UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Pierwszy umieszczony w popularnym lokalu bankomat Bitcoin został otwarty w Warszawie!

Bankomat Bitcoin został oficjalnie otwarty od dnia 8 grudnia 2014 roku przy ulicy Emilii Platter 47 w kultowej burgerowni Bobby Burger. Za uruchomienie maszyny odpowiedzialna jest firma Bitcoinomat.pl składająca się ze znanych postaci związanych ze środowiskiem kryptowalut.

Bankomat Bitcoin umożliwia zakup tej popularnej internetowej waluty w zaledwie 20 sekund. Należy tylko wybrać język (dostępne są polski, angielski i niemiecki), zeskanować adres swojego portfela z telefonu,tabletu lub laptopa, włożyć do maszyny pożądaną ilość gotówki i w dosłownie sekundę dostać równowartośc odesłaną na portfel w BTC. Dzięki tej maszynie każdy może kupić Bitcoiny bezpośrednio za gotówkę i nie martwić się o rejestracje na giełdach internecie, problemy z przelewami bankowymi czy poszukiwanie sprzedawców Bitcoin na forach internetowych.

"Bobby Burger jest położony dokładnie obok Złotych Tarasów, jest świetnym i bardzo popularnym miejscem dlatego natychmiast postanowiłem się skontaktować z właścicielem i zaproponować mu ustawienie bankomatu Bitcoin, które ja osobiście nazywam Bitcoinomatami. Szefostwo uznało to za ciekawy pomysł i totalnie wsparło inicjatywę. Oprócz postawienia bankomatu mamy plany, by w najbliższych dniach w sieci Bobby Burger uruchomić płatności Bitcoin – dzięki czemu każdy fan kryptowalut będzie mógł bezpośrednio za nie zjeść lub wypić w jednym z wybranych lokali" – mówi Andrzej Głowicki, jeden z właścicieli projektu http://Bitcoinomat.pl

Bankomat jest dostępny w godziamnch otwarcia lokalu tj. 12-23.00, ma interface w trzech językach. Umożliwia wyłączneie kupno Bitcoina za PLN, działają w nim stare oraz nowe banknoty. Maksymalna kwota jednorazowej transakcji to 1000PLN.

Pokaz działania maszyny dla mediów oraz event społecznościowy "Zjedz burgera za Bitcoina" zostały przewidziane na środę 17 grudnia 2014 o godzinie 17.00. Organizatorami spotkania są Bobby Burger, Bitcoinomat.pl, LivingStyle.pl i InPay S.A.