UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Społeczność polskiej giełdy kryptowalut – BitBay zebrała 111 133,77 PLN na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

BitBay już po raz trzeci zorganizował zbiórkę walut cyfrowych, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku, po raz pierwszy darczyńcy mogli dokonywać wpłat nie tylko w Bitcoinach, ale również we wszystkich innych kryptowalutach dostępnych na giełdzie (Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash).

Społeczność zgromadzona wokół BitBay znana jest ze swojej hojności. Niejednokrotnie pokazała jak wielką moc mają bitcoiny, angażując się w akcje charytatywne i pomoc potrzebującym. Zapowiedzią kolejnej zbiórki zakończonej sukcesem i pobiciem rekordu, było przedświąteczne poruszenie zorganizowane dla Domu Dziecka Tęcza w Katowicach, w którym udało się zebrać prawie 30 000 tysięcy w zaledwie kilka dni.

Po takim wyniku Oficjalny Sztab WOŚP, powołany przy BitBay ustalił cel zbiórki na 50 000 PLN. Wpłat można było dokonywać od 29 grudnia do 14 stycznia – dnia Oficjalnego Finału. Akcja przekroczyła najśmielsze oczekiwania i zakończyła się imponującym wynikiem, który po bezprowizyjnym przewalutowaniu wyniósł 111 133,77 PLN. Na oficjalnej stronie giełdy BitBay można zobaczyć screeny wpłat darczyńców i oraz dokładne kwoty przewalutowania. Bezpośredni link do podsumowania zbiórki to:

bitbay.net/pl/finansowanie-spolecznosciowe/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-2018

Środki zgromadzone podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały zebrane dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, a dokładniej dla pozyskania wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych w polskich szpitalach.

Ostatnio zmieniany: sobota, 20 styczeń 2018 13:23