UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Zapytaj dr. Bitcoina: „Czy Bitcoin” potrzebuje banku?

Czy potrzebny jest bank Czy potrzebny jest bank Flickr - epsos.de

Wywiad z Mikiem “Rizzin” Hoppkinsem z Mikem Wheately, Melisą Telentino z 6-go maja.

Tak czy nie jest miejsce dla bankowości. Jak wiemy w świecie kryptowalut szeroko jest dyskutowana ta kwestia wśród Bitcoin-entuzjastów i udziałowców. "Ubank yourself", czyli stwórz sobie sam bank lub może lepiej "Ubankuj się" i "Czas na plan ฿ (od Bictoin)," jest jednym ze sloganów o świecie Bitcoinów. Są to objawy subkultur, który ściera się z tradycyjną bankowością. Jest jeszcze inna grupa wewnątrz zwolenników Bitcoinow, która mocno kłóci się z masywnym nurtem wprowadzenia pomysłu, który potrzebuje lepszych narzędzi począwszy od organizacji po praktyczne ich utrzymanie, aby z czasem uczynić nieprzenikniony świat kryptowalut bardziej dostępnym dla ogółu społeczeństwa.

Jednym z istotnych usług , aby uczynić Bitcoin i inne kryptowaluty bardziej dostępne i użyteczne jest bezpłatna wymiana walut pomiędzy tradycyjnymi walutami i krytpotwalutami. Obecnie dostępne są trzy firmy: Genesis1, Lamassu i Robocoin, które robią bankomaty Bitcoin, zwane ATMs. Nawiasem mówiąc były pierwszymi firmami, które udostępniły je publicznie.

Robocoin Bitcoin ATM (pierwszy bankomat kryptowalutowy) zadebiutował w Kanadzie w październiku ubiegłego roku i wkrótce potem pojawiło się więcej bankomatów w innych krajach. Ale to nie wystarczyło firmie Robocoin, która w ubiegłym tygodniu wypuściła swój pierwszy Bitcoin bankomat w Seattle, w Spitfire Grill w Belltown lub podczas grylla w Belltown), dzięki któremu użytkownicy mogą kupić Bitcoiny lub wymienić je na prawdziwe pieniądze.

Maszyna pracuje siedem dni w tygodniu od 11 rano do 10 po południu, a klienci mogą dokonać wymiany wartości 3.000 dolarów na Bitcoiny dziennie.

Robocoin jest na czele, jeśli chodzi o bankomaty krytpowalutowe. Uczynił z je powszechnie znane jako ATMs. Jednak firma na tym nie poprzestaje. Robocoin chce, aby kryptowaluta Bitcoin była dostępna dla wszystkich i aby to osiągnąć, zamierza uruchomić pierwszy Bitcoin-bank tego lata.

Bank Robocoin
Robocoin ma na celu zakłócenie przemysłu dokonywania przelewów poprzez uruchomienie Banku Robocoin latem tego roku. Jest to część większego planu, aby utrwalić swoją przewagę w przestrzeni przelewów Bitcoin (multi-bilony dolarów na rynkach na całym świecie). Firma zmieni swoje dotychczasowe bankomaty kryptowalutowe (ATMs) Bitcoin na „ Bankowe Lokalne Oddziały Robocoin”, które zostaną zintegrowane z usługami bankowości internetowej spółki.

Kioski pozwolą użytkownikom Bitcoin zarządzać swoją cyfrową walutą. Ludzie będą mogli zobaczyć swoje konto, wysyłać Bitcoiny wszędzie tam, gdzie jest Robocoin ATM (bankomat kryptowalutowy), wysłać Bitcoiny na numerów telefonów komórkowych zamiast na adresy z Bitcoinami, a odbiorcy będą mieli możliwość przechowywania Bitcoinów lub wymienić je na gotówkę bezpośrednio z bankomatu kryptowalutowego.

Robocoin obiecuje, że te oddziały będą bezpieczne, ponieważ wprowadza trzy poziomy uwierzytelniania w celu zapobiegania oszustwom i kradzieżom.

"Robocoin Bank jest wizją od pierwszego dnia" - powiedział rzecznik firmy w czasie wywiadu. Mamy nadzieję wyeliminować słabe punkty i bariery w celu przyjęcia kryptowaluty Bitcoin.

"Naszym celem zawsze było udostępnić kryptowalutę Bitcoin wszystkim i Bank Robocoin jest o krok w tym kierunku."

Ale czy my potrzebujemy banku z Bitcoinami?
Będzie trudno przekonać wielu wcześniejszych zwolenników świata Bitcoin, że centralizacja usług bankowych są niezbędnym krokiem w kierunku przejęcia głównego nurtu. Jednak trudno zaprzeczyć, że usługi wprowadzone przez Coinbase i Robocoin nie zrobiły kroku w kierunku uczynienia Bitcoin łatwiejszym do zrozumienia dla ogółu społeczeństwa.

"Wspólnota Bitcoin zobaczy masową akceptację kryptowalut z tego powodu” – powiedział Jordan Kelley, prezes Robocoin. "Rozwiązujemy po prostu problemy dla każdego w grze od początkujących w Bitcoin, co sprawia, że jest im ​​łatwiej po Bitcoin-weteranów, to sprawia, że rozwiązania są dla nich ​​bardziej użyteczne."

Dlaczego nie? Centralizacja usług krytptowalut nie złamie decentralizacji reszty sieci Bitcoin, i może uczynić z wielu indywidualnych użytkowników zaawansowanych użytkowników oraz poszerzyć ich wiedzę.

Żródło: siliconangle.com/blog/2014/05/06/ask-dr-bitcoin-does-bitcoin-need-banks

 

Serwis bitmon.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

Ostatnio zmieniany: środa, 22 październik 2014 00:06
Administrator

Administrator Bitmon.pl

Napiwek
  • Bitcoin
  • LitecoinLaAuyVvNHKu7pMcYMqPFK5U9mQEeAWzHG9
  • DogecoinDPneaREVWx67wourmVAP94whw5TsWNNP8V