospodarce. Spadek cen jest efektem wzrostu produktywności w efekcie wdrażania nowych technologii czy masowej produkcji.

Załóżmy, że powstaje nowy wynalazek np. dwukrotnie szybszy procesor. Jego producent mając przewagę technologiczną inkasuje ogromne marże, gdyż jego produkt jest innowacyjny i jak na razie nie ma konkurencji. Z czasem jednak kolejne firmy wchodzą na rynek kopiując produkt. Ceny ulegają obniżeniu, co jest efektem większej konkurencji. Konsument na tym zyskuje, gdyż za tą samą kwotę może nabyć lepszy produkt.

Czytaj więcej niepoprawni.pl

Facebook likwiduje botneta “lecpetex” kopiącego kryptowaluty

Facebook skutecznie pozbył się głównego botneta kopiącego bitcoiny, operowanego przez mała grupę cyberprzestępców z Grecji. Lecpetex zdążył zainfekować 250 tys. komputerów i naruszył 50 tys. kont na Facebook’u. Działanie Lecpetex’a było proste. Najpierw wysyłał spam ze złośliwym kodem w spakowanych załącznikach. Każde archiwum zawierało plik Java, który pobierał i instalował koparkę litecoin. Następnie kradł pliki

Czytaj więcej infocoin.pl

HUSTLER.com przyjmuje kryptowalutę za dożywotnie członkostwo

HUSTLER.com, jeden z liderów w branży „rozrywki dla dorosłych”, akceptuje teraz Bitcoiny, Litecoiny i Dogeocoiny za wykupienie dostępu do strony. Zapewniają przy tym „niespotykany poziom dyskrecji”, dzięki współpracy z GoCoin. Każdy oferujący kryptowalutę za dostęp do zamieszczanych treści, otrzyma ofertę dożywotniego członkostwa za $500. Jeden z przedstawicieli marki HUSTLER powiedział, że jest to dobry sposób

Czytaj więcej infocoin.pl

BitPay przedstawia nowy portfel multisig w wersji beta

W dniu dzisiejszym, BitPay ogłosił wprowadzenie nowego portfela multisig (multi-signature), któremu nadano nazwę Copay. Firma już wcześniej zapowiadała projekt, ale teraz posiada on własną stronę Copay.io, która jest obecnie w fazie beta. Technologia multisig zapewnia, że transakcje są chronione w najwyższym porządku, wymagając wielokrotnych sygnatur/potwierdzeń zanim fundusze zostaną przeniesione. Copay może być używany na wiele

Czytaj więcej infocoin.pl

Aukcja domeny Bitcoins.com jeszcze w tym miesiącu

Pożądana domena bitcoins.com zostanie wystawiona do licytacji pod koniec tego miesiąca, jako część Heritage Autions’ Domain Names & Intellectual Property Auciton. Domena była w posiadaniu CEO Mt. Gox Marka Kerpelesa, który podjął drastyczne środki w celu zabezpieczenia firmy przed bankructwem, co spowodowało stratę pieniędzy inwestorów na początku tego roku. W oświadczeniu dla prasy Kerpeles powiedział:

Czytaj więcej infocoin.pl

5 tys. terminali sprzedających Bitcoiny rozstawionych na terenie Ukrainy

Sieć 4,900 terminali BNK-24 rozstawionych na terenie Ukrainy pozwala teraz mieszkańcom na łatwy zakup BTC przy pomocy waluty fiat. Cała sieć operowana jest przez ukraiński Narodowy Bank Kredytowy przy współpracy z nowo założoną firmą BTCU. By zdobyć BTC użytkownik musi najpierw znaleźć dostępny terminal i wpłacić pieniądze, za które dostanie specjalny bon zawierający kod aktywacyjny. Bon

Czytaj więcej infocoin.pl

Wpis na blogu powiązanym z ISIS namawia do wspierania terroryzmu kryptowalutą

Ekstremistyczna organizacja Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIS), na powiązanym blogu namawia do sponsorowania bitcoinami terrorystów na całym świecie. W poście autor sugeruje, że takie donacje byłyby ukryte przed krajami Zachodu. Poza tym tłumaczy jak działa sieć Bitcoin i zwraca uwagę na Dark Wallet, który używa szyfrowania, co znacznie utrudnia wyśledzenie transakcji. Ten system

Czytaj więcej infocoin.pl

Podatki wiszą nad fanami bitcoinów - rząd chce VAT z kryptowalut

W kolejnych miastach będzie można wyciągnąć bitcoiny z automatu. Przy okazji przydałoby się zapłacić VAT.

Pierwszy bitcoinomat w Polsce — za złote przydzielający cyfrowe kody wirtualnej parawaluty — stoi od kilku tygodni przy ulicy Kruczej w Warszawie. Szybko mają się pojawić w kolejnych miejscach. — Następne bitcoinomaty pojawią się w najbliższych miesiącach. Do końca roku chcemy mieć ich w całym kraju 30 — mówi Maciej Ziółkowski z Ambasady Bitcoina, w której stoi pierwszy bitcoinomat.

Czytaj więcej tech.pb.pl

Czy Bitcoin zmieni historię?

Wpływowy wolnorynkowy think-tank Institute of Economic Affairs (IEA) stwierdził, że brytyjski rząd powinien dopuścić do obrotu bitcoiny na takich samych zasadach, na jakich wykorzystywany jest funt szterling. Zdaniem IEA obywatele powinni mieć m.in. możliwość opłacania podatków bitcoinami.

Kevin Dowd, profesor finansów i ekonomii na Durham University zauważa, że bitcoin nie jest pierwszą prywatną walutą, ale jest pierwszą, której rząd nie może zlikwidować. Zdaniem uczonego rząd powinien pozwolić na korzystanie z bitcoinów i wszelkich innych alternatywnych pieniędzy. Dowd nie wykluczył też możliwości sprywatyzowania funta i przekazaniu praw do jego emisji temu, kto więcej za nie zapłaci.

Czytaj więcej kryptomaniak.pl

Czy Bitcoin poddaje się skutecznej regulacji prawnej?

Waluty wirtualne mają już zasięg globalny. Został on osiągnięty w niespełna 6 lat, jako że za ich formalną „datę urodzin” przyjmuje się początek 2009 roku, gdy został utworzony i publicznie udostępniony algorytm Bitcoin.

Tworzenie wirtualnych walut ma charakter techniczny, a więc prywatny – rozwiązywanie algorytmu jest stosowaniem wiedzy z szeroko rozumianej informatyki. Efekt takiej operacji, czyli np. „wykopany Bitcoin”, przechodzi jednak automatycznie do sfery publicznej, bowiem twórcy Bitcoina zgodzili się przypisywać mu określone funkcjonalności.

Czytaj więcej portalprocesowy.pl

Centralny Bank Rosji widzi przyszłość w Bitcoinie

W dni dzisiejszym Centralny Bank Rosyjski oświadczył, że cyfrowe waluty takie jak Bitcoin, mogą mieć przyszłość na terenie Rosji, jednocześnie ostrzegając, że może to doprowadzić do ich regulacji. Prezes banku Georgy Luntovsky na konferencji w St. Petersburg powiedział: Nikt nie powinien odrzucać kryptowalut, być może będą one używane w przyszłości. Faktem jest, że w naszym kraju

Czytaj więcej infocoin.pl

Bitcoin w sklepie Newegg – wkrótce w Polsce

Newegg to handlowy kolos na rynku elektroniki użytkowej. Firma poinformowała właśnie, że od dziś przyjmuje płatności bitcoinem. Podobnie jak wielu innych internetowych detalistów, Newegg będzie korzystać z usług pośrednika, który przejmuje na siebie ryzyko wymiany bitcoina na dolary.

Dla wirtualnej waluty to kolejny ważny krok w stronę statusu „pieniądza sieci”. W tym roku szerokim echem odbiły się już decyzje podjęte przez Overstock.com oraz TigerDirect – dużych graczy na amerykańskim rynku handlu elektronicznego.

Czytaj więcej www.bankier.pl

Według Ministerstwa Finansów Bitcoina można uznać za instrument finansowy

Pierwszego dnia kwietnia poseł Michał Pacholski złożył interpelację poselską do Ministra Finansów Mateusza Szczurka. Dotyczyła Bitcoina i tego, jak Ministerstwo zamierza podejść do kwestii wirtualnej waluty. Wczoraj doczekał się odpowiedzi.

Poseł w stosowanym piśmie podkreślał, jak wielkim powodzeniem cieszy się Bitcoin, także w Polsce, czego dowodem są tworzące się w Polsce giełdy kryptowaluty oraz system inpay.pl

Czytaj więcej www.spidersweb.pl

Oswajanie bitcoina, czyli realny problem rządów z wirtualną walutą

Niemieckie ministerstwo finansów właśnie uznało bitcoin za legalną jednostkę rozliczeniową do prywatnych transakcji. Nasze ministerstwo tak daleko się nie posunęło, ale uważa, że wymianę bitcoinów na waluty należy opodatkować. Tymczasem Bank Tajlandii wprowadził całkowity zakaz korzystania z tej wirtualnej waluty.
Bitcoin to pieniądz, który nie występuje ani w formie monet, ani banknotów. Wyłącznie jako ciągi zer i jedynek przesyłanych z komputera do komputera w zaszyfrowanej formie. Ta wirtualna waluta jest w obiegu zaledwie od czterech lat, lecz za jej pomocą można już nie tylko płacić w internetowych serwisach, ale też zamawiać do domu jedzenie, zapłacić za nocleg w hotelu,

Czytaj więcej wyborcza.biz/biznes/

Amerykańska agencja federalna podaje wstępne wyniki aukcji

Amerykańska agencja federalna US Marshals Service (USMS), która zajmowała się aukcją 30 tys. BTC zarekwirowanych z Silk Road, przedstawiła nowe dane dotyczące piątkowej licytacji. Agencja powiedziała, że w aukcji wzięło udział 45 zarejestrowanych uczestników, którzy złożyli w sumie 63 ofert licytacyjnych. USMS sugeruje, że więcej informacji pojawi się wkrótce, jednocześnie nie zaznaczając, co dokładnie pojawi

Czytaj więcej infocoin.pl

„Adoptuj węzeł” projekt zwiększający bezpieczeństwo sieci

Nowo powstała organizacja non-profit zachęca ludzi do adoptowania węzłów sieci Bitcoin. Serce bitcoina, czyli łańcuch bloków, był od początku istnienia BTC przechowywany wraz z każdym istniejącym portfelem. Powodowało to, że każdy użytkownik był również węzłem i współtworzył sieć. Jednak wraz z rozrostem łańcucha, wielkość portfela zaczęła stawać się problemem, który przyczynił się do powstania lżejszych wersji nie zapisujących całej historii.

Czytaj więcej infocoin.pl

Mark Karpeles: Mt. Gox rósł zbyt szybko

CEO Mt. Goxa w końcu przełamał milczenie po stracie 850 000 BTC. W wywiadzie dla Wall Street Journal wyjawił swój strach, gniew i frustracje, kiedy w lutym bierzącego roku zorientował się, że stracił środki warte ponad pół miliarda dolarów.

Głowa firmy jako najsłabsze ogniwo wskazał zarządzanie, przyznając, że nie udało mu się opanowac korporacyjnej struktury, w której mógłby zatrudniać doświadczonych specjalistów. Dodał także, że firma rosła zbyt szybko by mógł nad nią zapanować.

Czytaj więcej infocoin.pl

Gubernator stanu Kalifornia podpisuję ustawę o legalizacji bitcoina

Gubernator stanu Kalifornia Jerry Brown, oficjalnie podpisał ustawę 129, która rozwiewa wszelkie wątpliwości o statusie legalnym bitcoina i innych kryptowalut. Jej zwolennicy uważają, że aktualizuje ona przestarzałą ustawę, która zabrania handlu innymi walutami niż amerykański dolar.

Autor ustawy, reprezentant demokratów Roger Dickinson, na początku tygodnia powiedział, że ustawa pokazuje popularność innych form płatności i jej przychylność różnym biznesom (np. Starbucks Stars), które bez tej aktualizacji powinny być nielegalne.

Czytaj więcej infocoin.pl

Platforma do wzajemnych zakładów w BTC – onehash.com

Onehash.com to platforma do wzajemnych zakładów, pozwalająca na obstawianie w bitcoinach wyników wydarzeń sportowych. Obecnie są to mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Startup stworzony został przez zespół młodych, polskich programistów i pasjonatów sportu. Ich celem było stworzenie unikatowego serwisu, z którego sami korzystaliby z przyjemnością.

OneHash jest kandydatem do nagrody Satoshi Awards, przyznawanej za najbardziej innowacyjne i obiecujące projekty związane z kryptowalutami.

Czytaj więcej infocoin.pl

Oświadczenie Macieja Ziółkowskiego – autora Satoshi.pl

Szanowni Państwo,

Wraz z rozwojem Bitcoina w Polsce zauważam nie tylko wzrost zainteresowania mediów tematyką kryptowalut, coraz więcej miejsc akceptujących płatności w BTC ale też niestety zjawiska negatywne, uderzające we mnie.

Od pewnego czasu otrzymuję emaile z groźbami i wyjątkowo niecenzuralnymi wyzwiskami, będące próbą zastraszenia. Podobne emaile otrzymały też firmy BitBay i 79 Element.
Ktoś podpisuje się w Internecie – w szczególności na zamkniętych forach w sieci TOR – moim nazwiskiem, publikując przy tym fałszywe oskarżenia, groźby i pomówienia.

Czytaj więcej satoshi.pl

Western Union otwarty na wprowadzenie Bitcoina

CEO Western Union Hikmet Ersek ogłosił, że jego firma jest otwarta na wszelkie propozycje wprowadzenia walut cyfrowych, ale tylko pd warunkiem że będą one w pełni usankcjonowane prawnie.

W wywiadzie dla Blomberg TV, Ersek omawiał sposób działania firmy pod względem zabezpieczeń i ich roli jako światowego dawcy pracy. Jednak to, co było najbardziej interesujące w wywiadzie, to część poświęcona kryptowalutom.

Czytaj więcej infocoin.pl

Popularność bitcoinów będzie rosła

Dopóki któryś kraj nie zacznie akceptować bitcoina jako waluty, nie ma co liczyć na to, że stanie się on popularny na masową skalę. Mimo to liczba osób korzystających z elektronicznej waluty będzie rosła. Anonimowość dysponentów bitcoinów rodzi jednak ryzyko. Kupując bitmonety, nie wiemy, czy nie zostały one kupione za pieniądze mogące pochodzić z nielegalnego źródła. Na świecie podejmowane są jednak inicjatywy, które mają ograniczyć anonimowość użytkowników. To również istotne z podatkowego punktu widzenia.

Moim zdaniem popularność bitcoinów będzie rosła, dlatego że jest to produkt nowatorski, który ma być alternatywą dla tradycyjnego, dobrze nam znanego systemu bankowego

Czytaj więcej finanse.wp.pl

Kryptowaluty zbanowane w Boliwii

Wcześniej, jeszcze w tym miesiącu, centralny bank Bolivii El Banco Central de Bolivia wydał oficjalne oświadczenie, w którym zakazał używania jakichkolwiek innych walut, niż tych zatwierdzonych przez rząd. W szczególności wymienił takie waluty jak: Bitcoin, Namecoi, Lxcoin, Devcoin, Freicoin, 10coin, Liqudcoin, Peercoin, Quark, Primecoin i Feathercoin. Wydanie tej informacji wywołało fale krytyki wśród przedstawicieli zachodniego świata, poczynając od ekonomistów, polityków i na entuzjastach kryptowalut kończąc.

Czytaj więcej infocoin.pl

3% zysku Overstock ze sprzedaży Bitcoin będzie użyte na promocje kryptowaluty

Patrick Byrne CEO jednego z największych portali, który przyjmuje płatności w BTC ogłosił, że przekaże 3% środków zarobionych ze sprzedaży za BTC na cele promocyjne. Informacja została ogłoszona na konferencji w Baltway, podczas której wspominał przeszłość i zapowiadał nowe cele. Ogłosił tam, że Overstock będzie przekazywał 3% zysków ze wszystkich sprzedaży przeprowadzanych za pomocą kryptowaluty,

Czytaj więcej infocoin.pl

Bitcoin to tylko jedna z możliwości technologii BlockChain

Wiele osób mówi o Bitcoinie jak o protokole który postawi na głowie całą współczesną ekonomię, która ma swoje problemy. Widać to było chociażby w momencie wybuchu kryzysu kilka lat temu, widać to obecnie w momencie kiedy państwa toną w długach, a w krajach takich jak Argentyna ludzie muszą szukać ucieczki przed inflacją w walutach kryptograficznych, które uważają za stabilniejsze od swojego systemu bankowego. Może to dziwić, ponieważ każdy kto słyszał cokolwiek o Bitcoinie wie, że jego kurs charakteryzuje się sporą zmiennością. A jednak takie sytuacje mają miejsce. Obecnie główne szkoły ekonomii opierają swoją naukę na konieczności istnienia banku centralnego. Bitcoin odbiera tą konieczność.

Pierwszy kraj reguluje bitcoina

Wirtualne waluty doczekały się pierwszej krajowej regulacji prawnej. Poprawki wprowadzone w kanadyjskich ustawach dotyczących zapobieganiu praniu pieniędzy odnoszą się bezpośrednio do bitcoina i podobnych zjawisk. Będą one miały znaczny wpływ na działanie wirtualnych kantorów i giełd w Kanadzie.

W ustawie kryjącej się pod sygnaturą C-31 wprowadzono kilka istotnych wymogów wobec podmiotów, które obracają wirtualnymi walutami. Co ciekawe, sam termin „działalność związana z wirtualnymi walutami” (dealing in virtual currencies) nie został jeszcze zdefiniowany, a więc nie można dokładnie określić, które firmy zostaną obarczone nowymi obowiązkami.

Czytaj więcej bankier.pl

Rząd USA chce sprzedać 30 000 bitcoinów (wartych 56 milionów złotych). I właśnie ujawnił komu…

Kiedy FBI namierzyło i aresztowało administratora TOR-owego forum Silk Road pośredniczącego w handlu narkotykami, okazało się że na serwerze znajdowało się 26 000 bitcoinów (wartość rynkowa: 56 milionów złotych). Teraz mają one pójść na anonimowej aukcji, która okazała się nie taką anonimową jak możnaby przypuszczać…
Adresy e-mail zainteresowanych licytacją ujawnione

Aukcja wywołała dość spore zainteresowanie i kilka osób napisało w tej sprawie do USMS (US Marshals Service), które obecnie zarządza bitcoinami.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl

Sprywatyzować funta, wprowadzić kryptowaluty!

Pomimo zapowiadanego upadku kryptowaluty mają się dobrze i wciąż rośnie zainteresowanie bitcoinem i innymi podobnymi mu pieniądzom wirtualnym. Zdaniem eksperta jednego z brytyjskich think tanków pojawienie się kryptowalut powinno zostać jak najszybciej wykorzystane poprzez zupełną prywatyzację pieniędzy.

Jak pisze Kevin Dowd w raporcie opublikowanym przez założony w 1955 roku Institute of Economic Affairs (publikujący między innymi słynne raporty wolności gospodarczej) nie powinno się bagatelizować wpływu bitcoina na sytuację polityczną. Jest on przekonany, że

Czytaj więcej orwellsky.blogspot.com

Bitcoin zmieni historię?

Wpływowy wolnorynkowy think-tank Institute of Economic Affairs (IEA) stwierdził, że brytyjski rząd powinien dopuścić do obrotu bitcoiny na takich samych zasadach, na jakich wykorzystywany jest funt szterling. Zdaniem IEA obywatele powinni mieć m.in. możliwość opłacania podatków bitcoinami.

Kevin Dowd, profesor finansów i ekonomii na Durham University zauważa, że bitcoin nie jest pierwszą prywatną walutą, ale jest pierwszą, której rząd nie może zlikwidować. Zdaniem uczonego rząd powinien pozwolić na korzystanie z bitcoinów i wszelkich innych alternatywnych pieniędzy. Dowd nie wykluczył też możliwości sprywatyzowania funta i przekazaniu praw do jego emisji temu, kto więcej za nie zapłaci.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl

App Store otwiera się na Bitcoina. Teraz banuje za promowanie innych aplikacji

W lutym informowaliśmy, że ze sklepu App Store zniknął ostatni portfel do obsługi wirtualnej waluty bitcoin. Wtedy oficjalnym powodem była legalność tego środka płatniczego, nieuznawanego przez wiele krajów i instytucji, a nawet traktowanego jako walutę używaną tylko na czarnym rynku. Popularność bitcoina rośnie, więc Apple nie mogło bez końca go ignorować. Zasady sklepu zostały zmienione i w ostatnim czasie powrócił do niego Coin Pocket – jedna z aplikacji do obsługi tej waluty. Funkcje Coin Pocket są wystarczające dla większości użytkowników, obejmują bowiem zarówno wysyłanie, jak i odbieranie płatności realizowanych przy pomocy bitcoina.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Bitcoiny i rajska wyspa. Tak można uciec przed podatkami

Można za nie kupić wakacje, sfinansować studia, nabyć apartament. Bitcoiny, czyli cyfrowe pieniądze stają się coraz popularniejsze. Są legalne, choć rządy wielu państw ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoin, jako bardzo ryzykownym. W Chinach na przykład rząd nałożył na użytkowników spore ograniczenia w obrocie bitcoinem, co spowodowało spadek jego wartości. W Polsce bitcoin nie jest nielegalny. Ministerstwo Finansów stwierdziło, że od zysków uzyskanych w inwestowanie należy po prostu płacić podatki.

Czytaj więcej www.biztok.pl

Monopol jednego podmiotu zagrozi walucie Bitcoin

Po raz pierwszy w historii Bitcoin, jeden podmiot jest w posiadaniu 51 procent całkowitej mocy obliczeniowej potrzebnej do kopania kryptowaluty przez dłuższy czas. Wydarzenie to może oznaczać koniec zdecentralizowanej struktury tego systemu.

Siła waluty Bitcoin od zawsze wiązała się z brakiem zależności od jednego, dużego podmiotu, który sterowałby je