UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szukaj na blogu bitcoin

Dorian Nakamoto wnosi pozew przeciwko Newsweek

Dorian Nakamoto, czyli dla niewtajemniczonych człowiek, który został okrzyknięty Satoshim Nakamoto przez Newsweek w artykule z marca bieżącego roku, zamierza wnieść pozew przeciwko temu serwisowi.

Artykuł, o którym mowa, okazał się być zafałszowany, bowiem Dorian Nakamoto z Satoshim Nakamoto wspólne ma tylko nazwisko, o ile można tak powiedzieć, mając na uwadze fakt, że S.Nakamoto to tylko pseudonim. Newsweek posłużył się bardzo nieuczciwą praktyką, zawężając krąg "podejrzanych" o bycie Satoshim do starszych osób, posiadających wykształcenie techniczne, pochodzących z Japonii, o nazwisku Nakamoto.

Newsweek do tej pory nie wydał oświadczenia, w którym przeprosiłby Doriana Nakamoto za swój artykuł. Człowiek ten został narażony przez nich na spore nieprzyjemności, powiązane z mediami, a także potencjalnie na niebezpieczeństwo, ponieważ zawsze mógłby znaleźć się ktoś uważający, że posiada on klucze do zasobnych portfeli.

Osobiście mam nadzieję, że D. Nakamoto wygra sprawę w sądzie i otrzyma stosowne odszkodowanie od serwisu Newsweek, a dziennikarz, który napisał ten artykuł zostanie skazany prawomocnym wyrokiem i pozbawiony możliwości wykonywania zawodu, o ile system prawny w państwie, gdzie odbędzie się sprawa na to pozwala. Sposób, w jaki D.Nakamoto został potraktowany przez Newsweek jest wręcz obrzydliwy.

Dorian Nakamoto zbiera również dotacje, aby być w stanie opłacić pozew sądowy.