UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

BlockSign - cyfrowy podpis

Umieszczając dokument w sieci, cięzko dowieść, że jesteśmy jego faktycznymi autorami i nie wprowadzono do niego żadnych zmian. Dla osób, którym zależy na zachowaniu autentyczności swoich dokumentów, stworzono usługę BlockSign - cyfrową sygnaturę wykorzystującą technologię blockchain, na której opiera się Bitcoin.

Aby podpisać swój dokument, należy udać się na stronę blocksignit.com i zalożyć konto w serwisie, posługując się imieniem i nazwiskiem, ponieważ będą one stanowić później naszą sygnaturę. Następnie możemy wysłać plik w formacie PDF bezpośrednio ze swojego komputera lub z usługi Dropbox.

Po wykonaniu tych czynności serwis zapyta nas, na której stronie chcemy umieścić swój podpis a następnie wygeneruje 32 bitowy skrót do naszego dokumentu, będący jednoznacznym identyfikatorem powiązującym go z naszym kontem. Dokument zostanie umieszczony w kolejce do zapisu w łańcuchu bloków sieci Bitcoin, kiedy zostanie tam zapisany, otrzymamy e-mail z potwierdzeniem.

Jeśli dokument ma kilku autorów, istnieje możliwośc wielokrotnego podpisu. W takim wypadku dokument zostanie powiązany z kilkoma kontami.

Jeśli nie chcemy wysyłać żadnego dokumentu, serwis przygotował kilka testowych, dzięki którym można zapoznać się z usługą.

Będąc w posiadaniu cudzego dokumentu, możemy zweryfikować jego autentyczność, o ile wcześniej został podpisany w BlockSign.


Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej tutaj.

 

Serwis bitmon.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

Ostatnio zmieniany: środa, 22 październik 2014 00:03