UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Administrator

Administrator

Administrator Bitmon.pl

Napiwek
  • Bitcoin
  • LitecoinLaAuyVvNHKu7pMcYMqPFK5U9mQEeAWzHG9
  • DogecoinDPneaREVWx67wourmVAP94whw5TsWNNP8V
URL strony:

DAI – coin trzymajacy wartość dolara i oferujący odsetki za samo jego posiadanie

Kiedy przeczytałeś tytuł i zobaczyłeś frazę “odsetki za samo posiadanie” pomyślałes sobie pewnie “kolejny krypto scam”! Nic z tych rzeczy. Jeśli przeczytasz ten artykuł, to przekonasz się, że wszystko jest legitne i ma swoje ekonomiczne uzasadnienie. To jest po prostu nowy paradygmat pieniądza. W tradycyjnym modelu korzyści czerpie emitent pieniądza (państwo), kosztem jego posiadaczy (nas). Nowa wersja stablecoine DAI odwraca to równanie. Ale po kolei. Zacznijmy od tego czym jest stablecoin i do czego jest nam potrzebny?

Czytaj więcej www.zrozumiecbitcoina.pl/2019/11/16/dai-coin-trzymajacy-wartosc-dolara-i-oferujacy-odsetki-za-samo-jego-posiadanie/

Płatności kryptowalutami stają się coraz silniejszą konkurencją dla Visy i PayPal’a wraz z pojawieniem się nowej wersji BitBay Pay.

Badania wskazują, że konsumenci są coraz bardziej świadomi płatności kryptowalutami. Nowa wersja BitBay Pay została stworzona po to, aby poprawić ich doświadczenie korzystania z kryptowalut oraz ułatwić sprzedawcom i biznesom wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie płatności.

3.4 tryliona dolarów zostało przetransferowane za pośrednictwem Bitcoina w 2018 roku

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/66151-platnosci-kryptowalutami-staja-sie-coraz-silniejsza-konkurencja-dla-visy-i-paypal-a-wraz-z-pojawieniem-sie-nowej-wersji-bitbay-pay

IEO? Czemu nie w Polsce?

Spółka Fortem Capital ogłosiła niedawno pierwszą w Europie IEO. Czemu mimo, iż firma zamierza inwestować w rynek nieruchomości w Polsce zarejestrowana jest w Estonii?

Powodem jest zbyt restrykcyjna polska legislacja, która przy każdej transakcji akcji wymaga potwierdzenia notarialnego. Drugim powodem są obostrzenia w ofercie publicznej.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/ieo-czemu-nie-w-polsce-artur-radosz/

Inauguracje pierwszego Polskiego Tokenu Okolicznościowego CoperniCoin

Niezmiernie miło jest mi poinformować, iż 15 czerwca podczas finału Konkursu Informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”, który odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium zostanie opublikowana platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach szlakkopernikowski.pl wraz z platformą wymiany tokenu okolicznościowego CoperniCoin opartego o technologię Blockchain. Tym samym finalistom konkursu i osobom, które przesłały swojej dane niezbędne do dokonania transferu, zostaną przekazane pierwsze tokeny, które na platformie copernicoin.pl będą mogły je wymienić na nagrody rzeczowe.

Wywiad z prezesem Börse Stuttgart

Nie tylko małe startupy interesują się tokenami wartościowymi. Na rynek wkraczają giganci tacy jak Warszawska Giełda i ich odpowiednik z Stuttgartu. Przedstawiamy krótki wywiad z prezesem Börse Stuttgart Panem Alexandrem Höptnerem.

Jaka jest wizja dla Börse Stuttgart w zakresie technologii Blockchain? Czy chodzi o używanie rozproszonego rejestru dla ofert pierwotnych i handlu wtórnego? Czy blockchain będzie pewnego dnia napędzał wszystkie giełdy?

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/wywiad-z-prezesem-b%C3%B6rse-stuttgart-artur-radosz/

O nagonce KNF na platformy finansowania społecznościowego

W Polsce trwa, poniekąd słuszna, nagonka na platformy finansowania społecznościowego (ang. equity crwodfunding) podczas gdy Parlament Europejski pracuje nad nową regulacją je obejmującą.

Szef Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł niedawno, iż skieruje do prokuratury doniesienia o popełnieniu przestępstwa przeciwko właścicielom tych platform finansowania społecznościowego, którzy nie dostosują się do jego wytycznych lub nie uzyskają licencję domu maklerskiego.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/o-nagonce-knf-na-platformy-finansowania-artur-radosz

Kim są użytkownicy kryptowalut i jak z nich korzystają?

Bitcoiny czy Liski? Jakie kryptowaluty trzymają w swoich portfelach? Czy korzystają z nich do płatności, a jeśli tak, to co za nie kupują?
Społeczność kryptowalut jest w centrum zainteresowania wielu branż, coraz chętniej spoglądających w kierunku zastosowań walut wirtualnych i technologii blockchain. Kim są osoby, której już teraz korzystają z kryptowalut? BitBay, jako platforma posiadająca największą bazę polskich użytkowników kryptowalut, postanowiła stworzyć portret tej społeczności.

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/58205-kim-sa-uzytkownicy-kryptowalut-i-jak-z-nich-korzystaja

Ministerstwo Finansów o GPW Private Market

Ministerstwo Finansów zdecydowało się skomentować naszą serię artykułów [1][2][3][4]. Dziękujemy za komentarz, który przedstawiamy poniżej i zapowiadamy naszą odpowiedź. Kuriozum w tej sprawie jest fakt, iż Premier Mateusz Morawiecki jest bliskim przyjacielem Prezesa GPW Marka Dietla.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/ministerstwo-finans%C3%B3w-o-gpw-private-market-artur-radosz

Maoizm na Giełdzie w Warszawie

W historii świata spotykamy wiele rodzajów rewolucji. Od tak chwalebnych jak Rewolucja Francuska, po katastrofy w rodzaju Rewolucji Kulturalnej w Chinach. Niestety w swej próbie dogonienia zachodu, Giełda Papierów Wartościowych wybrała model tej drugiej rewolucji.

Podczas FinTech & InsurTech Digital Congress mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu na ten temat Pani Magdaleny Hałupczyk, która w skrócie przedstawiła nam założenia GPW Private Market – nowej blockchainowej platformy przygotowywanej od lat przez Giełdę w Warszawie.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/maoizm-na-gie%C5%82dzie-w-warszawie-artur-radosz

Pierwsze brytyjskie STO

W dniu 15 Lutym 2019 roku ruszyła pierwsza w historii Wielkiej Brytanii emisja Security Token Offering (STO). W Polsce swoją emisję na III Kwartał 2019 roku zapowiedziała Agencja Icole.

Globalna platforma inwestycyjna TokenMarket ogłosiła dzisiaj swoje plany zdobycia 10 milionów funtów finansowania przez Security Token Offering (STO). Oferta, która skierowana jest do profesjonalnych i zwykłych inwestorów jest pierwszą tego rodzaju na Wyspach.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/pierwsze-brytyjskie-sto-artur-radosz

Szwajcarska gieła przygotowuje własną emisję STO

Po Jamajskiej giełdzie, giełda w Szwajcarii zamierza umożliwić obrót tokenami wartościowymi tworząc własne rozwiązanie oparte o technologie Blockchain.

Nowa SIX Digital Exchange (SDX) będzie początkowo uruchomiona równolegle do istniejącej platformy SIX, która działa w oparciu o trzy kroki, często zajmujące kilka dni.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/szwajcarska-gie%C5%82a-przygotowuje-w%C5%82asn%C4%85-emisj%C4%99-sto-artur-radosz

BitBay udostępnia usługę OTC

BitBay umożliwił realizację zlecenia kupna i sprzedaży kryptowalut po najlepszym kursie dzięki usłudze OTC.

BitBay poinformował dziś o uruchomieniu usługi OTC dla par krypto-fiat pozwalającej użytkownikom na przeprowadzanie transakcji o wysokiej wartości jednym kliknięciem. W celu zdobycia dodatkowych informacji wystarczy skontaktować się z zespołem pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/51065-bitbay-udostepnia-usluge-otc

PODYPLOMOWE STUDIA BLOCKCHAIN, INTELIGENTNE KONTRAKTY ORAZ WALUTY CYFROWE

Ruszyły zapisy na drugą edycję Studiów Podyplomowych "Blockchain, Inteligentne Kontrakty oraz Waluty Cyfrowe" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Gorączka blockchainowo - kryptowalutowa się skończyła, jednak potencjał technologii blockchain się nie zmniejszył. Coraz lepiej go jednak rozumiemy. To dobry czas, żeby na spokojnie zająć się rozwojem technologii, zastosowań, opracowaniem modeli biznesowych opartych na blockchain czy usprawnianiem istniejących procesów w oparciu o tę technologię.

Lider szwajcarskiego przemysłu kryptograficznego mówi, iż następną falą będą stabilne monety i tokeny wartościowe.

Lider szwajcarskiego przemysłu kryptograficznego mówi, iż następną falą będą stabilne monety i tokeny wartościowe.

Członek rady Szwajcarskiego Stowarzyszenia Bitcoin’a Luzius Meisser powiedział, iż następna fala krypto-innowacji skupi się na stabilnych monetach (stable coins) i tokenach wartościowych (Security Tokens). Meisser uczynił tą uwagę w wywiadzie dla korespondenta Cointelgraph podczas Krypto Finansowej Konferencji w Moritz, Szwajcaria która odbyła się 16 Stycznia 2019.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/lider-szwajcarskiego-przemys%C5%82u-kryptograficznego-m%C3%B3wi-artur-radosz/

Krok w stronę regulacji ICO/STO w UE

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował w tym tygodniu swoje Zalecenia dla Instytucji Europejskich - Komisji, Rady i Parlamentu – dotyczące Initial Coin Offerings (ICO) i krypto-papierów wartościowych.

Zalecenia klaryfikują istniejące rozporządzenia UE które mogą mieć zastosowanie do krypto-papierów wartościowych które kwalifikowane mogą być jako instrumenty finansowe. Odnośnie ICO istnieją między innymi następujące dyrektywy:

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/krok-w-stron%C4%99-regulacji-icosto-ue-artur-radosz/

W co zainwestować w 2019 roku

Kryptowaluty →

Kryptowaluty są po dużych przecenach w 2018 r. Większość krypto spadła przez ostatni rok o ponad 80 % i są obecnie tanie w stosunku do tego jakie były ceny pod koniec 2017 r. ale to, że są tanie nie oznacza, że nie mogą być jeszcze tańsze. Rok 2019 może być dla kryptowalut sprawdzianem użyteczności. Część tych które nie wnoszą nic nowego może nadal spadać, a te które będą wykorzystywane mogą zacząć rosnąć. Niestety ciężko obecnie wytypować faworytów.

Czytaj więcej blogprezesa.pl/w-co-inwestowac-w-2019-roku/

“2019 rok będzie obfitował w graczy instytucjonalnych”. Duże pieniądze w tle

Henri Arslanian – azjatycki guru branży FinTech oraz krypto-lider PwC w Hong Kongu, w swojej niedawnej rozmowie z agencją prasową Bloomberg stwierdził, że 2019 rok będzie obfitował w wielu instytucjonalnych graczy, którzy wejdą z dużym kapitałem w przemysł kryptograficzny.

Czytaj więcej tokeneo.blog/2019-rok-bedzie-obfitowal-w-graczy-instytucjonalnych-duze-pieniadze-w-tle/?fbclid=IwAR01fFqlG5ifIvDygsHy7gB9brViHkBnsP8h_doCg2m6xU0qVXf83CrxitM

Czy rządy państwowe wprowadzą kryptowaluty? Czyli rok 2019 pod znakiem Blockchain

Rewolucja technologiczna trwa. Mijający rok obfitował w wydarzenia, które potwierdzają, że z technologią Blockchain wiązane są coraz większe nadzieje. Wyspy Marshalla wprowadziły kryptowalutę jako oficjalny państwowy środek płatniczy, a prace nad wdrożeniem technologii sieci rozproszonej zintensyfikował m.in. Facebook, natomiast bank inwestycyjny Goldman Sachs od maja rozlicza i pośredniczy w obrocie kontraktami terminowymi opartymi na Bitcoinie. Kamil Gancarz, prezes fundacji Blockchain Development Foundation, podsumowuje najważniejsze fakty 2018 roku.

BitBay i Bitcoin dla Domu Dziecka "Tęcza" w Katowicach - 2018

Powoli żegnamy kolejny rok. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - czas, w którym szczególnie należy pamiętać o tych najbardziej potrzebujących. Dlatego wracamy z trzecią zbiórką dla Domu Dziecka "Tęcza" w Katowicach, aby po raz kolejny chociaż trochę upiększyć ten szczególnie trudny okres dla wychowanków katowickiego ośrodka.

Czytaj więcej bitbay.net/pl/finansowanie-spolecznosciowe/zbiorka-dom-dziecka-tecza-2018

Szwajcaria – czyli europejskie „crypto valley”

Sporty zimowe, ser, czekolada oraz najbezpieczniejsza bankowość na świecie. Nietypowe połączenie? Dodając do tego jedno z największych skupisk firm z branży crypto oraz fintech, daje nam to idealny obraz niewielkiego kantonu Zug w Szwajcarii.

To właśnie ten niezbyt popularny region w okolicach Zurychu stał się jednym z pierwszych kryptowalutowych bohaterów, otwierając swoje bramy na zafascynowanych technologią przedsiębiorców. Od tamtego czasu ‘Crypto Valley’, bo taki malowniczy przydomek zyskał jeden z najmniejszych szwajcarskich kantonów, uważany jest za ziemię obiecaną kryptowalut.

Czytaj więcej antyweb.pl/szwajcaria-crypto-valley/

Bitcoin leci na łeb, jednak eksperci uspokajają – jeszcze nic nie jest przesądzone

Na przełomie ostatnich dwóch tygodni Bitcoin (BTC) zalicza rekordowe spadki, osiągając cenę skupu na poziomie 3 520 dol. Tylko w tym okresie kryptowaluta straciła na wartości ponad 40 proc., a ostatnie tak dynamiczne tąpnięcie miało miejsce w kwietniu 2013 r.

Siłą rzeczy spadła też kapitalizacja rynkowa, która obecnie wynosi około 64 mld dol., w odniesieniu do ponad 160 mld dol. sprzed 14 dni. A jeszcze gorzej wygląda to, kiedy zdamy sobie sprawę, że u schyłku 2017 r. za 1 BTC potrafiono płacić od 15 do blisko 20 tys. dol.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/rekordowy-spadek-wartosci-bitcoina,News,92378.html

BitBay wydaje aplikację mobilną i chce przekroczyć 1 milion pobrań w 2019!

BitBay jest zdecydowanym liderem polskiego rynku kryptowalut z ponad 80% udziałem oraz #1 giełdą w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie obsługuje niemal 1 milion użytkowników z całego świata. Teraz BitBay oficjalnie wydaje aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS i Android, aby ułatwić traderom codzienne transakcje na giełdzie.

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/44297-bitbay-wydaje-aplikacje-mobilna-i-chce-przekroczyc-1-milion-pobran-w-2019?preview=true

Protokół blockchain cz. 1 [DevStyle.pl]

W poprzednim wpisie przybliżyłem technologię blockchain. Zbudowałem prosty łańcuch bloków i przedstawiłem podstawowe elementy, z których się składa. W tym artykule chciałbym przedstawić protokół blockchain i jak on może wyglądać na podstawie krótkiego opisu i implementacji.

Ten wpis będzie pierwszą częścią dwuczęściowego artykułu poświęconego protokołowi. Ten fragment skupia się wokół tematu komunikacji między węzłami oraz algorytmu konsensusu.

Czytaj więcej devstyle.pl/2018/11/21/protokol-blockchain-czesc-1/

BITCOIN. Wirtualna gra o coraz większą stawkę. Jak zarobić na walutach wirtualnych?

 

Bitcoin rozpala wyobraźnię wielu osób poszukujących szybkiego i dużego zarobku. Inwestycje w waluty wirtualne wiążą się jednak nie tylko z nowo powstającymi imponującymi majątkami, ale niekiedy również z bolesnymi i pokaźnych rozmiarów startami finansowymi. Kamil Gancarz, prezes fundacji Blockchain Development Foundation, podpowiada, jak odnaleźć się na tym dynamicznym światowym rynku.

Po co handlarzom narkotyków koparki kryptowalut?

Dziś media obiegła ciekawa wiadomość: policja rozbiła gang narkotykowy (gratulacje!) a poza narkotykami zabezpieczyła również koparki kryptowalut. Źródłem tej wiadomości jest nota prasowa opublikowana na stronach policji. Materiał policji jest rzetelny i nigdzie nie znajdziemy w nim informacji o odkrytej “kopalnii kryptowalut”. Ale to właśnie ten aspekt “kryptowalut” został podchwycony przez inne media i w dodatku opisany tak, że aż bolą oczy.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/po-co-handlarzom-narkotykow-koparki-kryptowalut/

BitBay.net dodaje TRONa!

BitBay.net dodaje cztery rynki TRON i rozdaje 400 000 TRX w konkursie TOP 100 Traders!

Dzisiaj BitBay ogłosił dodanie waluty TRON oraz chińskiej wersji językowej, potwierdzając tym samym jeszcze raz, że że przeprowadzka na Maltę była słuszną decyzją. Od czerwca BitBay dodał aż dziesięć nowych monet, wydał tryb BitBay PRO oraz kantor FIAT. Teraz użytkownicy mogą również handlować TRX w parach z Bitcoinem, dolarem amerykańskim, polskim złotym i euro. Otwiera to dla TRON Team dostęp do rynku europejskiego.

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/38859-bitbay-net-dodaje-trona

Poznajmy e kursy walut - notowania z ogromnej ilości giełd oraz serwisów forex

Znalezienie bieżących kursów kryptowalut i walut FIAT nie jest skomplikowane ale nie każdy serwis pokazuje notowania rzetelnie. Chcieliśmy Państwu przedstawić portal e kursy walut, który pobiera naraz notowania z ogromnej ilości giełd oraz serwisów forex. Strona prezentuje aktualne kursy oraz wykresy 20 wybranych walut fiducjarnych oraz 40 walut cyfrowych, i ta liczba regularnie rośnie. Kursy walut aktualizowane są co 1 minutę, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Podatek dochodowy i kryptowaluty – co zmienią nowe przepisy?

Od 2019 r. w polskim systemie podatkowym obowiązywać mają nowe przepisy dotyczące podatku dochodowego i obrotu wirtualnymi walutami. W efekcie dochody pochodzące z obrotu kryptowalutami będą podlegać podatkowi dochodowemu w wysokości 19 proc. Eksperci oceniają, że przepisy staną się bardziej uporządkowane, ale jednocześnie część regulacji może być niekorzystna dla podatników.

Bitcoin na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Po zimowych zbiórkach funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dla Domu Dziecka Tęcza w Katowicach, prowadzonych przez polską giełdę kryptowalut - BitBay, nadszedł czas na letnie wsparcie potrzebujących. Tym razem pomoc otrzyma oddział Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

bitbay.prowly.com/36876-bitcoin-na-rzecz-schroniska-dla-bezdomnych-zwierzat

Najszybsze auta w zasięgu ręki za Bitcoiny! BitBay Summer Cars Party Professional 2018

15-16 września najszybsze samochody w Polsce i nie tylko będą walczyć o Puchar Polski na dystansie ¼ mili w Katowicach podczas BitBay Summer Cars Party Professional 2018. Bilety na to niezwykłe wydarzenie już teraz można nabyć za Bitcoiny!

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/35487-najszybsze-auta-w-zasiegu-reki-za-bitcoiny-bitbay-summer-cars-party-professional-2018

Jak kopie się kryptowaluty? Sprzęt i oprogramowanie do „kopania”

Szybki wzrost popularności kryptowalut znacząco wpłynął również na wzrost cen kart graficznych. Mimo szybujących cen, karty graficzne stawały się coraz trudniej dostępne. Problem został zauważony przez producentów, ale zwiększenie produkcji nie rozwiązywało problemów popytu i podaży. Dlaczego? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-sprzet-oprogramowanie/

AutoInvestor.io - więcej niż bot! BitBay wspiera startupy!

Giełda BitBay ogłosiła wsparcie dla projektu nowego bota AutoInvestor.io, który umożliwia zautomatyzowany handel kryptowalutami na platformach tradingowych.

BitBay od momentu przejścia na Maltę prężnie się rozwija i poszerza ofertę produktów. Kantor czy wersja PRO to tylko niektóre spośród nowości, które ostatnio pojawiły się na platformie. Co więcej, niedawno giełda ogłosiła nawiązanie współpracy z Neufund. BitBay inwestuje również w obiecujące nowe projekty, związane z rykiem kryptowalut. Ostatnio właściciele giełdy podjęli decyzję o wsparciu bota tradingowego AutoInvestor.io.

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/35506-autoinvestor-io-wiecej-niz-bot-bitbay-wspiera-startupy

Bitcoin chyli się ku upadkowi? NVIDIA porzuca rynek kryptowalut

– Kryptowalutowa gorączka dobiegła końca – pisze Los Angeles Times, przytaczając jednocześnie słowa Jensena Huanga, dyrektora generalnego NVIDII, który podczas czwartkowej wideokonferencji wyraźnie zawiedziony komentował przychody z sektora górniczego. Czyżby biznes związany z wydobyciem walut kryptograficznych chylił się ku upadkowi?

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-chyli-sie-ku-upadkowi-NVIDIA-porzuca-rynek-kryptowalut,News,90330.html

Spada zainteresowanie Bitcoinem i kryptowalutami. Obroty na giełdach poszły w dół od szczytu o 91%

Rynek kryptowalut nie cieszy się już tak dużą popularnością jak jesienią 2017 r. Kurs Bitcoina od grudnia zeszłego roku spadł o 65%. Wraz z nim zmniejszył się także wolumen obrotów na Bitcoin. Uwaga, uwaga o… ponad 91%, czyli jeszcze więcej niż spadł kurs od szczytu! Co więcej, użytkownicy Google coraz rzadziej w wyszukiwarkę wpisują hasło Bitcoin.

Czytaj więcej strefainwestorow.pl/artykuly/bitcoin/20180807/kryptowaluty-bitcoin-spadki

Alior zatrudni taniego kryptonotariusza

Bank chce być ambasadorem kontrowersyjnej technologii. Zaprzyjaźnił się ze środowiskiem blockchainowym i wdraża narzędzie bazujące na ethereum.

Alior, bank z pierwszej rynkowej dziesiątki, od kilku miesięcy eksperymentuje z technologią blockchain. O pomysłach Cyfrowego buntownika (tak zatytułowano strategię banku na lata 2017-20), które rodzą się w warszawskiej siedzibie na Łopuszańskiej, dotychczas rozmawiało się wyłącznie w kuluarach. Bank nie chciał chwalić się koncepcją do momentu, aż będzie mógł pokazać pierwsze owoce prac

Czytaj więcej www.pb.pl/alior-zatrudni-taniego-kryptonotariusza-936861

Kryptowaluty – 5 zasad, dzięki którym zaczniesz inwestować z głową

Zarabianie na inwestycjach, szczególnie zaś na nowszych rynkach – kryptowalut czy FOREX, przyciąga często bardzo specyficzny typ ludzi, dla których życiową dewizą jest „jak zarobić, a się nie narobić”. Często myśl ta jest dla nich nadrzędna, przez co nie cofną się przed wprowadzaniem w błąd, konstruowaniem piramid finansowych, oszustwami czy kradzieżami. Wszystko to w modnej w ostatnim czasie otoczce coachingu i rozwoju osobistego. Jak się przed nimi bronić, a jednocześnie nie rezygnować z inwestycji?

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Kryptowaluty-5-zasad-dzieki-ktorym-zaczniesz-inwestowac-z-glowa,News,89535.html

BitBay dodaje 4 nowe tokeny i mocno obniża prowizje!

Giełda BitBay udostępniała właśnie rynki 0x, Basic Attention Token, Augur i TenX, jednocześnie od 0% obniżając prowizję typu Maker od transakcji na parach do Bitcoina.

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy BitBay, grając na parach krypto-krypto, mogą skorzystać z niższych stawek prowizji od transakcji: Maker - 0% oraz Taker - 0.1%. BitBay dodał również kolejne rynki. Ich pełną listę prezentujemy poniżej:

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/34901-bitbay-dodaje-4-nowe-tokeny-i-mocno-obniza-prowizje

HTC Exodus - pierwszy "smartfon na blockchain" będzie obsługiwać Litecoina

W maju tajwański koncern elektroniczny HTC ogłosił premierę „pierwszego natywnego telefonu na blockchain”, którym będzie wchodzący na rynek pod koniec 2018 r. HTC Exodus. Prace nad smartfonem trwają, zaś 29 lipca Charlie Lee - twórca Litecoina - ogłosił swoje dołączenie do zespołu doradców technologicznych HTC Exodus i zapowiedział obsługę LTC na telefonie tajwańskiego koncernu.

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/htc-exodus-pierwszy-smartfon-na-blockchain-bedzie-obslugiwac-litecoin

Blockchain zdobywa Stary Kontynent. Już w 2022 europejski rynek osiągnie wartość 3,5 miliarda dolarów

Wydatki na technologię blockchain rosną w europie z prędkością 80,2 proc. rdr - szacują analitycy z międzynarodowej firmy badawczej IDC. Według jej najnowszego raportu, Europa to drugi co do wielkości rynek dla tej technologii. Prym wiodą Stany Zjednoczone, gdzie inwestorzy pompują w nią największy kapitał. Według IDC po blockchain najchętniej sięgają branże finansowa, produkcyjna i usługowa.

Czytaj więcej:http://www.polskatimes.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/blockchain-zdobywa-stary-kontynent-juz-w-2022-europejski-rynek-osiagnie-wartosc-35-miliarda-dolarow,13380276/
 

"Jak chcą nas wyrzucić z kraju, to ich sprawa". Twórca BitBaya o kulisach walki KNF z giełdą kryptowalut [WYWIAD]

Powiedziałem sobie: dobra, jak chcą nas wyrzucić z kraju, to niech wyrzucają. To ich sprawa. Na Malcie, jak usłyszeli o naszych obrotach, od razu chcieli rozmawiać - mówi w rozmowie z BI Polska Sylwester Suszek, założyciel i szef rady nadzorczej giełdy kryptowalut BitBay, wpisanej w kwietniu 2018 roku na listę ostrzeżeń publicznych KNF. W szczerej rozmowie Suszek opowiedział nam, jak BitBay otarł się o upadek, jak wściekli klienci chcieli swoich pieniędzy, a banki sugerowały spółce, by wypłacała miliony euro w gotówce w okienku placówki.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/bitbay-historia-wpis-na-liste-knf-wywiad-z-sylwestrem-suszkiem/tydrdzj

Co można zrobić, by Polska stała się doliną blockchainową

Takie pytanie padło ze strony wpływowych osób w kraju z prośbą o sugestie. W pierwszej chwili nasuwa się żartobliwe rozwiązanie w postaci skupu interwencyjnego kryptowalut związanych z polskimi projektami blockchainowymi. Żarty na bok, spróbujmy na serio odpowiedzieć sobie na pytanie co się dzieje, że mimo wykluwania na świat piekielnie zdolnych matematyków / programistów Polska nie stanowi czubka włóczni w świecie zdecentralizowanych protokołów. Jeszcze ciekawsze pytanie brzmi czemu jeszcze 20 lat temu nikt nie postawiłby złotówki na sukces polskich twórców gier, gdy tymczasem nie tylko CD Projekt odnosi globalny sukces. I na koniec, czemu Revolut nie jest polską firmą, a tworzyli go głównie polscy programiści.

Czytaj więcej www.digitalassets.pl/co-mozna-zrobic-by-polska-stala-sie-dolina-blockchainowa/

Chińscy internauci wykorzystują blockchain do obchodzenia cenzury

Internauci w Chinach wykorzystują blockchain do obchodzenia cenzury. Dzięki tej technologii przekazują sobie artykuł o wadliwych szczepionkach dla niemowląt, wcześniej usunięty przez cenzorów z mediów społecznościowych - informuje serwis The Verge.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/media/internet/blockchain-pomaga-chinczykom-obejsc-cenzure-internetu/d9nd621

Andreas M. Antonopoulos: "Byłem spłukany, ale szczęśliwszy niż kiedykolwiek". Kim jest największy promotor bitcoina?

Gdyby zastanowić się i zacząć szukać osób, które stały się inspiracją, wzbudziły zainteresowanie, dostarczyły rzetelnej wiedzy i wreszcie sprawiły, że tysiące ludzi zaczęło interesować się i dostrzegać wartość (nie tylko materialną, ale przede wszystkim technologiczną) kryptowalut, na czele z bitcoinem, to jedną z najważniejszych z nich będzie Andreas M. Antonopoulos. Kim jest ten niezwykły człowiek, nazywany przez wielu "The Real Bitcoin Jesus",

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/andreas-m-antonopoulos-bylem-splukany-ale-szczesliwszy-niz-kiedykolwiek-kim-jest-najwiekszy-promotor-bitcoina

Ile BitBay zarobił w 2017 roku?

BitBay osiągnął w 2017 roku ponad 0,5 mln zł zysku. Według danych przedstawiony przedstawionych przez serwis Forsal, spółka Sylwestra Suszka zaliczyła przełomowy okres. Niektóre elementy sprawozdania finansowego mogą jednak wydawać się dziwne, jak choćby kilkadziesiąt mln zł nieokreślonych kosztów finansowych, czy ogromne zobowiązania krótkoterminowe.

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/ile-bitbay-zarobil-w-2017-roku

Pierwsza taka usługa na giełdzie kryptowalut. BitBay uruchamia kantor walut fiat!

Szybkość i elastyczność w podejmowaniu decyzji - to przepis na sukces na rynku kryptowalut. Kantor fiat na giełdzie BitBay to doskonałe narzędzie dla każdego tradera!

Jako pierwsza giełda kryptowalut na świecie, BitBay zdecydował się na uruchomienie usługi wewnętrznego kantoru walut fiat. Bez konieczności przesyłania środków na zewnętrzne serwisy, użytkownik giełdy może wymieniać złotówki, Euro czy dolary amerykańskie.

Czytaj więcej bitbay.prowly.com/34045-pierwsza-taka-usluga-na-gieldzie-kryptowalut-bitbay-uruchamia-kantor-walut-fiat

Kryptowaluty a podatek PCC. Nowe zwolnienie nie dla wszystkich

Umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej przez prawie rok nie będą obłożone podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). Zakładające zaniechanie poboru podatku rozporządzenie resortu finansów weszło w życie 13 lipca br. Eksperci wskazują, że to krok w stronę normalizacji sytuacji prawno-podatkowej rynku kryptowalut. Wątpliwości budzi jednak zakres czasowy nowego zwolnienia.

Kryptowaluty na weekend – nadmierna regulacja kryptowalut stanowi “trojakie niebezpieczeństwo”

University of Malaya opracował specjalny raport, w którym stwierdza się, że Rząd Malezji powinien złagodzić ramy regulacyjne dla branży blockchain, aby ta mogła się rozwinąć. 242-stronicowy raport, przygotowany przez uniwersytet we współpracy startupem blockchain Quanta RegTech Capital, sugeruje, że przyjęcie branży kryptograficznej jest bardzo ważne dla rozwoju kraju.

Czytaj więcej comparic.pl/kryptowaluty-na-weekend-nadmierna-regulacja-kryptowalut-stanowi-trojakie-niebezpieczenstwo/

Blockchain na elektrycznym krześle

zternaście krzeseł czeka ze zwieszonymi pasami. W dniu egzekucji zostaną poszatkowane, a inwestorzy bez znieczulenia połkną udziały. Mimo boleśnie mglistej fabuły, horror nie będzie niskobudżetowy: „Czternaście małych krzeseł elektrycznych” jest wartym kilka milionów dolarów dziełem Andy’ego Warhola, które jako pierwsze wchłonąć ma ostatecznie blockchain. Egzekucję przeprowadzi platforma Maecenas,

Czytaj więcej www.pb.pl/blockchain-na-elektrycznym-krzesle-933601

PrimeStone – nowa jakość kryptowalut

Ambitne cele, innowacyjne rozwiązania, wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość tworzenia własnych kryptowalut – polski projekt PrimeStone ma wiele do zaoferowania przyszłym użytkownikom.

Projekt PrimeStone wystartował w listopadzie 2016 roku i w krótkim czasie zdobył całkiem spore grono entuzjastów, co pokazuje znaczne zainteresowanie przedsięwzięciem. Nic w tym dziwnego, nowa kryptowaluta jest dopracowana pod każdym względem i oferuje inwestorom atrakcyjny pakiet korzyści. PrimeStone ma więc duże szanse na globalny rozwój i znalezienie się w pierwszej dziesiątce projektów kryptowalutowych, o czym marzą jego twórcy.

Rynek kryptowalut na celowniku UE. Co może się zmienić?

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały m.in. przepisy mające zwiększyć nadzór i kontrolę nad obrotem wirtualnymi walutami. Eksperci wskazują, że można spodziewać się kolejnych regulacji, a z perspektywy osób zainteresowanych kryptowalutami kluczowy będzie poziom uciążliwości związanych ze zmianami.
Bruksela przygotowała m.in. nowe wymogi dotyczące transparentności obrotu walutami wirtualnymi. Kolejne ingerencje w rynek kryptowalut nie są jeszcze przesądzone, a unijne organy mają stale monitorować sytuację i rozważać różne rozwiązania.

​NOWOCZESNA TEORIA PIENIĄDZA, CZYLI DLACZEGO RZĄDOWI NIGDY NIE ZABRAKNIE PIENIĘDZY

Magiczne drzewo, na którym rosną pieniądze, jednak istnieje? - Państwo z własną, suwerenną walutą nigdy nie zbankrutuje, a podatki wcale nie są po to, by rząd miał pieniądze na wydatki - głosi Nowoczesna Teoria Pieniądza. MMT (Modern Monetary Theory) to jeden z najgorętszych obecnie towarów na rynku ekonomicznych idei.

Czytaj więcej fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126

Lisk vs hakerzy 1:0. Awaryjne zatrzymanie sieci i błyskawiczna reakcja developerów

W sobotni poranek posiadacze i entuzjaści kryptowaluty Lisk przeżyli chwile grozy - transakcje praktycznie przestały być realizowane, sieć zwolniła, a kolejne giełdy zaczęły ogłaszać, że wstrzymują możliwość wpłat i wypłat LSK na swoich platformach. Całą sytuację spowodował prawdopodobny atak, mający na celu dodanie fałszywych transakcji do sieci bloków Lisk.

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/awaryjne-zatrzymanie-sieci-lisk-i-blyskawiczna-reakcja-developerow

 

Blockchain - łańcuchy, które mogą zrewolucjonizować finanse

Świat pędzi do przodu. Zamiast pamiętników, korzystamy z blogów i Facebooka. Coraz częściej przesiadamy się z taksówki do Ubera, a zamiast gazet, czytamy wiadomości z sieci. Baza danych blockchain opiera się na poznanych już w świecie finansów bitcoinach. I może stać się powszechnym systemem dla naszych transakcji.

Czytaj więcej www.salon24.pl/u/budzet-domowy/870212,co-to-jest-blockchain

Venture capital a rynek kryptowalut obecnie

Statystyki pokazują, że mimo początkowego sceptycyzmu coraz więcej dużych banków oraz instytucji finansowych decyduje się na rozpoczęcie działalności w obszarze kryptowalut oraz technologii blockchain. Firmy venture capital, choć wciąż bardzo ostrożne, także zaczynają oswajać się z koncepcją blockchaina oraz cyfrowych pieniędzy. W samym 2017 roku łączna wartość inwestycji typu venture capital w blockchainowe start-upy wyniosła prawie 1 mld dolarów
Czytaj więcej www.paszport.ws/venture-capital-a-rynek-kryptowalut-obecnie

Dascoin oficjalnie uznany za scam przez amerykańskiego regulatora

Północnoamerykański regulator finansowy NASAA, chroniący inwestorów z Meksyku, USA i Kanady, w zeszłym tygodniu uznał kontrowersyjny projekt Dascoin za oszustwo finansowe i wystosował do jego założycieli - Netleaders (wcześniej Coinleaders) - nakaz zaprzestania działalności. Dascoin znalazł się pośród ponad trzydziestu innych podmiotów uznanych za prowadzące nielegalną działalność finansową w ramach tzw. Operacji Cryptosweep.

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/dascoin-oficjalnie-uznany-za-scam-przez-amerykanskiego-regulatora

Prezes ING: Blockchain w skomplikowanych kontraktach to perspektywa kilku miesięcy

Blockchain jest potencjalnie fascynującą technologią, choć większość nie do końca wie, na czym ta technologia polega i większość myli to z kryptowalutami - podkreślał w rozmowie z Business Insider Polska Brunon Bartkiewicz prezes Banku ING. Blockchain, czyli łańcuch znaków, już zmienia świat. Bank ING analizuje rozwój blockchaina i zastanawia się, jak skutecznie wykorzystać ją w swoim biznesie.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/technologie/blockchain/blockchain-i-rozwoj-technologii-co-zrobi-ing/5tdy9ql

Ministerstwo Finansów: do czerwca 2019 handel bitcoinami jednak nie będzie opodatkowany PCC. Tyle, że taki BitBay już na Malcie

Wygląda na to, że przynajmniej na jakiś czas osoby handlujące bitcoinami (i innymi kryptowalutami) mogą odetchnąć z ulgą i wycofać złożone wnioski o upadłość konsumencką. Ministerstwo Finansów zapowiada zaniechanie poboru podatku od handlu kryptowalutami.

Czytaj więcej bezprawnik.pl/zaniechanie-poboru-podatku-kryptowaluty/

Miliardowy biznes opuszcza Polskę. Giełda BitBay przenosi się na Maltę

Największa polska giełda kryptowalut przenosi swoją siedzibę na Maltę. Represyjne podejście Komisji Nadzoru Finansowego i Krajowej Administracji Skarbowej skłoniły prezesa BitBay Sylwestra Suszka, do podjęcia decyzji o przeniesieniu giełdy na Maltę.

Czytaj więcej mamstartup.pl/spolka/13261/miliardowy-biznes-opuszcza-polske-gielda-bitbay-przenosi-sie-na-malte

RODO w kontekście kryptowalut. Czy jest czego się obawiać?

Miniony rok z pewnością zapisze się w historii ochrony danych osobowych, i to nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Z dniem 25 maja 2018 r. obowiązkowo trzeba będzie stosować się do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, czyli tzw. RODO. Z tym dniem administratorzy danych zyskają nowe obowiązki, a osoby, które przekazują swoje dane nowe uprawnienia. W związku z tym należy dostosować się pod nowe przepisy zarówno organizacyjnie jak i technicznie.

Czytaj więcej antyweb.pl/rodo-kryptowaluty-prawo/

Fiskus może zabrać 1/3 bitcoinowych dochodów

Dochody ze sprzedaży bitcoina uzyskiwane przez nieprowadzących działalności gospodarczej nie mogą być opodatkowane 19 proc. ryczałtem. Należy je opodatkować na zasadach ogólnych, a więc według stawki progresywnej. Takie jest stanowisko wynikające z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 6 marca 2018 r., potwierdzającego stanowisko ministra finansów. Fiskus będzie zatem mógł domagać się nawet 32 proc. daniny z kryptowalutowych dochodów.

Czytaj więcej m.interia.pl/biznes/news,2567389

Bitcoin w formie żywej gotówki – właśnie ruszyła sprzedaż banknotów

Inteligentne banknoty z wbudowanym chipem, wyemitowane przez Tangem – startup z siedzibą w Szwajcarii i Singapurze, mają umożliwić a jednocześnie ułatwić posługiwanie się bitcoinem tak jak normalną gotówką. Jest to projekt pilotażowy, ale tkwi w nim ogromny potencjał.

Czytaj więcej comparic.pl/bitcoin-formie-zywej-gotowki-wlasnie-ruszyla-sprzedaz-banknotow/

Jak inwestować w kryptowaluty? Zacznij od edukacji, a dopiero później wchodź na giełdę

Czym zaczyna się typowy dzień inwestora walutowego? Na przykład rzutem oka na kursy kryptowalut. Te szybko zmieniające się aktywa potrafią rosnąć w dwucyfrowym tempie i równie szybko spadać. Są ryzykowną inwestycją, więc na samym początku trzeba się do niej dobrze przygotować – kończąc kurs inwestowania od podstaw.

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2018/05/inwestycja-kryptowaluty-kurs.html

Bitcoin przetrwa najgorsze?

Najpopularniejsza z kryptowalut jeszcze w połowie grudnia kosztowała ponad dwukrotnie więcej niż obecnie. Jednak już w zestawieniu z ceną sprzed roku czy dwóch bitcoin, mimo wszystkich zawirowań, wielokrotnie zyskał na wartości. A z Doliny Krzemowej w USA dochodzą głosy o konieczności zwolnienia z regulacji, które mogłyby wstrzymać rozwój kryptowalut - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/bitcoin-przetrwa-najgorsze,2565316,1023

"Bitcoin to nie inwestycja" - Warren Buffett nie lubi i nie rozumie kryptowalut

Jakie zdanie na temat bitcoina ma słynny inwestor, zwany wyrocznią z Omaha? Jakie są jego poglądy dotyczące najbardziej znanej kryptowaluty? 28 kwietnia w wywiadzie dla Yahoo Finance, słynny inwestor i zarządzający funduszem inwestycyjnym Berkshire Hathaway – Warren Buffett wypowiedział się lekceważąco o inwestycjach w kryptowaluty, stwierdzając, że „zakup bitcoina nie jest inwestycją“.

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/co-warren-buffet-sadzi-o-bitcoinie

Ważna informacja Ministerstwo Cyfryzacji - Kwestie związane z obrotem pieniężnym (w tym kryptowalutami)

Ważna informacja

Kwestie związane z obrotem pieniężnym (w tym kryptowalutami) są poza jurysdykcją Ministerstwa Cyfryzacji. Ministerstwo Cyfryzacji w żaden sposób nie uczestniczy w pracach nad przygotowywaniem projektów związanych z podażą pieniądza w Polsce. Organy właściwe dla decyzji o wspieraniu rozwoju poszczególnych instrumentów płatniczych to NBP oraz KNF. Ministerstwo Cyfryzacji wspiera rozwój technologii rejestrów rozproszonych, natomiast nie prowadzi jakichkolwiek projektów i badań związanych z krtyptowalutami.

Czytaj więcej www.gov.pl/cyfryzacja/strumien-blockchain-dlt-i-waluty-cyfrowe

Syn górnika stworzył firmę wartą miliard. Założył kopalnię... bitcoinów

Administracja Łukaszenki zaoferowała mu 5 lat działalności na Białorusi bez podatku dochodowego. Ściągnąć go do siebie chcą Szwajcarzy, zaprasza premier Malty, a nawet szejk z rodziny królewskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaprosił go na audiencję: "Witam u nas ludzi z Polski".

Czytaj więcej finanse.wp.pl/syn-gornika-stworzyl-firme-warta-miliard-zalozyl-kopalnie-bitcoinow-6245736095172225a

Po spotkaniu w ministerstwie w sprawie kryptowaluty wiemy tyle, ile przed. Czyli nic

W czasach kiedy na całym świecie kryptowaluty stają się jak najbardziej poważnym instrumentem finansowym w Polsce kpina goni kpinę. Resort finansów nie ma jednoznacznej opinii jak rozliczać podatek z takich transakcji. Kolejne giełdy kryptowalutowe z hukiem zamykają w naszym kraju drzwi. Inwestorzy nie ukrywają, że myślą o stałej przeprowadzce dla swoich biznesów. Bo u nas to nie ma sensu. I trudno się z tym nie zgodzić.

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2018/04/polscy-kryptoinwestorzy-bez-regul-podatkowych.html

Token Ethereum – ERC20. Czym właściwie są tokeny i jak je stworzyć? Wyjaśniamy!

Czym właściwie jest standard Token Ethereum ERC20? Do czego możemy wykorzystać tokeny i jak je stworzyć? O tym w naszym najnowszym artykule. Najpopularniejszym silnikiem, który umożliwia stworzenie tokenów jest Ethereum. Jak już wspominaliśmy w naszym poprzednim tekście poświęconym tej platformie, Ethereum jest nie tylko kryptowalutą, ale również platformą deweloperską. Dzięki niej, każdy użytkownik może np. stworzyć DApps (zdecentralizowaną aplikację) przy pomocy Smart Kontraktów.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-erc20-token/

Jak działa blockchain?

Technologia blockchain jest kojarzona z obrotem kryptowalut, ale to spojrzenie bardzo płytkie. Blockchain ze względu na szereg korzyści związanych z redukcją kosztów, poprawą bezpieczeństwa transferu danych oraz zwiększenia transparentności procesów w środowisku cyfrowym można zaliczyć do grona tzw. innowacji przełomowych.

Czytaj więcej m.interia.pl/biznes/news,2562836

Jeden robi milion w trzy godziny, drugi lata odrzutowcem. Liderzy bitcoinowej krucjaty i ich cichy sojusznik z PiS

W jaki sposób odprowadzać zyski z bitcoina? – zastanawiali się przez ostatnie miesiące kryptowalutowi milionerzy. Ministerstwo Finansów im w tym nie pomagało, dużo było niejasności i niedomówień. I nagle: „bach!”, na niecały miesiąc przed terminem składania zeznań podatkowych, kryptowaluciarze dowiedzieli się, że muszą rozliczyć się w deklaracji PIT, a co więcej – powinni właśnie zacząć zalewać urzędy tysiącami deklaracjami PCC. Tego było już za dużo, bitcoinowcy ruszają w miasto.

Czytaj więcej innpoland.pl/142837,bitcoinowcy-protestuja-pod-ministerstwem

Przełom w sprawie kryptowalut. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, ale…

Jest przełom w głośnej sprawie opodatkowania kryptowalut. Ministerstwo Finansów uwalnia osoby inwestujących w te instrumenty od konieczności płacenia Podatku od Czynności Cywilnoprawnych. Muszą tylko udowodnić, że nie mają jak się z tego rozliczyć.

Czytaj więcej www.rmf24.pl/ekonomia/news-przelom-w-sprawie-kryptowalut-nie-trzeba-placic-podatku-od-c,nId,2570984

Poznajmy Luno - intuicyjny portfel do kupna, sprzedaży, wymiany BTC i ETH.

Luno, portfel walut cyfrowych, istniejący na rynku od 2013 roku, wszedł  w ubiegłym roku do Europy, a od niedawna, skupia się na krajach Europy Wschodniej, w szczególności Polsce. Luno działa na 3 kontynentach, w 40 krajach. Siedziba główna firmy znajduje się w Londynie. Firma posiada również biura w Singapurze, Malezji, Indonezji i Południowej Afryce, gdzie pracuje wielu członków zespołu. Łącznie, zespół tworzy blisko 200 osób.

Bitcoinowcy mają płacić podatki, ale nie wiadomo, jak je wyliczyć

Ustalanie zysku i wartości umowy przy zamianie jednej kryptowaluty na drugą może być wręcz niemożliwe. Same urzędy skarbowe nie wiedzą, jak to zrobić.
O niedostatecznej wiedzy pracowników organów podatkowych można było się przekonać chociażby z zarejestrowanej przez youtubera wizyty w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych. Jego przedstawiciel twierdził, że wartość kryptowalut należy przeliczyć na złote, ale nie potrafił wyjaśnić, jak to zrobić. Padały sugestie, że może trzeba zajrzeć do notowań Narodowego Banku Polskiego.

Czytaj więcej podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1117735,urzedy-nie-wiedza-jak-wyliczyc-podatek-przy-obrocie-kryptowaluta.html

Bitcoin jest jak choroba zakaźna. Epidemia została już zażegnana

Czy boom na bitcoina jest procesem analogicznym do rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej? Analitycy Barclaysa stworzyli model wyceny kryptowaluty w oparciu o wzorce ze świata epidemiologii. Ich diagnoza: bitcoin ma prawdopodobnie swój szczyt za sobą.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/1116531,bitcoin-jest-jak-choroba-zakazna-epidemia-zostala-juz-zazegnana.html

Jak powstaje współczesne niewolnictwo?

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na blogu artykuł „Indywidualne stopy procentowe, czyli wizja Orwella w praktyce” opisujący system szerokiej inwigilacji życia obywateli przez państwo. Wydawać by się mogło, że to przedwczesny alarm i do tak daleko idących zmian nie dojdzie za naszego życia. Tymczasem plany totalnej inwigilacji są już wdrażane w wielu państwach pod płaszczykiem „transparentności”. Oczywiście celem nadrzędnym pozostaje kontrola nad jednostką.

Poniżej opisaliśmy sytuację w 3 krajach, których rządy usilnie pracują nad tym by obywatele stali się zwykłymi niewolnikami.

Czytaj więcej independenttrader.pl/jak-powstaje-wspolczesne-niewolnictwo.html

Interpretacja prawna obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących rozliczania PCC. Przygotowane przez Kancelaria Prawna Kijewski,Graś

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom społeczności kryptowalut w Polsce, we współpracy z Kancelaria Prawna Kijewski,Graś sp.k.(www.kglegal.pl) przygotowaliśmy interpretację prawną obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących rozliczania PCC od walut cyfrowych. Zgodnie z nią domaganie się ze strony Ministerstwa Finansów PCC od transakcji kryptowalutowych jest niezasadne. Szczegóły prezentujemy w załączonych skanach.

Sprawdziliśmy, ile urzędy skarbowe wiedzą o rozliczaniu kryptowalut. Nie jest dobrze

łączenie telefonem to kara. Albo nikt nie odbiera, albo rozbudowana automatyczna centralna przeprowadza wywiad-rzekę. Albo po prostu nie ma numeru, tylko mail. I druga: z kryptowalutami jest bardzo podobnie – co urząd, to inna interpretacja. Albo po prostu jej brak.

Czytaj więcej spidersweb.pl/2018/04/rozliczenie-kryptowalut-urzad-skarbowy.html

Opodatkowanie transakcji kryptowalutowych PCC – czyli o (nie)działaniu klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników

4 kwietnia 2018 r. Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowało komunikat Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC[1] („komunikat”), w którym przypomina o konieczności rozliczenia zysków z transakcji kryptowalutowych oraz wskazuje skutki tych transakcji w VAT i PCC. Stanowisko MF zwłaszcza w zakresie tego ostatniego podatku wywołało falę krytyki. W mediach pojawiły się alarmujące wpisy, że Ministerstwo Finansów uderza w branżę kryptowalutową poprzez PCC[2]. W tym artykule postaram się przybliżyć tę tematykę wskazując na pojawiające się wątpliwości.

Czytaj więcej www.linkedin.com/pulse/opodatkowanie-transakcji-kryptowalutowych-pcc-czyli-o-marcelina/

PCC morderczy dla bitcoinów. MF chce zapewnić dogodną formę opodatkowania kryptowalut

Ministerstwo Finansów zaproponuje inną, bardziej dogodną formę opodatkowania kryptowalut – zapewnił resort w odpowiedzi na pytanie DGP. Nad problemem kryptowalut pracuje obecnie specjalny zespół powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego, a decyzje mają zapaść lada dzień.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/1116401,pcc-morderczy-dla-bitcoinow-mf-chce-zapewnic-dogodna-forme-opodatkowania-kryptowalut.html

Resort finansów ukręcił bat na kryptoinwestorów. Teraz sam nim obrywa

Burza z piorunami przeszła w ostatnich dniach nad rynkiem kryptowalut. Ministerstwo Finansów poprzez interpretację podatkową chciało w nieoficjalny sposób zakazać inwestycji w bitcoina, ethereum, czy litecoina. Ale kręcąc bat na kryptoinwestorów, resort finansów nieco się zagalopował i wpadł w opary absurdu.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/opodatkowanie-kryptowalut-nowe-regulacje/fb6r0mq

PCC morderczy dla bitcoinów. MF zapewni bardziej dogodną formę opodatkowania

Ministerstwo Finansów zaproponuje inną, bardziej dogodną formę opodatkowania kryptowalut – zapewnił resort w odpowiedzi na pytanie DGP. Nad problemem kryptowalut pracuje obecnie specjalny zespół powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego, a decyzje mają zapaść lada dzień.

Czytaj więcej podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1116332,podatek-od-kryptowalut.html

 

NAUCZ SIĘ INWESTOWAĆ Z XTB RUSZA KONKURS INWESTYCYJNY DLA STUDENTÓW

16 kwietnia br. startuje konkurs inwestycyjny dla studentów organizowany przez
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (XTB). Konkurs obejmuje inwestowanie wirtualnych środków w akcje spółek notowanych na giełdach z całego świata. Celem konkursu jest promocja inwestowania na rynku kapitałowym wśród młodych ludzi oraz edukacja na temat funkcjonowania rynków. Gra giełdowa organizowana jest we współpracy z kołami naukowymi z całej Polski i potrwa do 18 maja 2018 r. To największy tego typu konkurs w Polsce.

Czy interpretacja Ministerstwa Finansów odnośnie kryptowalut podważa wyrok TSUE? PCC od sprzedaży Bitcoin jest nienależny?

Będę musiał w tym tekście - zacytować względnie sporo - ustaw, żeby nie odsyłać czytelnika - do odszukiwania tekstów ustaw w internecie - więc proszę się przyszykować na sporo czytania.
Uznałem, że będzie o to o tyle wygodniejsze, że większość - będzie w jednym artykule.

Czytaj więcej steemit.com/polish/@marekkaminski/czy-interpretacja-ministerstwa-finansow-odnosnie-kryptowalut-podwaza-wyrok-tsue-pcc-od-sprzedazy-bitcoin-jest-nienalezny

Inwestujący w kryptowaluty wyjdą na ulicę i będą protestować. "Niektórzy mają myśli samobójcze"

Mała wojna. Tak wyglądają relacje na linii inwestujący w kryptowaluty - Ministerstwo Finansów. Wszystko przez jeden komunikat, który przypomniał o małym, ale istotnym szczególe. By być uczciwym, inwestorzy będą musieli wozić taczkami deklaracje podatkowe.

Czytaj więcej www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/inwestujacy-w-kryptowaluty-wyjda-na-ulice-i,197,0,2402757.html

Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami

Handlujący kryptowalutami są na celowniku fiskusa, który dochody z bitcoinów chce opodatkować. Nie zna jednak szczegółów transakcji. Jeśli je pozna, dojdzie, jak po sznurku do osób, które na nich zarabiały. Informacji mają udzielić giełdy i kantory.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/handel-kryptowalutami-rozliczenie-z-urzedem-skarbowym/gq2xbw2

Zyski na bitcoinie

Kiedy na seminarium Instytutu Misesa parę lat temu, nie bez pewnych zastrzeżeń ze strony organizatorów, dana nam była okazja do porównania bitcoina ze złotem, to ostatnie stało blisko swojego apogeum w pobliżu $1900. Bitcoin natomiast stał wówczas po $5.21. Pamiętam tę liczbę dobrze bo młody człowiek wyjaśniający działanie bitcoina jako przykładu użył transakcji wymiany bitcoina za jednego buta. Do dziś nie wiem czemu akurat za jednego a nie za parę butów, ale rząd cen mniej więcej się zgadzał. Ile w końcu kosztuje para nowych sneakers? $25?

Od tego czasu przeszły chyba wieki! Złoto w długotrwałej bessie spadło potem o blisko połowę i jest ciągle 30% poniżej dawnych szczytów. Bitcoin zaś doznał w tym samym czasie zapierającej dech, hiperbolicznej aprecjacji o ok. 400’000%. Nawet po spadkach w tym roku jest ciągle w przodzie o te drobne 180’000%, jeśli dobrze liczymy.

Czytaj więcej dwagrosze.com/2018/04/bitcoin/

Kryptowaluty muszą zostać rozliczone w PIT. Traderzy piszą do premiera

Skarbówka zostanie zalana setkami tysięcy deklaracji, a wszyscy przedsiębiorcy i osoby fizyczne zajmujące się kryptowalutami i technologią blockchain na stałe opuszczą Polskę. Taki, zdaniem traderów, będzie skutek restrykcyjnej interpretacji prawa podatkowego Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryptowaluty-musza-zostac-rozliczone-w-pit,144,0,2402704.html

STOP regulacjom rynku kryptowalut

Rząd Rzeczypospolitej Polski ograniczył dostęp Polakom do stale rozwijającego się rynku kryptowalut poprzez, niekonsultowane z żadną z stron, regulacje podatkowe. W wyniku tych regulacji, wiele osób straciło, lub w najbliższej przyszłości straci swój kapitał.

Czytaj więcej www.change.org/p/polish-goverment-stop-regulacjom-rynku-kryptowalut-stop-for-cryptocurrencies-market-regulations?j=284532&sfmc_sub=625158731&l=32_HTML&u=51482402&mid=7233052&jb=43934

Anna Streżyńska: blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia

Blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia. Kryptowaluty są maleńkim zastosowaniem blockchaina. Mamy za mało edukacji, by rozróżniać poziomy ryzyka w poszczególnych dziedzinach - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/anna-strezynska-blockchain-to-bardzo,41,0,2402345.html

Czy polski rząd zniszczył najbardziej perspektywiczną branżę na świecie?

Z bieżącego komunikatu Ministerstwa Finansów o „Skutkach podatkowych obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC„ oraz jego pierwszych interpretacji może wynikać, że mamy najmocniejsze podejście na świecie dotyczące opodatkowania kryptowalut. Z tego powodu na kilu drobnych transakcjach kryptowaluotywch można zapłacić podatek w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Czytaj więcej forum-oddluzanie.pl/czy-polski-rzad-zniszczyl-najbardziej-perspektywiczna-branze-na-swiecie/

Ministerstwo Finansów właśnie wrzuciło granat do świata kryptowalut. Polscy inwestorzy pogrążeni w chaosie

Ministerstwo Finansów obudziło się z letargu i na mniej niż miesiąc przed ostatecznym terminem złożenia zeznania podatkowego (koniec kwietnia) opublikowało opinię dotycząca rozliczenia transakcji związanych z kryptowalutami. No to teraz wszystko jasne, tak? Niestety, ta opinia to tak naprawdę interpretacyjny granat. Wybuchy wstrząsają forami internetowymi i mediami społecznościowymi, gdzie kryptowaluciarze klną na czym świat stoi.

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2018/04/chaos-w-rozliczeniach-podatkowych-z-kryptowalut.html

Ministerstwo przypomina o rozliczeniu kryptowalut, zaniepokojeni traderzy piszą do premiera

Ministerstwo Finansów postanowiło przypomnieć, że rozliczając PIT, należy wykazać też przychody ze sprzedaży lub zamiany kryptowalut, takich jak bitcoin, litecoin czy ether. Fundacja zrzeszająca polskich traderów uważa, że taka interpretacja sprawia, że handel kryptowalutami w Polsce stanie się nieopłacalny. Traderzy napisali w tej sprawie list otwarty do premiera Morawieckiego.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/podatek-od-kryptowalut-jak-sie-rozliczyc-stanowisko-mf-i-traderow/0hn6mq8

Bitfinex i Binance przenoszą się z Hong Kongu do Europy

Bitfinex i Binance przenoszą się z Hong Kongu do Europy
Piąta największa giełda kryptowalut na świecie podobno planuje przenieść się do Szwajcarii. To już druga platforma, po Binance, która opuszcza Hong Kong. Binance otwiera swoją siedzibę na Malcie.
Bitfinex patrzy na Szwajcarię

Czytaj więcej blog.dgtmarket.com/2018/04/bitfinex-i-binance-przenosza-sie-z-hong.html

Kryptowaluty. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów, z 10 tys. złotych zapłacisz 500 tys. podatku

Jak z powodu kilkuset drobnych transakcji na giełdzie kryptowalutowej można zapłacić podatek w wysokości kilkuset tysięcy złotych? Ministerstwo Finansów wydało niedawno komunikat o „Skutkach podatkowych obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC„. Z pierwszych interpretacji owego komunikatu wynika, że mamy najbardziej opresyjne podejście na świecie w kwestii „opodatkowania” kryptowalut.

Czytaj więcej bezprawnik.pl/kryptowaluty-pcc-podatek/

MF użył podatku, aby zakazać obrotu kryptowalutami

Jeszcze niedawno wydawało się, że sprawa rozliczania zysków z handlu kryptowalutami jest dość jasna. Resort finansów wcześniej informował, że te dochody powinny być rozliczane na podobnych zasadach jak dochody z praw majątkowych. Czyli dochód z tego źródła należało doliczyć do innych dochodów i następnie rozliczyć wg skali podatkowej. To nie jest rozwiązanie tak korzystne jak rozliczenia wynikająca z handlu akcjami, ale jednak znacznie lepsze niż to, co teraz wymyślił resort finansów.

Czytaj więcej wgospodarce.pl/opinie/48320-mf-uzyl-podatku-aby-zakazac-obrotu-kryptowalutami

Bitmain rozpoczyna przedsprzedaż ASICa na Ethereum, GPU pójdzie w odstawkę

Stało się, Bitmain, największy dostawca urządzeń typu ASIC do kopania kryptowalut rozpoczyna przedsprzedaż swojej najnowszej koparki, która pozwoli na kopanie waluty Ethereum. Jest to dla nas o tyle istotne, że to właśnie głównie Ethereum kopie się przy pomocy kart graficznych. Gdy Antiminer E3 trafi na rynek, to twierdzenie stanie się już jednak tylko historią.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitmain-antiminer-e3-cena-specyfikacja/

Jak rozliczyć bitcoin w świetle stanowiska Ministerstwa Finansów

Jak rozliczyć bitcoin, a właściwie przychód z obrotu kryptowalutami – to temat szczególnie aktualny w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku podatkowego. W tej kwestii wypowiedziało się również Ministerstwo Finansów. Co wynika z przedstawionego komunikatu i czy jest on wiążący dla podatników i organów podatkowych? Sprawdźmy

Czytaj więcej www.infakt.pl/blog-ksiegowy/jak-rozliczyc-bitcoin-w-swietle-stanowiska-ministerstwa-finansow/

MF obudziło się za pięć dwunasta – nowe wytyczne rozliczania podatków z kryptowalut

Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się dzisiaj publikacja pt.: „Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC”. MF przypomina w niej o obowiązku rozliczenia się z obrotu kryptowalutami i podaje ogólne wytyczne jak należy to zrobić. Publikacja Ministerstwa pojawiła się bardzo późno, czas jaki jeszcze pozostał do rozliczenia się z fiskusem za 2017 r., to niecały miesiąc.

Czytaj więcej kryptowaluty.info.pl/mf-obudzilo-sie-za-piec-dwunasta-nowe-wytyczne-rozliczania-podatkow-z-kryptowalut/

"Dostałam SMS: Anka, wszyscy wyszli, wychodź, bo cię zabiją". Była minister rządu PiS ujawnia kulisy rekonstrukcji

Annę Streżyńską spotykam w jej firmie, w jednym z biurowców w centrum Warszawy. Pogodna, wyluzowana, ten sam mocny uścisk dłoni. Nie przeżywa styczniowej rekonstrukcji rządu, w końcu na bezrobociu była całe trzy dni. Dziś, gdy emocje opadły, w szczerym wywiadzie opowiada o kulisach rekonstrukcji, dramacie e-dowodu, swoim dawnym resorcie, który przestaje być resortem, a także planach na przyszłość.

Czytaj więcej innpoland.pl/142395,anna-strezynska-mc-square-o-rekonstrukcji-rzadu-blockchainie-e-dowodach

Przestępstwa finansowe na celowniku służb. Mariusz Kamiński powoła specjalny zespół

Rząd nie chce mieć nowego Amber Gold i rusza do walki z kryptowalutami. Na celowniku jest też rynek forex i inwestycje alternatywne - dowiedział się money.pl. Metody? Dosyć specyficzne. Na przykład zmuszanie mediów do publikacji bezpłatnych rządowych ogłoszeń.

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przestepstwa-finansowe-na-celowniku-sluzb,190,0,2402238.html

Księga wszystkich ksiąg. Oto, czym jest blockchain i dlaczego wszystko zmieni

Blockchain to uniwersalna księga transakcji, umożliwiająca rejestrację i śledzenie każdej dokonanej operacji w jej obrębie, rozproszona po całym internecie w tysiącach, niemodyfikowalnych kopii, w modelu preer-to-peer i zabezpieczona zaawansowanymi metodami kryptograficznymi.

Czytaj więcej businessinsider.com.pl/technologie/blockchain/blockchain-i-jego-zastosowania-to-uniwersalne-narzedzie/l2yv0b6

Parabanki nie tylko dla naiwnych: Tak naganiacze i inwestorzy zarabiają na piramidach finansowych

Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.
Piramida finansowa przypomina uproszczony ekosystem. Są tu wielkie drapieżniki (twórcy systemu) oraz ich ofiary – jelenie (zwykli udziałowcy marzący o szybkim zarobku). To też najlepiej zbadana część, bo i o jednych, i o drugich napisano już wiele przy okazji upadku kolejnych biznesów, jak choćby słynne Amber Gold.

Czytaj więcej biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1036589,parabanki-naganiacze-inwestorzy-zarabiaja-na-piramidach-finansowych.html

Fundacja Trading Jam sprawdza Kancelarię Prawną Rafał Kufieta

Każdy, kto interesuje się inwestycjami różnej maści, na pewno natknął się w Internecie na screeny pism wysyłanych przez wrocławską firmę “Kancelaria prawna Rafał Kufieta sp. z o.o.”. Firma ta wzywa adresatów e-maili do usuwania ich prywatnych opinii z for internetowych, Facebooka czy Wykopu. Kancelaria ta znana jest ze współpracy z takimi projektami jak: FutureNet, FuturoCoin, DasCoin czy EXP ASSET.
Czytaj więcej tradingjam.pl/fundacja-trading-jam-sprawdza-kancelarie-prawna-rafal-kufieta/

Blockchain w edukacji – Polacy robią największe na świecie wdrożenie. Szkoda, że nie u nas, a w Dubaju

Załatwiane przez internet, bezpieczne i wiarygodne dokumenty. Od jakiegoś czasu w takim kierunku dąży polska administracja. Wiele zostało jednak jeszcze do zrobienia, a świat nie czeka. W Dubaju na wielką skalę wykorzystują do tego blockchain. Za wdrożenie odpowiada polsko-kanadyjska firma Educhain.

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2018/03/educhain-blockchain-polska-dubaj.html

Kto stworzył Bitcoin? Jakie zagrożenia niesie za sobą? Dziś premiera najlepszej polskiej książki o kryptowalutach!

Kryptowaluty cały czas wzbudzają bardzo dużo emocji. I choć wielu ma problem ze zrozumieniem czym tak naprawdę są, to z niedowierzaniem śledzą wahające się kursy i czytają o wartościach, które zyskują najpopularniejsze z nich. Dzisiaj na rynku debiutuje książka autorstwa Michała Grzybowskiego i Szczepana Bentyna zatytułowana... po prostu

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-ksiazka/

Ojciec oszukał mnie przez Facebooka. Czyli dwa ataki świetnie przygotowanego złodzieja z kryptowalutami w tle

Od pewnego czasu na niebezpiecznikową skrzynkę docierają inne niż zwykle opisy włamań na konta na Facebooku. Ktoś z konta ofiary prosi jej znajomych o przelew na konto giełdy lub kantoru do wymiany kryptowalut. Oszustwa są bardzo dobrze przygotowane. Chcemy przed nimi ostrzec i — jeśli to możliwe — skorzystać z Waszej pomocy.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/ojciec-oszukal-mnie-przez-facebooka-czyli-dwa-ataki-swietnie-przygotowanego-zlodzieja-z-kryptowalutami-w-tle/

BlockchainTech Congress

BlockchainTech Congress to pierwsza edycja wydarzenia, które jest poświęcone w całości technologii blockchain. Blockchain jest ogromną szansą dla niemal wszystkich sektorów, które mogą zostać całkowicie odmienione przez ultranowoczesną technologię.

Obcy kontra bitcoin

Kryptowaluty odbijają się od dna, bitcoin odzyskał poziom 10 tys. dolarów. Jednak szał na kryptowaluty i ich wykopywanie wywołuje też zdumiewające konsekwencje. Poszukiwacze życia w kosmosie skarżą się, że na rynku zaczyna brakować kart graficznych..., a Islandia przeznaczy więcej energii na kopanie kryptowalut niż na zasilanie domów - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Czytaj więcej m.interia.pl/biznes/news,2557350

Kryptowalutowy przekręt w Austrii. Ofiarą padło 10 tysięcy osób

To może być jedno z największych przestępstw związanych z najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. W Austrii doszło do tajemniczego zniknięcia pieniędzy, które wprowadzono do systemu "Optioment". Ofiarą oszustów mogli paść także Polacy.

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryptowalutowy-przekret-w-austrii-ofiara,101,0,2398565.html

NBP wydał już prawie 100 tys. zł na kampanię przeciwko kryptowalutom

Komunikaty, ostrzeżenia czy blokada kont bankowych, to nie jedyne przejawy kampanii NBP i KNF przeciwko wirtualnym walutom. Aby zwiększyć zasięg swojego przekazu NBP wydał na reklamy w Google, Facebooku i u firmy reklamowej zrzeszających youtuberów Gamellon Sp. z o.o prawie 100 tysięcy złotych

antyweb.pl/nbp-wydal-juz-prawie-100-tys-zl-na-kampanie-przeciwko-kryptowalutom/

Od Polaków wyłudzili Bitcoiny płacąc fałszywymi bankotami po 500 euro?

Oficerowie włoskich Carabinieri bardzo poważnie potraktowali przestępstwo, które zgłosili Polacy. Wiele godzin trwało przesłuchanie, bo włoscy funkcjonariusze byli zdeterminowani by rozpocząć formalne ściganie przestępców.

Czytaj więcej www.patriot24.net/video-kto-rozpoznaje-oszustow-ktorzy-od-polakow-wyludzili-bitcoiny-placac-falszywymi-bankotami-po-500-euro-sprawa-zgloszona-jest-wloskim-carabinierom-a-poszukiwania-przestepcow-rozpoczeli-agenci-biura-detektywistycznego-rutkowski,20015

Czym jest Blockchain? Wszystko, co musicie o nim wiedzieć

Wahania kursu Bitcoina oraz pytania i wątpliwości dotyczące inwestowania w kryptowaluty, zapoczątkowały ostatnio wiele gorących dyskusji. W ich cieniu ciągle pozostaje blockchain - technologia owiana tajemnicą, która niepostrzeżenie zyskuje coraz większą popularność i uznanie w świecie IT. Czym jest blockchain i w jaki sposób może już wkrótce wpłynąć na życie przeciętnych konsumentów? Sprawdźmy to!

Czytaj więcej antyweb.pl/blockchain-co-to-jest/

Kryptowaluty to pralnia brudnych pieniędzy. Sumy robią wrażenie

Bitcoin był jednym z najgorętszych tematów ubiegłego roku, kurs kryptowaluty rósł w fenomenalnym tempie. Teraz też jest o nim głośno, bo cyfrowy pieniądz tanieje. Podobnie zachowuje się cały ten rynek. Jedni przekonują, że to chwilowe spadki, drudzy twierdzą, że powietrze uchodzi na dobre z balonika, jeszcze inni zapewniają, że to przyszłość, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-pranie-pieniedzy/

Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty, czy w ogóle emocje towarzyszące inwestycji, to chyba jedyna rzecz, która łączą obydwa światy – oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.

Czytaj więcej biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1103731,amber-gold-a-kryptowaluty.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

"Inwestycje" alternatywne i piramidy finansowe. Uważaj - oszustwo

W internecie, w tym w mediach społecznościowych, w innych środkach przekazu oraz na tzw. „eventach”, często z udziałem znanych celebrytów, jesteśmy zalewani coraz agresywnym marketingiem zawierającym obietnice łatwego, szybkiego i wysokiego zysku. Padające w nich hasła, takie jak np.: „zarabianie bez wychodzenia z domu”, „Pani X kiedyś była sprzątaczką teraz zarabia miliony”, „Rodzina Y nie ma już miejsca w domu, żeby trzymać pieniądze”, są najczęściej próbami namówienia nas na ryzykowne inwestycje w kryptowaluty, złoto, diamenty, różne przedmioty kolekcjonerskie i inne „inwestycje” alternatywne, które często są oszustwami bądź piramidami finansowymi.

Czytaj więcej www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13844

Giełdy kryptowalut naruszają prawo? KNF na tropie wygodnego handlu bitcoinami

Zainteresowani alternatywami wobec państwowego pieniądza nie mają w Polsce łatwego życia. Teraz po zdumiewającej interpretacji Ministerstwa Finansów, które żąda, aby traderzy płacili podatek od każdej transakcji na giełdach między dowolną parą kryptowalut, śrubę samym giełdom chce przykręcić Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, nadzór finansowy rozważa skierowanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jedną z polskich giełd, choć w praktyce może to dotyczyć około 30 innych giełd, jakie działają na naszym rynku.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Gieldy-kryptowalut-naruszaja-prawo-KNF-na-tropie-wygodnego-handlu-bitcoinami,News,85907.html

Chcesz płacić kryptowalutami? Banki chcą Ci tego zabronić

Zdaniem wielu kryptowaluty to idealny środek płatniczy przyszłości, który w dłuższej perspektywie wyprze z rynku tradycyjną walutę, chociaż droga do tego wydaje się być niezwykle kręta. Teraz pojawiają się kolejne problemy. Mianowicie amerykańskie banki uznały, że korzystanie z nich przy transakcjach może być dla nich mało opłacalne.

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-transakcje-usa-blokady/

KNF zakopuje bitcoiny. Na celowniku jedna z giełd kryptowalut w Polsce

Nadzór finansowy analizuje, czy skierować do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jedną z giełd kryptowalut w Polsce – dowiedział się DGP.

Do tej pory instytucje publiczne koncentrowały się na ostrzeganiu przed zakupem kryptowalut, jak bitcoin, litecoin czy ether. Nie są one bowiem u nas przez nikogo nadzorowane i regulowane. Jak ustaliliśm

Czytaj więcej gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/568063,knf-zakopuje-bitcoiny.html

Społeczność polskiej giełdy kryptowalut – BitBay zebrała 111 133,77 PLN na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

BitBay już po raz trzeci zorganizował zbiórkę walut cyfrowych, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku, po raz pierwszy darczyńcy mogli dokonywać wpłat nie tylko w Bitcoinach, ale również we wszystkich innych kryptowalutach dostępnych na giełdzie (Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash).

Społeczność zgromadzona wokół BitBay znana jest ze swojej hojności. Niejednokrotnie pokazała jak wielką moc mają bitcoiny, angażując się w akcje charytatywne i pomoc potrzebującym. Zapowiedzią kolejnej zbiórki zakończonej sukcesem i pobiciem rekordu, było przedświąteczne poruszenie zorganizowane dla Domu Dziecka Tęcza w Katowicach, w którym udało się zebrać prawie 30 000 tysięcy w zaledwie kilka dni.

Po takim wyniku Oficjalny Sztab WOŚP, powołany przy BitBay ustalił cel zbiórki na 50 000 PLN. Wpłat można było dokonywać od 29 grudnia do 14 stycznia – dnia Oficjalnego Finału. Akcja przekroczyła najśmielsze oczekiwania i zakończyła się imponującym wynikiem, który po bezprowizyjnym przewalutowaniu wyniósł 111 133,77 PLN. Na oficjalnej stronie giełdy BitBay można zobaczyć screeny wpłat darczyńców i oraz dokładne kwoty przewalutowania. Bezpośredni link do podsumowania zbiórki to:

bitbay.net/pl/finansowanie-spolecznosciowe/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-2018

Środki zgromadzone podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały zebrane dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, a dokładniej dla pozyskania wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w polskich szpitalach.

Kupił sprzętowy portfel na kryptowaluty i został okradziony

Ciekawa historia. Człowiek kupuje uznany sprzętowy portfel na krytowaluty (Ledger), czyli jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania wirtualnych walut. Niestety, robi to przez pośrednika (człowiek na eBay’u). Okazuje się, że sprzedawca zna klucz prywatny unikatowy dla urządzenia — normalnie generuje się go samodzielnie przy inicjalizacji, ale tu sprzedawca wykazał się kreatywnością i sam wygenerował klucz, a kupującemu dostarczył go w “wiarygodnej” formie — karty zdrapki. To miało potwierdzać, że klucz jest “tajemnicą”, ale to oczywiście ściema.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/kupil-sprzetowy-portfel-na-kryptowaluty-i-zostal-okradziony/

Kryptowaluty nie wzbudzają waszego zaufania? Patrząc na akcję z Bitfinex — wcale się nie dziwię

Kryptowaluty istnieją już od 2009 roku, ale głośniej zrobiło się o nich dopiero po tym, jak Bitcoin zaczął przybierać na sile, a jego wartość zaczęła się drastycznie zmieniać... właściwie z każdą godziną. Po świecie rozsiane są giełdy operujące najpopularniejszą z kryptowalut — Bitcoinem. A czy wiedzieliście że największa z nich, Bitfinex, miałaby trzymać pieniądze w... niewielkim banku w Skierniewicach?

Czytaj więcej antyweb.pl/bitfinex-bitcoin-polska-kryptowaluty/

KNF zachęca banki, by zamykały konta osobom handlującymi kryptowalutami

W czwartek informowaliśmy, że bank Bank Zachodni WBK wypowiedział umowę klientowi, który obracał kryptowalutą. Posiadacze cyfrowych walut zaczęli porównywać opinie na temat usług różnych banków i ich podejścia. Prawdopodobnie zamieszanie rozpoczęło kwietniowe pismo Komisji Nadzoru Finansowego do zarządów banków, nie bez znaczenia jest też nieuregulowany status prawny kryptowalut.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/KNF-zacheca-banki-by-zamykaly-konta-osobom-handlujacymi-kryptowalutami,News,85079.html

BZ WBK za obrót kryptowalutami wypowiedział klientowi umowę rachunku

W sejmowych podkomisjach coraz głośniej mówi się o uregulowaniu statusu kryptowalut, co oczywiście prędzej czy później oznaczać będzie ich opodatkowanie. Zanim jednak państwo sięgnie do wirtualnych portfeli, kryptowaluty dla instytucji i banków to często terra incognita. Potwierdza to decyzja BZ WBK, który za obrót kryptowalutami zerwał umowę ze swoim klientem.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/BZ-WBK-za-obrot-kryptowalutami-wypowiedzial-klientowi-umowe-rachunku,News,85049.html

Bitcoin mocno spada - sprzedawać czy trzymać dalej? A może to okazja do kupna?

W tym tygodniu bitcoin mocno potaniał i od szczytu z ostatniego weekendu stracił już ponad 6 tys. dolarów. Oczywiście zawsze możemy znaleźć jakiś dobry powód uzasadniający dany ruch - moim zdaniem jest nim wejście kontraktów terminowych na BTC na CME. Po prostu pojawiła się grupa spekulantów zainteresowana spadkami i zarabiającymi na nich na rynkach regulowanych.

Czytaj więcej appfunds.blogspot.com/2017/12/bitcoin-sprzedawac-czy-trzymac.html

Estonia chce stworzyć konkurencję dla bitcoina. Estcoin będzie bardziej bezpieczny?

Kryptowaluty z pewnością można umieścić w podsumowaniach mijającego roku, to był jeden z najciekawszych, najbardziej "gorących" tematów. Czy będzie nim także w przyszłym roku? A może moda się skończy i świat szybko zapomni o rozwiązaniach tego typu? Zdania będą podzielone, lecz jest kraj, który z cyfrowym pieniądzem wiąże spore nadzieje: Estonia. Już kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że nadbałtyckie państwo jest zainteresowane własnym odpowiednikiem bitcoina. Teraz staje się jasne, że może ono bardzo poważnie podejść do sprawy.

Czytaj więcej antyweb.pl/estcoin-kryptowaluta-estonia/

KNF i NBP straszy kryptowalutą – to dramatycznie zła akcja

KNF z NBP nie popisali się w spocie o kryptowalutach. Wyszedł niestety paszkwil, a mogli z tego zrobić dobrą i pożyteczną akcję informacyjną. Już tłumaczę o co chodzi. W dobie rosnącej popularności kryptowalut nasze instytucje finansowe postanowiły przygotować kampanię informacyjną ostrzegającą społeczeństwo przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie udało się ostrzec przed Amber Gold, to może teraz się uda?

Czytaj więcej antyweb.pl/knf-i-nbp-straszy-kryptowaluta-to-dramatycznie-zla-akcja/

Bitcoin? Nie żartuj! Mam dużo lepszą inwestycję – czyli jak wyciskam nawet 800% dziennie

Brzmi niewiarygodnie? Ale to prawda. Przeczytaj, jaka forma inwestowania daje mi rekordowe stopy zwrotu i dlaczego nie wchodzę w kryptowaluty.

Pytacie mnie czasami w co zainwestować, jaka jest najlepsza forma inwestowania i w co ja sam inwestuję. Niektórzy są rozczarowani, gdy mówię, że wystarczy mi stopa zwrotu z kapitału na poziomie 4% powyżej inflacji.

”Tylko 4% rocznie?! Czy ty Michał nie wiesz ile teraz zarabia się na kryptowalutach?! Co z Ciebie za inwestor, jeśli zadowalasz się 4%” – słyszę i takie głosy.

Czytaj więcej jakoszczedzacpieniadze.pl/lepsza-inwestycja-niz-bitcoin

Kiedyś jeleni w Internecie łapało się na iPada bez folii, dzisiaj na bitcoina

Pamiętacie iPady bez folii rozdawane na Facebooku? Albo smartfony Apple, po które wystarczyło wyciągnąć rękę w mediach społecznościowych. Chętnych na nie nie brakowało, ludzie byli w stanie napisać każdą głupotę, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie tego sprzętu i nie pomagały ostrzeżenia, że to ściema, że w najlepszym razie można się ośmieszyć, a w najgorszym stracić pieniądze czy dane. Tamta moda osłabła, ale przyszła inna: teraz ludzie walczą o bitcoina. Na razie na Twitterze, lecz zaraz może się to poważnie rozszerzyć...

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-oszustwa/

Hakerzy ukradli bitcoiny warte dziesiątki milionów dolarów

Hakerzy przełamali zabezpieczenia jednego z najpopularniejszych narzędzi do wydobywania bitcoinów i ukradli jego użytkownikom dziesiątki milionów dolarów. Z dostępnych informacji wynika, że ofiarą ataku padło narzędzie Nicehash. Jego użytkownicy stracili ponad 4700 bitcoinów o łącznej wartości około 80 milionów dolarów. Obecnie Nicehash jest niedostępny, a jego twórcy usiłują naprawić szkody poczynione przez złodziei.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/bitcoin-Nicehash-wlamanie-atak,27432

EXMO, jedna z największych giełd kryptowalut, otwiera się na polskich klientów

Rynek kryptowalut rośnie bardzo dynamicznie, a wraz z nim rozwijają się narzędzia do obracania tymi środkami. Działa już kilkaset giełd kryptowalut, które różnią się rozmiarami, zasięgiem, poziomem zabezpieczeń, wysokością prowizji, cenami cyfrowego pieniądza czy jakością obsługi. Część funkcjonuje wyłącznie lokalnie, inne stały się podmiotami globalnymi. W gronie tych ostatnich wymienić można EXMO - międzynarodową giełdę kryptowalut, która z początkiem grudnia oficjalnie weszła na polski rynek. Co to oznacza dla klientów w naszym kraju?

Czytaj więcej antyweb.pl/exmo-gielda-kryptowalut-polska/

Doczekaliśmy się: bracia zarobili na bitcoinie miliard dolarów

Czy można zbudować fortunę inwestując w bitcoin? Odpowiedź jest oczywista: wystarczy spojrzeć na wykresy przedstawiające kurs tej kryptowaluty. Jeśli ktoś kilka kwartałów temu zainwestował w cyfrowego pieniądza, dzisiaj może się pochwalić solidnym zyskiem. Ale czy w tej grupie inwestorów znajdziemy kogoś naprawdę majętnego? Okazuje się, że tak: bliźniaków, którzy kiedyś zmagali się z Markiem Zuckerbergiem i przekonywali, że ukradł im pomysł na biznes. Możliwe, że to pierwsi bitcoinowi miliarderzy.

Czytaj więcej antyweb.pl/bracia-winklevoss-bitcoin/

Jak wydobyć bitcoiny z Bitcoina? Klucze do niektórych portfeli leżą na ulicy

Ostatni miesiąc w dziedzinie kryptowalut był pod względem finansowym czystym szaleństwem, w pewnym momencie jeden bitcoin wart był 11 tysięcy dolarów. Nasłuchaliśmy się więc komentarzy o „największej bańce w historii” (mimo że bańka kredytów hipotecznych subprime z zeszłej dekady była o dwa rzędy wielkości większa), a teraz, gdy doszło do nieuchronnej korekty, spadku o około 10%, słyszymy już o armageddonie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Jak-wydobyc-bitcoiny-z-Bitcoina-Klucze-do-niektorych-portfeli-leza-na-ulicy,News,84560.html

Nadchodzi globalna kryptowaluta

Przebicie magicznej granicy 10 000 USD przez Bitcoina zelektryzowało inwestorów na całym świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że w tle dzieją się rzeczy znacznie ważniejsze. Wydarzenia z ostatnich miesięcy jednoznacznie potwierdzają nasze zapowiedzi – elity finansowe nie zamierzają blokować kryptowalut. Chcą wykorzystać je do własnych celów.

Czytaj więcej independenttrader.pl/nadchodzi-globalna-kryptowaluta.html

Skrypty kopią kryptowaluty nawet po zamknięciu przeglądarki

Kopanie kryptowalut przez skrypty zamieszczane na stronach WWW o marnej reputacji to nic nowego. W przeszłości opisaliśmy na łamach Antyweba już kilka takich przypadków, a badacze szacują, że takich stron może być nawet ponad 2,5 tysiąca. Okazuje się jednak, że naciągacze idą dalej i są w swoim postępowaniu całkiem sprytni.

Czytaj więcej antyweb.pl/coinhive-kopie-kryptowaluty-zamknieta-przegladarka/

Kurs bitcoina mocno wzrasta i… jeszcze mocniej spada. Ostre zawirowania w ostatnich dniach

Kończy się listopad, a wraz z nim do historii przejdą kolejne rekordy kursu bitcoin: niedawno udało się przebić granicę 11 tysięcy dolarów i to krótko po wdrapaniu się na wierzchołek z napisem "10 tysięcy dolarów". Wspinaczka, która nie ma końca? Niekoniecznie - po szybkich i mocnych wzrostach przyszedł czas gwałtownej korekty. I chociaż dramatu nie ma, powinno to niektórym uzmysłowić, z jakim instrumentem mają do czynienia

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-wahania-kursu/

Moda na Bitcoina zaczyna zbierać żniwo. Pęd za zyskami może pogrzebać wiarygodność najstarszej polskiej giełdy

Bitbay to polska giełda pozwalająca na handel kryptowalutami. Także wyjątkowo rozchwytywanym w ostatnim czasie Bitcoinem. I być może popełnia właśnie największy błąd w swojej historii, zapraszając do siebie wyjątkowo szemranego naśladowcę najsłynniejszej kryptowaluty świata.

Czytaj więcej innpoland.pl/139121,moda-na-bitcoina-zaczyna-zbierac-zniwa-ped-za-zyskami-moze-pogrzebac-wiarygodnosc-najstarszej-polskiej-gieldy

Zarządzanie sprzedażą marihuany za pomocą blockchain

Chyba już każdy o tym słyszał:

Wystarczy przestać grać w gry i zacząć wykorzystywać swoją kartę graficzną do kopania bitcoinów lub innej kryptowaluty. A potem tylko patrzymy, jak rośnie nasze bogactwo.

Niestety, w rzeczywistości temat jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Ale zanim rozeznasz się w nim i stwierdzisz, że zostanie górnikiem jednak nie jest dla ciebie, możesz spotkać się po drodze z określeniem blockchain. Powiedzmy, że w uproszczeniu jest to system rozliczania transakcji w internecie oparty o zdecentralizowaną księgę rachunkową. Zyskał on rozgłos dzięki kryptowalutowej gorączce. Jednak już dawno starano się go wykorzystać w innych zastosowaniach.

Czytaj więcej antyweb.pl/zarzadzanie-sprzedaza-marihuany-za-pomoca-blockchain/

Wydobywanie bitcoina pochłania więcej energii elektrycznej niż… Irlandia

Kryptowaluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem biznesu, inwestorów, polityków oraz instytucji finansowych. Jedni widzą w tym przyszłość i świetny sposób na pomnażanie kapitału, inni zagrożenie oraz bańkę spekulacyjną. Kiedy jednak sporo osób zastanawia się nad tym, czy bitcoin przebije granicę 10 tysięcy dolarów i czy powinien tyle kosztować, mniej osób zadaje pytanie o to, jakie są koszty wydobycia tej waluty. A te robią wrażenie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, niebawem ta produkcja da o sobie znać.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-energia-elektryczna/

Kryptokoparki za 400 000 PLN skonfiskowane na lotnisku w Gdyni

Gdy celnicy dokonywali rewizji przesyłki nadesłanej firmą kurierką, natychmiast dostrzegli, iż na kryptokoparkach brak jest wymaganych przez prawo oznaczeń bezpieczeństwa. Tym samym, zamiast trafić pod wskazany adres, wszystkie urządzenia zostały skonfiskowane i zdeponowane w magazynie celnym.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/kryptokoparki-za-400-000-pln-skonfiskowane-na-lotnisku-w-gdyni/

Konferencja Crypto Future Conference Warszawa

Dnia 15 grudnia 2017 w Warsaw Trade Tower w Warszawie odbędzie się konferencja Crypto Future Conference poświęcona w całości tematyce kryptowalut.

Organizatorem wydarzenia jest firma Pure Conferences, znana z organizacji spotkań o podobnej tematyce, m.in. Banking Tech&Security oraz IT Future Expo. Wokół kryptowalut w ostatnim czasie narosło wiele mitów. Ogólnodostępne informacje są niezrozumiałe dla zwykłych ludzi.

Odpowiadając na potrzeby rynku stworzyliśmy przedsięwzięcie, które w prosty i zrozumiały sposób zaznajomi uczestników z najważniejszymi zagadnieniami. Nasi Prelegenci, wśród których wyróżnić można Sylwestra Suszka – założyciela giełdy BitBay i prof. Krzysztofa Piecha, przybliżą specyfikę branży i odpowiedzą na wszystkie pytania. Koszt udziału w konferencji to 399 zł.

Dla chętnych po konferencji odbędzie się dwugodzinny warsztat, podczas którego każdy Uczestnik będzie mógł pod okiem specjalistów w praktyce zastosować wiedzę teoretyczną. Koszt takiego warsztatu to 149 zł. Szczegółowe informacje, sylwetki prelegentów i bilety znaleźć można na stronie internetowej www.cryptofuture.pl i w wydarzeniu na Facebooku www.facebook.com/events/1758281354231833

Twórca BitTorrent stworzy ekologiczną kryptowalutę

Przez tydzień jedno gospodarstwo domowe potrafi zużyć ilość energii potrzebną do przeprowadzenia bitcoinowej transakcji. Programista Bram Cohen, współtwórca popularnego protokołu transferu plików BitTorrent, postanowił rozwiązać problem. Cohen chce wprowadzić ekologiczną kryptowalutę.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Tworca-BitTorrent-stworzy-ekologiczna-kryptowalute,News,84127.html

Prezes NBP o kryptowalutach: to jazda bez trzymanki

Bitcoin wciąż drożeje, osoby, które zainwestowały wcześniej w tę kryptowalutę, mogą być zadowolone. Inni pewnie dopiero teraz zamierzają się włączyć do gry i liczą na to, że i tak zarobią na wirtualnym pieniądzu. Nie tylko na bitcoinie - szybko przybywa mu konkurencji. W tej ostatniej nie brakuje walut podejrzanych, na rynku przybywa osób, które chcą zarobić na ludzkiej naiwności. Przestrzega przed tym prezes NBP, który sam chętnie by zakazał tego rozwiązania.

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-nbp-ryzyko/

280 milionów dolarów w Ethereum zablokowane. Wystarczył jeden błąd…

Ethereum nie ma ostatnio dobrej passy i niestety, ale doszło do kolejnego poważnego incydentu z udziałem tej kryptowaluty. Jak się okazuje, około 280 milionów dolarów zgromadzonych w ramach tego środka zostało zablokowanych tuż po tym, jak w wyniku błędu ludzkiego usunięto część kodu potrzebnego do uzyskania dostępu do cyfrowych portfeli utrzymywanych przez Parity Technologies.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-280-milionow-multi-sig

Radca kryptograficzny – dajemy się ponieść wyobraźni

Pojawienie się Bitcoina, technologii łańcucha bloków, a także łatwa dostepość oprogramowania służącego do szyfrowanej komunikacji sprowokowało za sobą pojawienie się nowego zawodu na rynku – radcy kryptograficznego. Jest to zawód który jeszcze kilka lat temu praktycznie nie istniał. Łączy w sobie elementy pracy inwestora giełdowego, informatyka i kryptografa.

Czytaj więcej kryptopolonia.info/radca-kryptograficzny-dajemy-sie-poniesc-wyobrazni/

Bitcoin bije kolejne rekordy, a naciągacze zacierają ręce…

Na czym najszybciej i najłatwiej dzisiaj zarobić? Obserwując doniesienia z mediów, starych, nowych i tych społecznościowych, można stwierdzić, że na bitcoinie. Albo na innych cyfrowych walutach, które relatywnie niedawno były jedynie zabawą, zagadnieniem bardzo niszowym. Obecnie trzeba to już postrzegać w innych kategoriach, bo kryptowaluty są wyceniane bardzo wysoko, cały rynek wart jest setki miliardów dolarów. Ludzie szturmują tę formę inwestowania, a to... nie wróży nic dobrego

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-banka-spekulacja/

Björk eksperymentuje z kryptowalutą. Do nowej płyty dołączy AudioCoiny

Islandzka artystka Björk ponownie eksperymentuje z muzyką i techniką. Po tym, jak w 2016 roku, przy okazji trasy koncertowej Vulnicura, przygotowała dla fanów wycieczkę VR po swoim domu na Islandii, do nowego albumu zamierza dołączyć kryptowalutę.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bjrk-eksperymentuje-z-kryptowaluta.-Do-nowej-plyty-dolaczy-AudioCoiny,News,84058.html

Amazon rejestruje adresy związane z kryptowalutami. Co szykuje wielki sklep?

Kryptowaluty podgrzewają atmosferę coraz bardziej - nie jest to już temat dla wąskiej grupy zainteresowanych, każdego dnia pojawia się w mediach i to tych skierowanych do mas. W jakim kontekście? Można mówić o skrajnościach: od wieszczenia świetlanej przyszłości po przekonywanie, że to bańka, która niebawem pęknie z hukiem. Z jednej strony kolejne firmy czy nawet państwa interesują się tym rozwiązaniem, a ceny bitcoina rosną, z drugiej strony, słyszymy głosy, że słabo zorientowany tłum zapłaci za podjęte ryzyko. W takiej sytuacji musi intrygować fakt, że Amazon rejestruje domeny związane z tematem.

Czytaj więcej antyweb.pl/amazon-kryptowaluty/

Krypto złoty

czyli Halloween już się zbliża

krypto zlotyNo więc do frontalnego ataku rządów na blockchain i krypto waluty jednak nie dojdzie. Tyle jest jasne. Zamiast tego będziemy najpewniej mieli wysyp rządowych krypto walut.

Nie ma wątpliwości że twardogłowi miłośnicy demokracji wszędzie najchętniej by widzieli ban wszystkiego, nawet samej myśli o tym że dwóch gości przeprowadzić może między sobą transakcję bez wiedzy i zgody Wielkiego Brata. Część państw nawet ban taki wprowadziła. Koalicja banująca krypto waluty obejmuje takich koryfeuszy wolności jak Boliwia, Ekwador, Kirgistan i Bangladesz.

Czytaj więcej dwagrosze.com/2017/10/krypto-zloty/

W pułapki „koparek” wpaść jest bardzo łatwo. Zdecydowanie za łatwo…

O ile wcześniej mówiliśmy tylko o pewnym trendzie, tak teraz możemy już powiedzieć: "to zjawisko". Tym bardziej niebezpieczne, bo kryje się - jak się okazuje - dosłownie wszędzie. Skrypty zaprzęgające komputery użytkowników do kopania kryptowalut czają się już nawet w dodatkach do Wordpressa. Istne szaleństwo.

Czytaj więcej antyweb.pl/coinhive-koparki/

Putin chyba nie bardzo lubi kryptowaluty. Czy aby na pewno?

Coca Cola w Związku Radzieckim uchodziła za symbol amerykańskiego kapitalizmu - wartości, która zagrażała dążeniem do utopijnego komunizmu. Dlatego też była zakazana. Nie przeszkadzało to jednak partyjnym dygnitarzom w tym, aby potajemnie przed ludem ów napitek spożywać. Słodki, smaczny i lepszy od wszystkiego, co wyprodukowali przodownicy pracy był odskocznią od smutku KPZR.

Czytaj więcej antyweb.pl/putin-rosja-kryptowaluty/

Bitcoin - bohater, czy zdrajca narodu?

Tak się złożyło, że jakiś czas temu bawiłem się pilotem i wpadłem na kanał informacyjny, z którego wiedzę o świecie czerpią wyborcy PiSu. TVP Info jest... osobliwe i dowiedziałem się z niego między innymi, że Lech Wałęsa to zdrajca narodu. Kilkukrotnie, żeby nie było wątpliwości - w końcu, do niektórych raz nie wystarczy.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-bohater-czy-zdrajca-narodu,News,83104.html

Gdybyś kupił 1000 BTC 7 lat temu, to miałbyś dzisiaj 15 milionów. Kiedy to się skończy?

Przedsiębiorczych użytkowników internetu nic ostatnio tak nie grzeje jak cena czołowej kryptowaluty na świecie - Bitcoina. Nie bez powodu, bowiem na przestrzeni lat funkcjonowania tajemniczej, cyfrowej waluty zanotowano niezwykłe wzrosty wartości, które obecnie przyprawiają o zawrót głowy. Zastanawiam się tylko, kiedy to wszystko się skończy.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-btc-cena-szalenstwo/

Billon – nowy system płatności oparty o blockchain i wymyślony przez Polaków

Kiedy my rozpływamy się nad nowymi rozwiązaniami w przesyłaniu pieniędzy, takimi jak Blik, płatności P2P, Android Pay, zbliżeniowe czy podobne, kiedy kurs bitcoina wywindował się już do astronomicznego kursu, gdzieś tam w Warszawie i Londynie rodzi się nowy pomysł i wizja cyfrowego pieniądza - Billon.

Czytaj więcej antyweb.pl/billon-nowy-system-platnosci-oparty-o-blockchain-i-wymyslony-przez-polakow/

Ten kraj chce mieć narodową kryptowalutę. I uwaga – to nie jest Polska

Narodowa kryptowaluta? Niektórzy w ciemno strzeliliby, że chodzi o Polskę, gdzie ostatnio bardzo chętnie mówi się o "unarodowieniu" wszelkich sfer życia społecznego. A tymczasem, pomysł na stworzenie krajowego, wirtualnego środka płatniczego zrodził się w Estonii, gdzie taki projekt miałby stanowić szansę dla nowych kierunków rozwoju tego nadbałtyckiego państwa.

Czytaj więcej antyweb.pl/krajowa-kryptowaluta-narodowa/

Jak kraść, to w kryptowalutach. Ethereum (znowu) zaatakowane

Wzrost popularności kryptowalut powoduje, że coraz częściej wykorzystują je cyberprzestępcy. Pisaliśmy dla Was wcześniej o wielu innych przypadkach nieetycznych działań hakerów. Okazuje się, że Ethereum wychodzi na prowadzenie, jeżeli chodzi o zainteresowanie złodziei - tym razem udało się wykraść niemal 500 000 dolarów w tej kryptowalucie.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-enigma-project/

Kurs bitcoina wynosi już ponad 4100 dolarów

Bitcoin nie pozwala spać. Kurs szybko wspina się na dotąd nieznane poziomy. Jeszcze tydzień temu za Bitcoina płacono 3 tys. dolarów i był to szeroko opisywany hit medialny. Pytanie o bankę naturalnie mija się z celem i nie doprowadzi nas do żadnego konstruktywnego wniosku (jeden rabin powie tak a drugi powie nie). Właściwsze pytanie, to kiedy kurs przekroczy 5 tys. dolarów (i czy warto grać na krótko)?

Czytaj więcej fintek.pl/kurs-bitcoins-wynosi-juz-blisko-4200-dolarow/

Moje luźne przemyślenia i teoria całościowa kursu bitcoin:) - przemyślenia @Smok z forum bitcoin.pl

"TEORIA ZBIORNIKOWA", "PIRAMIDOWA" "LOGARYTMICZNA" czy "WIRUSOWA" -w szystkie mają te same cechy. Inaczej mówiąc moje własne dywagacje nt. kursu bitcoin-a
(wrzucam tu w pierwszym wątku moje wszystkie refleksje dopisując EDIT1, EDIT2 itd. Przepraszam, że trochę to zrobiło się przydługawe :) Być może dla zwolenników świec, fal Elliota itp są to głupoty wyssane z palca ale cóż chodziło mi po głowie i musiałem to w końcu "przelać na papier" )
Poniższy tekst można traktować jak opowiadanie science-fiction 8-) Musicie mi wybaczyć są to moje luźne przemyślenia czasem powstałe pod wpływem chwili i mogą być nie poprawne stylistycznie i zawierać błędy ortograficzne :lol:

Czytaj więcej forum.bitcoin.pl

Fork Bitcoin ABC/Cash/whatever - Rafał prostuje Bitcoina

Jesteśmy atakowani informacjami o nadchodzącym nieuchronnym forku.
Giełdy deklarują wsparcie dla potencjalnej nowej waluty lub nie.
Pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego co może się stać oraz jak można (lub nie) stać się posiadaczem i użytkownikiem nowo powstałej waluty.

Tym wpisem chciałbym zebrać najważniejsze informacje razem i rozwiać niejasności.

Czytaj więcej steemit.com/bitcoin/@rav3npl/rafal-prostuje-bitcoina-fork-bitcoin-abc-cash-whatever

również polecamy artykuł Bitcoin Cash – czym będzie nowy fork Bitcoina i jak zdobyć (zabezpieczyć) nowe monety

Jak przygotować się do hardforka Bitcoina?

1 Sierpnia 2017 prawdopodobnie będziemy świadkami rozdzielenia łańcucha bloków Bitcoina na dwa łańcuchy: BTC i BCC. Oznacza to, że łańcuch, który mamy aktualnie zostanie skopiowany i powstaną dwa identyczne. Jednakże od momentu podziału - łańcuchy zaczną się od siebie różnić. Przykładowo mając aktualnie 1 BTC na adresie aaaa, po podziale będziemy mieli 1 BTC na adresie aaaa i 1 BCC na tym samym adresie. Od tej chwili możemy wysłać zarówno BCC jak i BTC na dowolny adres z adresu aaaa. Przykładowo możemy wysłać 1 BTC na adres bbbb i 1 BCC na adres cccc. Od tego momentu oba łańcuchy już się różnią, ponieważ wykonaliśmy dwie różne transakcje.

Czytaj więcej steemit.com/poland/@idunno/jak-przygotowac-sie-do-hardfork-bitcoina

Ethereum znowu zaatakowane. To już 4 atak w tym miesiącu

Rynek kryptowalut jest coraz atrakcyjniejszy - nie tylko dla mniejszych i większych inwestorów, ale także dla cyberprzestępców, dla których szukanie podatności w systemach zarządzania wirtualnymi pieniędzmi to świetny sposób na szybkie zarobienie potężnych pieniędzy. Ethereum jest na fali - nie tylko w sensie wzrostu cen jednej jednostki waluty.

Czytaj więcej antyweb.pl/ethereum-veritaseum-kradziez/

Producenci kart graficznych powinni postawić pomnik górnikom kryptowalut

Kto by przypuszczał, że sprzętem wykorzystywanym przez górników w XXI wieku, będą przede wszystkim karty graficzne. Czy to oznacza, że nasze kopalnie stały się już tak nowoczesne, wyrzucono z nich tradycyjne narzędzia i zastąpiono elektroniką? Nie do końca: na znaczeniu zyskuje po prostu nowa forma górnictwa - wydobywanie wirtualnego pieniądza. Zajęcie może dla nielicznych, ale jego skutki odczuwa większa grupa ludzi. Wpływa to nawet na wielkie firmy.

Czytaj więcej antyweb.pl/kryptowaluty-karty-graficzne/

Bitcoin na rozdrożu. 1 sierpnia wstrzymajcie się z transakcjami

Inwestujący w bitcoiny zacierają ręce. Kto w zeszłym roku zdecydował się kupić tę kryptowalutę, ten wiosną mógł cieszyć się wielokrotnym wzrostem jej wartości. Za kilka tygodni jednak wszystko może się zmienić. Bitcoin stoi przed jednym z krytycznych momentów w swojej historii, który może zarówno kryptowalutę tę pogrążyć, jak i wynieść do rangi jednego z kluczowych instrumentów finansowych tej planety.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-na-rozdrozu.-1-sierpnia-wstrzymajcie-sie-z-transakcjami,News,82147.html

Jak przejąłem 11 kont i kontrolę nad 21 000 dolarów w kryptowalucie

Najsłabszym elementem większości systemów komputerowych jest człowiek. Tak było i w tym przypadku. Tę historię opisuję w celach edukacyjnych, by pokazać na jakie problemy natknąłem się, starając się pomóc użytkownikom jednej z kryptowalut.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/white-hat-hacking-w-praktyce-czyli-jak-przejalem-11-kont-i-kontrole-nad-21-tysiacami-dolarow-w-kryptowalucie/

Kryptowaluty na weekend – Bitcoin może szybko osiągnąć cenę 4000$

Miniony tydzień był dla miłośników kryptowalut niezwykle interesujący. Wszystko to za sprawą jakże skrajnie różnego podejścia poszczególnych instytucji do walut cyfrowych i ich zastosowania.

W piątek, 7 lipca br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wraz z Narodowym Bankiem Polskim (NBP) wystosowały oficjalny komunikat będący ostrzeżeniem dla potencjalnych użytkowników przed ryzykiem związanym z wirtualnymi walutami (takimi jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin) i tak dalej. Stanowisko obu instytucji jest bardzo jasne – kryptowaluty nie są pieniądzem.

Czytaj więcej comparic.pl/kryptowaluty-weekend-bitcoin-moze-szybko-osiagnac-cene-4000/

Recenzja usług SpectroCoin

Znacznie szybsze, łatwiejsze w obsłudze i bardziej dostępne operacje finansowe - to główne cele strony internetowej SpectroCoin. SpectroCoin, z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii, umożliwia kupno bitcoinów przy pomocy różnych opcji płatności, a swoje usługi oferuje 150 krajom, w tym Polsce.

Kryptowaluty i kryptografia ( Szyfrowanie wiadomości )

Obojętnie czy mówimy o Bitcoinie czy o altcoinach to możemy użyć synonimu – kryptowaluty. Nie jest trudno zgadnąć z połączenia jakich słów powstało to określenie. Kryptowaluty i kryptografia chodzą ze sobą w parze.

Skoro interesujemy się walutami to myślę że równie warto poszerzyć horyzonty w dziedzinie kryptologii, w końcu człon “krypto” znajduje się z przodu a do tego wszyscy jesteśmy świadomi że dostępu do naszych środków chronią strzeżone przez nas klucze prywatne.

Czytaj więcej

Bitcon cenniejszy od złota! - bezpłatne seminarium dla zainteresowanych rynkiem kryptowalut

Pierwsze takie w Polsce seminarium poświęcone szybko rozwijającemu się rynkowi kryptowalut jest doskonałym miejscem na poszerzenie swojej wiedzy na ten temat – zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych w tego typu produktach. Podczas wykładów czołowych ekspertów rynku kryptowalut 24 czerwca 2017 r. w Warsaw Expo XXI będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi trendami dotyczącymi tej branży oraz poznania sprawdzonych, rentownych metod obrotu walutami cyfrowymi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Jak działa Bitcoin?

Protokół Bitcoin jest fascynujący. Ukazuje potęgę matematyki oraz kryptografii oraz potwierdza ich rolę w kreowaniu systemów przyszłości. Jest dosyć skomplikowny, co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

Zacznijmy od tego, że Bitcoin jest protokołem opartym o sieć P2P (peer-to-peer), czyli każdy węzeł sieci (host) ma takie same uprawnienia, każdy węzeł może być jednocześnie serwerem i klientem. Sieć działa dlatego, że są do niej podłączone hosty, nie ma tu żadnego centralnego serwera.

Czytaj więcej steemit.com/polish/@jakipatryk/jak-dziala-bitcoin

Przyczyny spektakularnego wzrostu kursu Bitcoina

W ostatnim roku byliśmy świadkami szału medialnego wokół Bitcoina. Jego wartość w ciągu roku (do 25.05.2017) wzrosła o około 400% – rzadko kiedy zdarza się inwestorom możliwość pięciokrotnego zwiększenia kapitału w tak krótkim czasie. W szczególności spektakularne były trzy miesiące pomiędzy początkiem marca a 25 maja, gdy kurs wzrósł z poziomu poniżej 1000 USD do powyżej 2500 USD

Czytaj więcej www.fxmag.pl/artykul/przyczyny-spektakularnego-wzrostu-kursu-bitcoina

Mania wokół Bitcoina i perspektywy rynku kryptowalut

Ostatni tydzień przyniósł rekordową wycenę najważniejszej na świecie kryptowaluty – Bitcoina. Wartość jednostki sięgnęła 2730 dolarów. Od tego momentu cena zdążyła już spaść, jednak poza samym szaleństwem wokół Bitcoina należy zauważyć fakt, iż rynek kryptowalut zyskuje coraz większą popularność i silnie oddziałuje na otaczającą nas rzeczywistość. Z tego powodu warto posiąść chociażby podstawową wiedzę na ten temat.

Czytaj więcej independenttrader.pl/mania-wokol-bitcoina-i-perspektywy-rynku-kryptowalut.html

Kupuj bitcoina, sprzedaj bitcoina – fascynujące, ilu mamy teraz speców od kryptowalut

Korekta? Jak to korekta!? Pewnie nie brakuje osób, które reagowały w ten sposób, gdy widziały, że kurs najpopularniejszej obecnie kryptowaluty spada. Dopiero co weszli w tę inwestycję, liczyli na szybkie i duże pieniądze, a tu taka niemiła niespodzianka. Oczywiście nie brakuje głosów otuchy: spokojnie, to normalne, zaraz wracamy do wzrostów - kurs Północ! Nasilają się dyskusję, widać wyraźnie, że przybyło speców od finansów.

Czytaj więcej antyweb.pl/bitcoin-cena-rynek/

Świat znowu oszalał na punkcie bitcoinów. Pewny sposób na zysk?

Kryptowaluty znowu rozpalają wyobraźnię rzeszy ludzi, skupiają na sobie uwagę mediów, polityków, analityków i przedsiębiorców. Trudno się temu dziwić: ich kursy dynamicznie rosną, czego najlepszym przykładem bitcoin - najbardziej znana kryptowaluta. Na każdym robią pewnie wrażenie doniesienia o wzrostach ceny sięgających kilkuset procent w relatywnie krótkim czasie. A możliwe, że to nie koniec wspinaczki. Należy jednak zastanowić się dwa razy, nim wejdzie się do tej rzeki...

Czytaj więcej http://antyweb.pl/bitcoin-kurs

Bitcoin wisi w powietrzu

Dziś (piątek) albo w najpóźniej w nocy z poniedziałku na wtorek spodziewana jest decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zatwierdzeniu pierwszego bitcoinowego ETF braci Winklevoss. Jak pokazuje analiza danych, w tym momencie 84proc. inwestorów otwiera pozycję długą, stawiając na wzrost kursu krytpowaluty.

Czytaj więcej: www.strefabiznesu.pl/wiadomosci/a/bitcoin-wisi-w-powietrzu,11871432/

Centralna Baza Rachunków wiele zmieni – nie tylko dla posiadaczy Bitcoinów

Państwowa inwigilacja może wskoczyć na nowy poziom dzięki Centralnej Bazie Rachunków zaproponowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Ta baza zmieni charakter tajemnicy bankowej i sprawi, że państwo będzie mogło wiedzieć nawet o Twoich walutach wirtualnych.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/centralna-baza-rachunkow-wiele-zmieni-nie-tylko-dla-posiadaczy-bitcoinow/

Zbycie bitcoinów jest objęte zakresem ustawy o VAT

Czynność zbycia waluty wirtualnej bitcoin stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako odpłatne świadczenie usług. Tak wskazał WSA w Poznaniu w wyroku z 29 listopada 2016 r.
articleImage: Zbycie bitcoinów jest objęte zakresem ustawy o VAT

Sprawa dotyczyła opodatkowania transakcji zbycia alternatywnych środków płatniczych bitcoin. Chodziło o spółkę, która zamierza przystąpić do społeczności użytkowników tych alternatywnych środków płatniczych. Spółka planuje nabyć sprzęt komputerowy o znacznych mocach obliczeniowych i wydobywać (uwalniać) alternatywne środki płatnicze z systemu teleinformatycznego społeczności,

Czytaj więcej www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/zbycie-bitcoinow-jest-objete-zakresem-ustawy-o-vat

 

Dobra zmiana bierze się za bitcoiny

Mimo wysiłków socjalistów w rządzie idącym od sukcesu do sukcesu, dobrej zmianie nie udało się wprowadzić w Polsce jednolitego piekła podatkowego od 2017. Pojedynek nadpremiera Morawieckiego z czasem wygrał czas. Jeżeli więc mimo rządów pobożnego PiS-u piekło zagrozi Polakom to przynajmniej nie w 2017. PiS-owi nie uda się tym docisnąć podatkowo samo zatrudnionych tak aby wyzwolić ich spod nieznośnej perspektywy płacenia mniej niż etatowcy.

Czytaj więcej dwagrosze.com/dobra-zmiana-bierze-sie-za-bitcoiny/#utm_source=feedly&utm_medium=rss&utm_campaign=dobra-zmiana-bierze-sie-za-bitcoiny

Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to niezwykły czas wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem. Niech zatem te święta będą niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech będą przeżyte w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzymy nadziei na lepsze jutro, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Niechaj Nowy Rok 2017 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń, zaś narodzenie Jezusa Chrystusa, który jest źródłem radości, pokoju i nadziei, wzbudzi pragnienie spotkania z Nim oraz będzie inspiracją do pomocy innym w twórczym odkrywaniu piękna świata. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Klienci polskiej giełdy bitcoin stracili pieniądze

W październiku z sieci zniknęła jedna z najstarszych giełd bitcoina w Polsce – Bitcurex. Ostatni komunikat zamieszczony na stronie serwisu informował, że klienci mogą otrzymać zwrot środków, a platforma ruszy ponownie pod koniec listopada. Rację mieli ci, którzy podejrzewali, że to tylko gra na czas – pieniądze i bitcoiny nie wróciły do użytkowników.

Czytaj więcej m.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-polskiej-gieldy-bitcoin-stracili-pieniadze-7489083.html

„Jak Promować Kryptowaluty?”

Jaki jest największy problem jaki mają ludzie z promowaniem kryptowaluty?
Widzisz, to jest gra liczb. Możesz mieć najlepszy produkt, ale jeśli mówisz do czterech ścian, to nie masz szans, żebyś sprzedał kryptowalutę.

Nikt Cię nie słucha.

 

Ale wyobraź sobie, że masz społeczność 5000 ludzi, 50 000 ludzi , a nawet 100 000 ludzi! Promowanie jest o wiele prostsze, może oznaczać wysłanie JEDNEGO MAILA. I wprowadzenie do systemu kryptowaluty setek ludzi.

Czytaj więcej www.okuniewicz.pl/uncategorized/jak-promowac-kryptowaluty/

Wpłaty kartami kredytowymi na BitBay

Polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła nową usługę we współpracy z Simplex. To proste narzędzie do zakupu Bitcoinów, Litecoinów, Ether oraz Lisk. Depozyty kartami kredytowymi są dostępne w dwóch walutach fiat - Euro i Dolarach - i są prostym sposobem na wpłacanie pieniędzy na konto użytkownika giełdy.
BitBay jest wiodącą giełdą w Polsce, stworzoną w 2014 roku. Innowacyjna platforma, świetny support i wiele pomocnych narzędzi dla klientów zagwarantowały im pozycję numer jeden na rynku. Niektóre z wprowadzonych przez nich udogodnień to ekspresowe wpłaty na Poczcie Polskiej, wypłaty z bankomatów i karta debetowa do konta umożliwiająca użytkownikom płatności w sklepach i restauracjach.

A kto umarł, ten nie żyje czyli los polskiej giełdy BTC Bitcurex

Kiedy ponad tydzień temu Bitcurex przestał działać długo powstrzymywaliśmy się od komentarza dając jej właścicielom kredyt zaufania. Jak się okazuje – najwyraźniej niesłusznie. Czas zatem podsumować ten przykry incydent.

Historia Bitcurexa pokazuje, jak nie należy prowadzić komunikacji w przypadku problemów jakiegokolwiek serwisu posiadającego chociaż minimalne znaczenie dla użytkowników – o przechowywaniu ich czasem niemałych środków finansowych nie wspominając. Jeśli Bitcurex po poprzednich incydentach nie trafił jeszcze do podręczników zarządzania kryzysowego, to teraz ma tam już zagwarantowane miejsce.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/a-kto-umarl-ten-nie-zyje-czyli-los-polskiej-gieldy-btc-bitcurex/

Polska giełda Bitcurex niedostępna

iełda nie działa już 3 dzień… Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu i gwarantujemy anonimowość :)

PS. Wątek dotyczący awarii i śledzenia środków, które wypłynęły z rachunków Bitcurex (2300 BTC, ok. 5,7 miliona złotych) tuż przed awarią jest tutaj. Nie wiadomo kto je wytransferował (czy właściciele giełdy, czy np. jakiś złodziej).

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/polska-gielda-bitcurex-niedostepna/

Inflacja zniszczy Bitcoina

Dlaczego Bitcoin ma jakąkolwiek wartość? Przede wszystkim dlatego, że:

  • Pozwala przechowywać pieniądze i dokonywać transakcji niezależnie od systemu bankowego.
  • Jest trwały, przenośny, łatwo podzielny, trudny do podrobienia.
  • Ma odgórnie ograniczoną podaż (ilość Bitcoinów w obiegu nigdy nie przekroczy 21 mln B), co nie pozwala na wystąpienie inflacji.

To wszystko sprawia, że Bitcoin zyskuje ostatnią cechę dobrego pieniądza:

Jest coraz powszechniej honorowany przy różnego rodzaju płatnościach.

Właśnie dlatego Bitcoin postrzegany jest jako połączenie najlepszych cech standardowych pieniędzy (łatwość płacenia) i złota (zapobieganie inflacji). Dopóki ludzie będą cenić sobie możliwość łatwego rozliczania się poza systemem bankowym, dopóty kryptowaluty będą posiadały fundamentalną wartość.

Czytaj więcej 10-procent-rocznie.blogspot.com/2016/10/inflacja-zniszczy-bitcoina.html

Dyskusja forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=19826

Protokół Bitcoina od środka: Jak autoryzowane są transakcje?

Ogłosić nową transakcję w sieci Bitcoin może każdy. Wystarczy zbudować odpowiedni ciąg bajtów zawierający podstawowe informacje o płatności i wysłać go w świat. Jednak nie każda płatność zostanie przyjęta, bowiem trzeba w jakiś sposób udowodnić, że mamy prawo dysponować środkami, które są w naszym posiadaniu. Zobaczmy jak reguluje to protokół Bitcoina ?

Czytaj więcej mikoleusz.pl/protokol-bitcoina-od-srodka-jak-autoryzowane-sa-transakcje/

Analiza techniczna kursu Bitcoin 09-09-2016

W ciągu tego tygodnia niewątpliwie największym wydarzeniem był skok kursu z poziomu 573 USD do 607 USD, daje to ok. 6 % wzrost kursu w ciągu jednego dnia. Szukając możliwych przyczyn fundamentalnych można zauważyć pewną analogia do rynku złota dla którego wrzesień (historycznie) jest okresem zwyżek. Nie można wykluczyć również chwilowego skoku po którym może nastąpić mocna przecena waloru,

Czytaj więcej bitbay.net/analiza-techniczna-kursu-bitcoin-09-09-2016

Kup Bitcoiny ekspresowo! Giełda BitBay wprowadza ekspresowe przelewy online

Dynamicznie rozwijająca się polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła usługę ekspresowych przelewów online. Teraz wykonanie depozytu przelewem bankowym trwa do 15 minut z większości najpopularniejszych banków w Polsce.

Giełda BitBay przedstawiła dzisiaj nowa usługę - ekspresowe wpłaty online z kont bankowych w najpopularniejszych bankach w Polsce. Przelew widoczny jest na koncie użytkownika już po maksymalnie 15 minutach. Jednorazowo można dokonać wpłaty do 50 000 zł. Usługa jest dostępna dla klientów większości najpopularniejszych banków w Polsce, w tym: Alior Bank, Bank BPH, Credit Agricole, ING Bank, Millenium Bank, Pekao SA, PKO BP.

Konkurs: Wygraj portfel KeepKey

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, organizowanego przez nas we współpracy z Bitcoinomat, który został oficjalnym partnerem KeepKey w Polsce.

Do wygrania są dwa portfele sprzętowe KeepKey o łącznej wartości 1700 zł! Aby zdobyć jeden z nich należy po postem konkursowym umieścić komentarz z odpowiedzią na 3 pytania oznaczyć i hasztagiem #keepkey. Post konkursowy znajdziecie pod adresem goo.gl/nLdCjf

Czytaj więcej bitbay.net/konkurs-keepkey

Inwestowanie w Bitcoiny – wady i zalety

Rynek kryptowalut z pewnością wydaje się intrygujący zarówno dla inwestorów, jak i osób posiadających mniejsze oszczędności. Jednak przed rozpoczęciem przygody z Bitcoinem warto lepiej go poznać i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Inwestowanie w Bitcoiny znów zyskuje na popularności. Wzmożone zainteresowanie widać głównie na wykresie, gdzie cena od prawie roku rośnie. W okresie od sierpnia 2015 do czerwca 2016 kurs tej kryptowaluty wzrósł z 200 dolarów do niemal 800 dolarów za jednego Bitcoina. Łatwo jest więc zrozumieć ekscytację tym rodzajem inwestycji i m.in. dlatego warto jest przyjrzeć się bliżej możliwościom w powyższym zakresie.

Czytaj więcej www.ifirma.pl/poradnik-przedsiebiorcy/inwestowanie-w-bitcoiny-wady-i-zalety.html

Bitcoinowy bail-in – klienci Bitfinex podzielą się stratami

W zeszłym tygodniu giełda Bitfinex ogłosiła, że padła ofiarą ataku. Firma z siedzibą w Hongkongu straciła niemal 120 tys. bitcoinów i zdecydowała się zawiesić działanie na kilka dni. Bitfinex poinformował właśnie, że podzieli straty wynikające z włamania równo pomiędzy wszystkich klientów.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoinowy-bail-in-klienci-Bitfinex-podziela-sie-stratami-7470894.html

Blockchain, czyli jak technologia Bitcoina robi karierę

Czy da się zastąpić zaufanie technologią? Jeżeli tak, to jest nią blockchain. System, na którym zbudowano Bitcoina, może mieć znacznie więcej zastosowań. A wszystko dlatego, że w przeciwieństwie do innych systemów szyfrujących, ten jest nie do złamania. Interesuje się nim także polski rząd

Czytaj więcej www.forbes.pl/blockchain-technologia-bitcoina-rewolucja-w-cyberbezpieczenstwie,artykuly,206226,1,1.html

Bitcoiny nie tylko dla hakerów. Polska giełda w legalistycznej erze kryptowalut

Największa polska giełda bitcoinowa Bitcurex chce ułatwić dostęp do kryptograficznych walut także dla tych, którzy z klimatami serialu Mr Robot nie chcą mieć nic wspólnego. Bezpieczeństwo, zgodność z wymogami prawa i wygoda dostępu, zarówno dla inwestorów, jak i tych, którzy bitcoiny chcą wykorzystać po prostu do płacenia za legalne towary i usługi w Internecie. Z tego też powodu Bitcurex obrasta w struktury charakterystyczne dla bardziej klasycznych instytucji finansowych.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoiny-nie-tylko-dla-hakerow.-Polska-gielda-w-legalistycznej-erze-kryptowalut,News,74762.html

Kurs bitcoina był stabilniejszy niż funta. Co czeka nas teraz, gdy podaż BTC spadła o połowę?

Bitcoinowa społeczność odetchnęła z ulgą – drugi Halvening, wydarzenie będące kamieniem milowym w historii kryptograficznej waluty, przebiegło bez problemów. Wraz z wyliczeniem bloku 420000, gdy ponad trzy czwarte wszystkich bitcoinów zostało już wydobyte, nagroda dla górników, którzy za pomocą swoich potężnych koparek zdołają rozwiązać kolejny blok, spadła po raz kolejny o połowę, z 25 do 12,5 bitcoinów. W ten sposób podaż bitcoinów spada z 9% rocznie do około 4% rocznie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Kurs-bitcoina-byl-stabilniejszy-niz-funta.-Co-czeka-nas-teraz-gdy-podaz-BTC-spadla-o-polowe,News,74675.html

Bitcoin na celowniku Komisji Europejskiej. Koniec z anonimową walutą

Europejscy regulatory zmieniają kurs w stosunku do bitcoina. W kwietniu Europejski Trybunał Sprawiedliwości zwolnił transakcje wymiany BTC z podatku VAT, ale teraz Komisja Europejska wydała przyjęła wniosek o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dwoma głównymi winowajcami są bitcoin i karty prepaid.
Terroryści używają bitcoina

Czytaj więcej www.spidersweb.pl/2016/07/bitcoin-komisja-europejska-terrorysci.html

Komisja Europejska walczy z terroryzmem: kryptowaluty i karty pre-paid pod szczególną kontrolą

Terroryzm coraz bardziej zagraża mieszkańcom Unii Europejskiej, więc Komisja Europejska chce uderzyć bezpośrednio w to, co terroryzm karmi. Anonimowe płatności, realizowane poprzez karty pre-paid i kryptograficzne waluty, pozwalać mają terrorystom na finansowanie swoich operacji, a nawet zakupy broni i materiałów wybuchowych. Dlatego też w imię naszego wspólnego dobra, Bruksela chce radykalnego zaostrzenia regulacji dotyczących wykorzystania anonimowych płatności. Co ciekawe, nie powiedziano nic o gotówce, ta jednak też ostatnio nie cieszy się sympatią unijnych komisarzy.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Komisja-Europejska-walczy-z-terroryzmem-kryptowaluty-i-karty-prepaid-pod-szczegolna-kontrola,News,74564.html

Start funduszu inwestycyjnego braci Winklevoss znów opóźniony

W podsumowaniu roku 2014 wspomnieliśmy o bitcoinowym funduszu inwestycyjnym braci Winklevoss, pisząc, że być może zostanie on uruchomiony w roku kolejnym. Tymczasem okazało się, że sprostanie wszystkim wymaganiom amerykańskich instytucji regulujących rynki giełdowe nie jest łatwe.

Mamy lipiec 2016 i kolejną poprawkę do prospektu emisyjnego funduszu, po raz kolejny przedłożonego do zatwierdzenia przez Securities and Exchange Commision.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/1254-start-funduszu-inwestycyjnego-braci-winklevoss-znow-opozniony

Brexit pompuje kurs bitcoina. "Gdy dzieje się źle, to bezpieczna przystań"

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie pozostała bez wpływu na cenę bitcoina. Podczas gdy rynek finansowy zalicza nawet kilkunastoprocentowe spadki, wartość cyfrowej waluty wzrosła przez ostanie 24 godziny o 17 proc. w stosunku do euro i 12 proc. w odniesieniu do dolara.

Czytaj więcej www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brexit-pompuje-kurs-bitcoina-gdy-dzieje-sie,25,0,2112025.html

Wykradł 56 milionów dolarów i przekupuje górników, aby nie instalowali aktualizacji

W piątek wieczorem, ktoś wykorzystał błąd programistyczny w funduszu DAO opartym na kryptowalutcie Ethereum (alternatywa dla Bitcoina) i “wykradł” 56 milionów dolarów. Ze względu na specyfikę tej waluty, atakujący nie może wypłacić środków jeszcze przez 27 dni. Twórcy waluty chcą załatać dziurę i cofnąć historię transakcji do momentu sprzed ataku.

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/znalazl-blad-w-funkcji-i-sprytnie-wyprowadzil-56-milionow-dolarow-w-wirtualnej-walucie/

Bitcoin wart już blisko 3 tys. złotych – i na tym się nie skończy

Bitcoin na dobre stał się częścią pejzażu Internetu, a stojąca u jego podstaw technologia łańcucha bloków (blockchain) znajduje zastosowanie już nie tylko w kryptowalutach – dość powiedzieć, że nawet Microsoft przygotował ostatnio zestaw narzędzi dla biznesu, które pozwolą na łatwe wdrażanie technologii wykorzystujących rozproszone rejestry. Nic więc dziwnego, że i kurs bitcoina do innych walut utrzymywał się w ostatnich miesiącach na stabilnym poziomie.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Bitcoin-wart-juz-blisko-3-tys.-zlotych-i-na-tym-sie-nie-skonczy,News,74119.html

Relacja z III Digital Money & Currency Forum

9 czerwca w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie odbyła się po raz trzeci konferencja Digital Money and Currency Forum. I tym razem po raz kolejny mogliśmy zobaczyć elitę polskiej sceny Bitcoina, która w dużej mierze prowadziła dyskusję na temat technologii łańcucha bloków, znanym też nam z pracy Satoshiego Nakamoto pod oryginalnym angielskim odpowiednikiem – blockchain.

Czytaj więcej bitcoinet.pl/2016/06/13/relacja-z-iii-digital-money-currency-forum/

Bitcoin najdroższy od 2 lat

Kurs Bitcoina doszedł do najwyższej wartości od lutego 2014 roku. Wirtualny pieniądz był o ponad 17 proc. droższy niż w piątek.

W poniedziałek rano kurs bitcoina doszedł w Hongkongu do 683,89 USD. Jego wzrost tłumaczony jest zbliżającym się w lipcu ograniczeniem zysków z kreowania, tzw. wykopywania, kryptowaluty. W efekcie oczekiwana jest redukcja podaży bitcoinów.

Czytaj więcej www.pb.pl/4552958,36205,bitcoin-najdrozszy-od-2-lat

Chińscy inwestorzy szukają ucieczki

Eksperci spekulują, że przyczyn ostatniego wzrostu cen Bitcoin można doszukiwać się w Chinach, gdzie obrót Bitcoinów podwoił się na niektórych giełdach w ciągu ostatnich czterech dni. Chińscy inwestorzy reagują na niedawne wahania waluty i szukają sposobów, aby uniknąć rygorystycznych restrykcji kapitałowych rządu.

Czytaj więcej www.wprost.pl/fintech/10009990/Chinscy-inwestorzy-szukaja-ucieczki.html

Bitcoin, czyli waluta anarchistów

Świat obiegła wiadomość, że ujawnił się twórca najpopularniejszej kryptowaluty, czyli Bitcoina, ukrywający się dotąd pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Miał nim być australijski przedsiębiorca Craig Wright.

Bitcoin, który nie jest walutą fiducjarną, ponieważ nie stoi za nim autorytet żadnego banku centralnego ani rządu, został zaprezentowany w artykule naukowym, upowszechnionym w internecie w 2008 r.

Czytaj więcej wgospodarce.pl/opinie/26525-bitcoin-czyli-waluta-anarchistow?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wGospodarce+%28wGospodarce.pl%29

Konferencja: Bitcoin dla początkujących - 20 Czerwca 2016, 18:00 (Poniedziałek)

Zapraszamy na otwarte spotkanie pt. "Bitcoin dla początkujących". Jest to konferencja, której celem jest wprowadzenie i wyjaśnienie tematu cyfrowych walut takich jak Bitcoin. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, pracownikiem etatowym czy studentem, który chciałby wiedzieć więcej na ten temat, to serdecznie Cie zapraszamy.

Poruszymy temat zarówno od strony technologicznej, ideologicznej jak i inwestycyjnej dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Bitcoin to daleko więcej niż cyfrowa waluta, to pierwszy w historii ludzkości otwarty, niezależny i globalny system rozliczeniowy, którego nie da się już zatrzymać ani ignorować. Dlatego już czas abyś wyrobił/a sobie zdanie na jego temat.
Program konferencji:

  • Czym jest Bitcoin? - Szczepan Bentyn, mówca, konsultant, vloger
  • Jak kupić i używać bitcoina? warsztaty - Sylwester Suszek, giełda BitBay.pl
  • Możliwości technologiczne i inwestycyjne, czyli co przyniesie przyszłość? (Bitcoin, Ethereum, DAO) - Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin
  • Panel dyskusyjny: "Regulacje. Zagrożenia czy możliwości?" z udziałem mówców

Czytaj więcej bitcoin-gdynia-i.evenea.pl/

Chińczycy dali bitcoinowi impuls do zwyżki

Bitcoin, najpopularniejsza wirtualna waluta, przez pięć dni zyskała 22,5 proc. na wartości wobec dolara. Od początku roku umocniła się wobec niego o 25 proc.

We wtorek po południu za 1 bitcoina płacono nawet 545 USD, czyli najwięcej od sierpnia 2014 r. (Daleko wciąż jednak do rekordowego poziomu 1151 USD za 1 BTC osiągniętego w listopadzie 2013 r.) W ślad aprecjacją do dolara, bitcoin umacnia się również wobec złotego. We wtorek 1 BTC kosztował nawet 2152 zł, najwięcej od wiosny 2014 r.

Czytaj więcej www.rp.pl/Finanse/305319932-Chinczycy-dali-bitcoinowi-impuls-do-zwyzki.html

Santander testuje płatności oparte na blockchain

Miliony dolarów trafiają do firm eksperymentujących z różnymi zastosowaniami blockchain, czyli technologii leżącej u podstaw kryptowalut takich jak bitcoin. Inwestorami są często instytucje finansowe, które poszukują zastosowań wynalazku w swoim biznesie. Do tej pory efektów tych poszukiwań nie było widać w ofertach banków. Jedną z pierwszych jaskółek zmian jest pilotaż prowadzony przez Santander.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Santander-testuje-platnosci-oparte-na-blockchain-7399756.html

Cyberzłodzieje wpadli na kradzieży kryptowaluty

Cyberprzestępczość w Polsce wkroczyła w nową fazę. Mieszkaniec Gliwic jest oficjalnie pierwszym Polakiem, któremu wykradziono z wirtualnej giełdy 1500 jednostek nowej kryptowaluty Ethereum. Złodziei – dwóch 23-letnich informatyków - wytropili policjanci z wydziału cyberprzestępczości śląskiej komendy wojewódzkiej.

Czytaj więcej tvp.info/25221843/cyberzlodzieje-wpadli-na-kradziezy-kryptowaluty

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Matonis i Gavin wprowadzili w błąd celowo. Gavinowi odebrano możliwość współtworzenia protokołu Bitcoin

Aż dwie mocne wiadomości ze świata Bitcoin o których trzeba wiedzieć:

Gavin oraz Matonis celowo wprowadzili opinię publiczną w błąd jakoby Craig Wright miał być “na pewno” twórcą sieci Bitcoin. Z najnowszych doniesień wynika, że jego dowód jest nie pełny a zatem nie jest wiarygodny. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że ta informacja miała być wyemitowana z

Czytaj więcej satoshi.pl/2016/05/02/sytuacja-zmienia-sie-bardzo-dynamicznie-matonis-i-gavin-wprowadzili-w-blad-celowo-gavinowi-odebrano-mozliwosc-wspoltworzenia-protokolu-bitcoin/

W Warszawie otwarto Blockchain Lab, centrum innowacji dla branży FinTech

O ile wciąż jeszcze wiele osób ma wątpliwości do wartości kryptograficznych walut, takich jak bitcoiny, to nawet największe instytucje finansowe otwarcie mówią, że stojąca u ich podstaw technologia blockchain (łańcucha bloków) może mieć kluczowe znaczenie dla gospodarki i innowacji w sektorze finansowym. Teraz firma Coinfirm.io otwiera w Warszawie swój pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej ośrodek Blockchain Lab, w nadziei włączenia do tej rewolucji pomiotów z branży finansów i nowych technologii oraz placówek naukowych i edukacyjnych.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/W-Warszawie-otwarto-Blockchain-Lab-centrum-innowacji-dla-branzy-FinTech,News,72712.html

Nie musieliśmy czekać długo: płatności w bitcoinach na Steamie już są

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że na oficjalnym forum deweloperskim Steama potwierdzono informacje o nowej metodzie płatności w usłudze. Dziś jest już ona dostępna: za ulubione gry można już płacić bitcoinami, cały proces przebiega bezproblemowo.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Nie-musielismy-czekac-dlugo-platnosci-w-bitcoinach-na-Steamie-juz-sa,News,72655.html

To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami

Nieoficjalne informacje, czy raczej spostrzeżenia redditowej społeczności, pozwoliły kilka miesięcy temu stwierdzić, że Valve pracuje nad nową metodą płatności, która wkrótce trafi na Steama. Chodziło wówczas o możliwość robienia zakupów w popularnej usłudze z wykorzystaniem bitcoinów. Dziś zostało już to oficjalnie potwierdzone, opublikowano także dodatkowe informacje.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/To-juz-pewne-za-zakupy-na-Steamie-wkrotce-zaplacimy-bitcoinami,News,72507.html

Rewolucja w żółwim tempie. "Bitcoiny tracą przez przestępców"

Cały czas bitcoin jest przygotowywany do tego żeby być rewolucją. Wydawało się, że będzie to rewolucja tak szybka, jak internet w latach 90. Obecnie wiemy, że proces akceptacji nie będzie tak szybki - mówi Karol Kopańko, dziennikarz technologiczny. Rewolucja wirtualnej waluty wyraźnie wytraciła impet. Jak wskazuje Paweł Pilarczyk, redaktor naczelny portalu Pclab jedną z przyczyn jest fakt, że "z bitcoina korzystają organizacje przestępcze". - To spowodowało zły image tej waluty - dodaje.

Czytaj więcej tvn24bis.pl/tech-moto,80/bitcoiny-wirtualna-waluta-miala-byc-jak-internet,636358.html

Chmura Azure będzie świadczyć usługi bazujące na technologii Blockchain

Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo z konsorcjum finansowym R3 CEV, które zrzesza kilkadziesiąt wiodących na świecie banków. U podstawa takiej decyzji legła chęć opracowania nowych metod wdrażania technologii znanej pod nazwą Blockchain.

Czytaj więcej www.computerworld.pl/news/404997/Chmura.Azure.bedzie.swiadczyc.uslugi.bazujace.na.technologii.Blockchain.html

OpenBazaar dostępny – zdecentralizowany handel pozbawiony ograniczeń

Sklepy czy serwisy umożliwiające wymianę dóbr, które wymykają się rządowym regulacjom, powstają i upadają. Najbardziej znamienity przykład stanowi oczywiście słynny Silk Road. Dziś oficjalnie pojawił się jednak nowy gracz, którego uśmiercić nie będzie łatwo – OpenBazaar.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/OpenBazaar-dostepny-zdecentralizowany-handel-pozbawiony-ograniczen,News,72045.html

Interesujące wyniki ankiety na temat bitcoina

Na portalu cyberlaw.pl przeprowadzona została ankieta wśród internautów, dotycząca używania bitcoinów. Jak się okazuje, wielu użytkowników przede wszystkim „chomikuje” wirtualne waluty, ale spora część decyduje się również na zarabianie na bitcoinie.

Pierwsza z ankiet na tej stronie została przeprowadzona 3 lata temu. Tym razem pytań było więcej, ale nadal wypełnienie ankiety zajmowało tylko minutę. Na jakie pytania odpowiadali użytkownicy strony w ankiecie? Oto one:

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/09/interesujace-wyniki-ankiety-na-temat-bitcoina/

Rosja chce zaostrzyć kary za używanie kryptowalut

Podczas gdy niektóre kraje i firmy zaczynają akceptować Bitcoina jako oficjalną walutę, Rosja od początku była przeciwna tego typu środkom płatniczym. Już od dawna tamtejsze prawo zabrania ich wykorzystywania, a niebawem kary mogą się jeszcze zaostrzyć. Tak przynajmniej donosi rosyjska agencja prasowa Interfax, która poinformowała o przygotowywanej nowelizacji ustawy. Jeżeli wejdzie ona w życie, osoby łamiące prawo mogą nawet pójść do więzienia na siedem lat

Czytaj więcej pclab.pl/news68819.html

Nie masz zaufania do złotego? Rozliczaj się w bitcoinach

Bitcoin jest coraz częściej wykorzystywany do realizacji zwykłych transakcji. W Polsce tą wirtualną walutą zapłacimy nie tylko w sklepach internetowych, lecz także restauracjach, punktach medycznych czy nawet za kurs języka obcego. Jak ją zdobyć?
Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/nie-masz-zaufania-do-zlotego-rozliczaj-sie-w-bitcoinach,2301689,1023

Pierwsza placówka do wydobywania bitcoinów w Afryce?

Zlokalizowana w Ghanie firma IT Ghana Dot Com uruchomiła placówkę wydobywania bitcoinów, które według niej jest pierwszym tego typu miejscem w całej Afryce.

To, że w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji powstają kolejne inicjatywy związane z wydobywaniem kryptowalut, nie dziwi nas zupełnie. Ale nie powinien również dziwić rozwój wirtualnych walut w Afryce, która również może być dużym i bardzo ważnym rynkiem dla bitcoina.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/05/pierwsza-placowka-do-wydobywania-bitcoinow-w-afryce/

Sieć bitcoin zaatakowana?

W miniony poniedziałek sieć bitcoin doświadczała dużych opóźnień bez wyraźnego powodu, sprawiając, że wiele zleconych transakcji zostało opóźnionych lub anulowanych. Spekuluje się, że sieć mogła zostać zaatakowana.

„Wyglądało to tak, jakby pojedynczy portfel lub zestaw portfeli cały czas wysyłał te same monety do siebie. Powodowało to zapychanie puli pamięci dostępnej w każdym komputerze, a co za tym idzie, spowalnianiu pracy całego systemu. Trzeba sobie zadać pytanie, dlaczego tak się działo” – zastanawia się Jeff Garzik, developer bitcoinowy.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/03/02/siec-bitcoin-zaatakowana/

Klienci zmuszą banki do wprowadzenia bitcoina

Według szefa WB21.com, banki są niechętne bitcoinowi bowiem nie lubią czegoś, nad czym nie mają pełnej kontroli. W końcu jednak będą musiały wprowadzić wirtualne waluty.

WB21.com jest platoformą dla klientów prywatnych i biznesowych, działającą w 180 krajach świata. Oferuje możliwość otwarcia portfeli w 18 walutach i obecnie obsługuje 180 tys. klientów indywidualnych i 40 tys. firm.

Czytaj więcej btcpolska.pl/2016/02/28/klienci-zmusza-banki-do-wprowadzenia-bitcoina/

Problem maksymalnej wielkości bloku - aktualna sytuacja

Problem wielkości boków nadal jest tematem numer jeden wśród bitcoinowej społeczności. Od kilku miesięcy niewiele zmieniło się w tym temacie, jednak wszyscy są zgodni co do tego, że problem należy rozwiązać jak najszybciej. Jak można się domyślić, różne są wizje ewentualnych zmian.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1143-problem-maksymalnej-wielkosci-bloku-aktualna-sytuacja

W Komisji Europejskiej trwają prace nad deanonimizacją bitcoinów

Jedną z największych zalet bitcoinów, a także powodów, które spędzają sen z oczu stronom chcącym nadzorować przepływ finansów, jest anonimowość osób, które posługują się kryptowalutą. W Komisji Europejskiej trwają prace, które mają zmienić taki stan rzeczy w celu możliwości odtworzenia historii transakcji dokonanych za pomocą cyfrowej waluty. KE motywuje swoje plany chęcią, a jakże, walki z terroryzmem.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/W-Komisji-Europejskiej-trwaja-prace-nad-deanonimizacja-bitcoinow,News,70123.html

Banknot 500 euro i anonimowe płatności na celowniku Unii Europejskiej

Do końca czerwca Komisja Europejska zaproponuje zestaw działań związanych z zapobieganiem finansowania terroryzmu. Prawdopodobnie oznaczać to będzie koniec anonimowych kart przedpłaconych i wprowadzenie dodatkowych wymagań dla giełd wirtualnych walut. Na celowniku znalazła się także gotówka, a w szczególności banknot o nominale 500 euro.

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Banknot-500-euro-i-anonimowe-platnosci-na-celowniku-Unii-Europejskiej-7312031.html

Opłacanie rachunków z konta giełdy BitBay oraz nowe wykresy

Opłacanie rachunków zwykle wiąże się z koniecznością logowania do systemu bankowego lub długim oczekiwaniem w kolejce na poczcie. Giełda Bitcoin i Litecoin BitBay wprowadziła jednak nową usługę, która użytkownikom platformy zdecydowanie ułatwi ten proces.

Niezależnie czy użytkownik na swoim koncie BitBay posiada środki w walucie Bitcoin czy złotówkach może on bezpośrednio z panelu giełdy zlecić do opłacenia rachunek.

Twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto... studiował we Wrocławiu?

Internauci nie ustają w staraniach zidentyfikowania człowieka, który za swój wpływ na Internet i codziennie życie, znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Narodowego Banku Szwecji, stanowiącej de facto Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Chodzi oczywiście o Satoshiego Nakamoto, tajemniczego twórcę bitcoina

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Tworca-bitcoina-Satoshi-Nakamoto-studiowal-we-Wroclawiu,News,70028.html

Jeden z największych polskich serwisów erotyczno-społecznościowych datezone.com akceptuje Bitcoiny

Dzięki nowemu procesorowi płatności bitbe.com doczekaliśmy się w ostatnim czasie ciekawych akceptacji. Obok showup.tv znajdziemy jeszcze jeden z największych polskich serwisów z anonsami erotycznymi, ogłoszeniami towarzyskimi oraz sex randkami.(18+)

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/akceptacje/1125-jeden-z-najwiekszych-polskich-serwisow-erotyczno-spolecznosciowych-datezone-com-akceptuje-bitcoiny

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wydał raport dotyczący kryptowalut

Jedną z instytucji uważnie przyglądających się rozwojowi Bitcoina jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Owocem tego przyglądania się jest opublikowany niedawno raport zatytułowany „Przyszłość walut cyfrowych: wstępne rozważania”.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-polityka/1124-miedzynarodowy-fundusz-walutowy-wydal-raport-dotyczacy-kryptowalut

Bitcoin zyskał 10 proc. dzięki Chinom, bo Pekin... wypuści własną kryptowalutę

Wartość Bitcoina wzrosła o 10 proc. po tym, jak chiński bank centralny poinformował w oficjalnym komunikacie, że zamierza wprowadzić swoją własną kryptowalutę. Ma to zredukować koszta, ukrócić przestępstwa i pranie pieniędzy, oraz zwiększyć kontrolę nad emisją i cyrkulacją pieniądza.

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Bitcoin-zyskal-10-proc-dzieki-Chinom-bo-Pekin-wypusci-wlasna-kryptowalute,wid,18119705,wiadomosc.html?ticaid=11658f#stgOpinie

Wielka Brytania - Rządowy Komitet Naukowy publikuje obszerny raport na temat bitcoinowego łańcucha bloków

Brytyjski rząd posiada różne ciała doradcze, w tym również doradczy komitet naukowy. Komitet ten opublikował raport na temat możliwych zastosowań technologii łańcucha bloków i rozproszonych baz danych w wielu dziedzinach życia. Raport, choć powołuje się w wielu miejscach na Bitcoina, jako oczywisty, działający przykład zastosowania łańcucha bloków, nie jest w istocie poświęcony kryptowalutom.

Czytaj więcej bitcoin.pl/wiadomosci/ciekawostki/1122-wielka-brytania-rzadowy-komitet-naukowy-publikuje-obszerny-raport-na-temat-bitcoinowego-lancucha-blokow

Netflix rozważa rozpoczęcie akceptacji Bitcoina

Choć na ewentualną decyzję w tej sprawie przyjdzie jeszcze poczekać

– Zobaczymy, w jakim kierunku segment płatności będzie rozwijać się w perspektywie najbliższych lat. Na razie państwa chcą zachować kontrolę nad swoją polityką monetarną. Jednakże dobrze byłoby móc korzystać z waluty tak globalnej, jaką jest Bitcoin – powiedział David Wells, dyrektor finansowy Netflix.

Czytaj więcej cashless.pl/e-commerce/895-netflix-rozwaza-rozpoczecie-akceptacji-bitcoina

Czy Blockchain zmieni świat?

 

W roku 2015 jeszcze nikt nie słyszał o Blockchain. W roku 2016 ma być jednym z większych destrukcyjnych tematów sieci. Nowa technologia która miałaby zrewolucjonizować świat na tą miarę jak zrobił to e-mail i Facebook. Blockchain wyklucza pośredników. Blockchain to technologia, która ma umożliwić praktyczne funkcjonowanie wirtualnej monety Bitcoin.

Czytaj więcej wiatrak.nl/53912/czy-blockchain-zmieni-swiat

Wesołych Świąt!

Boże Narodzenie to niezwykły czas wypełniony tradycją i rodzinnym ciepłem. Niech zatem te święta będą niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech będą przeżyte w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzymy nadziei na lepsze jutro, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Niechaj Nowy Rok 2016 będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń, zaś narodzenie Jezusa Chrystusa, który jest źródłem radości, pokoju i nadziei, wzbudzi pragnienie spotkania z Nim oraz będzie inspiracją do pomocy innym w twórczym odkrywaniu piękna świata. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Domniemany Satoshi Nakamoto pisał dla dla Hakin9

Od kilkunastu godzin spora część internetu szuka informacji na temat Craiga Wrighta, który ma być pewnym kandydatem do roli prawdziwego Satoshi Nakamoto, twórcy bitcoina. W jego życiorysie odnajdywane są przeróżne ciekawostki. Polskim akcentem okazuje się seria artykułów napisanych przez Wrighta dla magazynu Hakin9. Obejmuje ona między innymi takie pozycje jak

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/domniemany-satoshi-nakamoto-napisal-artykul-dla-hakin9/

Policja wchodzi do domu domniemanego twórcy Bitcoina!

Australijska policja federalna weszła do domu i biura, w których przebywał do tej pory człowiek wskazany przez Gizmodo i Wired jako twórca Bitcoina!

Dziś rano pisaliśmy, że prawdziwa tożsamość Satoshiego Nakamoto została zdemaskowana przez serwisy Wired i Gizmodo - jako twórca protokołu Bitcoin został wskazany 44-letni biznesmen z Sidney - Craig Wright. Niedługo po opublikowaniu artykułów do domu

Czytaj więcej conowego.pl/aktualnosci/policja-wchodzi-do-domu-domniemanego-tworcy-bitcoina-15744/

Satoshi Nakamoto ponownie zidentyfikowany – tym razem chyba skutecznie

Tożsamość twórcy bitcoina, występującego pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, od 7 lat stanowi zagadkę. Wiele było prób jej rozwiązania, jednak do tej pory wszystkie spaliły na panewce. Dzisiaj wygląda na to, że tym razem może być inaczej.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/satoshi-nakamoto-ponownie-zidentyfikowany-tym-razem-chyba-skutecznie/

Wreszcie odnaleziono twórcę waluty Bitcoin? To 44-letni informatyk z Australii

Media prześcigają się w doniesieniach na temat twórcy Bitcoin. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że jest to 64-letni Japończyk. Okazał się to jednak fałszywy trop. Za pseudonimem „Satoshi Nakamoto” ma ponoć kryć się 44-letni Australijczyk – Craig Steven Wright.

Czytaj więcej natemat.pl/164651,tworca-bitcoin-to-44-letni-australijczyk-coraz-wiecej-o-nim-wiadomo

Agenci FBI rozpracowujący Silk Road uznani za winnych kradzieży bitcoinów

Trzy lata temu amerykańskie służby z charakterystycznym dla siebie rozmachem zakończyły działalność pierwszej i najsłynniejszej darknetowej giełdy. Pewne aspekty sprawy wciąż pozostają jednak w toku. Dotyczy to nie tylko osób zaangażowanych w rozwój Silk Road, ale także agentów, którzy brali udział w rozpracowywaniu otoczenia Rossa Ulbrichta.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Agenci-FBI-rozpracowujacy-Silk-Road-uznani-za-winnych-kradziezy-bitcoinow,News,68732.html

Generacja startup odc.5: cyfrowa waluta

Nie brzęczy w kieszeni, ale staje się coraz bardziej popularna. Cyfrowa waluta jest już używana nie tylko przez graczy internetowych, ale i przez poważne banki. Czy wkrótce zastąpi narodowe waluty? I w jaki sposób pomaga walczyć z wykluczeniem społecznym? O tym rozmawiam z Lechem ze startupu InPAY. Zapraszam na kolejny odcinek "Generacji startup".

Czytaj więcej blog.orange.pl/technologiczny/entry/generacja-startup-odc-5-cyfrowa-waluta/

Bitcoin jest jak Polska

Kto nie wie co to jest bitcoin, ręka w górę!

Ci co podnieśli ręce, wyjść. Albo nie. Nie wychodzić. Poczytać to.

A temu, komu się nie chce wyjaśniam w makabrycznie uproszczonym skrócie: bitcoin to elektroniczna waluta, która istnieje wyłącznie jako zapis w Wielkiej Globalnej Internetowej Księdze Transakcji. Księga jest jedna, jest jawna, i każdy ma do niej dostęp. Obsługa transakcji odbywa się wyłącznie przez komputery, a cały system jest zaprojektowany w dwóch celach:

Czytaj więcej blog.nieprofesjonalny.com/bitcoin-jest-jak-polska,1164

Wstępniak na nowy tydzień: za bezgotówkowe społeczeństwo zapłacimy więcej, niż się nam wydaje

Podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, jednak jeśli tacy dżentelmeni jak Andy Haldane, główny ekonomista Banku Anglii otwarcie zaczynają mówić o tym, że pieniądze w formie gotówki muszą zniknąć, to i my nie powinniśmy się wstydzić tej kwestii. Postęp w dziedzinie informatyki niepostrzeżenie przygotował nam fundamenty pod ucieleśnienie tego, co od dziesięcioleci było popularnym tropem w opowiadaniach science-fiction – światy przyszłości charakteryzowały się powszechnym użyciem elektronicznych systemów płatności, w których obracano jednostką monetarną zwaną „kredytem”. Nazwa nieprzypadkowa, sugerująca powiązanie z systemem bankowym – kto mógłby bowiem zaakceptować pieniądz bez gwarancji bankowej?

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Wstepniak-na-nowy-tydzien-za-bezgotowkowe-spoleczenstwo-zaplacimy-wiecej-niz-sie-nam-wydaje,News,68353.html

Zamachowcy z Paryża mają 3 miliony dolarów w bitcoinach

Kolejna informacja dotycząca terrorystów z ISIS przetacza się przez internet. Serwis newsbtc.com przeprowadził wywiad z członkiem grupy Ghost Security Group. Przepytywany twierdzi, że namierzył kilka adresów Bitcoinowych wykorzystywanych przez ISIS do pozyskiwania funduszy

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/zamachowcy-z-paryza-maja-3-miliony-dolarow-w-bitcoinach/

Notowania bitcoina szaleją. Pęka bańka spekulacyjna?

Chińczycy są coraz bardziej zainteresowani wirtualną walutą, a wszystko po to, by uniknąć kontroli przepływu kapitału. Notowania bitcoina podlegają więc w ostatnich dniach gigantycznym zmianom. To kolejna bańka bitcoinowa?
Ostatnie dwa dni przyniosły spadki kursu wirtualnej waluty o 20 proc. W czwartek obserwujemy z kolei silne odbicie. Jeszcze w środę za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 1260 zł, a dziś w najlepszym momencie nawet 1390 zł.

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033779,title,Notowania-bitcoina-szaleja-Peka-banka-spekulacyjna,wid,17969350,wiadomosc.html?ticaid=115ef8

Bitcoin, Chiny i pewien niezwykły dżentelmen. Amber Gold to przy tym płotka

Ostatni wzrost ceny bitcoina może poniekąd wynikać ze wzrostu rosyjskiego schematu Ponziego w Chinach. Jeśli tak jest, to powinno przypomnieć wszystkim, że zdecentralizowana waluta to przede wszystkim narzędzie podejrzanych transakcji.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/903916,bitcoin-chiny-i-pewien-niezwykly-dzentelmen-amber-gold-to-przy-tym-plotka.html

Październik miesiącem Bitcoina?! Nikt nie wie dlaczego!

Bitcoin, najpopularniejsza na świecie cyfrowa waluta, znów jest na fali, choć właściwie nikt nie wie dlaczego. W przeciągu miesiąca jej wartość wzrosła z niewyjaśnionych przyczyn o kilkadziesiąt procent. Jak podaje CNBC, nawet specjaliści nie potrafią rozwiązać tej zagadki.

Czytaj więcej www.coslychacwbiznesie.pl/biznes/pazdziernik-miesiacem-bitcoina-nikt-nie-wie-dlaczego

Waluty: Kurs bitcoina znów wystrzelił. To kolejna bańka?

Bitcoin osiągnął najwyższy poziom od ponad roku. Od października jego wartość wzrosła ponad 100% z 220 do ponad 470 dolarów. Na początku listopada cyfrowa waluta wyceniana był już na 300 dolarów.
Przez ostatni rok bitcoin zdobył zainteresowanie dużych instytucji finansowych i firm technologicznych dla których główną zaletą jest kwestia rozproszonej technologii, czyli fakt że - w dużym uproszczeniu - system obsługiwany jest przez wszystkie podłączone do sieci komputery, a nie jeden centralny serwer. Cyfrowa waluta trafiła nawet na najnowszą okładkę "The Economist" z opisem "Maszyna zaufania. Jak technologia stojąca za bitcoinem może zmienić świat".

Czytaj więcej finanse.wp.pl/kat,1033767,title,Kurs-bitcoina-znow-wystrzelil-To-kolejna-banka,wid,17953224,wiadomosc.html?ticaid=115e26

Bitcoin najdroższy od ponad roku

Ostatnie dni to triumfalny powrót bitcoina. Za zwyżką ceny wirtualnej waluty stoi coś więcej niż okładka w najnowszym „The Economist”.

Prestiżowy brytyjski tygodnik na najnowszej okładce promuje artykuł przypominający, że mimo złej prasy w światowych mediach, bitcoin – ze względu za stojącą za nim technologię - wciąż ma olbrzymi potencjał i to nie tylko na polu walutowym. Szczególną uwagę zwrócono na blockchain (ang. łańcuch bloków) czyli dostępny publicznie wykaz transakcji, na którym oparta jest cała sieć Bitcoin.

Czytaj więcej www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoin-najdrozszy-od-ponad-roku-7284411.html

Wielkie banki doceniły bitcoina. Nadchodzi era cyfrowej waluty, kurs znów wystrzelił w górę

Bitcoin znów znalazł się na czołówkach biznesowych portali i magazynów. Cyfrowa waluta nagle zaczęła rosnąć w siłę. Co stoi za tymi wzrostami? Po udanym 2013 roku, kiedy bitcoin bił rekordy popularności, cyfrowa waluta zaczęła okrywać się złą sławą. W lutym 2014 roku największa platforma handlu tą wirtualną walutą Mt. Gox złożyła wniosek o upadłość. Od tego czasu kurs bitcoina oscylował między 200 a 300 dol. Teraz sytuacja znów się odwraca.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/903155,wielkie-banki-docenily-bitcoina-nadchodzi-era-cyfrowej-waluty-kurs-znow-wystrzelil-w-gore.html

Wypłaty z giełdy BitBay w bankomatach

Nowa usługa BitBay pozwoli na szybką wypłatę środków z giełdy w gotówce w 6170 bankomatach na terenie całej Polski.
Wypłata w bankomatach jest kolejną w ostatnim czasie, po wypłatach przekazami pieniężnymi InPost, nowością wprowadzaną przez giełdę BitBay. Dzięki nowej usłudze spółki Polskie Przelewy „Na Telefon” użytkownicy giełdy będą mogli szybko zrealizować wypłatę w gotówce w wybranym przez siebie bankomacie. Opcja ta pozwala na wykonanie wypłaty ekspresowej wszystkim użytkownikom platformy, również tym, których konta nie są zweryfikowane.

O poczucie dobra i bezpieczeństwa obywateli

Obecnie cyfrowaluty nie są w żaden sposób regulowane, na czym traci gospodarka.

Ten pogląd wywodzący się ze sfer urzędniczych ujawnia swoistą pokrętność. Oto regulacja tworu dla zmyłki zwanego cyfrowalutą (gdy w rzeczywistości chodzi o kryptowaluty - jak to się powszechnie na świecie używa) ma stanowić motor rozwoju gospodarki. Bo bez regulacji nie ma rozwoju -należałoby domniemać.

Czytaj więcej epkun.salon24.pl/676033,o-poczucie-dobra-i-bezpieczenstwa-obywateli

Rosja chce stworzyć mocną konkurencję dla popularnego na świecie bitcoina

Rosyjski dostawca usług finansowych QIWI przymierza się do opracowania i wdrożenia bitrubla, który byłby kopią bitcoina. Zamierza wykorzystać tę cyfrowalutę jako platformę transmisyjną dla systemu natychmiastowych przelewów i płatności internetowych wykonywanych w zwykłych rublach, ale za to dużo szybszych transakcji - wykonanych w ciągu kilku minut. Jednak w samej Rosji zdania w tej kwestii są dość mocno podzielone.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/rosja-chce-stworzyc-mocna-konkurencje-dla-popularnego-na,2186174,1023

Agent prowadzący śledztwo ws. Silk Road trafi do więzienia

Agent Carl Force, który z ramienia agencji antynarkotykowej DEA prowadził śledztwo przeciwko Silk Road, został skazany na 78 miesięcy więzienia. Zakres, w jakim pan Force zdradził opinię publiczną zapiera dech w piersiach. A wszystko to było motywowane chciwością i poszukiwaniem dreszczyku emocji - napisał w uzasadnieniu wyroku sędzie Richard Seeborg

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/Carl-Force-Silk-Road-FBI,23331

JoyStream: BitTorrent opłacany bitcoinami sposobem na lepszą dostępność zasobów

Podstawowy problem rozproszonych systemów wymiany plików to dostępność mniej popularnych treści. Gdy liczba uczestników roju idzie w dziesiątki tysięcy, to pozyskanie pliku bywa kwestią minut a nawet sekund, jednak w wypadku plików starszych, których rój jest niewielki, pobranie może być bardzo czasochłonne, a nawet niemożliwe. Zmienić ten stan rzeczy chce dr Bedeho Mender, autor klienta sieci BitTorrent o nazwie JoyStream, który wprowadził do niego kluczowe usprawnienie – połączył torrenty z mikropłatnościami w bitcoinach.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/JoyStream-BitTorrent-oplacany-bitcoinami-sposobem-na-lepsza-dostepnosc-zasobow,News,67174.html

Kulisy zmierzchu Silk Road. Relacja z wizyty matki Rossa Ulbrichta w Polsce

Silk Road, największa niegdyś internetowa giełda darknetu, na której bez większych trudności można było zakupić wymyślne środki odurzające czy jak twierdzili jej przeciwnicy, nawet zlecić zabójstwo, stała się poniekąd ikoną. Niekontrolowany rynek wykorzystujący walutę, której nie nadzorował rząd jakiegokolwiek państwa, stanowi być może najbardziej wyraźny przejaw darknetowego pojmowania wolności. Wczoraj we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Lyn Ulbricht, matką Rossa Ulbrichta – założyciela Jedwabnego Szlaku, który odbywa aktualnie karę dożywotniego więzienia.

Czytaj więcej www.dobreprogramy.pl/Kulisy-zmierzchu-Silk-Road.-Relacja-z-wizyty-matki-Rossa-Ulbrichta-w-Polsce,News,67125.html

Nowe amerykańskie regulacje prawne nie wpłyną na pozycję bitcoina w Europie

Amerykańska agencja regulująca działanie rynków instrumentów pochodnych (CTFC) ogłosiła, że kontrakty terminowe, opcje oraz wszelkie instrumenty pochodne należy traktować tak samo, jak transakcje dotyczące tradycyjnych towarów. To nobilitacja dla bitcoina w USA.

Oznacza to zrównanie pod względem prawa kontraktów prowadzonych w cyfrowalutach z umowami i innymi instrumentami pochodnymi na bazie tradycyjnych towarów. Jeżeli jakiekolwiek dwie strony w USA umawiają się na bardziej zaawansowane transakcje w stosunku do prostych,

Czytaj więcej gf24.pl/nowe-amerykanskie-regulacje-prawne-nie-wplyna-na-pozycje-bitcoina-w-europie/

Obrót bitcoinami a VAT

Wirtualna waluta jest coraz częściej wykorzystywana jako środek płatniczy. Niektórzy zarabiają także na jej wymianie. Gdy działalność ta ma charakter zawodowy, poddanie jej opodatkowaniu VAT budzi wątpliwości.
 Mimo braku uregulowań prawnych albo wręcz z uwagi na ich brak bitcoin powoli staje się powszechnym środkiem płatniczym. Nie brakuje też przedsiębiorców zainteresowanych zarabianiem na wymianie walut na bitcoiny. Stałe i profesjonalne prowadzenie takiej działalności powoduje jednak podstawowy problem – czy, od czego i w jakim zakresie należy w związku z tym naliczyć VAT.

Czytaj więcej rp.pl/VAT/310059973-Obrot-bitcoinami-a-VAT.html

Bitcoin i podróże kosmiczne najszybciej rozwijającymi się gałęziami wśród startupów

151% wzrostu zaliczyła sama wycena inwestycji w bitcoina w ciągu ostatnich trzech lat.

Dwie gałęzie biznesu kojarzone najbardziej ze sferą finansowania ze środków publicznych to pieniądze i podróże kosmiczne. Właśnie przeżywają swój rozkwit wśród prywatnych inwestorów.

Czytaj więcej pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/09/bitcoin-i-podroze-kosmiczne-najszybciej-rozwijajacymi-sie-galeziami-wsrod-startupow-00580831.html

Technologia bitcoina ma stać się narzędziem dla fiskusa

Światowe Forum Ekonomiczne WEF opublikowało interesujące wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród 800 menadżerów i ekspertów z całego świata. Uważają oni, że jeszcze przed rokiem 2027 każdy będzie miał dostęp do tak zwanej rozproszonej technologii finansowej, a rozwiązania, stosowane dziś przy kryptowalutach zostaną wykorzystane na masową skalę.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/technologia-bitcoina-ma-stac-sie-narzedziem-dla-fiskusa_a22393

Bitcoin, czyli cyfrowe złoto. Tej waluty nie da się ignorować

Bitcoin to wciąż zjawisko zrozumiałe dla niewielu, nawet w świecie finansów czy nowych technologii. Często mówi się o nim zbyt abstrakcyjnie. Cyfrowa waluta? Ok, ale bitcoin to według mnie znacznie więcej. To cyfrowe złoto – uważa Nathaniel Popper, amerykański publicysta i autor książki „Cyfrowe złoto”.

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/895589,bitcoin-czyli-cyfrowe-zloto-tej-waluty-nie-da-sie-ignorowac.html

Bitcoin kontra złoto. Kto wygra konkurencję dwóch międzynarodowych walut?

Cyfrowe waluty są mocniejszym pieniądzem od standardu złota - przekonują ekonomiści Banku Anglii. Takim tezom sprzyjają działania banków centralnych, które dodruk pieniądza wywindowały na rekordowe poziomy, niemające już nic wspólnego ze stanem gospodarki. Sprawdziliśmy, jak bitcoin wypada w porównaniu ze złotem.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/under-construction-bitcoin-kontra-zloto-kto-wygra-konkurencje-dwoch-miedzynarodowych-walut_a22335

Amerykanie oficjalnie uznali Bitcoina za towar

Wirtualna waluta Bitcoin jest towarem, tak jak ropa, czy pszenica, ogłosiła amerykańska Komisja Handlu Terminowymi Kontraktami Towarowymi (CFTC). CFTC ogłosiła decyzję przy okazji złożenia i zawarcia ugody w sprawie zarzutów wobec jednej z giełd Bitcoina, która handlowała opcjami na swojej platformie.

- Tym samym CFTC po raz pierwszy potwierdza, że Bitcoin i inne wirtualne waluty są zdefiniowane jako towary – głosi komunikat prasowy.

Czytaj więcej pb.pl/4294149,64408,amerykanie-oficjalnie-uznali-bitcoina-za-towar?utm_source=tag_&utm_medium=rss

Dlaczego gotówka musi zostać?

Małymi kroczkami zbliża się społeczeństwo bez gotówki – wizja, której realizacja staje się możliwa dzięki rozwojowi technologii i wsparciu gospodarczych decydentów. Wady papierowego pieniądza są dobrze znane, ale świat bez gotówki przyniósłby ze sobą poważne ryzyka. Tym groźniejsze, że dziś trudno je sobie dokładnie wyobrazić

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-gotowka-musi-zostac-7277761.html

Gavin Andresen: "Nikt nie chce zostać arcykapłanem bitcoina"

Bitcoin nigdy nie miał jasnej przyszłości. Wydaje się jednak, że ostatnimi czasy coraz więcej czarnych chmur zbiera się nad nim wraz z przedłużającą się, trudną, ale przyciągającą jak magnes debatą o rozmiarze bloku. Pojawiło się kilka, szalenie ważnych dla przyszłości bitcoina, pytań. Co się stanie, gdy developerzy nie dogadają się między sobą w tej kwestii? Jak rozwiązać ten i przyszłe ewentualne problemy?

Czytaj więcej cointelegraph.pl/news/115240/gavin-andresen-nikt-nie-chce-zosta%C4%87-arcykap%C5%82anem-bitcoina

Bitcoin przekonał do siebie wielki bank. Eksperyment rozpocznie się w tym roku

Brytyjski Barclays ogłosił, że zacznie akceptować bitcoiny. Przedstawiciele banku ogłosili, że cyfrowa waluta ma „potencjał do zmienienia usług finansowych”. Bank już teraz nawiązał współpracę z nieujawnioną na razie giełdą kryptowalut.

Czytaj więcej money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bitcoin-przekonal-do-siebie-wielki-bank,255,0,1893375.html

Agent okradł Silk Road

Shaun Bridges, były członek Secret Service, przyznał się do prania brudnych pieniędzy po tym, jak uczynił to drugi oskarżony w sprawie. Bridges i agent DEA Carlo Force byli przydzieleni do śledztwa w sprawie czarnorynkowej giełdy Silk Road. Przed kilkoma miesiącami sami jednak zasiedli na ławie oskarżonych. Bridges pojawił się ostatnio w sądzie federalnym w San Francisco, gdzie przyznał się do kradzieży bitcoinów wartych ponad 800 000 dolarów oraz do obstrukcji wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj więcej kopalniawiedzy.pl/Secret-Service-Silk-Road-kradziez,23073

Branże przyszłości. W jakie start-upy wierzą inwestorzy?

E-commerce, media społecznościowe, druk 3D, aplikacje mobilne – nie jest tajemnicą, że na te branże najbardziej majętni inwestorzy chętnie wykładają pieniądze. Jednak istnieją też mniej oczywiste kierunki, które przyciągają coraz większy kapitał. Na przykład te związane z przechowywaniem przedmiotów czy... Bitcoinami

Czytaj więcej pierwszymilion.forbes.pl/branze-przyszlosci-w-jakie-start-upy-wierza-inwestorzy-,artykuly,198554,1,1.html

Największa tajemnica ekonomii: kim jest twórca bitcoina?

Nikt nie wie, kim jest twórca najpopularniejszej cyfrowej waluty na świecie, bitcoina. Wiadomo za to, że jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Zagadnieniu temu przyjrzał się Nathaniel Popper w książce „Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money” („Cyfrowe złoto: Bitcoin i historia odmieńców i milionerów próbujących odmienić pieniądz”).

Czytaj więcej forsal.pl/artykuly/889991,najwieksza-tajemnica-ekonomii-kim-jest-tworca-bitcoina.html

Kim DotCom: Chiny w opałach, kupujcie bitcoina

Kim DotCom, magnat przemysłu internetowego uważa, że w świetle zawirowań na chińskim rynku akcji i pogarszających się prognoz na temat sytuacji globalnej ekonomii, czas inwestować w bitcoina.

Chińskie kłopoty. To nie były udane wakacje dla chińskich rynków. Pękła pompowana zbyt długo i intensywnie bańka, przez co reagować musiał Ludowy Bank Chin, należący do chińskiego rządu.

Czytaj więcej cointelegraph.pl/news/115175/kim-dotcom-chiny-w-opa%C5%82ach-kupujcie-bitcoina

The Bank of England: Bitcoin walutą twardszą od standardu złota

Główny ekonomista The Bank of England, Andy Haldane, wspólnie ze starszym ekonomistą działu analiz pieniężnych i strategii Johnem Barrdearem podczas prezentacji zatytułowanej „Stary pieniądz, nowy pieniądz” stwierdzili, że cyfrowe waluty są mocniejszym pieniądzem od standardu złota.

Czytaj więcej biztok.pl/waluty/the-bank-of-england-bitcoin-waluta-twardsza-od-standardu-zlota_a22067

PROGNOZY: Bitcoin - niezapomniana waluta

Pierwsza fascynacja minęła, lecz cyberwaluty niekoniecznie odeszły w zapomnienie. Mające za sobą krótką i burzliwą historię alternatywne środki płatnicze oparte na kryptografii ostatnio znowu dają o sobie przypomnieć. Czy jednak na tyle, by mimo ekstremalnie wysokiego ryzyka rosnąć w siłę? Szefowa Fed wskazała że Kongres powinien rozważyć wprowadzenie zasadniczych regulacji dla tej waluty.
Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/bitcoin-niezapomniana-waluta,2143917,1023

Tajemnica cyfrowego złota

Nikt nie wie, kim jest twórca najpopularniejszej cyfrowej waluty na świecie, bitcoina. Wiadomo za to, że jest jednym z najbogatszych ludzi świata – pisze Nathaniel Popper w książce „Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money” („Cyfrowe złoto: Bitcoin i historia odmieńców i milionerów próbujących odmienić pieniądz”).

Czytaj więcej obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/tajemnica-cyfrowego-zlota/

Wirtualnemu pieniądzowi grozi realny podział

Spór wśród programistów tworzących system obrotu najpopularniejszą spośród wirtualnych walut, bitcoinem, może doprowadzić do jej rozbicia na dwie konkurencyjne waluty.

W weekend dwóch spośród pięciu czołowych programistów zajmujących się bitcoinem (kod źródłowy ma charakter otwarty, tzn. każdy może go zmieniać) udostępniło nową wersję oprogramowania dla użytkowników tej kryptowaluty, której nie akceptują pozostali.

Czytaj więcej parkiet.com/artykul/7,1437690-Wirtualnemu-pieniadzowi-grozi-realny-podzial.html

Grecja może mieć niedługo 1000 bitcoinowych bankomatów

Trudności spowodowane kontrolą kapitału mogą przekonać Greków do bitcoina. Do października może powstać tam sieć nawet 1000 bitcoinowych bankomatów, donosi CNBC. Stworzenie sieci bankomatów zapowiada BTCGreece, który przedstawia się jako pierwsza grecka giełda bitcoina. Pomagać ma w tym europejska platforma bitcoinowa Cubits. Thanos Marinos, założyciel BTCGreece powiedział, że chciałby, aby sieć bankomatów zaczęła działać w październiku.

Czytaj więcej pb.pl/4260583,11545,grecja-moze-miec-niedlugo-1000-bitcoinowych-bankomatow

Nowa waluta kusi sklepikarzy. Będą zniżki dla klientów?

Cokolwiek by mówić o wadach bitcoina, najbardziej znanej cyfrowej waluty świata, wygląda na to, że za chwilę na dobre rozgości się w polskim internecie - i nie tylko. Kilka tygodni temu płatności bitcoinem zaczął akceptować na swojej stronie internetowej LOT, od jakiegoś czasu można nim też zapłacić za doładowania w T-Mobile. Wkrótce restauracje i hotele?

Czytaj więcej wyborcza.biz/biznes/1,100896,18585854,nowa-waluta-kusi-sklepikarzy-beda-znizki-dla-klientow.html
 

Nowa waluta atakuje... sklepikarzy. W barach i lokalach będą błagali, żebyś nią płacił?

Co by nie mówić o wadach bitcoina, najbardziej znanej cyfrowej waluty świata, wygląda na to, że za chwilę na dobre rozgości się w polskim internecie i nie tylko. Kilka tygodni temu płatności bitcoinem zaczął akceptować na swojej stronie internetowej LOT, od jakiegoś czasu można nią też zapłacić za doładowania w T-Mobile. To już nie są firmy niszowe, specjalizujące się w obsłudze młodych, antysystemowych fanów nowoczesności Tu kupują wszyscy, a dopuszczenie bitcoina jako równoważnego środka płatności do złotych "zaklętych" w plastik, przelewów typu pay-by-link, czy przekazów PayPal, ma swój ciężar gatunkowy

Czytaj więcej samcik.blox.pl/2015/08/Nowa-waluta-atakuje-sklepikarzy-W-barach-i.html

Za sprawą InPay bitcoinami zapłacisz w niemal całym polskim Internecie

W minionym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o tym, że zakupić można bilety na ich rejsy pośrednio za pomocą bitcoinów. Od dzisiaj zaś za sprawą InPay S.A., bitcoinami będzie można zapłacić w większości sklepów internetowych w polskiej Sieci. W teorii nowa usługa pozwoli na opłacenie rachunku bitcoinami, zapłacenie faktur, opłacenie należności za zakupy na Allegro czy w sklepach internetowych, doładowanie kart lojalnościowych czy kart płatniczych PayPass. Lech Wilczyński, prezes InPay S.A., stwierdził, że już teraz zapłacić bitcoinami za cokolwiek w Internecie

Czytaj więcej dobreprogramy.pl/Za-sprawa-InPay-bitcoinami-zaplacisz-w-niemal-calym-polskim-Internecie,News,65503.html

Bitcoin prawie w całym polskim internecie. Startuje nowa usługa

Sieć akceptacji cyfrowej waluty znacząco się rozrasta. Przez tygodniem pisaliśmy o PLL LOT, która stała się największą linią lotniczą akceptującą cyfrową walutę. Od środy za sprawą InPay bitcoinami można płacić na większości stron w polskim internecie.

Polska spółka poinformowała o starcie nowej usługi, która ma pozwolić na opłacenie dowolnego rachunku bitcoinami. Usługa pozwala między innymi na zapłacenie za zakupy na Allegro, Aliexpress, albo w dowolnym sklepie internetowym. Teraz cyfrową walutą można opłacić faktury, doładować karty lojalnościowe i wirtualne karty PayPass.

Czytaj więcej money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bitcoin-prawie-w-calym-polskim-internecie,152,0,1878424.html

PROGNOZY: Bitcoin może uzdrowić światowe finanse

O przyszłości kryptowalut, ich obecnym zastosowaniu i o możliwościach inwestowania w bitcoiny rozmawialiśmy z Dominikiem Homą, twórcą strony akademiabitcoin.pl i aktywnym traderem na rynku kryptowalut. Dorota Sierakowska: Gdyby miał Pan krótko scharakteryzować bitcoina, to jakich słów by Pan użył? Czy jest to środek wymiany, lokata kapitału, a może ryzykowna inwestycja? Czy wszystko to naraz?

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/bitcoin-moze-uzdrowic-swiatowe-finanse,2143774,1023

Japoński sąd ustala, że bitcoin nie może być "posiadany"

Sąd okręgowy w Tokio orzekł, że posiadanie przez ludzi bitcoinów nie jest możliwe. Wynika z tego, że nie mogą domagać się odszkodowania po ogłoszeniu upadłości giełdy Mt.Gox.

Ogłoszenie o decyzji sądu pojawiło się kilka dni po aresztowaniu człowieka odpowiedzialnego za największą wymianę bitcoinów na świecie. Mężczyzna został oskarżony i skazany za oszustwa, które przyczyniły się do upadku giełdy.

Czytaj więcej conowego.pl/aktualnosci/japonski-sad-ustala-ze-bitcoin-nie-moze-byc-posiadany-14065/

Dlaczego Bitcoin stale zyskuje na popularności?

Mimo swoich licznych wad, Bitcoin stale zyskuje na popularności. Z tygodnia na tydzień dowiadujemy się o kolejnej firmie, która dopuściła płatności tą kryptowalutą. Co leży u źródła jej sukcesu?

Mimo że Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku, to większość ludzi usłyszała o nim dopiero w 2013 roku. Wówczas w ciągu niecałych 12 miesięcy jego cena wzrosła z 14 dolarów do ponad 1200 dolarów.

Czytaj więcej forbes.pl/dlaczego-bitcoin-stale-zyskuje-na-popularnosci-,artykuly,197905,1,1.html

Brakuje regulacji prawnych dotyczących bitcoina

Możemy sporo stracić przez brak regulacji dotyczących cyfrowych walut, które na całym świecie zyskują popularność. W Polsce wciąż brakuje odpowiednich regulacji prawnych dotyczących rynku cyfrowalut, przez co możemy sporo stracić. Wkrótce mogą nas wyprzedzić kolejne państwa, w tym Ukraina.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/waluty/news/brakuje-regulacji-prawnych-dotyczacych-bitcoina,2143573,1023

Za bilet LOT-u zapłacisz bitcoinami

Za bilet na przelot wystawiony przez Polskie Linie Lotnicze LOT będzie można zapłacić nie tylko tradycyjnie, ale również bitcoinami, czyli internetową walutą - informuje polski przewoźnik.LOT doszedł do wniosku, że bitcoiny są coraz bardziej popularne, a miejsc, w których można dokonywać opłaty przy ich pomocy stale przybywa. Dlatego wprowadza możliwość płacenia za bilety w ten sposób na stronie lot.com.

Czytaj więcej bankier.pl/wiadomosc/Za-bilet-LOT-u-zaplacisz-bitcoinami-7272565.html

Dlaczego rząd walczy z gotówką

Na pewno już wiecie, że istnieje coś takiego, jak „wojna z gotówką.” Prowadzi się ją wielu frontach na całym świecie. Tylko co to znaczy?

Znaczy to, że rządy ograniczają użycie gotówki i cała gama powiązanych z rządem ekonomistów wzywa wręcz do zniesienia takiego środka płatniczego. Władze ograniczają ilość gotówki, którą można wypłacić z banku, jak i maksymalne kwoty, za które coś gotówką można kupić. Dlaczego?

Czytaj więcej obserwatorfinansowy.pl/forma/komentarze-swiat/dlaczego-rzad-walczy-z-gotowka/?k=komentarze-swiat

Interesujące komentarze dot. artykułu wykop.pl/link/2683413/dlaczego-rzad-walczy-z-gotowka/

Rosja dopuści u siebie rozliczenia cyfrowymi walutami

Bank Rosji pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji w kryptowalucie - bitcoin. Według ekspertów nie pomoże to w walce z sankcjami nałożonymi przez USA i UE.

Według dziennika Izvestia Rosyjski Bank Centralny pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji peer-to-peer w bitcoin oraz innych operacji związanych z walutą cyfrową. Przychylność wyraża również prezydent Rosji, Władimir Putin.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rosja-dopusci-u-siebie-rozliczenia-cyfrowymi-walutami,2142594,4199

 

Założyciel Mt.Gox aresztowany, a były pracownik giełdy ujawnia przerażające kulisy jej pracy

Japońska policja aresztowała Marka Karpelesa, twórcę Mt.Gox — giełdy bitcoina która zbankrutowała w lutym 2014 roku po kradzieży 850 000 bitcoinów (wartych wtedy 500 milionów dolarów).
Ile bitcoinów faktycznie zniknęło?

Władze zarzucają Markowi oszustwo — m.in. manipulację systemami giełdy w celu sztucznego zwiększenia sald na jej rachunkach o ok. 1 milion dolarów. Okazuje się więc, że niektóre z monet, które uważa się za “stracone” mogły nigdy nie istnieć

Czytaj więcej niebezpiecznik.pl/post/zalozyciel-mt-gox-aresztowany-a-byly-pracownik-gieldy-ujawnia-przerazajace-kulisy-pracy/

Rosja aktywnie przymierza się do wprowadzenia cyfrowaluty

Rosja prawdopodobnie wprowadzi możliwość dokonywania operacji cyfrowalutą, ale według ekspertów nie pomoże to w walce z sankcjami nałożonymi przez USA i UE.

Według dziennika Izvestia Rosyjski Bank Centralny pracuje nad wprowadzeniem możliwości dokonywania transakcji peer-to-peer w bitcoin oraz innych operacji związanych z walutą cyfrową. Przychylność wyraża również prezydent Rosji, Władimir Putin.

Czytaj więcej inwestycje.pl/gospodarka/Rosja-aktywnie-przymierza-sie-do-wprowadzenia-cyfrowaluty;264074;0.html

Bitcoinowy fundusz walutowy? Francuski bank będzie pierwszy

IBTimes UK, powołując się na swoje źródło w największym francuskim banku - BNP Paribas, poinformował, że bank przeprowadza beta-testy mające na celu włączenie bitcoina do funduszy walutowych jednego z oddziałów w Paryżu. Oficjalne oświadczenie ma pojawić się niedługo, tymczasem dużo więcej emocji wzbudza sama technologia łańcucha bloków.

Czytaj więcej money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoinowy-fundusz-walutowy-francuski-bank,43,0,1868331.html

Ciemna strona kryptowalut. Odzyskał skradzione pieniądze, ale musi je oddać

Sytuacja niczym z komedii gangsterskiej, ale poszkodowanemu nie jest do śmiechu. Złodzieje włamali się na konto pana Tomasza, okradli go i kupili na giełdzie bitcoiny. Udało się jednak odzyskać pieniądze, bo bank nałożył blokadę na konto giełdy i odesłał środki. Niestety pan Tomasz musi je teraz oddać, bo to "nie te pieniądze".
Bitcoin to kryptowaluta, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jej zwolennicy przekonują, że to najlepsza z możliwych walut, bo zdecentralizowana i nie podlegająca żadnej kontroli. Nie wszystkie mechanizmy związane z jej funkcjonowaniem są do końca jasne, a obecne prawo i instytucje nadzorcze nie są w stanie monitorować przepływ środków i rozliczeń między użytkownikami.

Czytaj więcej prnews.pl/hydepark/ciemna-strona-kryptowalut-odzyskal-skradzione-pieniadze-ale-musi-je-oddac-3386780.html

Mobilne płatności BLIK dostępne w bankomatach Euronet, ale portfeli jeszcze nie wyrzucajcie. Przydadzą się

System płatności mobilnych BLIK to chyba jedna z nielicznych inicjatyw rodzimych banków, która ma szansę się przyjąć na dobre. Utwierdza w tym przekonaniu informacja o znaczącym poszerzeniu zasięgu. Od teraz powiem z tego standardu możemy korzystać również w bankomatach sieci Euronet.

BLIK wystartował w lutym tego roku. Jest to projekt Spółki PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Inteligo). Obecnie może z niego korzystać już 800 tys. klientów tych instytucji. Twórcy zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu tego typu usług jest zasięg i dlatego nawiązali współpracę z siecią bankomatów Euronet.

Czytaj więcej antyweb.pl

Opis jak to działa: polskistandardplatnosci.pl/dziala/

Wymiana bitcoinów bez VAT

Zamiana wirtualnej waluty na realne pieniądze jest usługą zwolnioną z podatku od towarów i usług – uznał w opinii rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jeśli TSUE podzieli w wyroku wnioski rzecznika generalnego, to z uwagi na harmonizację VAT niektóre państwa członkowskie będą musiały zmienić swoje podejście do opodatkowania wirtualnej waluty. Chodzi właśnie o Polskę, ale też Estonię i Niemcy.

Czytaj więcej podatki.gazetaprawna.pl

"Bitcoin to wynalazek na miarę maszyny parowej". Mocne opinie eksperta francuskiego banku

Największy francuski bank BNP Paribas uważa, że technologia stojąca za Bitcoinem może sprawić, że istniejące firmy finansowe staną się zbędne. Potencjał nowej technologii dostrzega także Visa.

Analityk banku BNP Paribas Johann Palychata napisał w firmowym magazynie, że bitcoinowy blockchain "powinien być traktowany jako wynalazek podobnie jak maszyna parowa, czy silnik spalinowy”. Potencjał ten może całkowicie zmienić świat finansów.

Czytaj więcej money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/bitcoin-to-wynalazek-na-miare-maszyny,155,0,1857691.html

Euro, drachma czy bitcoin? Scenariusze dla Grecji

Europejscy przywódcy dali Grecji czas na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami do końca weekendu. Co jednak, jeśli tego porozumienia nie będzie? Oto kilka opcji walutowych dla Aten.
Zatrzymać euro

Grecja może jednostronnie "przyjąć" euro, nawet jeśli opuści euroland. Taki krok spowodowałby, że Ateny dołączyłyby do takich krajów jak Monako, Andora, San Marino i Watykan, które używają euro jako waluty krajowej mimo że nie są członkiem strefy.

Komisja Europejska pozwala tym krajom na emitowanie ograniczonej liczby monet euro, ale nie wolno im drukować banknotów. Na taki krok może zezwolić tylko Europejski Bank Centralny.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

Bitcoiny – jak rozliczać w firmie?

Choć w polskich realiach bitcoiny zagościły już jakiś czas temu, to regulacje w ich zakresie wciąż nie są w pełni przejrzyste. Niektóre pytania stawiane przez przedsiębiorców, księgowych czy specjalistów do spraw podatków do dziś nie doczekały się odpowiedzi. W tym artykule chciałbym przybliżyć, co wiemy dziś na pewno oraz to co pozostaje jeszcze w sferze niejasności.

Kilkukrotnie w tym miejscu poruszałem już tematy skomplikowane oraz problematyczne, o których trudno mówić posługując się jedynie pewnikami. Przypomnę choćby kwestie rozliczania lunchu w kosztach firmowych czy zasad obowiązujących w systemie MOSS. Dziś postanowiłem bliżej pochylić się nad zjawiskiem bitcoinów.

Czytaj więcej sebastianbobrowski.natemat.pl

W Carrefourze i punktach Lotto wymienisz gotówkę na... polskiego Bitcoina! Rewolucja?

Od czasu do czasu zaglądam do finansowego podziemia i zastanawiam się nad przyszłością Bitcoina, najbardziej znanego cyfrowego pieniądza na świecie. Bitcoin jest środkiem płatniczym, który wciąż w wielu miejscach nie jest akceptowany (choć np. można nim płacić w klinikach Medicover), ale ma tę zaletę, że jest w pełni wymienialny na "normalne" waluty, a przy tym dużo tańszy w transferowaniu. Jeśli chcę przesłać 100 dolarów z Polski do Zimbawe, to prawdopodobnie nie ma tańszego sposobu, jak zamienić je na Bitcoiny i przesłać na telefon odbiorcy za pomocą specjalnej aplikacji, a ten - również elektronicznie - może wymienić je z powrotem na dolary.

Czytaj więcej samcik.blox.pl

Polski bitcoin z Carrefoura?

Od czasu do czasu zaglądam do finansowego podziemia i zastanawiam się nad przyszłością bitcoina, najbardziej znanego cyfrowego pieniądza na świecie.
Bitcoin jest środkiem płatniczym, który wciąż nie jest powszechnie akceptowany (choć np. można nim płacić w klinikach Medicover), ale ma tę zaletę, że jest w pełni wymienialny na "normalne" waluty, a przy tym dużo tańszy w transferowaniu. Jeśli chcę przesłać 100 dolarów z Polski do Zimbabwe, to prawdopodobnie nie ma tańszego sposobu niż ten, by zamienić dolary na bitcoiny i przesłać na telefon odbiorcy za pomocą specjalnej aplikacji. Odbiorca - również elektronicznie - może wymienić je z powrotem na dolary.

Czytaj więcej  http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,146259,18325068,polski-bitcoin-z-carrefoura.html#ixzz3fNNESvIP

Bitcoin wypierany z rynku? "Zdusić potencjalnego rywala w zarodku"

Operatorzy błyskawicznych płatności wypowiadają umowy giełdom kryptowalut. W praktyce może to oznaczać, że waluty takie jak bitcoin nie będą w stanie normalnie funkcjonować.

Obrót bitcoinami jest podobny do giełdowego. Tym samym jednym z niezbędnych elementów do jego prowadzenia jest możliwość dokonywania błyskawicznych przelewów. Jednak czołowi operatorzy płatności, w tym CashBill, zaczęli giełdom bitcoinowym wypowiadać umowy. Powód?

Czytaj więcej gospodarka.dziennik.pl

Wstępniak na nowy tydzień: „wykop” na bitcoinach, czyli nie ma mediów społecznościowych bez rozproszenia

Kolejna afera z redditem pokazała, jak mało społecznościowe są dziś społecznościowe media. Głos budujących takie serwisy użytkowników jest niczym wobec interesów inwestorów, unikających przecież wszystkiego, co mogłoby zaszkodzić ich inwestycjom. Nie dziwcie się więc, że likwidowane są kolejne subreddity (tak w serwisie tym nazywają się fora tematyczne), uznane za zbyt kontrowersyjne, szkodzące w próbach wyjścia serwisu do głównego nurtu mediów – i uzyskania rentowności. Tak, „pierwsza strona Internetu” wciąż nie przynosi zysków, i tak pozostanie do czasu, gdy stanie się kompletnie nieodróżnialna od typowych portali, wolna od czegokolwiek, co mogłoby urazić tak przecież wrażliwych Amerykanów.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Wirtualna waluta, realne kłopoty

Osoby rozliczające się w bitcoinach ryzykują utratę środków – ostrzega Ministerstwo Finansów.

– Wirtualna waluta bitcoin, mimo że coraz popularniejsza, wciąż nie ma nawet powszechnie obowiązującej legalnej definicji – wskazuje prawnik Marcin Malinowski.

Jak czytamy na stronie poświęconej bitcoinom, jest to waluta dostępna za pośrednictwem internetu, bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. Polskie firmy, zwłaszcza świadczące usługi w internecie, zaczynają akceptować tego typu płatności.

Czytaj więcej prawo.rp.pl

Hotelgo24.com - rezerwacja hoteli

hotelgo24.com

Międzynarodowy serwis rezerwacji hoteli, który wynagradza aktywność użytkowników darmowymi Bitcoinami. Usługa posiada bogatą ofertę miejsc noclegowych z niemal całego globu, w tym atrakcyjne propozycje z Polski. Niewątpliwym atutem serwisu są atrakcyjne ceny noclegów, które są dodatkowo obniżone poprzez zwrot w Bitcoinach – aż do 5%.

Użytkownik przy założeniu konta musi podać swój adres BTC. Po 7 dniach od wymeldowania się z hotelu otrzyma zwrot w Bitcoinach – aż do 5%. Jego wysokość jest w każdym przypadku uzależniona od wartości rezerwacji.

Czy Polska jest gotowa na cyfrowaluty?

Wirtualny pieniądz cieszy się w Zachodniej Europie oraz USA coraz większym uznaniem instytucji finansowych. Tymczasem w Polsce ten temat wciąż raczkuje. Czy jesteśmy w stanie nadążyć za zmianami, które nieuchronnie wchodzą na światowy rynek?
W 2014 roku nastąpił dynamiczny rozwój transakcji cyfrowalutami w płatnościach internetowych. Rządy niektórych państw,np. francuski,wręcz rozważają wycofanie z obiegu fizycznej gotówki. Amerykańskie instytucje finansowe z coraz większą życzliwością traktują tę formę rozliczania.

Czytaj więcej biznes.onet.pl

Nadchodzi Bitcoinowa rewolucja w ochronie prywatności

Bitcoiny to jeden z najciekawszych wynalazków ostatniej dekady – waluta, która nie może być sfałszowana, pomimo że nie sprawuje nad nią kontroli żaden centralny finansowy organ. Metody szyfrowania odpowiedzialne za sukces kryptowaluty zadziwią jeszcze raz – pozwolą bowiem na przechowywanie danych „w chmurze”, bez możliwości wystąpienia wycieku.

Guy Zyskind i Oz Nathan z laboratorium mediów Massachusetts Institute of Technology zaprezentowali we wtorek prototyp systemu zwanego Enigmą. Jak twierdzą uczeni, jest on zdolny do szyfrowania „homomorficznego” – pozwala tak zaszyfrować dane, że mogą na nich wykonywać operacje również obce komputery, bez ryzyka odczytania informacji przez niepowołanego odbiorcę.

Czytaj więcej whatnext.pl

Miało być regionalne centrum Bitcoina, skończyło się szantażem i pogróżkami. Smutna historia Ambasady Bitcoina

Postawili na dobre miejsce, w ścisłym centrum stolicy. Na ich start czekało wielu. Na otwarciu był nawet ksiądz, który życzył im sukcesów w walce „przeciwko złowieszczym zakusom rządu światowego ”. Ani rząd, ani fiskus, jak się obawiano, nie zaszkodził jednak polskiej Ambasadzie Bitcoin. Historia rozbiła się o... pieniądze, choć z założenia miało być bezwalutowo.

Otwarcie z wielką pompą. Była pierwszym w Polsce, a trzecim na świecie punktem BTC, który miał ambicje promować ideę cyfrowej waluty i dostarczać zainteresowanym rozwiązań technologicznych oraz porad w zakresie Bitcoina. 12 maja 2014 r.

Czytaj więcej innpoland.pl

Nadchodzi cyfrowaluta

W świecie wirtualnym coraz popularniejszą formą zapłaty jest cyfrowaluta. Używana jest ona w transakcjach prywatnych oraz operacjach autoryzowanych przez licencjonowane instytucje finansowe. Czy to oznacza, że zastąpi normalną walutę lub będzie traktowana na równi z nią w świecie internetowym?

Cyfrowaluta zaczęła być używana w płatnościach internetowych ponad sześć lat temu. Początkowo podchodzono do niej z pewną dozą podejrzliwości i niedowierzania, ale w 2014 r. zyskała bardzo mocno na znaczeniu. Obecnie chętnie wykorzystywane są tzw. bitcoiny. Fakt, że można wykonywać tego typu transakcje w sposób zaufany i bardzo szybki spowodował, że użytkownicy odkryli zalety cyfrowaluty i potraktowali ją jako zastępstwo transferu pieniędzy.

Czytaj więcej biznes.interia.pl/makroekonomia/news/nadchodzi-cyfrowaluta,2132919,2156

 

Czy kryptowaluta Bitcoin jest w stanie pomóc bankrutującej Grecji?

Bitcoin – czyli wirtualna waluta, nie ma dużych szans by stać się pieniądzem międzynarodowym. Może jednak pomóc uratować Grekom ich oszczędności. Będzie to jednak tylko doraźne rozwiązanie problemu.
Wirtualna waluta Bitcoin powstała w 2009 roku. Jest zapisem cyfrowym, fragmentem kodu, który funkcjonuje w internecie i wykorzystywany jest jako środek płatniczy lub instrument inwestycyjny. W odróżnieniu od tradycyjnego pieniądza jest przechowywany na serwerach a nie w portfelach i można go kupić w sieci na specjalnych giełdach.

Czytaj więcej polskieradio.pl/42/273/Artykul/1464417,Czy-kryptowaluta-Bitcoin-jest-w-stanie-pomoc-bankrutujacej-Grecji

Kto i dlaczego zablokował ekspresowe przelewy do giełd kryptowalut

Od poniedziałku szybkie wpłacanie złotówek na polskie giełdy kryptowalut stało się dużo trudniejsze. Umowy serwisom wypowiedzieli operatorzy ekspresowych płatności. Kto stoi za tą akcją i co próbuje w ten sposób osiągnąć?

Jak donoszą serwisy zajmujące się tematyką kryptowalut, operatorzy płatności CashBill oraz BlueMedia w ostatnich dniach uniemożliwili swoim klientom wysyłanie ekspresowych lub przyspieszonych przelewów na konta bankowe najpopularniejszych giełd. Cryptoins.com, BitBay.pl, Bitmarket24.pl i Bitmarket.pl próbują znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – nie są jednak jedynymi zmartwionymi takim rozwojem zdarzeń.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/kto-i-dlaczego-zablokowal-ekspresowe-przelewy-do-gield-kryptowalut/

Nadchodzi cyfrowaluta

W świecie wirtualnym coraz popularniejszą formą zapłaty jest cyfrowaluta. Używana jest ona w transakcjach prywatnych oraz operacjach autoryzowanych przez licencjonowane instytucje finansowe. Czy to oznacza, że zastąpi normalną walutę lub będzie traktowana na równi z nią w świecie internetowym?

Cyfrowaluta zaczęła być używana w płatnościach internetowych ponad sześć lat temu. Początkowo podchodzono do niej z pewną dozą podejrzliwości i niedowierzania, ale w 2014 r. zyskała bardzo mocno na znaczeniu. Obecnie chętnie wykorzystywane są tzw. bitcoiny. Fakt, że można wykonywać tego typu transakcje w sposób zaufany i bardzo szybki spowodował, że użytkownicy odkryli zalety cyfrowaluty i potraktowali ją jako zastępstwo transferu pieniędzy. W ostatnim czasie zauważalna jest duża dynamika rozwoju tego rodzaju płatności.

Jak to działa?

Czytaj więcej gf24.pl/24037/nadchodzi-cyfrowaluta

W Warszawie rusza wystawa. Zapłacisz na niej... bitcoinami

W środę 17 czerwca będziecie mogli uczestniczyć w otwarciu pierwszej wystawy fotograficznej, która umożliwi chętnym nabycie fotografii m.in. w walucie Bitcoin.
Fotografka Julia Mafalda (www.juliamafalda.com) zaprezentuje pierwszą odsłonę zdjęć z serii AMERICA'S BEAUTY, kolekcji fotografii ze Stanów Zjednoczonych z lat 2012-2013, którą autorka będzie kontynuować w najbliższym czasie.

Czytaj więcej wprost.pl/ar/510544/W-Warszawie-rusza-wystawa-Zaplacisz-na-niej-bitcoinami/

Z bronią w ręku po bitcoiny

Opisywaliśmy już wiele kradzieży bitcoinów, ale poniższe przypadki to dla nas coś nowego. CNBC donosi, że mężczyzna, który umówił się na osobistą sprzedaż bitcoinów, został najpierw zaproszony do samochodu, a następnie zastraszony bronią palną i zmuszony do przelania ok. 5 BTC na konto złodzieja. Przy okazji stracił telefon i gotówkę.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl/post/z-bronia-w-reku-po-bitcoiny/

Serio szkoda Wam założyciela Silk Road? Dożywocie to za mało

Wczoraj Maciej Sikorski pisał dla Was o tym, że założyciel Silk Road doczekał się wyroku i resztę życia spędzi w więzieniu. Mimo jego usilnych próśb, by choć kilka ostatnich lat swojego życia miał okazję spędzić na wolności, sąd postanowił zafundować mu pobyt w więzieniu, aż dokona tam żywota – oczywiście na koszt podatników. W całkiem komfortowych warunkach jak na osobę, która ma do spłacenia 180 milionów dolarów, prawda?

Zanim nazwiecie mnie antynarkotykowym oszołomem, powiem Wam, że przeciwko pewnym narkotykom nie mam nic. Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał spalić blanta, „zjeść wiadro”, czy kupić znaczek z kwasem, to z łatwością to zrobi.

Czytaj więcej antyweb.pl/serio-szkoda-wam-zalozyciela-silk-road-dozywocie-to-za-malo/

Bitcoin – 9 prawnych kwestii, na które warto znać odpowiedź

Popularność Bitcoina nie maleje – wręcz przeciwnie. Z dnia na dzień rośnie liczba punktów, które przyjmują płatność w tej kryptowalucie. Jeśli interesuje Cię Bitcoin od strony prawnej przeczytaj artykuł. Dowiecie się z niego m.in. tego jakie obowiązki wiążą się ze sprzedażą Bitcoinów, jakie wymogi trzeba spełnić, aby przyjmować płatności w tej kryptowalucie i czy można prowadzić bitcoinowy kantor.

Czytaj więcej antyweb.pl

Założyciel Silk Road skazany na dożywocie. To ma być ostrzeżenie dla następców

Podejrzewam, że większość z Was słyszała o serwisie Silk Road. Określa się go mianem „narkotykowego Amazonu”. Biznes działał w sieci Tor, wykorzystywał kryptowalutę bitcoin i wydawał się dość bezpieczny dla osób z niego korzystających. Założyciel Silk Road, Ross Ulbricht, pewnie też czuł się bezpiecznie. Czar prysł w roku 2013, gdy go aresztowano. Wczoraj oglądaliśmy finał sprawy – sąd skazał go na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia

Czytaj więcej antyweb.pl

"Czy ktoś z was widział już Silk Road?" - historia powstawania jednego z największych podziemnych bazarów internetowych

„Czy ktoś z was widział już Silk Road? To coś w rodzaju anonimowego amazon.com” – napisał w jednym z wątków forum dyskusyjnego Bitcointalk użytkownik o pseudonimie altoid. W rzeczywistości był to Ross Ulbricht, twórca największego jak dotychczas, czarnorynkowego bazaru internetowego o tej właśnie nazwie. Był styczeń 2011 roku.

 

Dla Rossa, młodego, kochającego rozrywkę, dobrze wykształconego 26 latka pochodzącego z Austin w Stanie Teksas, przygoda (zapewne przygoda jego życia) z Silk Road,

Czytaj więcej bitcoin.pl

Amerykańska giełda stawia na bitcoiny. "To kamień milowy"

Nowojorska giełda (NYSE) we wtorek uruchomiła indeks notowań bitcoinów. Indeks obrazuje ceny bitcoinów na otwartej w czerwcu 2012 roku platformie Coinbase. Obecnie ma 1,9 mln użytkowników i współpracuje z PayPalem.
Analitycy zauważają, że pomimo rosnącej popularności bitcoinów, niestabilność ich ceny sprawia, że trudno je uznać za pewną inwestycję. Jeden bitcoin jest obecnie wyceniany na około 232 dol., choć jeszcze w listopadzie 2013 roku, jednostka wirtualnej waluty była warta prawie 1 tys.

Czytaj więcej tvn24bis.pl

NYSE uruchomiła indeks bitcoina

New York Stock Exchange rozpoczęła we wtorek publikację indeksu bitcoina, który pokazuje wartość wirtualnego pieniądza. Indeks NYXBT będzie pokazywał notowania bitcoina w oparciu o dane z Coinbase, giełdy wirtualnego pieniądza, w której NYSE ma mniejszościowe udziały. Wartość indeksu będzie publikowana codziennie o 16:00 w Londynie. Będzie pokazywał wartość 1 bitcoina w dolarach USA. NYSE zapowiada, że to dopiero pierwszy z szeregu indeksów bitcoina, które zamierza publikować. Szczegóły dotyczące kolejnych nie są znane.

Źródło pb.pl

Głosuj nad samoutrzymującym się systemem zarządzania

Wygląda na to, że nasza propozycja „samoutrzymującego się systemu zarządzania przez blockchain” została przyjęta bardzo pozytywnie. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ wierzymy, iż jest to coś naprawdę przełomowego na scenie kryptowlut, coś co pozwoli nam na pełniejszą decentralizcję i przyśpieszy masową adopcję DASH. Ciężko jest jednak swierdzić czy społeczność naprawdę czegoś chcę jeśli się nad tym nie zagłosuje, dlatego postanowiłem zorganizować głosowanie. Aby głosowanie można było uważać za ważne, będziemy potrzebować głosów od conajmniej 51% masternodów.

Obalamy Bitcoinowe mity

Każde innowacje które przełamują przyjęte normy mogą wywoływać sceptycyzm. Przesiedliśmy się z koni do samochodów i innych metalowych maszyn. Byliśmy świadkami jak telewizja miała zabić radio i raz nawet amerykański dolar miał pokrycie w złocie. Czasy się zmieniają i powstają coraz to nowe rozwiązania do których powinniśmy podchodzić obiektywnie i samemu przeanalizować wszystkie plusy i minusy oraz poznać cały temat nim wydamy werdykt.

Czytaj więcej coinformacje.pl

8 dokumentów o Bitcoin wartych obejrzenia

Bitcoin jest skomplikowanym projektem i dla kompletnego laika nie jest wcale proste zrozumienie jego działania oraz potencjału jaki w nim drzemie. Filmy dokumentalne są świetną formą edukacji oraz w prosty i przejrzysty sposób pokazują jak Bitcoin zmienia świat dając ludziom nowe możliwości przez co dużo łatwiej zrozumieć ten fenomen.
Te 8 dokumentów pokazuje jak w różnych częściach świata wygląda oswajanie się ludzi z Bitcoin i pokazuje jakie wyzwania jeszcze przed nami stoją.

1. ‘Bitcoin: The End of Money As We Know It’

Razem z wynalezieniem łańcucha bloków oraz protokołu Bitcoin, Satoshi Nakamoto stworzył walutę jakiej jeszcze nigdy nigdy w historii ludzkości nie mieliśmy. Całkowicie wiarygodna i zdecentralizowana natura Bitcoin czyni go bardzo groźnym konkurentem dla znanych nam systemów bankowych oraz walut fiat.

Czytaj więcej coinformacje.pl

Dlaczego banki wolą Ripple od Bitcoin?

Waluty kryptograficzne są jednym z najbardziej interesujących elementów gałęzi płatności elektronicznych. Już na przełomie 2012-2013 roku Robert Jan Vrolijk, konsultant do spraw płatności w takich instytucjach jak RBS, ING, Van Lanschot, Bank of Dutch Municipalities oraz Staalbankiers dostrzegł, że banki są bardziej zainteresowane protokołem Ripple niż samym Bitcoinem. W 2014 roku przystąpiły do działania.

Czytaj wi ęcej coinformacje.pl

Wysyłaj Bitcoin ulubionym artystom na SoundCloud

Poprzez wykorzystanie publiczego API serwisu SoundCloud, ChangeTip umożliwił wysyłanie bitcoinowych tipów swoim ulubionym muzykom. SoundCloud to jeden z największych portali streamujących muzykę oraz podcasty gromadzący ponad 10 milionów użytkowników. SoundCloud jest miejscem gdzie zaczyna większość artystów oraz dziennikarzy ponieważ oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku, intuicyjny interfejs oraz ogromną bazę użytkowników do których stosunkowo łatwo dotrzeć. Serwis ten oferuje równierz wachlarz możliwości wykorzystania wszelakiej maści social media przez artystów.

Czytaj więcej coinformacje.pl

BitBay.net partnerem konferencji Bitcoin w Pradze

Już w najbliższy czwartek 14 maja, w czeskiej Pradze odbędzie się Bitcoin Conference Prague 2015. Uczestnikami wydarzenia będą eksperci technologii Bitcoin, specjaliści z dziedziny ekonomii oraz prawa, a także przedstawiciele biznesów Bitcoinowych. Partnerem konferencji jest między innymi polska giełda Bitcoin i Litecoin BitBay.net.

Prawdziwy test wydajności sieci Bitcoin

Wirtualna waluta Bitcoin często nazywana jest przyszłością bankowości, idealnym pieniądzem dla przestępców i wszystkim pomiędzy tymi skrajnościami, lecz wreszcie mamy konkretne dane do dalszej debaty. W poniedziałek giełda papierów wartościowych Nasdaq ogłosiła rozpoczęcie prac nad integracją Bitcoina z globalną rozproszoną siecią w celu weryfikacji transakcji pomiędzy inwestorami, prywatnymi firmami które emitują swoje akcje.

Czytaj więcej www.coinformacje.pl

Izraelski bank zainteresowany przejęciem polskiej cyfrowej gotówki

Billon, czyli stworzony przez startup Zunit legalny cyfrowy środek płatniczy do transakcji mobilnych i internetowych, o wartości na sztywno powiązanej z gotówką, zadebiutował na początku zeszłego roku. Wtedy mówiło się o zaangażowaniu prywatnych banków (na czele z Alior Bankiem) i rychłym wejściu billonu w życie. Mamy rok 2015, komercyjny debiut wciąż nie nastąpił, ale jak informuje Puls Biznesu, mimo to w projekt właśnie zaangażowali się Izraelczycy.

Czytaj więcej dobreprogramy.pl

Amerykańska giełda użyje technologi bitcoinów. "To rewolucja"

Amerykańska giełda Nasdaq wprowadzi do użytku technologię transakcyjną wykorzystywaną wcześniej przy handlu bitcoinami. Ma ona pomóc stworzyć bardziej bezpieczny i wydajny system obrotu akcjami. Jak pisze CNN Money, większość osób kojarzy bitcoiny jako elektroniczną walutę. Jednak w szerszym znaczeniu to też technologia, która cały system obrotu e-pieniędzmi kontroluje

Czytaj więcej tvn24bis.pl

Polska odpowiedź na Bitcoina. Billon podbija serca inwestorów

Zagraniczni inwestorzy pilnie przyglądają się Billonowi - projektowi polskiego elektronicznego pieniądza. Wkrótce ma on mieć swoją komercyjną premierę. Sam projekt e-waluty pochłonął do tej pory 15 milionów złotych. Billon w praktyce ma ułatwić transakcje międzybankowe i płatności kartami kredytowymi, znacznie ograniczając ich koszty. Jednocześnie, jak zapewnia prezes Billona Andrzej Horoszczak, ma to być coś innego niż popularny w internecie bitcoin.

Czytaj więcej forsal.pl

Portfel na Bitcoiny

Bitcoin to cyfrowa zdecentralizowana waluta, która towarzyszy nam już od 2009 roku. Była ogłaszana jako martwa już ponad 14 razy, a mimo to jej użytkowanie kwitnie. Niedługo już będziemy w stanie zabrać ze sobą swoje cyfrowe Bitcoiny, niezależnie od tego czy mamy dostęp do internetu. Case to portfel stworzony do tego aby przechowywać Bitcoin. To urządzenie wielkości karty kredytowej, z małym, czarno-białym wyświetlaczem i czytnikiem linii papilarnych.

Czytaj więcej vipmultimedia.pl

Przedsiębiorcy uparcie stawiają na Bitcoina

Czy popularność Bitcoina kończy się tam, gdzie zaczynają silne wahania giełdowe? Okazuje się, że inwestorzy nie tracą wiary w cyberwalutę.

Od momentu, gdy świat usłyszał o Bitcoinie po raz pierwszy w 2009 roku, wirtualny pieniądz przeżywał giełdowe wzloty i upadki, a na jego wizerunku pojawiły się skazy, jak choćby przekręt z kradzieżą Bitcoinów z kont Mt. Gox, albo szemrane interesy na SilkRoad, załatwiane za pośrednictwem tej waluty. Choć coraz więcej firm umożliwia płatności w Bitcoinach, nie stało się to tak popularną metodą transakcji, jak na przykład korzystanie z pośrednictwa PayPala. Ostatnio odnotowano spadek wartości Bitcoina z 1100 USD do 200 USD, ale pomimo tego wśród inwestorów, przedsiębiorców i entuzjastów nie brakuje głosów wieszczących cyberwalucie świetlanej przyszłości, jak pokazała zeszłotygodniowa konferencja Inside Bitcoins w Nowym Jorku.

Czytaj więcej whatnext.pl

Hayek - bitcoin z pokryciem w złocie

Kryptowaluty od samego swojego początku były porównywane i konfrontowane ze złotem. Z jednej strony łączyła je niezależność od banków centralnych czy (w większości) deflacyjna natura, z drugiej zaś różniła sama postać: elektroniczna lub materialna. Jedna z amerykańskich firm chce połączyć kryptowalutę ze złotem.

W wywiadzie dla „Business Insider”, Anthem Blanchard, prezes handlującej złotem firmy Anthem Vault, ogłosił uruchomienie nowej kryptowaluty, która oparta ma być właśnie o królewski metal. Nowa waluta nazywać ma się „Hayek”

Czytaj więcej bankier.pl

Goldman Sachs inwestuje w firmę bitcoinową

Jak podaje The Wall Street Journal, Goldman Sachs Group Inc. jest jednym z głównych inwestorów, którzy zainwestowali 50 milionów dolarów w startup Circle Internet Financial Ltd.

Goldman Sachs jest kolejną z instytucji z Wall Street która bada potencjał cyfrowych walut w celu umożliwienia tańszych i szybszych transakcji i płatności. Wspólnie z IDG Capital Partners, Breyer Capital, General Catalyst Partners i Accel Partners finansowy gigant zainwestował 50 milionów dolarów w startup, który aktualnie wycenia się na 200 milionów dolarów.

Czytaj więcej money.pl

Podziemny e-commerce - narkotykowe targowiska w internecie

W ciemnej sieci istnieją targi wyspecjalizowane w handlu bronią, do kupienia są kradzione numery kart kredytowych, bazy danych osobowych i wirusy komputerowe. Prym jednak wiodą narkotyki. Gdy jeszcze korzystałem z ciemnej sieci, najpopularniejszym targowiskiem było Silkroad – mówi Krzysiek, barman z Krakowa – Mieli tam najlepszej jakości dragi, często od razu z laboratorium – uśmiecha się.

Silkroad, nazywany Amazonem handlu narkotykami, zamknięto pod koniec 2013 roku. Jego właściciel, Ross Ulbricht znany jako „Dread Pirate Roberts” został

Czytaj więcej forsal.pl

Chiny zakazują bankom handlu wirtualną walutą Bitcoin

Chociaż wymyślona przez tajemniczego Japończyka ukrywającego się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto wirtualna waluta Bitcoin na całym świecie staje się coraz bardziej popularna, to Ludowy Bank Chin wydaje pismo zakazujące chińskim bankom handlowania nią.

W piśmie tym możemy przeczytać, że zakaz ten został wprowadzony gdyż waluta ta nie jest wsparta przez żaden kraj ani organ władzy międzynarodowej. Ponadto LBC planuje zintensyfikować swoje wysiłki mające na celu ograniczenie używania Bitcoinów do prania brudnych pieniędzy.

Czytaj więcej rynki-azjatyckie.pl

Dlaczego warto korzystać z bitcoina

Bitcoin jest właściwie dość nową walutą, która dopiero podbija rynek, jednak wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści można czerpać z jej używania. Dlaczego warto jej używać? Znajdziecie tu 10 powodów, dla których należy zwrócić uwagę na ten prężnie rozwijający się wirtualny środek płatniczy.

Jest to szybkie…

Czytaj więcej kryptopolonia.info

W co państwo może bitcoin pocałować

Jan Fijor napisał na swoim blogu, że bitcoin nie służy wolności. Bo "elektroniczny pieniądz łatwo poddać kontroli".

Janek to doświadczony przedsiębiorca i warto go słuchać. Ale na temat bitcoina opowiada głupoty. A to z tego powodu, że nie rozumie zupełnie jak to działa. Operuje na błędnych skojarzeniach (bitcoin = elektroniczny odpowiednik pieniędzy). Jak większość ludzi zresztą.

Błędne myślenie bierze się najczęściej z niezrozumienia, a niezrozumienie ze złego używania pojęć. Skoro mało kto potrafi wytłumaczyć po ludzku co to jest ten cały bitcoin, toteż zwykły człowiek próbuje to jakoś zrozumieć po swojemu. I bywa, że rozmija się w tym swoim rozumieniu z rzeczywistością.

I nie ma się co dziwić. Bo z tego technologicznego bełkotu jaki możemy usłyszeć w rozmowach "fachowców" faktycznie nic nie idzie zrozumieć.

Czytaj więcej blog.nieprofesjonalny.com

Gdzie się podziały wszystkie bitcoiny, czyli bliżej rozwiązania tajemnicy MtGox

Niezależne śledztwo prowadzone przez kilku ekspertów w sprawie zaginionej fortuny kiedyś największej giełdy BTC przynosi coraz to ciekawsze odkrycia. Wygląda na to, że większość bictoinów zniknęła z MtGox już w latach 2011-2012.

Firma WizSec od wielu miesięcy analizuje informacje wykradzione z MtGox oraz dostępne publicznie rejestry transakcji. Po analizie działalności tajemniczych botów, które sztucznie podbijały kurs BTC, firma odkryła, że kradzieże bitcoinów na ogromną skalę miały miejsce głównie w latach 2011 – 2012, choć trwały do końca działania giełdy.

Czytaj więcej zaufanatrzeciastrona.pl

Od dziś możesz wpłacać gotówkę na konto BitBay w sklepach Żabka i Freshmarket

Giełda BitBay wprowadziła możliwość wpłat gotówkowych w ogólnopolskiej sieci sklepów Żabka. Użytkownicy giełdy mogą teraz zasilać swoje konta w ponad 4 000 sklepach Żabka i Freshmarket. Korzystanie z tej opcji wpłat nie wymaga od klientów BitBay weryfikacji konta. Wystarczy osobista wizyta w sklepie i wpłata gotówką lub kartą płatniczą.

Od teraz użytkownicy giełdy BitBay mogą korzystać z nowej opcji zasilania konta - za gotówkę oraz przy użyciu kart płatniczych w sklepach Żabka i Freshmarket. Bez konieczności posiadania zweryfikowanego konta na platformie.

Czym jest wartość nierozerwalna Bitcoin?

Bitcoin oferuje efektywny środek transferu pieniędzy przez Internet i jest kontrolowany przez zdecentralizowaną sieć z konkretną listą zasad, stąd jest alternatywą dla banków centralnych do kontrolowania pieniędzy. Mówi się wiele o wycenie bitcoin, stąd w artykule tym postaramy się wyjaśnić jak mogą wyglądać ceny bitcoin w przypadku, gdy osiągnąłby poziom światowy. Poszukamy również ramy, która umożliwi nam kalkulację długoterminowej wartości birtoin, oraz postaramy się wyposażyć czytelnika w wiedzę, która umożliwi mu indywidualne przewidywanie cen Witocin. (Nie uzupełniłeś zeznania podatkowego ponieważ nie wiesz jak potraktować swoją wirtualną walutę? Sprawdź poradnik Inwestopedii Przewodnik IRS Bitcoin)

Czytaj więcej forexbiznes.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 19/04/2015

Brytyjskie władze przychylnie patrzą na cyfrową walutę, w perspektywie poprawy aktualnego system finansowego. Według Sarah Jenn z NewsBtc, pomimo intencji rządu Wielkiej Brytanii, by regulować bitcoin, istnieją fani bitcoina którzy chcieliby widzieć Londyn jako zagłębie bitcoinowe. W tym kontekście sugerowane regulacje powinny być formułowane z zamiarem zniechęcenia ludzi do wykorzystywania bitcoina w defraudacji pieniędzy.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

Gigant telekomunikacyjny wesprze Bitcoin w Dolinie Krzemowej

Orange (France Telecom) zamierza zainwestować w startupy Bitcoinowe w najbliższych miesiącach - donosi Bloomberg. Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, działa w 32 krajach, w tym w Polsce.

Firma jako jeden z pierwszych operatorów telefonii na świecie zainteresowała się technologią stojącą za cyfrowymi walutami. - W tej technologii jest coś intrygującego, dlatego chcemy tu być tak szybko jak to możliwe - powiedział Georgen Nahon, prezes Orange Silicon Valley (OSV). - To może być cyfrową technologią przyszłości.

Czytaj więcej money.pl

PayPal będzie akceptować Bitcoiny za pośrednictwem BrainTree

PayPal oficjalnie potwierdził, że będzie przyjmował Bitcoiny jako jedną z form płatności. BrainTree, którego właścicielem jest PayPal, będzie umożliwiać płacenie Bitcoin’ami.

W dokumencie Securities and Exchanges Commission, PayPal określa swoją przyszłość, która nie będzie związana z eBay’em. Podczas omawiania swoich innowacji, do których należy m.in. BrainTree, PayPal wymienia cyfrową walutę Bitcoin, jeden z oficjalnych sposobów płatności.

Czytaj więcej evigo.pl

Nowości ze świata Bitcoin: 12/04/2015

Cavirtex, kanadyjska wirtualna giełda, która przerwała funkcjonowanie w marcu, ma wznowić działanie w związku z jej zakupem przez Coinsetter. Według Yessi Bello Perez z Coin Desk, Coinsetter, giełda założona w Nowym Yorku, nabyła Cavirtex po wynegocjowaniu warunków z jego głosującymi udziałowcami. Nowy dyrektor Coinsetter i Cavirtex, Jaron Lukasiewicz, ogłosił że „czują, że są w stanie chronić fundusze klientów i będą trzymać minimalne fundusze w hot walletach”.

Czytaj więcej kryptopolonia.info

PayPal: Wkrótce bitcoin dla wszystkich

Rozdzielenie firm eBay i PayPal ma sprawić, że potentat w dziedzinie płatności online nabierze wiatru w żagle. W dokumentach przygotowanych dla SEC na potrzeby „rozwodu” biznesu aukcyjnego i finansowego pojawia się zapowiedź włączenia do podstawowego pakietu usług PayPal możliwości przyjmowania wirtualnej waluty bitcoin.

Czytaj więcej bankier.pl

Opodatkowali bitcoiny New Jersey

W amerykańskim stanie New Jersey sprzedawcy akceptujący jako walutę bitcoiny muszą zapłacić dodatkowo podatek od sprzedaży – zadecydował stanowy wydział ds. podatków, który wydał interpretację dotyczącą konsekwencji podatkowych obrotu tzw. kryptowalutami. Bitcoiny mają być traktowane w New Jersey jak przedmiot handlu.

Zgodnie z przedstawioną interpretacją, bitcoiny oraz pozostałe „wirtualne” waluty powinny być traktowane w New Jersey niczym inne dobra. W sprzedaży detalicznej użycie bitcoinów – jako środka płatniczego – ma być w praktyce traktowane jak transakcja barterowa. W efekcie kryptowaluta uznawana jest za produkt, który jest wymieniany za przedmiot zakupu, opłaconego tą właśnie walutą.

Zwolennicy wirtualnych walut twierdzą natomiast, że egzekucja nowego prawa będzie bardzo trudna, a osoby używające bitcoinów do transakcji będą musiały prowadzić odpowiednią ewidencję.

Podatek od sprzedaży w New Jersey wynosi obecnie 7%.

Czytaj więcej podatki.biz

Konferencja m.in. o Bitcoin – 16.04.2015 Warszawa

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (WWSI)
ul. Lewartowskiego 17, 00-169 Warszawa

ZAPISY: www.infoskop.wwsi.edu.pl
DATA: 16 kwietnia w godzinach 11:30 - 17:30
MIEJSCE: Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, ul. Lewartowskiego 17, Warszawa

Tegoroczna edycja konferencji Infoskop wpisuje się w cykl spotkań programu Watify, realizowanego przez Komisję Europejską, w czasie których przedsiębiorcy dzielą się swoimi doświadczeniami z okresu rozpoczynania swojej działalności w świecie technologii cyfrowych. O swoich pierwszych krokach w cyfrowym świecie i związanymi z nimi wątpliwościami opowiedzą: Patryk Lauryn (audiomagic.pl), Krzysztof Chełpiński (STB24), Tomasz Jabłoński, Damian Strzelczyk (Startup Academy) i Lech Wilczyński (Inpay).

Infoskop 2015 to również spotkanie z Bitcoinem. W świat cyfrowej waluty przyszłości wprowadzą Was: Lech Wilczyński współwłaściciel firmy Inpay zajmującej się wprowadzaniem technologii Bitcoin do placówek handlowych oraz Maciej Ziółkowski autor bloga o Bitcoinie satoshi.pl.

Czytaj więcej facebook.com/events/1431875077124476/

Policjanci zatrzymali 28-latka który, wyprowadził Bitcoiny o wartości 85 tys. złotych

Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wraz z funkcjonariuszami z Olkusza zatrzymali 28-latka, który nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin o wartości 85 tys. złotych z serwisu internetowego. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa komputerowego.

W marcu ubr. policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Krakowie zostali zawiadomieni przez jeden z polskich serwisów internetowych zajmujący się usługami wymiany kryptowalut, że nieznany sprawca poprzez manipulację zapisów w systemie informatycznym serwisu nielegalnie wyprowadził kryptowaluty BitCoin i LiteCoin o łącznej wartości ponad 85.000 zł.

Czytaj więcej malopolska.policja.gov.pl oraz na niebezpiecznik.pl

Spotkanie z okazji urodzin giełdy BitBay

Z okazji rocznicy działalności giełdy BitBay na polskim rynku, zespół platformy zaprasza wszystkich swoich klientów oraz osoby zainteresowane kryptowalutami na urodzinowe spotkanie, które odbędzie się 11 kwietnia w siedzibie BitBay w Katowicach.

Podczas spotkania zaprezentowane zostanie podsumowanie roku działalności giełdy BitBay oraz najważniejszych wydarzeń w społeczności Bitcoin. Zaplanowano również pokaz filmu „The Rise and Rise of Bitcoin” oraz czas na dyskusję nad przyszłością kryptowalut. Dla uczestników spotkania przewidziano poczęstunek oraz urodzinowe upominki.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz link do formularza zapisów znajduje się na na stronie facebook.com/events/1073105402706028/ .